330д странен проблем с паленето

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.08.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D Black shadow
Детайли за колата: BMW 320td M-SPORT

330д странен проблем с паленето

Мнение от Yovkov » 09 Яну 2014, 20:52

Здравейте, колеги. Днес имах много странен и загадачън проблем, който ми изправи косите. Първо палене на колата за деня влизам и вкарвам ключа и хоп изненада- стартера върти, адвигателя не пали. На таблото и на И-дрива се появиха всички възможни символи за внимание и грешки. Изписва проблем скоростана кутия, ДСЦ, АБС, Нафтова помпа и много други като коледна елха. Няколко опита и не иска да запали. Разрових се в гоогле и намерих много проблеми като моя, на един клип в ютуб http://www.youtube.com/watch?v=IrykSUUOc8c имаше същия проблем и показано как да го отстраним тъй че следвах стъпка по стъпка и след няколко оптита коалта запали о постепенно всички грешки се изчистиха. Отидох да пробвам колата в началото малко странно сменяше скоростите във възходящ ред, но се оправи, но започна да ги сменя странно в низходящ задърйа прекалено много на горната предавка и двигателя като започне да се мъчи чак тогава сменя една надолу,педала на спирачката ми е по твърд и странно спира сякаш хващат само предните колела и накладките задържат. Потърси по форумите и както казах има доста проблеми като моя, но никой не казва точно каква е причината, защото и по сервизите не мога да я установят, на места пише горивна помпа, на други проблем с акумулатора. И на всички ту се появява изчезва и пак се появява същия проблем. Дайте съвет от каква може да е причината, а колата вчера си вървеше добре без никакви признаци минал съм 150км. Единственото странно нещо, което се появи преди 2-3 седмици е, че когато колата е студена и натисна спирачката идва едно пищене от под таблото, но след 5-6 натискания на спирачката се изчезва. Къде е ключът към загадката :?:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Atsalov » 09 Яну 2014, 21:45

Случвало ми се е от мейн реле и другия път беше от мокър парктроник модул.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Taruno » 09 Яну 2014, 21:56

Акумулатора е колега, единия модул като не получи ток и праща аварийно съобщение към всички модули, при ме се случи същото дори изписа грешка в скорости и т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.08.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D Black shadow
Детайли за колата: BMW 320td M-SPORT

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Yovkov » 09 Яну 2014, 22:20

Нова информация, след като одеве колата запали и я карах към 10км се прибрах и преди малко пак същия проблем, но изглежда по- задълбочен. Първия път като пробвах да запали дори не завъртя стартера, втория опит запали и 2-3 сек изгасна, после пак за така и вече изобщо не пали, върти, но не пали и екрана Идрива ту гасне ту се включва. Какво се случва, може ли да е акумулатора да си е заминал?

e30s live forever
Аватар
Мнения: 1204
Регистриран на: 29.09.2005
Пол: Мъж

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от sachs » 10 Яну 2014, 6:39

Yovkov написа:Здравейте, колеги. Днес имах много странен и загадачън проблем, който ми изправи косите. Първо палене на колата за деня влизам и вкарвам ключа и хоп изненада- стартера върти, адвигателя не пали. На таблото и на И-дрива се появиха всички възможни символи за внимание и грешки. Изписва проблем скоростана кутия, ДСЦ, АБС, Нафтова помпа и много други като коледна елха. Няколко опита и не иска да запали. Разрових се в гоогле и намерих много проблеми като моя, на един клип в ютуб http://www.youtube.com/watch?v=IrykSUUOc8c имаше същия проблем и показано как да го отстраним тъй че следвах стъпка по стъпка и след няколко оптита коалта запали о постепенно всички грешки се изчистиха. Отидох да пробвам колата в началото малко странно сменяше скоростите във възходящ ред, но се оправи, но започна да ги сменя странно в низходящ задърйа прекалено много на горната предавка и двигателя като започне да се мъчи чак тогава сменя една надолу,педала на спирачката ми е по твърд и странно спира сякаш хващат само предните колела и накладките задържат. Потърси по форумите и както казах има доста проблеми като моя, но никой не казва точно каква е причината, защото и по сервизите не мога да я установят, на места пише горивна помпа, на други проблем с акумулатора. И на всички ту се появява изчезва и пак се появява същия проблем. Дайте съвет от каква може да е причината, а колата вчера си вървеше добре без никакви признаци минал съм 150км. Единственото странно нещо, което се появи преди 2-3 седмици е, че когато колата е студена и натисна спирачката идва едно пищене от под таблото, но след 5-6 натискания на спирачката се изчезва. Къде е ключът към загадката :?:

Главното реле на DDE.Намира се в кутията на еку-то,синьо на цвят.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.08.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D Black shadow
Детайли за колата: BMW 320td M-SPORT

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Yovkov » 10 Яну 2014, 13:45

Благодаря отговора, колега. Колата снощи я закарах на пътна помощ в БМВ сервиз и се надявам да установят реле, както ти каза и да не ми съдерат кожата. Ще ви държа в течение.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.08.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D Black shadow
Детайли за колата: BMW 320td M-SPORT

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Yovkov » 10 Яну 2014, 18:49

Проблемът е установен. ЕСУ-то е пълно с вода и затова създава проблеми, казаха, че имало дренаж, който може би е запушен и се пълни с вода и сега колата работи, но ако продължават същите проблеми трябва ново ЕСУ, което е предполагам половин кола ( колко ли е втора ръка? ). Къде се намира компа и някой имал ли е подобни водни проблеми?

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Dimitroff » 07 Фев 2014, 10:36

Yovkov написа:Проблемът е установен. ЕСУ-то е пълно с вода и затова създава проблеми, казаха, че имало дренаж, който може би е запушен и се пълни с вода и сега колата работи, но ако продължават същите проблеми трябва ново ЕСУ, което е предполагам половин кола ( колко ли е втора ръка? ). Къде се намира компа и някой имал ли е подобни водни проблеми?


Скоро ли е взета колата ?

Имахме идентичен случай с едно Х6 - взето 3-4 дни преди проблема - източихме литър и половина вода от кутията на ЕКУ-то...

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 11.08.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D Black shadow
Детайли за колата: BMW 320td M-SPORT

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Yovkov » 10 Фев 2014, 1:06

Dimitroff написа:
Yovkov написа:Проблемът е установен. ЕСУ-то е пълно с вода и затова създава проблеми, казаха, че имало дренаж, който може би е запушен и се пълни с вода и сега колата работи, но ако продължават същите проблеми трябва ново ЕСУ, което е предполагам половин кола ( колко ли е втора ръка? ). Къде се намира компа и някой имал ли е подобни водни проблеми?


Скоро ли е взета колата ?

Имахме идентичен случай с едно Х6 - взето 3-4 дни преди проблема - източихме литър и половина вода от кутията на ЕКУ-то...


Колата я имам от 7-8 месеца и съм навъртял вече към 30хил. км. Проблемът се появи след обилен дъжд и каране през много локви. Слава богу вече почти месец мина и не се е повторил. В крайна сметка не са чисто нови коли и моят съвет към всички е да си проверят и почистят отводнителните канали на всички дупки и нисши по колата, защото с времето се запушват с кал и листа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: 330д странен проблем с паленето

Мнение от Airdust » 24 Фев 2018, 13:15

Да повдигна темата, къде са тези дренажи в двете кутии, тази на ЕКУ-то и на помпата на АБС-а?

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook