Фарове за bmw e90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от The iron hammer » 04 Дек 2017, 12:57

Screenshot_2017-12-04-12-51-16.png

Ето и снимка от близо на модела на фаровете.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от drago9205 » 04 Дек 2017, 13:51

Колега, тези фарове не са фейслифт, а някакъв вид афтърмаркет "тунинг" фарове, та не знам какъв акъл да ти дадем, явно са им такива куци светоотводите или разположението на крушките.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1
Мечтае да кара: BMW X6

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от The iron hammer » 04 Дек 2017, 19:53

Еми ок благодаря ви много колеги извинявайте ,че ви занимавах явно са си така ще карам така не ме дразни чак толкова много :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от raddy » 11 Фев 2018, 16:00

Black-Power написа:
krika написа:
Vencislav888 написа:Здравейте колеги тва са ми вече втори крушки на ангелските очи и винаги левия фар свети по слабо казаха ми че има кал в него и във самия ринг имаоло кал и направо да си купя нов фар има ли някакво друго решение на проблема, Благодаря предварително

Нов фар е голяма сума пари. Вижда се, че са и матирали и направо ги караш двата фара да ги разглобят, почистят, да хромират рефлектора зад лупата и полират стъклата, запечатват ги с фолио и са като нови. Поне при мен станаха наистина като нови и светят много добре, но е важно хората да знаят какво правят.


координати на лс плс :)

Здравейте колеги!
Сори че вдигам стара тема,но може ли малко повече инфо относно процедурата и къде я правят. Може и на лично за да не е реклама. Предварително благодаря.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2007
Местоположение: London / Лясковец
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от paxtara » 21 Фев 2018, 9:59

Колеги имам един два въпроса.Значи купих едно 320д 2007г със монтирани фейсови биксенон фарове вътрешната лупа е черна но проблема е че няма дълги.Какво трябва да направя един майстор ми каза да съм си купел модул от кола с фабричен ксенон друг ми каза че нетрябвало и незнам какво да правя.Как да разбера моя модул какъв е и какъв трябва да купя.
Ако някой знае добър майстор да ми ги кодира от Велико Търново да каже :yes:
BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 9.05.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xi E90

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от Todrias » 10 Май 2018, 10:50

Здравейте,

Разполагам с Е90 с обикновени фарове - без ксенон, без ангели. Желая да направя ъпгрейд и се загледах в готови фарове - ето тези:

Изображение

Въпроса ми е - можете ли да ме посъветвате за какво още трябва да се приготвя. Очевидно не е просто мантиране и щракване на букси. Четох в темата, че има модули, които се обучават и тн. Най-вероятно няма да се справя сам. Към кого мога да се обърна за такъв ретрофит? Въобще добра идея ли е. От гледна точка на изгледа на моите фарове и тези - тези изглеждат много по-добри. Но не знам за какво още трябва да се подготвя и какво трябва да знам за смяната им.

Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от Dextuar » 10 Май 2018, 11:44

Todrias написа:Здравейте,

Разполагам с Е90 с обикновени фарове - без ксенон, без ангели. Желая да направя ъпгрейд и се загледах в готови фарове - ето тези:

Изображение

Въпроса ми е - можете ли да ме посъветвате за какво още трябва да се приготвя. Очевидно не е просто мантиране и щракване на букси. Четох в темата, че има модули, които се обучават и тн. Най-вероятно няма да се справя сам. Към кого мога да се обърна за такъв ретрофит? Въобще добра идея ли е. От гледна точка на изгледа на моите фарове и тези - тези изглеждат много по-добри. Но не знам за какво още трябва да се подготвя и какво трябва да знам за смяната им.

Благодаря предварително!

Всичко ще ти тръгне, малко кодировки трябват да не ти гърми за крушки, другото е плъг&плау.
Но аз лично бих си гледал за оригинални.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.05.2018
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от GeorgiE90 » 01 Юни 2018, 18:47

Здравейте.Имам BMW e90 2006 година оборудвано с обикновени фарове Valeo без лупи. Въпросът ми е дали ще мога да му монтирам феислифтови фарове, които ги монтират на е90 от 2008 до 2011 и ако има изобщо разлика между моите и феисовите каква точно е тя. По принцип съм решил да закупя афтърмаркетови фарове които са предвидени за е90 от 2008 до 2011.Благодаря предварително ако някои ми даде компетентен отговор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от drago9205 » 04 Юни 2018, 9:13

Може да се монтират, но от обикновени към фейсов ксенон разправията е голяма (не става само да ги размениш) и ще излезне доста като пари (от порядъка на 1200-1600 лева). Под афтърмаркет не съм сиугрен какво визираш, но ако са някакви китайци като тези няколко поста по-нагоре - не ти препоръчвам да се занимаваш (100% и колегите ще са на това мнение).

Имайки в предвид колко смотани са рефлекторните фарове преди фейслифта (на е36-цата фаровете бяха по-добри от тези) имаш 2 приемливи варианта. Да си вземеш фейслифтови рефлекторни фарове с едни хубави крушки (така фаровете са plyg and play). Другият вариант случаят е да се вградят лупи в сегашните фарове (ако се направи кадърно резултатите са доста добри).

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.05.2018
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от GeorgiE90 » 04 Юни 2018, 23:57

Под афтермаркет имам предвид тези http://www.tuningcenterbg.com/3d-farove ... f30-dizain

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.05.2018
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от GeorgiE90 » 05 Юни 2018, 0:14

На скоро са добавили към описанието, че не са подходящи. Букасата ако е различна не ме притеснява. Ксенон не искам да слагам, мисля да им монтирам лед крушки, тъй като на сегашните ми фарове съм с лед и съм изключително доволен. Просто ме вълнува дали самата форма на тези афтърмаркетови които съм харесал ще пасне от към монтажа. Също така и фейслифтовите оригинални 2008-2011 дали пасват само от към форма, тоест при монтаж дали пасват щипки, места за захващане, дали има нещо за преправяне рязане така нататък.. Благодаря ви много..!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от drago9205 » 05 Юни 2018, 9:00

Колега на мен не ми стана ясно какви афтърмаркет гледаш като обикновено те са с някакъв ксенон.
Да разбираме, че търсиш рефлекторни фейслифтови фарове тоест без лупи? Около 300 лева на фар са по моргите... ако ги намериш, защото са доста трудни за намиране.

Фейслифт фаровете пасват на префейс коли.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.05.2018
Пол: Мъж

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от GeorgiE90 » 06 Юни 2018, 3:07

Както писах по-горе това са фаровете които набелязах http://www.tuningcenterbg.com/3d-farove ... f30-dizain и за тях ми беше идеята дали ще станат на моята e90 която е 2006 година

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от drago9205 » 06 Юни 2018, 8:48

Мисля, че към момента си леко объркан или не си сигурен какво точно искаш като резултат :dunno: . Гледаш афтърмаркет "LCI" фарове с ксенон (които вече ти казахме, че не препоръчваме), при това на доста висока цена. После говориш за слагане на ЛЕД крушки.... после искаш LCI фарове.
Най-верочтно ще станат, но това, че няма да има грешки не е сигурно, възможно е да премигват, да гаснат и там какво ли още не ако не се кодира или не се сложат съпротивления, а за тия пари има къде по-удачни варианти. Предполагам, че тия афтърмаркет фарове светят така както и изглеждат (тоест - зле).

Бих те посъветвал:
1. Да направиш разлика от OEM фарове, OEM LCI фарове и разни афтърмаркет фарове. На мен лично ми звучи нелепо терминът "aftermarket LCI фарове".
2. Да прочетеш за рефлекторни фарове, ксенонови фарове, лед фарове (съответно за видовете крушки и кое къде се слага).
3. Да решиш какво точно искаш като резултат (да ти светят добре фаровете, да изглеждат добре фаровете или да изглеждат цигански).

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 7.06.2018

Re: Фарове за bmw e90

Мнение от Insafey » 07 Юни 2018, 14:59

Добър ден.
Така имам бмв е90 преди фейса но с халогенови фарове нито angel eyes нищо само 2 рефлектора и искам да ги сменя с тези https://m.ebay.com/itm/LED-U-HALO-2006- ... r=1&_rdt=1 та въпроса ми е само plug and play ли е или трябва и нещо допълнително.Благодаря предварително

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook