монтаж на CIC навигация на кола без фабрична навигация

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: монтаж на навигация

Мнение от Satanism » 04 Май 2015, 10:08

yordan_ichev написа:
Hussyi написа:... от къде може да се купи ...

Най-лесно - eBay
http://www.ebay.co.uk/itm/111660224448

Специално за такъв тип стоки, ибей може би не е най-добрият вариант...навъдиха се големи боклуци из и-бейя, тея неща се чупят лесно, струват скъпо за връщане и пощата си я поемаш сам, дори да се докаже, че е пратена дефектна стока...
Аз така връщах турбина наскоро и влезнах с 200+лв само поща.....а беше от селър със 100% фийдбек...

Taкова нещо, може би е най-добре директно сам да си го смъкнеш, за да можеш да си вземеш всичко, което ти трябва и евентуално да се тества преди това....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 13.03.2013

Re: монтаж на навигация

Мнение от yordan_ichev » 08 Май 2015, 11:29

Satanism написа:Специално за такъв тип стоки....


В доста морги съм бил до сега - никой не сваля кадърно, но пък и никой няма да те остави да отидеш ти да си свалиш - цените не искам да ги коментирам имало е случай, в който ми тръсят повече пари от Дару - а там са си нови :bang:

Аз лично си взех навигацията от селър в Латвия, който се занимава само с това. По пътя се беше счупила буксата на радио антената (DHL са виновни) - човека ми върна 50 евро за да си я оправя, след като му пратих снимка - аз пък я оправих сам без пари...
Също можеше и да я върна и да ми прати нова - за негова сметка.

Трябва да се чете Return Policy преди покупка - спестява нерви :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: монтаж на навигация

Мнение от Hussyi » 15 Юни 2015, 7:45

Гецата написа:управлението на климатроника също трябва да смениш


не се сменя, става същото от другото табло само лицевия панел се сменя и се монтира на новото табло

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: монтаж на навигация

Мнение от Hussyi » 20 Фев 2016, 16:23

DSC_0002.JPG
DSC_0854.JPG
DSC_0873.JPG
Ето го и резултата, инсталирано със CIC навигационна система, разходите за това са за около 2100лв
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.11.2017
Пол: Мъж

Re: монтаж на навигация

Мнение от teocars » 13 Май 2018, 18:55

Hussyi написа:
DSC_0002.JPG
DSC_0854.JPG
DSC_0873.JPG
Ето го и резултата, инсталирано със CIC навигационна система, разходите за това са за около 2100лв



Здравей , интересува ме след тази интервенция на смяна на обикновено табло с такова с нави има ли някакви проблеми след това , защото и аз мисля да го правя

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: монтаж на навигация

Мнение от Hussyi » 15 Май 2018, 8:37

teocars написа:
Hussyi написа:
DSC_0002.JPG
DSC_0854.JPG
DSC_0873.JPG
Ето го и резултата, инсталирано със CIC навигационна система, разходите за това са за около 2100лв



Здравей , интересува ме след тази интервенция на смяна на обикновено табло с такова с нави има ли някакви проблеми след това , защото и аз мисля да го правя

Изминаха почти 3 години не съм имал никакъв проблем, таблото си пасна идеално без скърцане и тропане, въздуховодите си работят нормално таблото лично аз съм си го сменил не е много сложно. Но преди да се монтира таблото трябва да се сложи този маркуч за охлаждане на навигацията изкарва се една тапа и се монтира този маркуч на снимката
Capture1.JPG
Capture2.JPG
а за инсталацията на кабелите имам схема как се свързват кабелите
Connetion_.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.11.2017
Пол: Мъж

Re: монтаж на навигация

Мнение от teocars » 11 Юли 2018, 17:50

Hussyi написа:
teocars написа:
Hussyi написа:
DSC_0002.JPG
DSC_0854.JPG
DSC_0873.JPG
Ето го и резултата, инсталирано със CIC навигационна система, разходите за това са за около 2100лв



Здравей , интересува ме след тази интервенция на смяна на обикновено табло с такова с нави има ли някакви проблеми след това , защото и аз мисля да го правя

Изминаха почти 3 години не съм имал никакъв проблем, таблото си пасна идеално без скърцане и тропане, въздуховодите си работят нормално таблото лично аз съм си го сменил не е много сложно. Но преди да се монтира таблото трябва да се сложи този маркуч за охлаждане на навигацията изкарва се една тапа и се монтира този маркуч на снимката
Capture1.JPG
Capture2.JPG
а за инсталацията на кабелите имам схема как се свързват кабелите
Connetion_.jpg


Благодаря ти и за допълнението , можеш ли да ми кажеш номера като част на този маркуч за охлаждане

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: монтаж на CIC навигация на кола без фабрична навигация

Мнение от x7z » 12 Юли 2018, 15:39

бая пари за труд видно ....
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: монтаж на навигация

Мнение от Hussyi » 15 Юли 2018, 8:46

Благодаря ти и за допълнението , можеш ли да ми кажеш номера като част на този маркуч за охлаждане[/quote]

ОЕМ номера е 65116928275-Вентилационнен маркуч за навигация

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.03.2017

Re: монтаж на CIC навигация на кола без фабрична навигация

Мнение от niksss » 20 Яну 2019, 4:53

Здравейте колеги. Мисля да направя същата операция на мойто бмв (2012 Е92 без нави). Интересува ме какво точно ще ми трябва като хардуер ? До тук знам, че ще ми трябват навигацията(дисплей, джойстик и самия модул), ново табло и тази трабичка за охлаждане. Нещо друго трябва ли ? Четох, че уж трябва някакъв емулатор, но не съм запознат какво прави и какъв е този емулатор и дали е задължителен. Също така лайсната на която стои джойстика трябва ли да се смени или може да се преправи и мойта ? Като окабеляване ще трябва ли да пускам кабели до кутията с бушоните и някакви адаптери ще ми трябват ли ? Знам, че също така трябва и кодиране. Имам Ista P и NCS Expert и мисля, че трябва да се справя с тях.
Също така дали ще мога да се справя според вас ? Имам някакъв базов опит по тези неща. За сега съм си ретрофитвал само оригинален парктроник. Благодаря !

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook