Премахване на DPF и катализатор

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12770
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от vld » 29 Ное 2019, 15:13

mito_vr написа:Това е единствената снимка на ауспуха която имам в момента най-рано довечера мога да направя други.
ВИН е WBAVU31050AE84414

Имала е фабрично ДПФ, трябва да се изключи софтуерно, за да не влиза в регенерации и да не набива грешки за ниско налягане.
Вероятно пушенето ти е точно от това, че влиза в регенерация.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.05.2018
Пол: Мъж

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от mito_vr » 29 Ное 2019, 15:35

vld написа:
mito_vr написа:Това е единствената снимка на ауспуха която имам в момента най-рано довечера мога да направя други.
ВИН е WBAVU31050AE84414

Имала е фабрично ДПФ, трябва да се изключи софтуерно, за да не влиза в регенерации и да не набива грешки за ниско налягане.
Вероятно пушенето ти е точно от това, че влиза в регенерация.


Но ако в тази ситуация се опитва да регенерира няма ли да изхвърля черен пушек с неизгоряла нафта а не бял лютив или се бъркам?Грешки за дпф няма.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от Satanism » 30 Ное 2019, 17:26

Ходи да ти изключват ДПФа, недей да разсъждаваш по въпроса. Тая работа е свършена отдавна.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 17.10.2013
Кара: е34-520и, е39 525тдс ,д4д,e90 320д

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от malolitrajkata » 16 Дек 2019, 12:00

Здравейте! Имам проблем с ДПФ. Колата е четена с Делфи и излиза грешка 480А. Може ли от по - запознатите и минали през тоя филм да кажат какво е необходимо да се направи? Да се премахне или да се чисти? Само дпф или и катализатор?При кои майстор ще и рпепоръчате и на каква цена е тази процедура? До момента имаше проблем с релето на подгревните свещи което е подменено с ново на Шампион. Оплакванията от колата са ми че не е много пъргава за 163 коня мотор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от Satanism » 17 Дек 2019, 20:40

Трябва да се регенерира принудително възможно най-бързо.Може и да се почисти.Не те съветвам да го махаш.Още повече катализатора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от NGneer4eto » 17 Дек 2019, 23:13

malolitrajkata написа:Здравейте! Имам проблем с ДПФ. Колата е четена с Делфи и излиза грешка 480А. Може ли от по - запознатите и минали през тоя филм да кажат какво е необходимо да се направи? Да се премахне или да се чисти? Само дпф или и катализатор?При кои майстор ще и рпепоръчате и на каква цена е тази процедура? До момента имаше проблем с релето на подгревните свещи което е подменено с ново на Шампион. Оплакванията от колата са ми че не е много пъргава за 163 коня мотор.


Първо намери време да прочетеш темата и има още една голяма тема за ДПФ, нея също! Има много писано за тази грешка. Второ виж дали има и друга грешка, свързана с ДПФ-а! Примерно за датчик-налягане. Ако е така, е много възможно да е датчика. Трето, не знам какво очакваш от този двигател, но ако си с автоматик и комби, колата си е мъртвец по принцип. Четвърто не се хвърляй много на това реле! То участва в градската регенерация и не е фактор за инвънградската. Лично съм наблюдавал редовно такава 320-ка с изгоряло подгревно реле и си правеше редовни регенерации. Пето, ако караш всеки ден градско, изкарвай поне един път на седмица колата на извънградско за 20-30 минути! Ще ти е благодарна.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 17.10.2013
Кара: е34-520и, е39 525тдс ,д4д,e90 320д

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от malolitrajkata » 23 Дек 2019, 9:50

NGneer4eto написа:
malolitrajkata написа:Здравейте! Имам проблем с ДПФ. Колата е четена с Делфи и излиза грешка 480А. Може ли от по - запознатите и минали през тоя филм да кажат какво е необходимо да се направи? Да се премахне или да се чисти? Само дпф или и катализатор?При кои майстор ще и рпепоръчате и на каква цена е тази процедура? До момента имаше проблем с релето на подгревните свещи което е подменено с ново на Шампион. Оплакванията от колата са ми че не е много пъргава за 163 коня мотор.


Първо намери време да прочетеш темата и има още една голяма тема за ДПФ, нея също! Има много писано за тази грешка. Второ виж дали има и друга грешка, свързана с ДПФ-а! Примерно за датчик-налягане. Ако е така, е много възможно да е датчика. Трето, не знам какво очакваш от този двигател, но ако си с автоматик и комби, колата си е мъртвец по принцип. Четвърто не се хвърляй много на това реле! То участва в градската регенерация и не е фактор за инвънградската. Лично съм наблюдавал редовно такава 320-ка с изгоряло подгревно реле и си правеше редовни регенерации. Пето, ако караш всеки ден градско, изкарвай поне един път на седмица колата на извънградско за 20-30 минути! Ще ти е благодарна.


Прочетох и двете теми, но не ми стана ясно трябва ли да се махне, има доста изписано, но поради обема му и различните мненията съм раздвоен.
Автомобила се кара смесено, но предимно извънградско. При закачане на диагностика на компютър при колегата от Bmw Diagnostics and Software Tuning Sofia намиращ се в с.Бусманци каза, че е запушена и че давала, че има голямо налягане, но не спомена нищо повече. След тази диагностика я закачах на Делфи и там изкара грешка 480А. Въпроса ми е трябва ли да се изкорми дпф-а или да се предприемат други интеревенций и какви?

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 17.10.2013
Кара: е34-520и, е39 525тдс ,д4д,e90 320д

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от malolitrajkata » 23 Дек 2019, 9:53

Забравих да добавя колата е ръчка.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12770
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Премахване на DPF и катализатор

Мнение от vld » 23 Дек 2019, 12:23

Може да се изчисти, има добавки за тая работа има и софтуери с които може да се направи регенерация и да си влезне в час.
Изображение

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook