Тампони двигател.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Тампони двигател.

Мнение от GecataBMW-E46 » 22 Апр 2014, 7:42

katronski_br написа:Ако тръгна да си я правя от карбон, точно при тебе няма да си я направя, ''батка'' след като се занимаваш с това. Броните не само се удрят. натискат се, подпират се при паркиране и така нататък. Ама щом казваш че една пластмаса държи повече на удар- така да е щом това ти е специалността. Знай си твоето и не се мъчи.

Ся ще ти разкажа една приказка па барем ти сгрее реоатана.Оригиналните брони на новите автомобили се правят от ударопоемаща пластмаса която се ма4ка криви и огъва евентуално ако си решил да блъснеш пешеходец за да се намалят пораженията върху тялото му,точно затова не се чупят лесно тия брони(Китайските аналози не ги броим) а се огъват за да се избегне получаването на режещи ръбове!За това и фаровете вече са пластмасови за това имаш и закалени стъкла които стават на сол а не на остри големи парчета.
Ето ти да видиш и какво се случва с твоя толкова любим карбон при удар:

В крайна сметка качествата на карбона са неоспоримо по-добри но за всекидневна кола която се кара в града не е опция да правиш броните от него :D

Грешно си разбрал аз брони не правя :mhihi: все пак карбона се използва и в други области не само в автомобилостроенето,например в авиационната техника.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Тампони двигател.

Мнение от katronski_br » 26 Апр 2014, 1:33

Да де, и аз дадох пример с велосипеда на моят приятел. Тук спора не е за карбон или пластмаса, нито дали на клипчето ако беше пластмаса без режещи ръбове щеше да удържи по добре удара. Мисля че ставаше на въпрос че няма по добри части от тези на БМВ. Ти даде пример с титаниеви джанти- може би искаше да кажеш че оригиналните са по-здрави.
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook