Detailing, DIY и ревюта на продукти

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Gqbriel » 14 Юни 2015, 23:30

PabloEscobar написа:
Gqbriel написа:
PabloEscobar написа:ОЕМ за козметика не бих си купил :nono: - поне казвайте защо...аз досега я ползвам от поне 3-4 години като резултатите са повече от добри,разбира се нямам особено сравнение с други ,НО дай някво пояснение :yes:


Защото са си хоби продукти. За цена/качество можеш да получиш нещо по-добро отколкото продукт на BMW.
Мога да ти сравня препратите за кожа на bmwс препаратите за кожа на chemical guys - разликата е от небето до земята. Клипове с ревюта в интернет има много, разгледай. За почистването може и директно с меламинова гъба, зависи от състоянието на кожата.


Ами аз съм си любител,сигурно си прав за нещата,аз нямам такъв поглед а и нямам времето да се занимвам до толкова,но определно бих пробвал нещо за полиране на боя,за гумите,за пластмасови детайли ,много искам препарат за shadow line-a и за алкантарата - защото последните 2 са ми мъка с поддръжката...

Приемам предложения за паста/политура - искам да запечатам останалата боя по колата,че с моите километри и пътувания бронята е щета вече от какво ли не,както и капака - а искам да придам някаква свежест на боята,защото перлата е страхотна..а също и препарат за миене на джанти но да пада всичко и да им придаде някакъв блясък...
Сега лятото с тва слънце и този черен цвят на цялата кола - направо запечатва всяка мръсотия :banghead:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от PabloEscobar » 15 Юни 2015, 0:40

Не си мислете, че съм голям разбирач или се занимавам професионално с това. Просто ми харесва и го правя, когато ми остане време. Имам си набор от препарати и когато нещо свърши решавам да опитам с някаква уж по-добра алтернатива. :) Чета от време на време детайлинг форуми и така ...
Информацията, която споделям тук за изпробваните от мен препарати си е от личен опит и не искам да ангажирам друг с мнението си. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Taruno » 15 Юни 2015, 8:26

Gqbriel написа:
PabloEscobar написа:
Gqbriel написа:
PabloEscobar написа:ОЕМ за козметика не бих си купил :nono: - поне казвайте защо...аз досега я ползвам от поне 3-4 години като резултатите са повече от добри,разбира се нямам особено сравнение с други ,НО дай някво пояснение :yes:


Защото са си хоби продукти. За цена/качество можеш да получиш нещо по-добро отколкото продукт на BMW.
Мога да ти сравня препратите за кожа на bmwс препаратите за кожа на chemical guys - разликата е от небето до земята. Клипове с ревюта в интернет има много, разгледай. За почистването може и директно с меламинова гъба, зависи от състоянието на кожата.


Ами аз съм си любител,сигурно си прав за нещата,аз нямам такъв поглед а и нямам времето да се занимвам до толкова,но определно бих пробвал нещо за полиране на боя,за гумите,за пластмасови детайли ,много искам препарат за shadow line-a и за алкантарата - защото последните 2 са ми мъка с поддръжката...

Приемам предложения за паста/политура - искам да запечатам останалата боя по колата,че с моите километри и пътувания бронята е щета вече от какво ли не,както и капака - а искам да придам някаква свежест на боята,защото перлата е страхотна..а също и препарат за миене на джанти но да пада всичко и да им придаде някакъв блясък...
Сега лятото с тва слънце и този черен цвят на цялата кола - направо запечатва всяка мръсотия :banghead:


За джанти или sonax wheel cleaner или IronX

За паста / политура - тук не знам дали нямаш предвид вакса или sealant, защото политурите не запечатват.
Ще ти дам няколко неща, които ползвам и съм останал адски доволен.

Poorboys natty's blue - хубава вакса, лесно се нанася и деяни около два месеца и малко - откакто допулнително прускам със quick detailer-a на ma fra, колата изглежда като стъклена и слагам вакса сякаш по-рядко.

Sealant - Optimum OptiSeal е много добър и държи около три четири месеца дори и повече за летните, но цената е висока, а и откакто минах на горната комбинация ефекта УАУ ми харесва повече и си се занимавам.

Ако искаш перманентно покритие, което да направи втори слой лак отгоре - ефекта е нещо ненормално - то
Optimum Gloss Coat или Opti Coat 2.0 - на открадната петица бях ползвал и въпреки, че беше сива изглеждаше мокра!!!!!!!! Но боята трябва да е изрядна - пастирана, полирана и без цъкалчета от камъчета. Алтернативата е на Carpro CQuartz, обаче пак важи това за боята

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Mollov » 15 Юни 2015, 9:06

Нормално е един Quick Detailer да подхранва ваксата и да удължаваш времето между нанасянето на самата вакса... ;) Те Poorboys си имат и шампоан с добавена вакса, което е тяхната версия за комбинация "измиване + защита", което да подхранва ваксата и да удължава времето между основните й нанасяния :)

Иначе едно от основните предимства на Opti-Seal е, че една опаковка е достатъчна за доооооста нанасяния върху един и същи автомобил... и така цената му след 1 година отдавна се е оправдала... че и отгоре :) Аз много обичам да го използвам, че е елементарен за използване и мога да трупам слоеве без да се притеснявам, че ще ги изразходя прекалено бързо :)


Но наистина е добре да се разграничават полиращите пасти и защитните препарати - полиращите пасти са създадени абразивно да отнемат от лака, като така го заглаждат (от към драскотини и т.н.), премахват оксидация и го правят оптично по-приятен за гледане... но не дават никаква защита... за тая цел са направени ваксите и сийлънтите, както и перманентните покрития :) Маса хора си мислят, че с полирането (което не е поставяне на ваксата) работата е свършена, а реално тепърва започва... че това полираното и хубавото трябва да го пазиш... иначе след 6-9м ще трябва отново...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от stocky » 15 Юни 2015, 9:26

Аз ползвам вече 4-ти различен препарат за ръчно полиране с гъба. Най-доволен съм засега от Poli-Seal. Не маскира драскотини, а с ръчно нанасяне не ги и заличава, но почиства перфектно лака от остатъци от смола, изпражнения, разпльокани мухи, остатъци от мръсната градска вода и т.н. гнилоч. Машинно съм виждал как премахва финните драскотини. Отгоре един Opti-Seal, който през 2 седмици подхранваш с Instant Detailer и колата изглежда супер. Казвам го от опит с доста препарати и доста отделено време НА ХОБИ НИВО. Ползвал съм и вакси за тъмни цветове, които са от тип филери и запълват микродраскотините и лака става по-хомогенен. На слънце блясъкът обаче куца в сравнение с описаната от мен комбинация. Много е важно ако е тъмна колата да се обработва на сянка и в хладно време, както и препаратите да се оптимизирани за ръчна употреба, ако се гони такава. Препарат за машинно нанасяне при ръчна употреба изисква страшно усилие, за да се полира, а накрая ефектът не си заслужава. Цветът на колата ми е Black Sapphire Metallic.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от awful » 22 Мар 2016, 22:46

Да се похваля и аз, взех си машина Skil 1144 днес ми пристигна и на пръв оглед ми изглежда добра, чудя се какви пасти и препарати да си взема, тук при във Италия цените на тези неща са доста скъпи, във един магазин успях да намеря продукти на Meguiars и се чудя дали да ги пробвам, и конкретно заслужава ли си тази тяхна вакса, Gold Class carnauba plus, гледам че като скъпа вакса на която и да е марка е тази със carnauba.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от kvasilev76 » 22 Мар 2016, 23:22

Погледни малко клипчета в ютуб.Има мнооого за точно тази марка.Мой приятел е бояджия тук в Италия и казва че се ползват основно трите вида на 3М.Аз съм пробвал и едните и другите и истината според мен е да се научи човек добре да работи с машината.И ако има възможност за тъмна кола тъмни пасти и вакси защото много зор с почистването на фугите.Последния път накрая я минах с нано ваксата на БМВ(на ръка) и доста ми хареса резултата.Може да ти е смешно но аз си взех два предни капака от една морга и бая тренировки и проби на пасти и цветове гъби имаше.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от awful » 23 Мар 2016, 11:07

Да чувъл съм и аз че като е черна боята и пастата е бяла се набива по фугите и после трудно се маха, за пастите на 3м знам че ги ползват много бояджи понеже е добра и е по евтина от някои други марки. Ще видя да намеря тъмна паста за пастиране че един познат знае за една добра паста за тъмни коли но не иска да каже каква марка е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от kvasilev76 » 23 Мар 2016, 13:06

99% костенурка.Те имат пасти в много цветове.Даже с пастел в комплект Turtle Wax Color Magic потърси ги в ибей има много голям избор от цветове

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от themoldestone » 07 Май 2016, 12:01

Колеги,

Какво ви е мнението за SPARKY PMB 1200 CE HD
Обмислям и аз да се захвана с полиране на моя автомобил - за хоби когато имам време. Изгледах доста клипчета, като вече съм запознат с по-качествените препарати, правилните и неправилните техники, различните видове машини и т.н. Знам, че като за начинаещ, е по-добре да се мине през Dual Orbital Polisher поради по-малкия шанс от неприятни резултати. Колегата Taruno обаче, си беше взел направо Rotary машинка и се беше справил доста добре. По тази причина смятам да взема Sparky-то, но все пак ми се ще да получа някой и друг съвет.

Благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от awful » 14 Юни 2016, 13:11

Доиде времето когато и аз почнах да е пастирам :mhihi: пастата е на meguiars доволен съм но след минаването се показаха дупките от камъчетата :mhihi: та капака ще го боядисвам. Ето резултат.

20160613.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от (h)aman » 20 Фев 2017, 18:15

awful написа:Да се похваля и аз, взех си машина Skil 1144 днес ми пристигна и на пръв оглед ми изглежда добра, чудя се какви пасти и препарати да си взема, тук при във Италия цените на тези неща са доста скъпи, във един магазин успях да намеря продукти на Meguiars и се чудя дали да ги пробвам, и конкретно заслужава ли си тази тяхна вакса, Gold Class carnauba plus, гледам че като скъпа вакса на която и да е марка е тази със carnauba.


Можеш ли да споделиш впечатления от машината? Днес гледах такава и мисля да си я взема. Повечето препоръчват rotary, но все пак не смятам да се занимавам с това професионално и мисля, че тази ще е подходяща за аматьорска работа. :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Taruno » 20 Фев 2017, 21:11

Машината за два пъти в годината е ТОП, не я мисли.

пс. имам си нова религия и тя се нарича CarPro Reload, колата седи МОКРА две седмици, ползва се супер малко и ефекта е страхотен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от (h)aman » 20 Фев 2017, 21:24

Същите пасти на 3М ли използваш все още?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Detailing, DIY и ревюта на продукти

Мнение от Taruno » 20 Фев 2017, 22:46

Да не съм имал причина да ги сменям

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook