Относно имобилайзерите

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от b00st » 04 Фев 2016, 17:03

Зависи от стойността на която се застрахова колата изцяло. Имат един праг и ако си под и близо до него правят полица без имобилайзер. Примерно за 10-11 000лв може да не ти искат, но нагоре винаги искат да се сложи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от kvasilev76 » 04 Фев 2016, 19:06

Моята е за 15 000 и не ми искаха.Уника

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от Black-Power » 04 Фев 2016, 20:10

Ако е тази гръцката. Имат добри условия. И не правят проблеми при пинизи.
Stop me, if you can ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 22.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 hp 2007 г.
Мечтае да кара: НЛО

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от nasopraso » 04 Фев 2016, 20:23

b00st написа:Зависи от стойността на която се застрахова колата изцяло. Имат един праг и ако си под и близо до него правят полица без имобилайзер. Примерно за 10-11 000лв може да не ти искат, но нагоре винаги искат да се сложи.


По-нагоре в моя пост съм цитирал точно каква е сумата и даже е написана в Общите условия - за всички коли от 7000 лв нагоре. За това е целия филм. Ако го бяха написали така: За всички автомобили от 7000 лв нагоре по местодомуване гр. София се изисква допълн имобилайзер.... -тогава въобще нямаше да го правя на въпрос
Всички удоволствия са описани в НК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 26.05.2008
Местоположение: София/Варна
Пол: Мъж
Кара: E92

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от jorkata3 » 06 Фев 2016, 17:13

Моята е застрахована в Уника .Купих я 2012г. и от тогава съм я застраховал само при тях. 2014 не искаха да ми продължат каското ако не си сложа имобилайзер.Беше голяма разправия.....Даваха ми възможност да избирам от 2 модела.В Дару бяха по над 450лв. ,като от там ми обясниха ,че не е много добре да си слагам защото почвали да трупат много грешки ,но все пак ми препоръчаха единият като по-надежден.Учудиха се ,че ме задължават от Уника.....
Разпитах и ги намерих същите за малко над 200лв в една фирма на бул.България мисля че се казва mak-06 или нещо такова. Да, но моят застрахователен брокер ми каза ,че от Уника ще ми го признаят само ако е монтиран от официален дилър.От там отидох до централата на Уника и след разправии ми казаха че ако взема писмо от Дару кар ,че въпросният модел е съвместим с моя модел автомобил !!!!(въпреки че те ме задължават да е този модел и знаят че се монтира в официалните дилъри) щели ми го признаят.Добре че съм стар клиент на Дару и в случая ми дадоха въпросното писмо(за което им благодаря).Със сигурност не съм дребнав човек и за 200лв си изгубих половин ден и много нерви,но ме издразниха страшно много.....
Учудва ме само факта ,че тук има колеги които също са в Уника но не са ги карали да си монтират имобилайзер!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от adovet » 06 Фев 2016, 17:16

jorkata3 написа:Моята е застрахована в Уника .Купих я 2012г. и от тогава съм я застраховал само при тях. 2014 не искаха да ми продължат каското ако не си сложа имобилайзер.Беше голяма разправия.....Даваха ми възможност да избирам от 2 модела.В Дару бяха по над 450лв. ,като от там ми обясниха ,че не е много добре да си слагам защото почвали да трупат много грешки ,но все пак ми препоръчаха единият като по-надежден.Учудиха се ,че ме задължават от Уника.....
Разпиах и ги намерих същите за малко над 200лв в една фирма на бул.България мисля че се казва mak-06 или нещо такова. Да, но моят застрахователен брокер ми каза ,че от Уника ще ми го признаят само ако е монтиран от официален дилар.От там отидох до централата на Уника и след разправии ми казаха че ако взема писмо от Дару кар ,че въпросният модел е съвместим с моя модел автомобил !!!!(въпреки че те ме задължават да е този модел и знаят че се монтира в официалните дилари) щели ми го признаят.Добре че съм стар клиент на Дару и в случая ми дадоха въпросното писмо(за което им благодаря).Със сигурност не съм дребнав човек и за 200лв си изгубих половин ден ио много нерви,но ме издразниха страшно много.....
Учдваме само факта ,че тук има колеги които също са в Уника но не са ги карали да си монтират имобилайзер!?

E защо просто не смени застрахователната компания. В Лев инс на мен ми го монтираха безплатно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от 2707E91 » 06 Фев 2016, 18:43

Аз пък докато си рових по колата намерих една голяма кутия,с 4 кабела и антена и вътре с италиянска сим карта,но още не съм намерил инфо как да я подкарам с моя карта :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от awful » 06 Фев 2016, 19:18

2707E91 написа:Аз пък докато си рових по колата намерих една голяма кутия,с 4 кабела и антена и вътре с италиянска сим карта,но още не съм намерил инфо как да я подкарам с моя карта :dunno:

Маи няма да можеш да го подкараш понеже като се минтира се дават със него едни дани и номера и във саита на производителя се влиза със тях и от там може да видиш къде се намира колата, аз също имах такова и го махнах :)
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от b00st » 06 Фев 2016, 22:17

2707E91 написа:Аз пък докато си рових по колата намерих една голяма кутия,с 4 кабела и антена и вътре с италиянска сим карта,но още не съм намерил инфо как да я подкарам с моя карта :dunno:

Това е GPS, аз също имам такова монтирано в дилъра като е поръчвана колата. За тая карта се плаща абонамент, сега не знам дали в БГ може да се ползва. Трябва да им пратя един мейл да ги питам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 22.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 hp 2007 г.
Мечтае да кара: НЛО

Re: Относно имобилайзерите

Мнение от nasopraso » 09 Фев 2016, 10:29

Имаме вече отговор от Лев Инс писмен който ще споделя :)

"Здравейте,

Потвърждавам, че към днешна дата за МПС от марката БМВ със застрахователна сума 7 000 лв. до 14 999 лв. и обичайно местодомуване различно от гр. София (независимо от регистрацията) , за да се покрива рискът "Кражба" (включително и за гр. София), няма изискване за монтиране на "Допълнително средство за защита".
Гореизложеното становище, също така е описано и в прикачените указания от 09.2015г.

За допълнителни въпроси и коментари съм на разположение

Поздрави,
МАРИН ЛАЗАРОВ ЕКСПЕРТ "Софийски Корпоративен Център"

Вече ми е една идея по спокойно :P
Всички удоволствия са описани в НК!

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook