Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.02.2012
Пол: Мъж

Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от n.venkov » 27 Дек 2013, 21:58

Здравейте колеги и честита Коледа на всички.

Става дума за E91 с про нави. Преди около две седмици Bluetooth-a в колата спря да работи. Ползвам Нокия не и знам точния модел, стои си в подлакътника и я вадя веднъж на високосна. Когато отида на Bluetooth менюто от IDrive-a показва, че е inactive и не мога да го активирам. Направих малко проучване и се оказа, че не съм единствен с този проблем. Едни казват, че са им update-нали CCC-то за да се оправи проблема, други че модула е заминал (изгорял), а трети че захранването или по-точно пина на 12те волта бил нагорял сменили са го и се е оправил проблема.
Отворих кората в багажника да видя моят модул в какво състояние е. Нищо не редно не видях. Пробвам почти всеки ден да го активирам от менюто, но уви.
Така като се замисля май проблема се появи след като опитах да свържа Iphone4 с колата - неуспешно. Но може и да греша.
Та които може да помага. Мисля да пробвам с ъпдейт на CCC-то но не ми е много ясно как да го направя.

Благодаря на всички предварително. :(

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от MadChicken » 28 Дек 2013, 11:37

Едва ли е от CCC модула, по-скоро е от Bluetooth модула. Много често срещан проблем с такива произведени преди 2007г. Можеш да ги разпознаеш по етикета - ако пише Motorola на модула е от проблемните, ако пише Continental е от последното поколение. Дай ми на лично VIN-а на колата за да те ориентирам.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 6.03.2012
Местоположение: Където си поиска
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от doktorabg » 31 Дек 2013, 1:35

Bluetooth на Iphone работи и се свързва само с друг Iphone или продукт на Iphone така и не го оправиха този тъп телефон
Пробвай с друг телефон,при мен съм закачил три - Sony Ericsson K770i , Sony Experia Z и Samsung Galaxy S3
Направи Reset и пробвай да закачиш друг телефон
Какво казва диагностиката

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от Гецата » 31 Дек 2013, 12:53

С Айфон 4с и 5 нямам проблеми
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от Turturelo » 31 Дек 2013, 13:16

аз също не съм имал проблем с всякакви телефони incl. 4s, 5, 5s

Пробвай да махнеш Snap-In адаптера и рестартирай iDrive-а (натискаш и задържаш двата eject-а на DVD и CD-то и натисни копчето за усилване на радиото без да пускаш другите две. Другият вариант за новите iDrive от CCC нагоре е задръж копчето за усилване натиснато за повече от 25 сек.) Понякога отпушва нещата. Пробвай и с други телефони след тази операция, ако всичко е наред трябва да виждаш BMW_последните_7_цифри_от_VIN като блутуут устройство в телефона. Само казвам ...

Ако не стане - чети грешки и прави ъпдейт на iDrive-а в сервиз или някой, който е в час и има последната версия за твоята кола. Моят последно го ъпдейтвах във BMW във Варна.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от MadChicken » 31 Дек 2013, 17:58

Пропускате най-важния детайл на проблема - колегата изобщо не може да активира blutooth отметката от менюто и въобще не стига до момента с pair-ване с телефона. Това на прост език означава, че конкретно в неговия случай CCC модула се опитва да подаде команда за активиране на bluetooth фунциалността на ULF модула и като не получи положителен отговор отново маха отметката. Така че рестарти и ъпдейти може и да помогнат, но по-скоро съм за проблем в модула или софтуера му. А iPhone-ите си работят чудесно, но най-безпроблемно и пълно се интегрират с последното поколение bluetooth модули.
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 28.12.2009
Кара: е63 630i manual

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от b0bu » 27 Мар 2014, 15:22

Да не отварям нова тема, но при мен го има същия проблем. Не ми работят завиващите фарове и от бмв(бова кар) ми казаха, че без блутут модул няма да могат да разберат причината. Аз мислех, че нямам такъв. Днес отворих багажника и се оказа, че под кората имам модул, който е откачен от буксите, като зеления отпичен кабел беше свързан с черния директно, а тази която ми трява да модула се търкаляше по пода. Сложих буксите по местата и на дисплея на I-drive в меню Communications ми се появи опция която ме праща в Settings, но там не мога да сложа отметка за да активирам. Извадих ключа сложих го пак и сега пак ми показва, че нямам инсталиран bluetooth. Някакви предложения? Заминал ли ми е модула или има нужда от прекодиране или нещо друго :( Някой от варна има ли който да помогне и за тези фарове, който дори в бмв не искат да оправят без да купя куп модули

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 6.03.2012
Местоположение: Където си поиска
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от doktorabg » 27 Мар 2014, 16:15

Не мога да видя каква е връзката между Bluetooth и Adaptive Kurven Lights(завиващи фарове)
:nono:
А колегата най добре да отиде при добър диагностик и да се види какъв е проблема, иначе може да си говорим до края на годината :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 28.12.2009
Кара: е63 630i manual

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от b0bu » 27 Мар 2014, 16:28

Нямам представа и аз каква е връзката, но от бова кар казаха, че за да разберат кой от двата модула на фаровете е изгорял (левия или десния) трява модул за блутут (който се оказа, че имам, а те дори не си направиха труда да вдигнат кората ). По темата, след рестартиране на I-drive с двата eject бутона и копчето на радиото блутута тръгна, но не мога да свържа с iphone 5-цата. Така че радостта ми беше кратка. Несъвместими ли са и може ли да се направи някакъв update за да ги свържа? Някакви идеи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 6.03.2012
Местоположение: Където си поиска
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от doktorabg » 27 Мар 2014, 16:41

От Бова Кар да имат много здраве, аман от глупости, боли ме зъб че куцам - Bluetooth i фарове :bowdown:
За IPhone незнам, не го използвам, колегите по горе са писали че работи.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.02.2012
Пол: Мъж

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от n.venkov » 28 Мар 2014, 11:20

Развитие по проблема няма. Не съм гледал с диагностиката какви грешки има или дали изобщо го има и дали е адекватен модула. Това, което ми направи впечетление, е че както си карам и съвсем произволно радиото спира и после пак се оправя от самосебеси.... wtf :)
Подозирам, че е намесен MULF-a в тази мистерия. Лека полека и нещата си отиват към MULF2 :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 6.03.2012
Местоположение: Където си поиска
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от doktorabg » 28 Мар 2014, 17:11

n.venkov написа:Развитие по проблема няма. Не съм гледал с диагностиката какви грешки има или дали изобщо го има и дали е адекватен модула. Това, което ми направи впечетление, е че както си карам и съвсем произволно радиото спира и после пак се оправя от самосебеси.... wtf :)
Подозирам, че е намесен MULF-a в тази мистерия. Лека полека и нещата си отиват към MULF2 :)



Колега, върви на диагностика, стига проби и предположения

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от MadChicken » 28 Мар 2014, 23:08

Щом ти прекъсва и тръгва отново звука е почти сигурно, че е от нещо навързано на оптика. Причината е че когато се разпадне оптичния кръг по някаква причина, CCC модула се преинициализира в опит да отстрани проблема и в този момент нищо не му работи нормално - звук, приемане на команди от копчета и джойстик и т.н.
Та най-вероятно ти е заминал блутут модула и се рестартира когато си поиска. Време е за MULF2, имам един като за теб :mhihi:
А в Бова или който и да е официален сервиз не могат да използват пълноценно кодиращата и програмираща програма ISTA/P, ако от колата липсват или не работят модули, които по списък с екстри трябва да присъстват в колата, та не бързайте да ги обвинявате в некомпетентност. Щом не може да се пеърне телефона с колата диагнозата е същата - нов блутут модул по възможност последна хардуерна ревизия така и така ще се сменя. И такъв имам също ...
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 6.03.2012
Местоположение: Където си поиска
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от doktorabg » 29 Мар 2014, 9:20

MadChicken написа:
А в Бова или който и да е официален сервиз не могат да използват пълноценно кодиращата и програмираща програма ISTA/P, ако от колата липсват или не работят модули, които по списък с екстри трябва да присъстват в колата, та не бързайте да ги обвинявате в некомпетентност.


Малко темите се объркаха - завиващи фарове - блутут,но както и да е.
Колега не ме убеждавай че не могат да му направят диагностика ако някои модул го няма или не отговаря,знам как работи и DIS и Ista,просто програмата за диагностика ще направи опит да се свърже с модула и като не успее продължава с следващия модул докато обходи всички модули заложени в нея за модела - не които ги има в колата.
Накрая ще покаже с кои модули се е свързала.
За програмиране и кодиране на модула ще има проблем,но за проста диагностика - НЕ - просто ще го подмине
Има коли с завиващи фарове и без блутут - две отделни системи без едната да зависи от другата
Не само в Бова Кар говорят глупости,по е лесно да кажат - купи си модул,отколкото да помогнат и да мислят,те са капка в морето.
:bchug:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Е91 Bluetooth-a не иска да се включи

Мнение от MadChicken » 29 Мар 2014, 18:57

И като го диагностицират с ISTA/D как според теб биха могли да му пуснат прекодиране на управляващите модули на фаровете например, без което няма как да сменят местата на модулите ляв/десен за да видят кой не бачка или дори да пробват с друг модул? OK, ISTA/D има достатъчно сервизни процедури за тест на посоките на движение на фаровете например, но това не винаги е достатъчно. За програмиране при липсващ модул въобще не говоря, ама айде нека да знам повече от добре кое как се прави в официален BMW сервиз. Там програми като NCSExpert и WinKFP само са ги виждали, щото съм работил с тях пред тях, обаче хич не им пука какво могат да правят с подобен софтуер. А и всички сме наясно, че там не искат да ремонтират, а да монтират нови, защото такива са им нарежданията и като цяло политиката на производителя е да се сменя с ново.
Only dead fish follow the stream...

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook