Cup Holder

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Cup Holder

Мнение от hus0 » 19 Фев 2016, 22:52

И аз искам да знам мн е дразнещо това. Почти всички екстри ги имам но не и тая. Егати италиянците как можат така да орежат :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Cup Holder

Мнение от Taruno » 20 Фев 2016, 9:23

Soni написа:Искам някой да ми каже, че e възможно "инсталиране" на поставките за чаши, без да се сменя цялото табло? Не става или просто никой не се е опитвал? С рязане и хубава обработка няма ли да стане?


Става адски грозно, и то със супер внимателно рязане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Cup Holder

Мнение от Leon » 20 Фев 2016, 11:37

Не виждам как ще се изреже толкова точно, че да легне механизма на поставката и стане като фабрично. Друг въпрос защо БМВ не го слагат на всички коли, предвид, че не може да се ретрофитва. Или поне да правят таблата със заготовка за изрязване, като броните и другите пластмаси в салона. Ето едно от нещата, които много ме дразнят в нашата любима марка - не може в сузуки за 15к от магазина да има поставка за чаши, usb и куп други неща, за които БМВ иска доплащане като за комплект нови гуми.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Cup Holder

Мнение от Black-Power » 20 Фев 2016, 13:46

Аз ще се пробвам. Имам горе-долу практика. Остава да си намеря cup holder-ите и лайсната.
Stop me, if you can ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Cup Holder

Мнение от Gqbriel » 20 Фев 2016, 15:26

Leon написа:Не виждам как ще се изреже толкова точно, че да легне механизма на поставката и стане като фабрично. Друг въпрос защо БМВ не го слагат на всички коли, предвид, че не може да се ретрофитва. Или поне да правят таблата със заготовка за изрязване, като броните и другите пластмаси в салона. Ето едно от нещата, които много ме дразнят в нашата любима марка - не може в сузуки за 15к от магазина да има поставка за чаши, usb и куп други неща, за които БМВ иска доплащане като за комплект нови гуми.

Затова трябва една обща петиция за в бъдеще,която да подкрепя,че една премиум марка кола,не може да иска пари за безумни неща...но кой ще ни чуе нали.
Една премиум марка кола,не може да няма елементарните удобства а за Е90 модела е тотално безумие да сменяш цяло табло...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Cup Holder

Мнение от b_u_b_o » 20 Фев 2016, 16:16

Не стават тия работи с петиция. БМВ са частна компания и са си преценили, че ще им е такъв бизнес модела. Можеш да ги посъветваш, че според теб не е ок и толкова. Единствения начин да ги накажеш за това им решение обаче е да не им купуваш продукта. Въпрос на приоритети, ако стойката за чашка ти е толкова напред в списъка, купуваш си сузуки със стойка и готово.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Cup Holder

Мнение от hus0 » 20 Фев 2016, 19:11

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Cup Holder

Мнение от Dextuar » 20 Фев 2016, 19:22

Аз пък моите съм ги ползвал точно веднъж, по-скоро хората, които се возят при мен ги ползват, че дори и се изненадват, че са 2 :D Освен на дълъг път, не си представям кога бих ги ползвал. Сутрешното кафе го пия в офиса :D Колега, няма ли да е къде къде по-лесно от морга да си купиш всичко необходимо без рязане?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Cup Holder

Мнение от Hussyi » 20 Фев 2016, 19:37

На моя единият Cup Holder този дето е с радиус през лятото топлото време заяжда а като е студено няма проблем, като е демонтирано от таблото пак няма проблеми от какво може да е. Да подчертая, че таблото съм го сменил, но от колата дето си го смъкнах и там беше същия проблем не значи, че при моя монтаж да е бил проблема

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Cup Holder

Мнение от Black-Power » 20 Фев 2016, 20:00

Сигурно е пласмасовата зъбчатка в механизма. Отвори го.
Stop me, if you can ;)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Cup Holder

Мнение от b00st » 21 Фев 2016, 18:15

Gqbriel написа:
Leon написа:Не виждам как ще се изреже толкова точно, че да легне механизма на поставката и стане като фабрично. Друг въпрос защо БМВ не го слагат на всички коли, предвид, че не може да се ретрофитва. Или поне да правят таблата със заготовка за изрязване, като броните и другите пластмаси в салона. Ето едно от нещата, които много ме дразнят в нашата любима марка - не може в сузуки за 15к от магазина да има поставка за чаши, usb и куп други неща, за които БМВ иска доплащане като за комплект нови гуми.

Затова трябва една обща петиция за в бъдеще,която да подкрепя,че една премиум марка кола,не може да иска пари за безумни неща...но кой ще ни чуе нали.
Една премиум марка кола,не може да няма елементарните удобства а за Е90 модела е тотално безумие да сменяш цяло табло...

Все пак е BMW - трябва да плащаш за всичко :)

p.s: аз също съм в клуба без кафе по време на път, като за оправдание казвам, че е спортна кола :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Cup Holder

Мнение от Black-Power » 21 Фев 2016, 18:35

dextuar написа:Аз пък моите съм ги ползвал точно веднъж, по-скоро хората, които се возят при мен ги ползват, че дори и се изненадват, че са 2 :D Освен на дълъг път, не си представям кога бих ги ползвал. Сутрешното кафе го пия в офиса :D Колега, няма ли да е къде къде по-лесно от морга да си купиш всичко необходимо без рязане?


Е щом не ги ползваш, може да ги предостъпиш на хора, които ще ги ползват (тоест мен) :ok:
Stop me, if you can ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Cup Holder

Мнение от Taruno » 21 Фев 2016, 19:44

Колега виждал съм на живо рязано табло седи много грозно - оригиналното табло с поставки си има малка ниша, в която влиза лайсната, за едните поставки ще опропастиш табло за 600 лв.

Ето нишата:
https://i.ytimg.com/vi/bEPgil0T-x8/maxresdefault.jpg

вземи си от допълнително вграждащите се на БМВ и пак ще имаш:
https://c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com/608672_x800.jpg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Cup Holder

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2016, 19:59

Е стига, в моргата надали ще му вземат чак толкова пари, някой проверявал ли е колко вървят?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Cup Holder

Мнение от Black-Power » 21 Фев 2016, 20:19

700лв.

Taruno С правилния подход и инструменти, ще се получи. Това което си видял, 100% не си е играно с него. Изрязано е и просто са монтирали поставките. Дори съм го измислил вече. Само един компресор ми трябва, за инструментите, но в близките 2-3 седмици няма да стане. До тогава само ще е теоретично.
Stop me, if you can ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook