Проблем адаптивни светлини

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от b00st » 18 Мар 2016, 16:45

vld написа:
b00st написа:
vld написа:Колеги има ли някъде описание как се свалят и как се разглобяват фейсовите фарове?
Моите светят слабичко и искам да ги отворя за профилактично почистване :roll:

Не бърши рефлектора вътре в никакъв случай, ще ги съсипеш и ще съжаляваш. Това не са жигули, няма какво да им чистиш. Или си смени крушките на ксенона и иди да ти ги полират някъде, ако са потъмняли отвън, но както трябва със защитен лак накрая.

Ама то рефлектора нали знаеш че се съсипва от топлината, ако е нагорял и се надере от едно почистване, то тогава е за ново покритие.
Няма да са ми първите фарове които рециклирам, да са живи и здрави хората в евертлак 8)
Само дето много трудоемко ми се вижда свалянето на самите фарове и ако се стигне до рециклаж ще остана без кола за поне седмица.

С какви фарове си? Рефлектор само или ксенон?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от vld » 18 Мар 2016, 21:17

b00st написа:
vld написа:
b00st написа:
vld написа:Колеги има ли някъде описание как се свалят и как се разглобяват фейсовите фарове?
Моите светят слабичко и искам да ги отворя за профилактично почистване :roll:

Не бърши рефлектора вътре в никакъв случай, ще ги съсипеш и ще съжаляваш. Това не са жигули, няма какво да им чистиш. Или си смени крушките на ксенона и иди да ти ги полират някъде, ако са потъмняли отвън, но както трябва със защитен лак накрая.

Ама то рефлектора нали знаеш че се съсипва от топлината, ако е нагорял и се надере от едно почистване, то тогава е за ново покритие.
Няма да са ми първите фарове които рециклирам, да са живи и здрави хората в евертлак 8)
Само дето много трудоемко ми се вижда свалянето на самите фарове и ако се стигне до рециклаж ще остана без кола за поне седмица.

С какви фарове си? Рефлектор само или ксенон?

Адаптивен биксенон, от най модерните, стъклата не са матирали, но явно има запушване по вентилацията на десния фар, защото ми се поти когато е влажно.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Проблем адаптивни светлини

Мнение от b00st » 18 Мар 2016, 21:36

Щото и аз съм с адаптивен биксенон и прави ден. Да говорим за рециклиране на такива фарове е несериозно, то те напрактика няма кво да им стане. Виж при мен не са се запотявали, може би това е проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 5.05.2015
Местоположение: Нюрнберг
Пол: Мъж
Кара: 320d e90 LCI, 325TI e46
Мечтае да кара: M140ix, 440ixGC, GT63S AMG, G63 AMG

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от rAd000 » 19 Мар 2016, 2:22

Без нападки , но доколкото зная фаровете са много добре запечатани дори херметично затворени там няма вентилация.Чувал съм че ако се изпотяват значи имаш проблем до колко е вярно... моят примерно е адаптивен ксенон+биксенон не се изпотява все още но когато е пуснат отвътрешната страна на фара се вижда прахта която се намира пред осветяемата част от лупата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от 2707E91 » 19 Мар 2016, 8:16

Трябва да има вентилация,понеже имам паяк в моя :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от vld » 19 Мар 2016, 8:18

Аз ще пробвам да ги раглобя и почистя от прах от вътре, само още малко да се стопли, че пластмасата не обича ниските температури.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 5.05.2015
Местоположение: Нюрнберг
Пол: Мъж
Кара: 320d e90 LCI, 325TI e46
Мечтае да кара: M140ix, 440ixGC, GT63S AMG, G63 AMG

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от rAd000 » 21 Мар 2016, 23:00

Пусни някоя друга снимка като ги разглобяваш ако не забравиш

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 11.12.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW330XD;GL1800
Мечтае да кара: да кара,да кара...
Детайли за колата: Е91

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от Bat_Nick » 23 Мар 2016, 11:00

Тези дни разглобявах десния ми фар, защото събираше влага и от вътрешната страна на стъклото имаше следи като от варовик.
Клипът в youtube.com при който с нагряване с пистолет за топъл въздух се отлепи стъклото от основата примерно този:
https://www.youtube.com/watch?v=c1l-B-girF4
не важи... Въоръжих се и аз с такъв пистолет, но уви!
На е91 сигурно силиконът е заменен с цимент. Успях някак си да го разглобя с известни поражения по задния капак. Две от щипките на задния капак, през който се сменят крушките бяха счупени, а от там влага във фарът и модулът за управление на адаптивни светлини, който някой немски инженер е предвидил да стои на дъното на фарът се беше пълнил с вода. Сега си търся друг.
До колегата който има паяк във фарът само да кажа, че от вътрешния край в долната част на фаровете има един отвор запушен с черно дунапренче. Може би при него е паднало.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от Kubrat7 » 31 Мар 2016, 23:16

BMW E91.JPG
Здравейте,
Моля за съвет за следния проблем. Десният ми фар на Е91 се напълни с вода през капачката на крушката за мигача. Естествено фара спря да свети. Свалих го и го занесох да го почистят. След като го поставих отново с нова крушка продължи да не свети. Свалих баласта от левия фар и го пробвах на десния -фара светна. Така, купих си баласт и сега и двата фара светят(има разлика, защото десният е отварян и почистван, предстои сваляне на левия за почистване с цел минимизиране на разликата). На таблото продължава да ми свети следната грешка.
BMW E91.JPG

Дали ми е изгоряло и моторчето за завиване на фаровете?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от Kubrat7 » 09 Апр 2016, 9:38

Мерси за бързия отговор. хахахахахаххаа
Така, реших си проблема. Ето го:
IMG_3288.JPG

Свалил съм фаровете и ще ремонтирам или сменя степ моторчето и така.
Поздрави
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 11.12.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW330XD;GL1800
Мечтае да кара: да кара,да кара...
Детайли за колата: Е91

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от Bat_Nick » 12 Май 2016, 15:48

Kubrat7 написа:
BMW E91.JPG
Здравейте,
Моля за съвет за следния проблем. Десният ми фар на Е91 се напълни с вода през капачката на крушката за мигача. Естествено фара спря да свети. Свалих го и го занесох да го почистят. След като го поставих отново с нова крушка продължи да не свети. Свалих баласта от левия фар и го пробвах на десния -фара светна. Така, купих си баласт и сега и двата фара светят(има разлика, защото десният е отварян и почистван, предстои сваляне на левия за почистване с цел минимизиране на разликата). На таблото продължава да ми свети следната грешка.
BMW E91.JPG

Дали ми е изгоряло и моторчето за завиване на фаровете?


Колега, ако фарът ти е бил пълен с вода може да е изгорял модула за адаптивни светлини.
http://www.ebay.com/itm/BMW-3-Series-5- ... 1563505632
Той, не знам защо се намира в най-долната част на фара. Моят беше си заминал точно от мокрене.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.06.2016
Пол: Мъж
Кара: bmw e90 320d

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от vpower » 22 Юни 2016, 19:06

здравейте, имам питане как да разбера какв модул ми трябва за адаптивни светлини модела на фара ми изглежда такв
https://www.avto.bim.bg/Far-lqv-D1S-H8- ... m1393.html
тоест фейслифтнатия който се води, дали случайно има разлика, или не, какъв модул ще сложиш за е90-тката. от 2010 ми е .
е90 320д :wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 18.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 330xDrive e91

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от worst » 28 Юни 2016, 19:13

Bat_Nick написа:
Kubrat7 написа:
BMW E91.JPG
Здравейте,
Моля за съвет за следния проблем. Десният ми фар на Е91 се напълни с вода през капачката на крушката за мигача. Естествено фара спря да свети. Свалих го и го занесох да го почистят. След като го поставих отново с нова крушка продължи да не свети. Свалих баласта от левия фар и го пробвах на десния -фара светна. Така, купих си баласт и сега и двата фара светят(има разлика, защото десният е отварян и почистван, предстои сваляне на левия за почистване с цел минимизиране на разликата). На таблото продължава да ми свети следната грешка.
BMW E91.JPG

Дали ми е изгоряло и моторчето за завиване на фаровете?


Колега, ако фарът ти е бил пълен с вода може да е изгорял модула за адаптивни светлини.
http://www.ebay.com/itm/BMW-3-Series-5- ... 1563505632
Той, не знам защо се намира в най-долната част на фара. Моят беше си заминал точно от мокрене.


Здравейте,на мен ми е изгорял десния модул за регулиране и завиване на фаровете.. как да разбера какъв трябва да поръчам(втора ръка),този от линка ще стане ли ? колата е е91 2007г.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.06.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от Kubrat7 » 11 Юли 2016, 16:40

Здравей.
Сваляш модула и виждаш номера, който е изписан на него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Проблем адаптивни светлини

Мнение от nikolayp » 19 Окт 2017, 15:17

Понеже и аз имам проблем с единия фар (първо при автомивка явно е влязла вода и загуби връзка до ALC модула, но се самооправи след ден/два. За съжаление след шофиране в порой, фарът се понаводни и се появи пак. След подсушаване на модула сега колата се замисля няколко минути, но отново дава грешки за модула и за връзка до моторчето на левия фар. Всякакви опити за триене на грешки и активиране на фара през DIS/INPA дават грешка, че няма връзка до компонента), искам да питам към кого мога, да се обърна, за съвет/поправка? Да търся нов модул, само за проба, при положение, че трябва и да се кодира, не е най-рентабилното решение :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook