Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от vanka7a » 31 Яну 2016, 20:04

Soni написа:Аз съм със спортна настройка на окачването. Има ли начин, да я вдигна малко? Много е ниска :kuku:


Ако си с coilover-и, развиваш гайките на амортисьорите и я вдигаш, ако си със обикновени пружини и амо-та, може да се сложат планки за повдигане или просто да се закупят по- високи пружини. Но пък колко да ти е ниска колата? На мен ми беше висока, а на теб ниска :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от hus0 » 01 Фев 2016, 21:27

Колеги аз съм с мтех окачване на моето е91 ии усещам всяка неравност по пътишата. И при
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10414
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Leon » 02 Фев 2016, 11:09

Soni написа:Аз съм със спортна настройка на окачването. Има ли начин, да я вдигна малко? Много е ниска :kuku:

Някой ще се зарадва да си размените окачванията. Минавате един тест на амортесьори да си сверите състоянието и действате :winky:

hus0 написа:Колеги аз съм с мтех окачване на моето е91 ии усещам всяка неравност по пътишата.

Така е, друса, особено с джанти над 17'' или рънфлет гуми. Но пък при шофиране на дълъг път, особено по завои, усещането е жестоко.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от hus0 » 02 Фев 2016, 12:09

Какъв е тоя тест?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Black-Power » 02 Фев 2016, 13:40

Вибрационен тест и се вижда в какво състояние ти са.
Stop me, if you can ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.04.2010
Кара: BMW e90 320d

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Isys » 03 Фев 2016, 15:45

Хора аз съм с м-тек окачване на е90 с оргинални м-18 ки джанти с предни нормални гуми и задни рънфлат гуми,мога да споделя,че въпреки карам само по хубави магистрали (извън бг) малките неравности на пътя се усещат доста, лично на мен не ми пречи,но проблема ми е,че в колата като кача дъщеря ми която е бебе под 1 година отзад в коша и жена ми която също е отзад ми друса чак сърцето ,защото на всяка неравност детето започва да плаче а жена ми да ругае каква е тази кола дето друса като каруца :dummy: Минава ми през акъла дали някой би се навил да си сменим окачването да ми даде нормалното а аз спортното и дали това ще е добър вариант... или да сменя гумите с по малък цолаж... ах тия жени и деца...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Black-Power » 03 Фев 2016, 15:55

Мини на 17ки с нормални гуми.
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от tihomair » 03 Фев 2016, 16:03

Isys написа:Хора аз съм с м-тек окачване на е90 с оргинални м-18 ки джанти с предни нормални гуми и задни рънфлат гуми,мога да споделя,че въпреки карам само по хубави магистрали (извън бг) малките неравности на пътя се усещат доста, лично на мен не ми пречи,но проблема ми е,че в колата като кача дъщеря ми която е бебе под 1 година отзад в коша и жена ми която също е отзад ми друса чак сърцето ,защото на всяка неравност детето започва да плаче а жена ми да ругае каква е тази кола дето друса като каруца :dummy: Минава ми през акъла дали някой би се навил да си сменим окачването да ми даде нормалното а аз спортното и дали това ще е добър вариант... или да сменя гумите с по малък цолаж... ах тия жени и деца...

Задните е по-важно да не са рънфлет в твоя случай. Иначе както каза колегата, ако намалиш и цолажа и гумите ще има най-голям ефект.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Black-Power » 03 Фев 2016, 16:11

Isys написа:м-18 ки джанти с предни нормални гуми и задни рънфлат гуми, но проблема ми е,че в колата като кача дъщеря ми която е бебе под 1 година отзад в коша,защото на всяка неравност детето започва да плаче

:kuku: :dummy:
Stop me, if you can ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.04.2010
Кара: BMW e90 320d

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Isys » 03 Фев 2016, 16:17

:dunno: Що бе така взех колата... :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от vanka7a » 03 Фев 2016, 16:20

Сложил си меките гуми отпред, да ти е добре, а бебето кучето го яли :mhihi: :mhihi: :mhihi: Заприлича ми на бащата от този клип: https://youtu.be/KqBXx3y50Lw?t=14s :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10414
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Leon » 03 Фев 2016, 16:28

Isys написа::dunno: Що бе така взех колата... :lol:

Ти така си я взел, но ако ти се наложи рязка маневра, физиката няма да те пита от кой си я купил... :winky:
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от DigitalExile » 03 Фев 2016, 16:33

Смени окачването и си остави ниските гуми с джанти.
Ако съдя по моята кола която по Vin се води със sport suspension (още съм си с него).
Мога да кажа,че зимата карам с 15" 205/65/15, а лятото с 18" 225/40/18 предни и 255/35/18 задни.
С ръка на сърцето ще ти кажа,че друса по един и същ начин почти, но толкова се влошава колата в завоите с 15", че просто не мога да го опиша. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.04.2010
Кара: BMW e90 320d

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от Isys » 03 Фев 2016, 16:34

Ти така си я взел, но ако ти се наложи рязка маневра, физиката няма да те пита от кой си я купил... :winky:


Какво имаш предвид с рязка маневра за гумите че са задните рънфлат а предните обикновенни или за окачването че е спортно по добро?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Смяна на амортисьори - спортни или обикновени?

Мнение от DigitalExile » 03 Фев 2016, 16:37

Спортното окачване не винаги е по добро особено за нашите пътища, по простата причина,че в завой (и не само) и неравност има вариант цялата да подскочи и ще видиш как изведнъж се озоваваш в лентата до теб :mhihi: случвало ми се е с миналата кола беше с чисто нов Apex пружини с амортисьори и бая твърда не е много яко. :winky: Иначе за хубав път си е топ.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook