AUX to USB за Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 13.03.2013

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от yordan_ichev » 14 Яну 2015, 23:24

nikolae написа:Моя блутут модул е без юсб....


Трябва ти модул MULF 2 HIGH за да имаш USB поддръжка от CCC -нещо ТАКОВА .
На черния порт се закача ТАКЪВ HSD кабел. Имай в предвид че ти трябва 3,50 метра кабел за да стигнеш до подлакътника (ако обикаляш задната седалка). Другия вариант е с 1 метър кабел (малко по-евтин е), но с него до никъде няма да стигнеш и ще трябва да си боцкаш флашката в багажника.
Варианта с кабел от технополис няма как да сработи, защото както се вижда модула е с HSD вход - оригиналния USB порт също е с такъв.

acho-bacho написа:На моето Е90 имам aux-in но не мога да вкарам 3.5 ...


Колега, до колкото съм запознат всички OEM букси са за 3,5 аудио жак (за справка ТУК - предполагам, че имаш нещо заседнало вътре. За да го извадиш махни духалките на пътниците на задната седалка, както и пластмасата около тях.
Трябва да излезе така
Изображение
Всичко е на щипки - от там ще можеш да бутнеш AUX-а нагоре (две щипки има и той) и да видиш какво се случва. Ако все пак не стане имам един AUX-IN в излишък ще се разберем ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от acho-bacho » 16 Фев 2015, 11:28

Колега, как се вади самата aux букса, къде са и щипките? Свалих капака дето е на снимката, но после почти нямам достъп до буксата заради въздуховода на парното :(

yordan_ichev написа:
nikolae написа:Моя блутут модул е без юсб....


Трябва ти модул MULF 2 HIGH за да имаш USB поддръжка от CCC -нещо ТАКОВА .
На черния порт се закача ТАКЪВ HSD кабел. Имай в предвид че ти трябва 3,50 метра кабел за да стигнеш до подлакътника (ако обикаляш задната седалка). Другия вариант е с 1 метър кабел (малко по-евтин е), но с него до никъде няма да стигнеш и ще трябва да си боцкаш флашката в багажника.
Варианта с кабел от технополис няма как да сработи, защото както се вижда модула е с HSD вход - оригиналния USB порт също е с такъв.

acho-bacho написа:На моето Е90 имам aux-in но не мога да вкарам 3.5 ...


Колега, до колкото съм запознат всички OEM букси са за 3,5 аудио жак (за справка ТУК - предполагам, че имаш нещо заседнало вътре. За да го извадиш махни духалките на пътниците на задната седалка, както и пластмасата около тях.
Трябва да излезе така
Изображение
Всичко е на щипки - от там ще можеш да бутнеш AUX-а нагоре (две щипки има и той) и да видиш какво се случва. Ако все пак не стане имам един AUX-IN в излишък ще се разберем ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 13.03.2013

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от yordan_ichev » 23 Фев 2015, 16:34

Колега,
Ето снимка на порта:
Изображение

Светни си с фенер и с отвертка бутни щипките навътре докато буташ порта нагоре.

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.05.2017
Пол: Мъж

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от gmandonov » 19 Юли 2017, 11:51

Здравейте искам да попитам какви са вариантите да се направи навигацията да ми чете USB и да се изкара букса.
Колата е Е90 320D 177hp 2007г. Фейслифт само на мотора. С навигация е имам Aux вход и Bluetooth само за разговори. Какво трябва да си купя за да мога да изведа букса в жапката.
Или да ми препоръчате къде в Пловдив мога да отида да ми го направят

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.07.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D 163k.c

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от cherniy » 27 Юли 2017, 18:53

gmandonov написа:Здравейте искам да попитам какви са вариантите да се направи навигацията да ми чете USB и да се изкара букса.
Колата е Е90 320D 177hp 2007г. Фейслифт само на мотора. С навигация е имам Aux вход и Bluetooth само за разговори. Какво трябва да си купя за да мога да изведа букса в жапката.
Или да ми препоръчате къде в Пловдив мога да отида да ми го направят


Първо трябва да си купиш MULF2 High към 250лв , USB кабел аз си купих такъв http://www.ebay.com/itm/Aux-in-Switch-USB-Wire-Cable-Adapter-For-BMW-3-5-series-E87-E90-E91-E92-X5-X6-/401299778744?hash=item5d6f54acb8:g:2WsAAOSwDmBY3MtN&vxp=mtr ама да знаеш, че кабела трябва да се преправя става лесно и бързо с поялник и термо шлауфки. MULF2 HIGH го слагаш на мястото на стария си bluetooth, буксите са еднакви,ако не ти се разглобява USB-то го остави в багажника и най-накрая трябва да кодираш.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.05.2017
Пол: Мъж

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от gmandonov » 31 Юли 2017, 7:58

Имам чувството че няма да мога да се справя така че дали не знаете някой от Пловдив при който да отида да го монтира и кодира

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от Taruno » 31 Юли 2017, 9:08

gmandonov написа:Имам чувството че няма да мога да се справя така че дали не знаете някой от Пловдив при който да отида да го монтира и кодира

Имаш лично

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от tosh » 02 Яну 2018, 10:34

За много години колеги! :)

Какво ви е мнението за GROM MST4,
Fiscon и Dension?

При положение, че моето E90 е с Navigation Proffesional без блутуут (имам само Aux) дали горните варианти са по-лесни и евтини от ретрофит на MULF2 HIGH?

Благодаря!
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.07.2016
Пол: Мъж

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от Aleksiev » 02 Яну 2018, 20:50

Ефтин и лесен вариант който е и приемлив е : купувате си един айпод втора ръка за 30-40 лв, ако желаете може и ново мп3 плеърче по важ вкус. Купувате един аукс кабел. Във подлакътника във 12 волта слагате едно зарядно за телефон за 5 лв. Единия край мушите юсбито на плеърчето да зарежда докато шофирате. Другия кабел (аукс ) във аукса на колата и съответо плеърчето. Правите връзката с две думи между колата и плеъра. Качвате песни на плеърчето и си слушате. Като съм си сложил плеърчето на конзолата пред подлакътнима. Минуса е че не може за сменяте песните от волана ами трябва да цъкате на плеърчето. Това е моето решение з около 50 лв .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от acho-bacho » 16 Май 2019, 15:56

по-евтин и удачен вариант е това:
https://www.amazon.com/gp/product/B00HT ... a2976f8f53


Aleksiev написа:Ефтин и лесен вариант който е и приемлив е : купувате си един айпод втора ръка за 30-40 лв, ако желаете може и ново мп3 плеърче по важ вкус. Купувате един аукс кабел. Във подлакътника във 12 волта слагате едно зарядно за телефон за 5 лв. Единия край мушите юсбито на плеърчето да зарежда докато шофирате. Другия кабел (аукс ) във аукса на колата и съответо плеърчето. Правите връзката с две думи между колата и плеъра. Качвате песни на плеърчето и си слушате. Като съм си сложил плеърчето на конзолата пред подлакътнима. Минуса е че не може за сменяте песните от волана ами трябва да цъкате на плеърчето. Това е моето решение з около 50 лв .

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 29.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 118d '06

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от A.Velikov » 17 Май 2019, 9:51

acho-bacho написа:по-евтин и удачен вариант е това:
https://www.amazon.com/gp/product/B00HT ... a2976f8f53


Мисля, че колегите искат да си изведат USB, при наличие на AUX, a не обратното, каквото е утройството от линка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: AUX to USB за Е90

Мнение от Leon » 21 Май 2019, 19:29

Ето още един вариант:
https://aval-bg.com/product/4080-usb-in ... a-bmw-wefa
Never mistake motion for action...

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook