Фарове за bmw e90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от Leon » 07 Юни 2018, 23:25

Пише Plug-n-Play Operation, Direct Bolt-on OE Fitment or Replacement for the Stock Unit
Но като ги гледам са с халогенни крушки, тоест ако искаш ЛЕД или ксенон, трябва да им купиш допълнително.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.05.2018
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от GeorgiE90 » 11 Юни 2018, 9:42

drago9205 написа:Мисля, че към момента си леко объркан или не си сигурен какво точно искаш като резултат :dunno: . Гледаш афтърмаркет "LCI" фарове с ксенон (които вече ти казахме, че не препоръчваме), при това на доста висока цена. После говориш за слагане на ЛЕД крушки.... после искаш LCI фарове.
Най-верочтно ще станат, но това, че няма да има грешки не е сигурно, възможно е да премигват, да гаснат и там какво ли още не ако не се кодира или не се сложат съпротивления, а за тия пари има къде по-удачни варианти. Предполагам, че тия афтърмаркет фарове светят така както и изглеждат (тоест - зле).

Бих те посъветвал:
1. Да направиш разлика от OEM фарове, OEM LCI фарове и разни афтърмаркет фарове. На мен лично ми звучи нелепо терминът "aftermarket LCI фарове".
2. Да прочетеш за рефлекторни фарове, ксенонови фарове, лед фарове (съответно за видовете крушки и кое къде се слага).
3. Да решиш какво точно искаш като резултат (да ти светят добре фаровете, да изглеждат добре фаровете или да изглеждат цигански).

Мерси за отговора колега!
Съжалявам, че може да съм задал въпросът ми малко неясно. Относно това какво търся си малко прав, че и аз точно незнам, но определено искам да сменя моите рефлекторни с лупи които да вадят по-добра визия и да светят добре. Преди бях решил да пратя моите фарове на човек в София, който да ги отвори, почисти, да монтира angel eyes и биксенонови лупи (morimoto) мисля, че бяха ако не се лъжа. Добре ама ми каза, че на моята e90 ксенон нямало да стане, тъй като фабрично нямала а и не ми гарантира, че на тези лупи ще мога да сложа led крушки и изобщо как ще светят ако сложа..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от drago9205 » 11 Юни 2018, 12:59

Това с вграждането на лупи и чистенето си е отдавна на лице като вариант. В началаото на темата имаше и колеги, които са си правили сами интервенцията с много добри резултати, аз ползвах услугите на човек да ми свърши тази работа, като ксенонът си пали без проблем (flicker-ът се премахва или с кодиране, със слагане на съпротивления или ако се ползват Canbus баласти), визията е доста приятна и свети мноооого по-добре от рефлекторните фарове. Като недостатък на този вариант или слагането на афтърмаркет ксенон - няма автоматично нивелиране и пръскалки.

Моят малък опит е с такова "модване" - резултатите мисля са доста добри понеже ползвах LCI рефлекторни фарове, но става и във фарове преди фейса като може и да се вградят рингове там. Аз бих го предпочел пред готови tuning фарове, защото визията се запазва по-близо до OEM и ти можеш да си избереш качеството на лупите, ринговете и ксеноновата система (предполагам ако ползваш твоите фарове и цената ще дойде по-ниска, но не бих казал, че е евтино удоволствие)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от iasend » 19 Сеп 2018, 14:33

Здравейте,
Имам следния проблем с фаровете. Колата е e91 06' с ксенон само на късите и автоматично регулиране на височината на фаровете. На диагностика дава грешка на автоматичното измерване на нивото на преден и заден носач. Когато колата не е натоварена няма проблем и фровете светят в норма на нормалн височина, но когато е натоварена фаровете са високи. Къде ще ми препоръчате да отида в София за да отстраня проблема?

Ясен Димитров

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от Leon » 19 Сеп 2018, 21:29

Отиваш в сервиза, където я поддържаш и им казваш да сменят датчика на носача.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от drago9205 » 25 Сеп 2018, 10:32

Какво точно се кодира (и само с NCS достатъчно ли е) когато се мине от рефлектор към ксенон, за да не свети постоянно грешка за изгорели крушки?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 16.02.2019
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от L.Dimitrov9999 » 19 Фев 2019, 1:19

DSC_0571.JPG
Това е буксата на халогена. Здравейте, четох до тук, но не разбрах какво се сменя при преминаване от халогени към биксенон? Биксенона ми е оргинален и куплунгите са същите, но светят само очите. Няма къси и дълги. Трябва ли да се сменя някой модул или само се преправя ел. инсталацията и се кодира? Къде има схема на ел.инсталацията на фаровете? Биксенона има на куплунга му 4 тънки кабелчета в повече. От къде идват те?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 16.02.2019
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от L.Dimitrov9999 » 19 Фев 2019, 1:24

DSC_0581 (1).JPG
Това е куплунга на биксенона:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от nikola59 » 19 Фев 2019, 14:10

L.Dimitrov9999 написа:
DSC_0571.JPG
Това е буксата на халогена. Здравейте, четох до тук, но не разбрах какво се сменя при преминаване от халогени към биксенон? Биксенона ми е оргинален и куплунгите са същите, но светят само очите. Няма къси и дълги. Трябва ли да се сменя някой модул или само се преправя ел. инсталацията и се кодира? Къде има схема на ел.инсталацията на фаровете? Биксенона има на куплунга му 4 тънки кабелчета в повече. От къде идват те?

Halogen to Xenon Conversion: https://www.e90post.com/forums/showthre ... 7&t=143927
https://www.e90post.com/forums/showthre ... conversion

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 16.02.2019
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от L.Dimitrov9999 » 19 Фев 2019, 19:38

Благодаря за линка колега . Работи , но предполагам защото темата е много стара - снимките не са активни и мисля, че
няма да ми свърши работа. Няма ли някъде ел.схеми?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от nikola59 » 20 Фев 2019, 1:36

L.Dimitrov9999 написа:Благодаря за линка колега . Работи , но предполагам защото темата е много стара - снимките не са активни и мисля, че
няма да ми свърши работа. Няма ли някъде ел.схеми?

В линковете има и по-важни неща от снимките написано. Със схемите не е така лесно както си мислиш. Търсиш BMW WDS [Wiring Diagram System] но е до 2009г. та незнам дали ще ти свърши работа. След 2009 - BMW Rheingold WDS.

P.S 27.2.2019: Погледни и тази тема: Official DIY HALOGEN to XENON Conversion: https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=28035

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 22.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от ChrisDimitrov » 30 Апр 2019, 18:15

Здравейте колеги. С рефлекторни фарове съм (преди фейслифт), които смятам да дам за рециклиране. Реших, че така и така ще ги отварят - направо да им сложа и лупи с рингове и евентуално ксенон. Навсякъде пише, че с CANBUS баласти и кодиране не би трябвало да има проблем с грешки и лайт модула.

В какво се изразява кодирането - спиране на мониторинга за изгоряли крушки или процедурата е по-сложна? Някой от вас правил ли е подобно упражнение и може ли да сподели опит?

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook