e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 14.06.2014

e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от UL'06 » 06 Сеп 2014, 20:50

Здравейте! Нямам технически познания така,че ако можете дайте ми съвет какво да правя! Влизат някви изгорели газове и миризми в купето от двигателя... идея си нямам от какво може да е... преди 1 месец съм сменил маслата и филтрите, само филтъра на твърдите частици остана... Не ми светват никакви индикации на таблото,че имам проблем,но не знам мога ли да карам така (ще я закарам на майстор, но имам едни 500 км до там..). Като спра притока на въздух отвън спират,но пусна ли го...просто не се търпи...

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от Гецата » 06 Сеп 2014, 21:39

Спукан изпускателен колектор
скъсана мека връзка
хлабава топла част на турбото
прегледай всичко след изпускателния колектор
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от Taruno » 06 Сеп 2014, 22:58

всичко от горепосочените като най-притеснителна е хлабавата топла част на турбото!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от Atsalov » 07 Сеп 2014, 0:24

А с какъв мотор е колата? Доста вероятно е да са горе посочените неща както и мека връзка или гарнитура капак клапани. Лично мен ме съмнява да си смениш филтъра за твърди частици НО!.... по-вероятно е да е филтър картерни газове,който при тази кола е сепаратор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от vvasilev1 » 07 Сеп 2014, 8:14

Колега,

Можеш да пробваш следното:
Запали колата на тъмно и светни с фенерче около двигателя.
Така лесно се вижда дима на лъча от фенерчето и може да си помогнеш с диагностиката.
Имах същия проблем като твоя и се оказа едно маркуче дълго 5-6 см, което излиза от отдушника и се включва към големия въздуховод към турбото. Беше хлабаво и отпуснато, смених го с ново и всичко изчезна.

Успех

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от zvetiko » 07 Сеп 2014, 10:12

UL'06 написа:Здравейте! Нямам технически познания така,че ако можете дайте ми съвет какво да правя! Влизат някви изгорели газове и миризми в купето от двигателя... идея си нямам от какво може да е... преди 1 месец съм сменил маслата и филтрите, само филтъра на твърдите частици остана... Не ми светват никакви индикации на таблото,че имам проблем,но не знам мога ли да карам така (ще я закарам на майстор, но имам едни 500 км до там..). Като спра притока на въздух отвън спират,но пусна ли го...просто не се търпи...


Колега, може би отнякъде капе масло върху генерацията. Да кажем при двигатели М52, М54, когато гарнитурата на капака на клапаните, започне да изпуска от долният си край, понякога започва да капе масло директно върху изпускателният колектор и миризмата е доста силна и неприятна.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.11.2008

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от DJaM0 » 16 Сеп 2014, 19:46

И при мен беше същото...колата е изрядна от всякъде ,всичко сменено и препипано и пак така миришеше на нещо като изгоряло масло + нафта ,но предимно на масло...тежка миризма. Като махнах ДПФ-а всичко се оправи и колата стана по отзивчива в ниските...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 14.06.2014

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от UL'06 » 30 Сеп 2014, 17:47

Здравейте отново! Първо искам да благодаря за всички съвети,които ми дадохте! Повечето от вас се оказаха прави, оказа се спукан изпускателен колектор. Майстора ми обясни,че ще го завари и ще я оправи за 300лв (?!). Според вас това ли е реалната цена за такъв вид ремонт? Ясно ми е,че има бая работа по разглабяне и т.н. но 300 лв за една заварка малко ми се вижда надуто? Утре сутринта трябва да му я карам и затова се колебая дали въобще да се занимавам или да си карам така....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от Taruno » 01 Окт 2014, 11:23

Странно е да имаш спукан изпускателен на Е90, за разлика от Е60 колектора е чугунен и трябва да е направо вечен.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.01.2015
Пол: Мъж

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от jcholakov » 12 Яну 2015, 18:30

UL'06 написа:Здравейте отново! Първо искам да благодаря за всички съвети,които ми дадохте! Повечето от вас се оказаха прави, оказа се спукан изпускателен колектор. Майстора ми обясни,че ще го завари и ще я оправи за 300лв (?!). Според вас това ли е реалната цена за такъв вид ремонт? Ясно ми е,че има бая работа по разглабяне и т.н. но 300 лв за една заварка малко ми се вижда надуто? Утре сутринта трябва да му я карам и затова се колебая дали въобще да се занимавам или да си карам така....

Здравей, Колега!
И аз имам подобен проблем с миризма на газове в купето. При мен се наблюдава, само когато колата работи на място. Като се движа, няма прблем. Става дума за 320д е90 . Така ли беше при теб ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 25.01.2014
Пол: Мъж

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от Nikolay P. » 15 Яну 2015, 9:32

jcholakov написа:
UL'06 написа:Здравейте отново! Първо искам да благодаря за всички съвети,които ми дадохте! Повечето от вас се оказаха прави, оказа се спукан изпускателен колектор. Майстора ми обясни,че ще го завари и ще я оправи за 300лв (?!). Според вас това ли е реалната цена за такъв вид ремонт? Ясно ми е,че има бая работа по разглабяне и т.н. но 300 лв за една заварка малко ми се вижда надуто? Утре сутринта трябва да му я карам и затова се колебая дали въобще да се занимавам или да си карам така....

Здравей, Колега!
И аз имам подобен проблем с миризма на газове в купето. При мен се наблюдава, само когато колата работи на място. Като се движа, няма прблем. Става дума за 320д е90 . Така ли беше при теб ?

Щом са газове, при теб проблема е от меката връзка. Типични признаци за мека връзка, когато работи на място колата, в купето е ад от миризма. Тръгнеш ли и миризмата спира, също така при смяна от 1,2,3 предавка се чува едно плътно бучене.
Последна промяна Nikolay P. на 15 Яну 2015, 15:54, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 14.06.2014

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от UL'06 » 15 Яну 2015, 13:34

jcholakov написа:
UL'06 написа:Здравейте отново! Първо искам да благодаря за всички съвети,които ми дадохте! Повечето от вас се оказаха прави, оказа се спукан изпускателен колектор. Майстора ми обясни,че ще го завари и ще я оправи за 300лв (?!). Според вас това ли е реалната цена за такъв вид ремонт? Ясно ми е,че има бая работа по разглабяне и т.н. но 300 лв за една заварка малко ми се вижда надуто? Утре сутринта трябва да му я карам и затова се колебая дали въобще да се занимавам или да си карам така....

Здравей, Колега!
И аз имам подобен проблем с миризма на газове в купето. При мен се наблюдава, само когато колата работи на място. Като се движа, няма прблем. Става дума за 320д е90 . Така ли беше при теб ?

същото беше и при мен. Сигурно е от някоя мека връзка както е написал колегата горе. Успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от def1nity » 08 Дек 2016, 12:09

Здравейте,

Малко да съживя темата. Имам същият проблем като колегите. Като спра на място(светофар), ако не е включен климатика (снежинка) или не съм затворил кръга (само на кръгче) в купето почва да се усеща една лека и неприятна миризма. Всеки път е различна по сила, но подобна миризма. За съжаление, не съм достатъчно навътре в нещата и не мога да определя дали е на масло или изгорели газове, но като че ли е на изгорели газове. Миризмата е подобна, но доста по-слаба отколкото тази от ауспуха.

Първоначално майсторите мислеха, че е от масло, което капе върху някоя нагорещена тръба и това са испаренията, но уви. Сменихме абсолютно всички уплътнения, гарнитури, оправиха теча от вакум помпата и маслената конзола, вмомента 1 капка не пада от никъде, но миризмата си е все още тук.

Колата е 330Д 231кс 2007г и всичко почна след като махнах запушения ДПФ... Минах през няколко майстора и сервиза, не могат да намерят проблема и ми казват да свикна. :ranting: Абсурд, при всяко спиране трябва да натискам бутона да затварям кръга като малоумник и после да го отварям пак като потегля, ако не искам да развалям комфорта си и този на пътниците.

Моля, препоръчайте ми някое място където биха могли да го хванат това... тръбичка ли ще е, вакумче ли ще е, мека връзка ли е, масло ли капе, полудях вече! Може и на ЛС да се избегне реклама ако е проблем!

Благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от Dextuar » 17 Дек 2016, 9:30

Може дпф-а да не е заварен хубаво, оттам да изпуска и да влиза миризма в купето...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 28.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: e90 мирис на изгоряло масло в купето,помощ!!

Мнение от def1nity » 20 Дек 2016, 11:15

Мерси колега, но и това беше проверено. ДПФ-а беше повторно свален, спойките прегледани и не е от него...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook