AUX to USB за Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 14.06.2014

AUX to USB за Е90

Мнение от UL'06 » 14 Юни 2014, 15:36

Здравейте,колеги! От скоро и аз съм в семейството на БМВ с едно 320д. Въпросът ми е дали има вариант за такъв кабел (тъй като нямам usb вход).
Гледах някакви варианти в интернет,но с противоречиви отзиви, моля ако някой ползва такова нещо да сподели откъде да си взема, благодаря ! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: bmw 320d e90
Мечтае да кара: m5

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от hpnotic2 » 14 Юни 2014, 18:49


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от skipper » 14 Юни 2014, 21:18

UL'06 написа:Здравейте,колеги! От скоро и аз съм в семейството на БМВ с едно 320д. Въпросът ми е дали има вариант за такъв кабел (тъй като нямам usb вход).
Гледах някакви варианти в интернет,но с противоречиви отзиви, моля ако някой ползва такова нещо да сподели откъде да си взема, благодаря ! :)

По-добре си купи един Yatour или Grom.
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от awful » 15 Юни 2014, 18:59

skipper написа:
UL'06 написа:Здравейте,колеги! От скоро и аз съм в семейството на БМВ с едно 320д. Въпросът ми е дали има вариант за такъв кабел (тъй като нямам usb вход).
Гледах някакви варианти в интернет,но с противоречиви отзиви, моля ако някой ползва такова нещо да сподели откъде да си взема, благодаря ! :)

По-добре си купи един Yatour или Grom.



Да ама този Yatour не става за е90 а Groma става ама модела които е за него струва 350 Евро, до преди 1 час ровех за такъв модул и нищо на приемлива цена не открих :kuku: , то по добре излиза да си вземе човек втора ръка оригинален модул със кабелите и ще излезе по евтино. Има един вариятнт FM или AUX връзка към колата които има блутут модул и вързваш телефона със него и пускаш музика и може да говориш.

BELKIN CarAudio Connect AUTO AUX-BLUETOOTH, тои струва около 100 лева, не лош като варянт зависи човек какво търси.
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от MadChicken » 16 Юни 2014, 8:25

По-добър вариант от оригиналния модул MULF2 High за целта няма. Комбинира Bluetooth функция за Hands free телефон както и има вход за USB флашка. Всичко си е интегрирано с менютата и бутоните на колата и е много по-истинско от всякакви афтърмаркет решения. Единствено не става за слушане на музика през Bluetooth-а на телефона към колата, но едва ли е такъв проблем.
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от nikolae » 16 Юни 2014, 10:38

@MadChicken
Колега може ли малко повече информация за този модул?
Идеята за усб музика ми харесва и на мене. Аз съм с чейнджър, който нещо не зацепва
дисковете, предното цд не чете мп3 (ще пробваме да се кодира), но все пак искам усб музика
и то интегрирана в айдрайв менюто.

Модула само за мп3 юсб ли е или има и други опции ?
Предполагам трябва и на колата да и се каже, че има такъв модул и да бъде обучена ?
Колко пари вървят подобни модули ?

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от MadChicken » 16 Юни 2014, 11:37

Това си е модул за закачане на телефон през bluetooth, но има и вход за USB, който подържа 32ГБ, че и по-голяма флашка. Напълно се интегрира в менюто на колата - излиза подменю AUX IN в списъка: CD - DVD - FM - AM - AUX и т.н. и песните се листват все едно са на CD или DVD записани.
Естествено трябва да и се каже на колата че го има за да тръгне, това смятам е ясно на всички :mhihi:

При теб може да се включи на мястото на чейнджъра, но повече подробности на лично да не цапаме темата.
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от skipper » 16 Юни 2014, 21:41

awful написа:
skipper написа:
UL'06 написа:Здравейте,колеги! От скоро и аз съм в семейството на БМВ с едно 320д. Въпросът ми е дали има вариант за такъв кабел (тъй като нямам usb вход).
Гледах някакви варианти в интернет,но с противоречиви отзиви, моля ако някой ползва такова нещо да сподели откъде да си взема, благодаря ! :)

По-добре си купи един Yatour или Grom.



Да ама този Yatour не става за е90 а Groma става ама модела които е за него струва 350 Евро, до преди 1 час ровех за такъв модул и нищо на приемлива цена не открих :kuku: , то по добре излиза да си вземе човек втора ръка оригинален модул със кабелите и ще излезе по евтино. Има един вариятнт FM или AUX връзка към колата които има блутут модул и вързваш телефона със него и пускаш музика и може да говориш.

BELKIN CarAudio Connect AUTO AUX-BLUETOOTH, тои струва около 100 лева, не лош като варянт зависи човек какво търси.

На x3 и на e90 не е ли еднакво фабричното радио? Гледам,че се поддържат Х3 до 2010 година http://www.ycarlink.com/pd_11351_Car-MP ... ection.htm
Или xcarlink http://www.xcarlink.bg/bmw
Сещам се за още един евтин вариант, но незнам каква марка е фабричното СД - Blaupunkt Bluetooth/usb Interface , влиза в порта за CD changer и имаш bluetooth, usb, handsfree
Иначе най-добре
BMW-E90-USB-Retrofit.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 1.01.2008
Кара: E60 525dA

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от Amorphis » 06 Яну 2015, 22:15

MadChicken написа:Това си е модул за закачане на телефон през bluetooth, но има и вход за USB, който подържа 32ГБ, че и по-голяма флашка. Напълно се интегрира в менюто на колата - излиза подменю AUX IN в списъка: CD - DVD - FM - AM - AUX и т.н. и песните се листват все едно са на CD или DVD записани.
Естествено трябва да и се каже на колата че го има за да тръгне, това смятам е ясно на всички :mhihi:

При теб може да се включи на мястото на чейнджъра, но повече подробности на лично да не цапаме темата.


Колега, къде точно се намира УСБ входа в колата?

Благодаря предварително :)

Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk
E36 325TD
E36 M3 Evo
E39 525TDSt
E39 525TDStA
сега
E36 318i
Е60 525dA Sedan
E53 X5 3.0d SportPack

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 13.03.2013

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от yordan_ichev » 07 Яну 2015, 21:22

Проблема е че колата е с оптика, съответно ти трябва и такова устройство. Denison е вариант, но и той не е евтин. Ако ще даваш 800 лв за MULF2HIGH, и USB хъб + порт и окабеляване ако питаш мен по добре до вземи една CIC навигация пълен комплект в eBay изпадат оферти. Но само ако колата ти вече има някаква навигация иначе пак не си струва.
Аз лично реших да сложа CIC с COMBOX вместо MULF модула, което вече ти докара аудио през блутуут, интернет браузер и онлайн радия + BMW Apps през 3G мрежата на сдвоените телефони (с COMBOX вече може да са 2).
Успех

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от nikolae » 09 Яну 2015, 14:35

CIC с COMBOX какво е ?

CCC е нормалното, старото (до 2008? ) екранче нали така ?
CIC е новото, фейслист, в новите бмв, аппс, интернет и т.н. ?
а COMBOX е нещо, към което закачаш антена, гпс, флашка, тв тунер и т.н ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 13.03.2013

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от yordan_ichev » 12 Яну 2015, 1:25

CCC - старата навигация
CIC - новата с HD дисплей, 3D сгради, релеф и хард диск в нея. Без combox може да се импортва музика в нея през USB порт в жабката (той се използва и за картите) или от диск, но не може да слушаш от флашка без да си я импортнал в харда. Мястото заделено за музика е 12GB.
COMBOX - седи в багажника на мястото на TCU/MULF модула. В него се включва втория USB порт - от него може да се плейва без импорт. Той дава възможност за интернет през 3G мрежата на телефона, както и BMW Apps. Чрез него също има възможност за стрийм на музика директно от телефона през блутут и подържа до две сдвоени устройства едновременно (при MULF е само 1). Ако имаш iPhone 4s или по-стар дава възможност и за плейване на видео от телефона и iPod интерфейс на CIC чрез У-кабел.
CIC е лесен за вграждане трябват няколко кабела и един емулатор или кодове за активация вместо него не е нужно кой знае какво кодиране. Всичко го има в eBay. COMBOX ми го кодираха от една фирма от Полша чрез отдалечен достъп и обикновен OBD кабел срещу съответното заплащане разбира се :). Никой в България не помогна с FSC кодове за активация на всички възможности на модула. От нашия форум само едно момче от Варна е правил такива ъпгрейди на E60, но неговите кодове бяха за по-стара навигация (моята беше 2014) и трябваше ICOM за въвеждане на кодовете. Не ми е ясно как го направиха поляците през обикновения кабел...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от nikolae » 12 Яну 2015, 10:27

Много изчерпателно, Благодаря :-)

Моя блутут модул е без юсб. Ако си намеря такъв с юсб, ще трябва да се тегли кабел
за юсб порта (някъде на удобно място) и кодиране само нали така ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от adovet » 12 Яну 2015, 10:38

nikolae написа:Много изчерпателно, Благодаря :-)

Моя блутут модул е без юсб. Ако си намеря такъв с юсб, ще трябва да се тегли кабел
за юсб порта (някъде на удобно място) и кодиране само нали така ?

Moжеш да си го сложиш и в багажника порта - взимаш един кабел от технополис усб-усб и си готов

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от acho-bacho » 12 Яну 2015, 11:30

На моето Е90 имам aux-in но не мога да вкарам 3.5 жак кабела, просто не щраква и не влиза до край, трябва ли кабела да е някакъв по-специален или просто някакъв боклук е влязал в гнездото и не влиза? Ако е второто знаете ли как лесно мога да сваля само aux-in гнездото без да свалям целия подлакътник??
Мерси

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook