Xdrive + сняг/киша/лед

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Gqbriel » 07 Мар 2015, 19:47

Здравейте,

По стечение на обстоятелствата,за по-малко от 24 часа ми се случи това :
https://www.youtube.com/watch?v=u3tsu22 ... MHImdostfg

Щетите са никакви ,имаше много сняг,скоростта е не-повече от 60км/ч.

Днес по път от Боровец към София,излетях пак от пътя,отново с не-повече от 60км/ч (бях с 2ма приятели,а и бяхме изморени цял ден по пистите),условията не бяха от най-приятните,но не шофирам от вчера,4 години на задно никога не съм имал дори близък проблем,пързалях си всеки завой,когато нямаше коли ,разбира се с не особено високи скорости,но по-високи от скоростта в 2та инцидента.

Та към колегите с Х,(за мен задното е по-стабилно,така се оказва) а това бе причината да взема Х...да се чувствам малко по-сигурен,да от преспи нямам никакви грижи,макар че е ниска,просто си драпа (само да вметна от канавката излезнех с леко дърпане,колкото да захапе предна лява гума и на 3тата секунда бях на пътя),но след тези 2 случки,се замислям ,дали просто да не я продам и да си търся само задно.ь :driving:

Нека всеки с опит не с 4х4 а специално с xdrive - да каже,кога как реагира,как е по-правилно,всеки опит и мнение е добре дошло...вярно,че не познавам колата ,това е първото реално каране на сняг,но си мисля,че нещо не е в час.

Поздрави
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Airdust » 07 Мар 2015, 19:57

Gqbriel написа:Здравейте,

По стечение на обстоятелствата,за по-малко от 24 часа ми се случи това :
https://www.youtube.com/watch?v=u3tsu22 ... MHImdostfg

Щетите са никакви ,имаше много сняг,скоростта е не-повече от 60км/ч.

Днес по път от Боровец към София,излетях пак от пътя,отново с не-повече от 60км/ч (бях с 2ма приятели,а и бяхме изморени цял ден по пистите),условията не бяха от най-приятните,но не шофирам от вчера,4 години на задно никога не съм имал дори близък проблем,пързалях си всеки завой,когато нямаше коли ,разбира се с не особено високи скорости,но по-високи от 2та инцидента.

Та към колегите с Х,за мен задното е по-стабилно а това бе причината да взема Х...да се чувствам малко по-сигурен,да от преспи нямам никакви грижи,макар че е ниска,просто си драпа (само да вметна от канавката излезнех с леко дърпане,колкото да захапе предна лява гума и на 3тата секунда бях на пътя),но след тези 2 случки,се замислям ,дали просто да не я продам и да си търся само задно.

Нека всеки с опит не с 4х4 а специално с xdrive - да каже,кога как реагира,как е по-правилно,всеки опит и мнение е добре дошло...вярно,че не познавам колата ,това е първото реално каране на сняг,но си мисля,че нещо не е в час.

Поздрави


Добре си се разминал :)

За първи път си купувам BMW и то XDrive.
Какво да ти кажа, малко е тегаво защото тръгне ли колата - няма спирка.
Трябва си чалъм малко. Още и свиквам. Днес карах на една приятелка 320-ката (само със задно) , е много по-тегаво е от Х-са .
Някой път си иска и повечко газ като тръгне за да може да издърпат предните гуми.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Atsalov » 07 Мар 2015, 20:05

Колегата е много прав че трябва повече каране за да се свикне и трябва да даваш газ за да избегнеш подобни ситуации. Но не знам ,на мен ли ми се струва че нямаш добри гуми и разчиташ само на Х-са ,защото предната кола си мина леко?

...и от опит казвам че не са ме вадили от закъсало положение толкова колкото като бях с кола с двойно предаване ( поне на мен ми даваше едно лъжливо самочуствие)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Taruno » 07 Мар 2015, 20:08

Не завиваш обратно на завоя при приплъзване, ами си подаваш газ колата си знае работата. С петицата си хвърчах със 100-130 по пътища със сняг и Х-са ме е спасявал от кофти ситуации. Сега само със задно се забавлявам, но съм постоянно на нокти да не тръгне. Гумите какви са? Може просто два пъти да си уцелил заледен участък и ако си с кофти гуми ако ще с джип да си няма да се спасиш. На клипчвето ще извиняваш ама ми изглежда сякаш ти си се разсеял и просто изправи завоя ;) (така изглежда пояснявам)

С петицата на пътя към бяла черква влязох със 95-6 в завой 97-8 градуса и колата плъзна леко и си ме изправи сама. Също така една идиотка ме избута от пътя на як дъжд и двете гуми стъпиха на чакъл със скорост от 130 км/ч макар косата да ми побеля и жена ми да стоеше стъписана няколко минути Х-кса си ме задържа направо без драма.

И пак ако караш с някакви галоши или китайчета или гуми дето са станали платмасови няма Х няма нищо дето да те спаси.

https://www.youtube.com/watch?v=6QypF9P_qLA

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Airdust » 07 Мар 2015, 20:12

Taruno написа:Не завиваш обратно на завоя при приплъзване, ами си подаваш газ колата си знае работата. С петицата си хвърчах със 100-130 по пътища със сняг и Х-са ме е спасявал от кофти ситуации. Сега само със задно се забавлявам, но съм постоянно на нокти да не тръгне. Гумите какви са? Може просто два пъти да си уцелил заледен участък и ако си с кофти гуми ако ще с джип да си няма да се спасиш. На клипчвето ще извиняваш ама ми изглежда сякаш ти си се разсеял и просто изправи завоя ;) (така изглежда пояснявам)

С петицата на пътя към бяла черква влязох със 95-6 в завой 97-8 градуса и колата плъзна леко и си ме изправи сама. Също така една идиотка ме избута от пътя на як дъжд и двете гуми стъпиха на чакъл със скорост от 130 км/ч макар косата да ми побеля и жена ми да стоеше стъписана няколко минути Х-кса си ме задържа направо без драма.

И пак ако караш с някакви галоши или китайчета или гуми дето са станали платмасови няма Х няма нищо дето да те спаси.


Да, гумите са много важни , но трябва да се знае как се кара кола 4х4 ;)
Аз все още съм "зелен" и я карам кротко :)
Целата газ помага много (понякога) :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от host » 07 Мар 2015, 20:24

Натиснал си леко спирачка?
Подал си "единично газ"?
Вдигнал си крак от газта?

Говоря в момента в който предницата тръгва?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Gqbriel » 07 Мар 2015, 21:08

Atsalov написа:Колегата е много прав че трябва повече каране за да се свикне и трябва да даваш газ за да избегнеш подобни ситуации. Но не знам ,на мен ли ми се струва че нямаш добри гуми и разчиташ само на Х-са ,защото предната кола си мина леко?

...и от опит казвам че не са ме вадили от закъсало положение толкова колкото като бях с кола с двойно предаване ( поне на мен ми даваше едно лъжливо самочуствие)


Първата кола BMDrago :bowdown: си мина безпроблемно - а не караше по-бавно,но той е само задно,познава колата си и пътя много по-добре (има я от колко 2-3 години аз от 2 месеца,за първи път на сняг карам)
Така - реално гумите ,май са много зле,въпреки,че излизам почти от всякъде,дойдоха с колата,понеже до вчера сняг не видя по ред причини колата,главно все не уцелвах (явно за добро) вкой град да съм като шали :mhihi: ,та затова не купих чисто нови (догодина определено,дори днес мислех да купувам от яд,че не го направих) ДОТ 9 са май...

host написа:Натиснал си леко спирачка?
Подал си "единично газ"?
Вдигнал си крак от газта?

Говоря в момента в който предницата тръгва?


Не помня да съм натискал спирачка
По-скоро за подаването си прав,определено вдигнах крака от газта...явно трябва да си направя тест драйв тези дни
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Taruno » 07 Мар 2015, 21:21

ДОТ 09 та те са като на кола играчка ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Gqbriel » 07 Мар 2015, 21:34

Taruno написа:ДОТ 09 та те са като на кола играчка ;)

Странни и тъпи Bridgestone RFT.
Абе на сняг - само сняг се държат добре,но явно ме лъже Х-а.
Ами така и така ще се хвърлят,но просто не яидяха сняг до вчера и днес и резултата е кофти ,огромния късмет е че нямам никакви шети освен,че малко се стреснах,което е и добре,защото няма да се доверявам на Х-а толкова.
Незнам защо,ги оставих - досега всичките ми коли са били с нови,явно доверието ми на двойното предаване трябва да се преосмисли.


Sent from nokia 6310
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от kraska » 07 Мар 2015, 22:12

Аз мисля че гумите са ти изиграли лошата шега. Купи си една от топ зимни и не се съобразявай да са RFT и няма да имаш грижа. И не забравяй че колата е и доста тежка....

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Atsalov » 07 Мар 2015, 22:27

Е90 тежка??? Та тя е най-леката в класа си.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от kraska » 07 Мар 2015, 22:46

дискутирали сме преди това колко тежи х-са автомат с 3.0 двигател..... И е по-тежка от някои е60 -ки....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Gqbriel » 07 Мар 2015, 23:00

kraska написа:Аз мисля че гумите са ти изиграли лошата шега. Купи си една от топ зимни и не се съобразявай да са RFT и няма да имаш грижа. И не забравяй че колата е и доста тежка....

Да разбира се,това споменах по-горе,днес след втората случка направо си мислех да минавам да взимам 4ка нови,но май няма да има смисъл.Колкото и да вали сняг,да купя нови гудми за 2 седмици май няма много смисъл...ако бях в СФ декември ,когато падна първия сняг сигурно нямаше да го мисля.
Поне лятото няма да я мисля,защото имам 4ка които си купих миналата година нови за 46цата,макар че и тях мисля да ги пусна да се продават и да взема нови 4ри,за да запазя 225 и 255.

А за теглото :
Е46 2.0д фейс - 1485кг
Е90 330хи - 1585кг
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от kraska » 07 Мар 2015, 23:10

Gqbriel написа:
kraska написа:Аз мисля че гумите са ти изиграли лошата шега. Купи си една от топ зимни и не се съобразявай да са RFT и няма да имаш грижа. И не забравяй че колата е и доста тежка....

Да разбира се,това споменах по-горе,днес след втората случка направо си мислех да минавам да взимам 4ка нови,но май няма да има смисъл.Колкото и да вали сняг,да купя нови гудми за 2 седмици май няма много смисъл...ако бях в СФ декември ,когато падна първия сняг сигурно нямаше да го мисля.
Поне лятото няма да я мисля,защото имам 4ка които си купих миналата година нови за 46цата,макар че и тях мисля да ги пусна да се продават и да взема нови 4ри,за да запазя 225 и 255.

А за теглото :
Е46 2.0д фейс - 1485кг
Е90 330хи - 1585кг



А за теглото :
Е46 2.0д фейс ръчка седан- 1415кг
Е90 330хи авто - 1595кг
е60 530i - авто - 1580кг.
теглата са без шофьора.
Когато взех моята първото което ми направи впечатление е тежестта с която потегля и инерцията при спиране , както и силата , която в завой се опитва да изхвърли колата с по-висока скорост.... Дори на сухо с различни летни и то нови гуми, колата едвам успяваше да се задържи без да приплъзне настрани цялата...това при висока скорост .
и ако питаш мен няма смисъл да купуваш сега зимни гуми, освен ако не ти изпаднат на много хубава промоция......... все пак след около половин година ще ги слагаш :) ts850, wd3, ultragrip8 са гуми на които може да разчиташ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Xdrive + сняг/киша/лед

Мнение от Gqbriel » 08 Мар 2015, 11:26

Kraska - залагам на TS първо 830P после 2год на 850 и не съм имал проблеми,тука две мнения няма.
Единственото,което си мисля е ,че е хубаво такъв тип по специфични задвижвания да се тестват сериозно,за да се опознаят :)
Но с конуси и видео,за да се добие представа,какво се случва.



Sent from nokia 6310
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook