Премахване на DPF и катализатор

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от MadChicken » 06 Окт 2014, 22:29

:OT:

За ABRITES Vehicle Diagnostic Interface (AVDI) и съответно китайския полуеквивалент FVDI ли си говорите, че доколкото знам ABRITES имат офис и служители в София, а тези неща както знаем "изтичат" на местно ниво...
Мен ми е по-любопитно кой притежава продуктите на BMW Explorer. Руснаците евала им правя за софтуерите с уникална функционалност, но пък цените са "европейски"

П.С. Кой е в състояние да работи с криптираните ECU-та в F-Series? Ремап, премахване на DPF и т.н.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от El Diablo » 07 Окт 2014, 7:20

Колеги някои от Вас може ли да премахне ДПФ-а софтуерно на мерцедес W204 200 CDI 2008 автомат 136 кс ? Правил ли го е някои.. благодаря:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от VRPerformance » 07 Окт 2014, 17:41

El Diablo написа:Колеги някои от Вас може ли да премахне ДПФ-а софтуерно на мерцедес W204 200 CDI 2008 автомат 136 кс ? Правил ли го е някои.. благодаря:)
Никав проблем,само цената дето не е като да махнеш ДПФ на бмв :)

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от MadChicken » 08 Окт 2014, 9:16

Никой не каза нищо за F-Series или като станат на по 10 години тогава ще му мислим :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от VRPerformance » 08 Окт 2014, 11:55

На почивка в турция съм,като се прибера в хотела ще пиша,все още не съм отговорил на г-н Пожарникар :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 18.03.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 391, 2D 177 hp

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от Alex.mitev » 16 Май 2015, 15:28

Здравейте на всички - имам въпрос. След премахване на ДПФ излиза грешка на диагностика с back pressure sensor. Други грешки няма, не свети таблото и т.н. Човека ми каза, че няма проблем да карам така и това било от проблемен датчик. Не е ли логично, обаче, колата да не знае за съществуването на този датчик след премахването


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от VRPerformance » 18 Май 2015, 20:43

Логично е,просто човека които го прави незнае как да направи софта!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 17.02.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 325i
Мечтае да кара: 650i

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от bELiAr » 25 Май 2015, 15:34

А защо не си сложите нови ?
С ДПФ-ите махнатите трябва да ви вдигнат данъците двойно-тройно, че нещо много болни от рак има напоследък.
Като нямате пари да поддържате не карайте коли.... станах миньор от тия дизели :help:


Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 25.03.2015
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: MB S 65 AMG W221; BMW 320d F30
Мечтае да кара: гравитацията да не влияе върху циците :-)
Детайли за колата: MB S 65 AMG engine swapped 7G Tronic W221- 742,8 whp, 1200 NM torque electronically reduced; BMW 2012 320d F30 251.6 bhp and 529.3 Nm remap stage 3

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от JanTonko » 26 Май 2015, 12:26

MadChicken написа:Никой не каза нищо за F-Series или като станат на по 10 години тогава ще му мислим :mhihi:

F-серийте и като цяло всичко ново дето излиза на пазара е с ЕДЦ 17 (каквито са те) не са проблем нито за четене, нито за писане. Просто си трябва оригинален : Кесс, К-таг или Галето 4. Въпрос на вкус.
Четат се и се пишат под буут мод. Т.е. свалено и разпоено ЕКУ-то от колата. ОБД не става. Имат защита, то и БДМ не става, освен ако не е под буут мод.Това е единствения му вариант.Просто повечето имат китайски копия и с тях вероятността да заключат ЕКУ-то е над 90%.
Иначе като цяло "процеса" по махане на ДПФ-а или ЕГР-а на ЕДЦ 17 е нормален като трудност. Няма сингъл бит суитч (сиреч казано ключ) за изключване, но става сравнително лесно и надеждно.
Уловката е, че повечето гаражни тунери даже не знаят къде се намира ЕКУ-то на колата, камо ли да го отварят и разпояват. За тях това е техника от космоса.
MB S 65 AMG 742,8 whp, 1200 NM torque 1/4 mile 10. 133 sec/s. The one and only 1200 NM Mercedes gerabox in Europe for now.
THE BLACK BEAST

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от Satanism » 26 Май 2015, 13:25

bELiAr написа:А защо не си сложите нови ?
С ДПФ-ите махнатите трябва да ви вдигнат данъците двойно-тройно, че нещо много болни от рак има напоследък.
Като нямате пари да поддържате не карайте коли.... станах миньор от тия дизели :help:

Koлега, аз предлагам първо да намятаме пушачите на лъвовете, като ще борим раковите заболявания....и ми е много интересно, ако трябва ти да смениш на твоята кола част, която струва няколко хиляди лева, при положение, че можеш да я изолираш, какво ще направиш....
Да не говорим, че ДПФ-и преди 7-8 години нямаше....а дизели има от повече от век....


ПС. ДПФ-а си ми е на колата

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от Ilko Ivanov » 26 Май 2015, 13:30

JanTonko написа:
MadChicken написа:Никой не каза нищо за F-Series или като станат на по 10 години тогава ще му мислим :mhihi:

F-серийте и като цяло всичко ново дето излиза на пазара е с ЕДЦ 17 (каквито са те) не са проблем нито за четене, нито за писане. Просто си трябва оригинален : Кесс, К-таг или Галето 4. Въпрос на вкус.
Четат се и се пишат под буут мод. Т.е. свалено и разпоено ЕКУ-то от колата. ОБД не става. Имат защита, то и БДМ не става, освен ако не е под буут мод.Това е единствения му вариант.Просто повечето имат китайски копия и с тях вероятността да заключат ЕКУ-то е над 90%.
Иначе като цяло "процеса" по махане на ДПФ-а или ЕГР-а на ЕДЦ 17 е нормален като трудност. Няма сингъл бит суитч (сиреч казано ключ) за изключване, но става сравнително лесно и надеждно.
Уловката е, че повечето гаражни тунери даже не знаят къде се намира ЕКУ-то на колата, камо ли да го отварят и разпояват. За тях това е техника от космоса.

Тебе пак те изтърваха и почна да се рекламираш ........ Това май няма да продължи дълго :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от adovet » 26 Май 2015, 13:37

Satanism написа:
bELiAr написа:А защо не си сложите нови ?
С ДПФ-ите махнатите трябва да ви вдигнат данъците двойно-тройно, че нещо много болни от рак има напоследък.
Като нямате пари да поддържате не карайте коли.... станах миньор от тия дизели :help:

Koлега, аз предлагам първо да намятаме пушачите на лъвовете, като ще борим раковите заболявания....и ми е много интересно, ако трябва ти да смениш на твоята кола част, която струва няколко хиляди лева, при положение, че можеш да я изолираш, какво ще направиш....
Да не говорим, че ДПФ-и преди 7-8 години нямаше....а дизели има от повече от век....


ПС. ДПФ-а си ми е на колата

Той купува гуми втора ръка, ще ти смени ДПФ хаха


Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 25.03.2015
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: MB S 65 AMG W221; BMW 320d F30
Мечтае да кара: гравитацията да не влияе върху циците :-)
Детайли за колата: MB S 65 AMG engine swapped 7G Tronic W221- 742,8 whp, 1200 NM torque electronically reduced; BMW 2012 320d F30 251.6 bhp and 529.3 Nm remap stage 3

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от JanTonko » 26 Май 2015, 14:03

Ilko Ivanov написа:
JanTonko написа:
MadChicken написа:Никой не каза нищо за F-Series или като станат на по 10 години тогава ще му мислим :mhihi:

F-серийте и като цяло всичко ново дето излиза на пазара е с ЕДЦ 17 (каквито са те) не са проблем нито за четене, нито за писане. Просто си трябва оригинален : Кесс, К-таг или Галето 4. Въпрос на вкус.
Четат се и се пишат под буут мод. Т.е. свалено и разпоено ЕКУ-то от колата. ОБД не става. Имат защита, то и БДМ не става, освен ако не е под буут мод.Това е единствения му вариант.Просто повечето имат китайски копия и с тях вероятността да заключат ЕКУ-то е над 90%.
Иначе като цяло "процеса" по махане на ДПФ-а или ЕГР-а на ЕДЦ 17 е нормален като трудност. Няма сингъл бит суитч (сиреч казано ключ) за изключване, но става сравнително лесно и надеждно.
Уловката е, че повечето гаражни тунери даже не знаят къде се намира ЕКУ-то на колата, камо ли да го отварят и разпояват. За тях това е техника от космоса.

Тебе пак те изтърваха и почна да се рекламираш ........ Това май няма да продължи дълго :mhihi:

Нещо не разбрах в коя част точно се рекламирам????? Ако може подробно да ми я покажеш???
Като някой ви каже как е ревете, че се рекламира. Като не ви каже- ревете , че форума бил за взаимопомощ и трябвало всичко да се обяснява. Последно вътре или вънка го искате ????
Много хейт срещу мене им, ама както казах вече : "Креме ми на дура"
MB S 65 AMG 742,8 whp, 1200 NM torque 1/4 mile 10. 133 sec/s. The one and only 1200 NM Mercedes gerabox in Europe for now.
THE BLACK BEAST

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 7.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: ///M

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от bmwist » 26 Май 2015, 19:16

Колеги в Пловдив и областта кой може да премахне софтуерно запушен ДПФ на е90 , благодаря.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от bai_ILIA » 27 Май 2015, 1:30

bmwist написа:Колеги в Пловдив и областта кой може да премахне софтуерно запушен ДПФ на е90 , благодаря.


имаш ЛС колега :yes:
"Чемодан, вокзал, Москва"

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook