Премахване на DPF,къде?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 26.09.2010
Пол: Мъж
Кара: 320d e90
Мечтае да кара: M

Премахване на DPF,къде?

Мнение от venci_nikolov » 27 Авг 2015, 23:00

Кажете някой добър майстор,премахващ DPF филтри,във Варна.Колата е 320d 163 коня.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от themoldestone » 31 Авг 2015, 12:15

Tony Todorov, по-известен като Тони Келеша. Не съм ходил при него, но всички казват, че много разбира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 26.09.2010
Пол: Мъж
Кара: 320d e90
Мечтае да кара: M

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от venci_nikolov » 31 Авг 2015, 19:28

и цените са му х2 в сравние с Madness,иначе разбира,наистина

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от 2707E91 » 01 Сеп 2015, 5:51

Цените са еднакви - около 500 лева - за софтуерно и физически премахване от автомобила.
Отделно го изкупуват около 200 лева DPF -a.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от Ganchev__ » 01 Сеп 2015, 12:49

Колега НЕ те съветвам да ходиш в Маднес.При предварителна уговорка от 2 седмици прекараха 5 коли преди мен, въпреки че се бяхме разбрали.Бих повече от 200км, колата трябваше да бъде започната в 10 сутринта, а я започнаха около 16 часа.Увереваха ме, че работата отнема цял ден, а дефакто са няколко часа.На всичкото чакане отгоре не си свършиха работата както трябва, връщах се един път, а сега лампата за дпф-а свети отново.За отношението няма какво да кажа, държат се добре само по телефона, само Васил е склонен да говори и да се държи нормално с клиентите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 26.09.2010
Пол: Мъж
Кара: 320d e90
Мечтае да кара: M

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от venci_nikolov » 01 Сеп 2015, 18:33

А някой да има наблюдения от Ifidik tuning?
Аз мисля първо да пробвам със сваляне и почистване и ако не стане,освен премахването ще добавя и ремап май :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от 2707E91 » 01 Сеп 2015, 19:09

И аз съм от доста време на тая вълна :)
Но се чудя да давам ли пари въобще за сваляне и чистене (понеже никъде не срещнах с параметри колко пада нивото на сажди и пепел)
Моя дпф има още живот в него ,но смятам да си карам колата още някоя годинка (дай боже нищо не се знае) ,но рано или късно ще се наложи да се свали и пак ще дам тези пари и си мисля по-добре по-рано ,отколкото да го махна след време и да я продам примерно.
Свалям го и една права тръба ,чип и това е газ колко може.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525 xd
Мечтае да кара: 750 xi

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от dobrintt » 11 Сеп 2015, 20:10

Аз да попитам хората дето разбират повече от мен : Чух от един майстор че премахването на DPF филтъра води до прецакване на турбото,рано или късно,та ме посъветваха да се пробвам да го чистя преди да го махам..Та да попитам хората дето наистина разбират,верно ли е това, или просто ме навиват да си чистя филтъра за някой лев оборот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от oci » 12 Сеп 2015, 15:27

dobrintt написа:Аз да попитам хората дето разбират повече от мен : Чух от един майстор че премахването на DPF филтъра води до прецакване на турбото,рано или късно,та ме посъветваха да се пробвам да го чистя преди да го махам..Та да попитам хората дето наистина разбират,верно ли е това, или просто ме навиват да си чистя филтъра за някой лев оборот.


Ако е запушен също има риск да строшиш турбото не мислиш ли :?:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от Satanism » 14 Сеп 2015, 17:24

dobrintt написа:Аз да попитам хората дето разбират повече от мен : Чух от един майстор че премахването на DPF филтъра води до прецакване на турбото,рано или късно,та ме посъветваха да се пробвам да го чистя преди да го махам..Та да попитам хората дето наистина разбират,верно ли е това, или просто ме навиват да си чистя филтъра за някой лев оборот.

Има такова нещо....свързано е с обратното налягане в генерацията, което се променя без ДПФ-а...оттам турбото започва да "спайква", което е вредно за него.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от andy » 15 Сеп 2015, 8:32

Satanism написа:
dobrintt написа:Аз да попитам хората дето разбират повече от мен : Чух от един майстор че премахването на DPF филтъра води до прецакване на турбото,рано или късно,та ме посъветваха да се пробвам да го чистя преди да го махам..Та да попитам хората дето наистина разбират,верно ли е това, или просто ме навиват да си чистя филтъра за някой лев оборот.

Има такова нещо....свързано е с обратното налягане в генерацията, което се променя без ДПФ-а...оттам турбото започва да "спайква", което е вредно за него.


Точно обратно е. Дори и да е добре ДПФ-а, а това няма как да е на коли над 250000км се получава back presure и отделно високите температури при регенерация бавно убиват турбото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от Satanism » 15 Сеп 2015, 10:18

Премахването на катализатори, ДПФ-и и всякакви такива пречки за изгорелите газове оказват негативно влияние върху турбото, особено когато са непосредствено след него и го карат да овърбуства и съответно разтоварва изключително често.В тоя ред на мисли, не виждам как е "точно обратното" на това, което казах.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от oci » 15 Сеп 2015, 10:46

Satanism написа:Премахването на катализатори, ДПФ-и и всякакви такива пречки за изгорелите газове оказват негативно влияние върху турбото, особено когато са непосредствено след него и го карат да овърбуства и съответно разтоварва изключително често.В тоя ред на мисли, не виждам как е "точно обратното" на това, което казах.


И да спорите и да не спорите и двамата сте прави до някъде. Истината е по средата.
Най-добре е с чисто нов ДПФ и за всички е ясно защо се прави компромис и той е само и единствено зариди цената.
Но ако е задръстен и вече няма на къде 100 процента е по-добре да го няма.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525 xd
Мечтае да кара: 750 xi

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от dobrintt » 16 Сеп 2015, 1:03

Хм.. благодаря за бързия отговор.. Явно всичко при БМВ е компромис:цена-качество и т.н....Аз очаквам тоя компромис скоро..Да чистя или не...Колата е на 210000 и беше записала грешка с филтъра,така че рано или късно я чакам да се обади с тоя филтър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Премахване на DPF,къде?

Мнение от 2707E91 » 16 Сеп 2015, 7:36

Аз ще го изчистя с ножовката :mhihi:

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook