Selective Mass Adjustment

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 28.12.2007

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от nikolay- » 20 Май 2015, 14:46

На магистрала карах на 5та / 3к оборота. Ще сложа още един флакон протек или мотул след 2 резервоара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от nero_ » 21 Май 2015, 7:45

На Лики Моли добавката за почистване на дизеловата система може да се ползва без разреждане (предполагам важи и за други марки). В този си вид се ползва за отстраняване на проблеми, а разредена с дизел за профилактика. По този начин съм връщал към втори живот едно PD TDI на VAG.

Но (и то голямо "но") мотора беше по-прост и от друг тип и беше сравнително лесно да се накара колата да "пие" директно от бутилка с препарата. Не знам дали при е90 е изобщо приложимо. Просто реших да споделя. Мога да дам повече подробности около процеса ако е нужно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от awful » 21 Май 2015, 17:10

nero_ написа:На Лики Моли добавката за почистване на дизеловата система може да се ползва без разреждане (предполагам важи и за други марки). В този си вид се ползва за отстраняване на проблеми, а разредена с дизел за профилактика. По този начин съм връщал към втори живот едно PD TDI на VAG.

Но (и то голямо "но") мотора беше по-прост и от друг тип и беше сравнително лесно да се накара колата да "пие" директно от бутилка с препарата. Не знам дали при е90 е изобщо приложимо. Просто реших да споделя. Мога да дам повече подробности около процеса ако е нужно.


Виждах каталога на Tunap имат два продукта които ги дават заедно единия е за почистване на цялата система а другия само на дюзите и се сипва във горивния филтър, демек при смяна на консумативи преди да сложи' новия филтър горивен го пълниш със препарата и после го монтираш така го изгаря само него след което другата добавка във резервоара е за поддържане на системата чиста, но не съм го пробвал това :) Братовчеда беш ползвал добавка на тази марка за едно е46 вика колата тресеше все едно мотора ще изпадне и след добавката вика направо разликата огромна но не помнил точното и име :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 30.01.2008
Кара: Е90 320D

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от Mys7Ic » 25 Фев 2016, 16:50

Здравейте,

Ако може малко да се върнем към темата.

При мен като натисна газта до долу на предавка която е по-висока (примерно на 5 скорост и съм на 1500 оборота) корекцията на 2 цилиндър отива в червената зона и спре някъде да кажем на 3.10 след като колата вече поеме. После като сложа 6 скорост и съм в обороти примерно пада на +2. Като работи на място колата дюзите са добре (даже на 2 цил. е около +0.5 мг). Значи ли, че на 2 цил. дюзата има проблем или е нещо друго? Мерси!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2012
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от evgeni.stefanov » 11 Окт 2016, 7:26

[img]selective%20mass%20adjustment.jpg[/img]


Как сме тук? Коя не е наред, коя компенсира? Запушена? Пикаеща?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от Taruno » 11 Окт 2016, 7:46

evgeni.stefanov написа:
[img]selective%20mass%20adjustment.jpg[/img]


Как сме тук? Коя не е наред, коя компенсира? Запушена? Пикаеща?


Имаш проблем с 1ва или втора , сваляй всички и профилактика

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 17.07.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d SE E90

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от morto » 11 Юли 2018, 18:58

Здравейте и аз да се включа с някой скрийншот, слагал съм добавка protec два пъти последните 4 години. Първия път беше от мерак да сложа нещо, втория път след като вече почнаха да растат корекциите и имаше леко подобрение. Има ли смисъл да я мъча още с добавки? Сега положението е следното...
mhhh (4).jpg
mhhh inpa.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Selective Mass Adjustment

Мнение от kiky_7 » 12 Юли 2018, 11:27

Ако след добавката е с тези корекций, свалай ги за чистене. Аз имах само, че на 6-ти цилиндър беше 1.9-2.0 сложих добавка на бмв оправи се за около 500км. и после същото. Свалих ги изчистих ги и сега са около 0.22 - 0,40
Изображение Изображение

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook