Detailing, DIY и ревюта на продукти

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от PabloEscobar » 25 Апр 2015, 17:37

3M VentureShield е решението :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Taruno » 25 Апр 2015, 18:23

Просто в БГ бояджиите да се справят добре е рядкост, преди няколко кесеца боядисвах предна броня и днес на автомивката е олюпи едно парче, понеделник съм при тях за скандал. За това colorchip докато може, после песъкоструйка и прахово.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Gqbriel » 25 Апр 2015, 19:02

PabloEscobar написа:3M VentureShield е решението :)

А някой който може да мине моето стъкло с това,но професионално а не да си остави ръцете


Sent from nokia 6310
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от awful » 25 Апр 2015, 19:23

Gqbriel написа:
PabloEscobar написа:3M VentureShield е решението :)

А някой който може да мине моето стъкло с това,но професионално а не да си остави ръцете


Sent from nokia 6310


Това е прозрачно защитно фолио не паста за полиране на стъко, и аз бих се навил да мине някои и моето щото са много ситни тези песъчинки и на слънце само се виждат ама ме дразнят :banghead:

Taruno написа:Просто в БГ бояджиите да се справят добре е рядкост, преди няколко кесеца боядисвах предна броня и днес на автомивката е олюпи едно парче, понеделник съм при тях за скандал. За това colorchip докато може, после песъкоструйка и прахово.


Да прав си аз за това още не съм пипал предния капак от градушка понеже нямам доверие как ще ми го направят та може да стане и по зле, писах ти ЛС проблем ли има някакъв че не отговаряш, ако ти е проблем и досадно няма да те питам нищо повече :|
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от PabloEscobar » 08 Юни 2015, 6:52

Няколко снимки след Koch Chemie Plast Star 96 - използва се за поддръжка и почистване на пластмасови и гумени уплатнения.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Gqbriel » 10 Юни 2015, 10:12

PabloEscobar написа:Няколко снимки след Koch Chemie Plast Star 96 - използва се за поддръжка и почистване на пластмасови и гумени уплатнения.

Откъде?! :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от PabloEscobar » 10 Юни 2015, 10:36

Gqbriel написа:
PabloEscobar написа:Няколко снимки след Koch Chemie Plast Star 96 - използва се за поддръжка и почистване на пластмасови и гумени уплатнения.

Откъде?! :mhihi:


http://www.flowmaxx.eu/index.php
http://lupus-autopflege.de/
http://dft-turbotechnik-autodesign.de/

Има го навсякъде, само трябва за доставката да се разберете. flowmaxx предлага до България срещу 10 евро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Taruno » 10 Юни 2015, 14:02

FASPOILER SPRAY Lucida Fascioni на MA FRA, много подобен на горния ефект и антистатичен слой та не хваща прах бързо пък е към 6 лв! Голям фен станах на тая МА ФРА от онова спрейче, не съм много доволен от спрея им за джанти, IronX е хавата за джантите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Gqbriel » 10 Юни 2015, 15:05

Taruno написа:FASPOILER SPRAY Lucida Fascioni на MA FRA, много подобен на горния ефект и антистатичен слой та не хваща прах бързо пък е към 6 лв! Голям фен станах на тая МА ФРА от онова спрейче, не съм много доволен от спрея им за джанти, IronX е хавата за джантите.

Е да но къде ги продават тези неща :mhihi:

та аз засега си накупих няколко неща все ОЕМ:

препарат за Алкантарата
препарат за тапицерията и пластмасовите детайли вътре
шампоан
за гумени уплътнения
за отстраняване на насекоми
импрегнатор за мокета и стелките и багажника

Общо взето като я измия с всичките препарати просто свееетва,а аромата на всички продукти са ги докарали много свежи не натрапчиви и можеш спокойно да си седнеш после с кеф
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от PabloEscobar » 11 Юни 2015, 20:05

ОЕМ за козметика не бих си купил :nono: Иначе по темата - намерих едно евтино решение на Iron X - български продукт на име "джантол" :lol: Е.. не става всичко лилаво, но чисти задоволително. Две-три търкания и пръскания са достатъчни в зависимост от това колко зле са били самите джанти.

Що се отнася до насекоми същата фирма предлага и препарат на име "кеърфлай". Също мога да го препоръчам.

Ето и снимка от днес след търкане с джантола :lol:

За кожата досега използвах Lexol - не ми харесва! Преди няколко дни пристигнаха 2 Chemical Guys-a - Leather Conditioner + Leather Cleaner. Мога също да ги препоръчам!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Gqbriel » 14 Юни 2015, 0:20

[quote="PabloEscobar"]ОЕМ за козметика не бих си купил :nono: - поне казвайте защо...аз досега я ползвам от поне 3-4 години като резултатите са повече от добри,разбира се нямам особено сравнение с други ,НО дай някво пояснение :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от PabloEscobar » 14 Юни 2015, 10:40

Gqbriel написа:
PabloEscobar написа:ОЕМ за козметика не бих си купил :nono: - поне казвайте защо...аз досега я ползвам от поне 3-4 години като резултатите са повече от добри,разбира се нямам особено сравнение с други ,НО дай някво пояснение :yes:


Защото са си хоби продукти. За цена/качество можеш да получиш нещо по-добро отколкото продукт на BMW.
Мога да ти сравня препратите за кожа на bmwс препаратите за кожа на chemical guys - разликата е от небето до земята. Клипове с ревюта в интернет има много, разгледай. За почистването може и директно с меламинова гъба, зависи от състоянието на кожата.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Mollov » 14 Юни 2015, 19:15

ОЕМ продуктите на BMW са предимно производство на SONAX, с някои изключения, като тоя препарата за кожа... той е 'талянски :) SONAX не са лоши, но за парите, които BMW искат за тях по-добре човек да се ориентира в друга посока... :)

@PabloEscobar - освен CG-тата, продукти на какви други фирми си пробвал?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от PabloEscobar » 14 Юни 2015, 20:28

Mollov написа:@PabloEscobar - освен CG-тата, продукти на какви други фирми си пробвал?


Аз не съм ориентиран конкретно към CG, но като цяло съм доволен от продуктите им. Meguiars също не са никак лоши. За определени детайли купувам определени марки.

Да кажем гела ми за гуми e meguiars, за детайлър имам CG и Polish Angel. За клей лубрикант имам CG и DodoJuice и т.н. и т.н. Не робувам толкова на марките, колкото търся нещо, което да ми свърши работа и да си струва парите.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Mollov » 14 Юни 2015, 20:48

Ако ти се занимава мога да ти дам да пробваш това-онова и да дадеш мнение-сравнение... :) Ще ми е полезно, пък и предполагам и на други освен мен... :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook