E90 Дневни светлини

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 22.03.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW R1100GS,BMW R1200GS и E90 330i

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от martinbvbvbv » 04 Авг 2015, 14:12

Здравейте колеги от 3 седмици съм собственик на Е90 N52B30 2005-та с ксенон. Днес се опитах да активирам дневните светлини с посочените по-горе в темата промени във FRM модула "DRL_V_GEDIMMT - aktiv
DRL_WERT_DIMMUNG - wert_02
", но нищо не се случи и възстанових старите стойности. Само това ли са промените или и в друг модул се пипа също?
Възможно ли е да се активират Angel Eyes като дневни светлини на тази кола?
Някъде из чуждите форуми намерих таблица за активиране на разни опции и там за "очичките" дават: TAGFAHRLICHT_ECE_1 - Enable DRL function on pre-lci after 04/2007, from nicht_aktiv to aktiv
VERHALTEN_DRL_TFL - After enable TAGFAHRLICHT_ECE_1, this value set what light as drl. For AE's as DRl change drl_tfl_off to drl_s. For high beam as drl : drl_h
Тук проблемът ми е, че нямам TAGFAHRLICHT_ECE_1 а само TAGFAHRLICHT_ECE във FRM-a. Иначе в backup файла на всички модули имам TAGFAHRLICHT_ECE_1, така че в кой модул се променя само в FRM ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 5.05.2015
Местоположение: Нюрнберг
Пол: Мъж
Кара: 320d e90 LCI, 325TI e46
Мечтае да кара: M140ix, 440ixGC, GT63S AMG, G63 AMG

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от rAd000 » 04 Авг 2015, 22:42

martinbvbvbv написа:Здравейте колеги от 3 седмици съм собственик на Е90 N52B30 2005-та с ксенон. Днес се опитах да активирам дневните светлини с посочените по-горе в темата промени във FRM модула "DRL_V_GEDIMMT - aktiv
DRL_WERT_DIMMUNG - wert_02
", но нищо не се случи и възстанових старите стойности. Само това ли са промените или и в друг модул се пипа също?
Възможно ли е да се активират Angel Eyes като дневни светлини на тази кола?
Някъде из чуждите форуми намерих таблица за активиране на разни опции и там за "очичките" дават: TAGFAHRLICHT_ECE_1 - Enable DRL function on pre-lci after 04/2007, from nicht_aktiv to aktiv
VERHALTEN_DRL_TFL - After enable TAGFAHRLICHT_ECE_1, this value set what light as drl. For AE's as DRl change drl_tfl_off to drl_s. For high beam as drl : drl_h
Тук проблемът ми е, че нямам TAGFAHRLICHT_ECE_1 а само TAGFAHRLICHT_ECE във FRM-a. Иначе в backup файла на всички модули имам TAGFAHRLICHT_ECE_1, така че в кой модул се променя само в FRM ли?


Ако имаш навигация просто влез в менюто и ги активирай,иначе колеги които са по наясно да помагат.Аз лично моите ги активирах с андроидско приложение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 22.03.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW R1100GS,BMW R1200GS и E90 330i

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от martinbvbvbv » 04 Авг 2015, 22:59

Нямам навигация колега.
Андроидското приложение имаше проблем с инсталацията. Колегата ако е качил нова версия ще я изпробвам, но като че ли му нямам много вяра.
А с NCS Expert като тръгнат фаровете ще изпробвам да активирам и накланянето на дясното огледало при включване на задна скорост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.04.2010
Пол: Мъж
Кара: 320D E91
Мечтае да кара: /// G POWER

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от miro78mm » 05 Авг 2015, 6:43

rAd000 написа:
martinbvbvbv написа:Здравейте колеги от 3 седмици съм собственик на Е90 N52B30 2005-та с ксенон. Днес се опитах да активирам дневните светлини с посочените по-горе в темата промени във FRM модула "DRL_V_GEDIMMT - aktiv
DRL_WERT_DIMMUNG - wert_02
", но нищо не се случи и възстанових старите стойности. Само това ли са промените или и в друг модул се пипа също?
Възможно ли е да се активират Angel Eyes като дневни светлини на тази кола?
Някъде из чуждите форуми намерих таблица за активиране на разни опции и там за "очичките" дават: TAGFAHRLICHT_ECE_1 - Enable DRL function on pre-lci after 04/2007, from nicht_aktiv to aktiv
VERHALTEN_DRL_TFL - After enable TAGFAHRLICHT_ECE_1, this value set what light as drl. For AE's as DRl change drl_tfl_off to drl_s. For high beam as drl : drl_h
Тук проблемът ми е, че нямам TAGFAHRLICHT_ECE_1 а само TAGFAHRLICHT_ECE във FRM-a. Иначе в backup файла на всички модули имам TAGFAHRLICHT_ECE_1, така че в кой модул се променя само в FRM ли?


Ако имаш навигация просто влез в менюто и ги активирай,иначе колеги които са по наясно да помагат.Аз лично моите ги активирах с андроидско приложение.


Къде от навигацията се пускат дневните светлини? Може ли да опишеш процедурата или ми пусни линк на лични. Благодаря предварително :)
Изображение
Казват, че човек се отнася към колата си, както към самия себе си.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.09.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330 xd

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от m1r0u » 05 Авг 2015, 8:07

Влизаш в меню "Information" или "i"-то в кръга с натискане на iDrive бутона надолу. От там "info sources" след това Vehicle/Tyres. Първото подменю е "Light" , там имаш "Daytime running lights" , на което трябва да сложиш отметка. Е- сериите преди фейслифта могат да се кодират с DRL дълги без рингове, докато всички фейслифтови могат да работят под кодировка само рингове като дневни светлини.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 22.03.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW R1100GS,BMW R1200GS и E90 330i

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от martinbvbvbv » 06 Авг 2015, 6:33

Оказа се, че профилите за NCS Expert които съм изтеглил не са читави.
При мен с FRM1 модул дългите светлини светнаха на 40% след като промених следните 3 параметъра:

DRL_WERT_DIMMUNG
wert_02

DRL_V_GEDIMMT
aktiv

TAGFAHRLICHT_ECE
аktiv


Докато не промених TAGFAHRLICHT_ECE на аktiv светлините не се включваха!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Бургас
Кара: много
Мечтае да кара: винаги

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от Инаф » 13 Авг 2015, 11:15

Само, че от i drive се пускат дневните светлини на основния фар ( ксенона например ), това при е90 pre face, а не на дългите или ринговете.
E60 ///M5 is the ultimate BMW.

..."The second race saw one of Andy Priaulx’s famous solo escapes from the pole position on the reverse grid."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от oci » 13 Авг 2015, 20:04

Инаф написа:Само, че от i drive се пускат дневните светлини на основния фар ( ксенона например ), това при е90 pre face, а не на дългите или ринговете.

Така е другото се прави като се променя файла на FRM модула с НЦС

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от awful » 15 Авг 2015, 13:39

oci написа:
Инаф написа:Само, че от i drive се пускат дневните светлини на основния фар ( ксенона например ), това при е90 pre face, а не на дългите или ринговете.

Така е другото се прави като се променя файла на FRM модула с НЦС


Точно така и дългите стават дневни и светят на 40% и могат да бъдат изключени през I-drive. Аз така съм си ги направил за да не ползвам ксенона през деня.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от Dextuar » 12 Окт 2015, 9:52

Здравейте колеги,

малко да съживя темата. Колега Oci ми беше правил дългите на 30%, но сега съм решил да слагам ЛЕД на ангелските очи и искам да изключа дългите и да направя ангелските като DRL. Някой може ли да ме насочи кои стойности трябва да променя? Колата е 2006г с фабричен ксенон и авто функцията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от Wolfen » 12 Окт 2015, 10:37

dextuar написа:Здравейте колеги,

малко да съживя темата. Колега Oci ми беше правил дългите на 30%, но сега съм решил да слагам ЛЕД на ангелските очи и искам да изключа дългите и да направя ангелските като DRL. Някой може ли да ме насочи кои стойности трябва да променя? Колата е 2006г с фабричен ксенон и авто функцията.

Трябва да си поне с FRM2 лайт модул, за да може да се програмират ангелите като DRL. Тъй като си 2006г, подозирам, че си с FRM1. Mожеш да си потърсиш FRM2 втора ръка. Аз съм с ЛЕД на ангелите и се вижда значително по-добре, в комбинация със светещи мигачи (US style), стават за дневни светлини. Поне ушаците до сега не са ми направили проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от Dextuar » 12 Окт 2015, 11:22

Ако ангелските ти светят достатъчно силно, не мисля, че трябва да се пускат и мигачите. Като гледам колко народ карат на заводските крушки на габарит само, явно полицията има голям толеранс стига нещо да свети отпред.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от Wolfen » 12 Окт 2015, 12:56

dextuar написа:Ако ангелските ти светят достатъчно силно, не мисля, че трябва да се пускат и мигачите. Като гледам колко народ карат на заводските крушки на габарит само, явно полицията има голям толеранс стига нещо да свети отпред.

Има нещо такова. Аз доста време карах само на ангели с ЛЕД крушки, а мигачите ги пуснат от циганийка :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от Dextuar » 12 Окт 2015, 13:21

Wolfen написа:
dextuar написа:Ако ангелските ти светят достатъчно силно, не мисля, че трябва да се пускат и мигачите. Като гледам колко народ карат на заводските крушки на габарит само, явно полицията има голям толеранс стига нещо да свети отпред.

Има нещо такова. Аз доста време карах само на ангели с ЛЕД крушки, а мигачите ги пуснат от циганийка :mhihi:


А горе-долу колко вата са ти ЛЕД-овете. Аз поръчах 40, дано да е достатъчно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Re: E90 Дневни светлини

Мнение от Wolfen » 12 Окт 2015, 13:26

dextuar написа:
Wolfen написа:
dextuar написа:Ако ангелските ти светят достатъчно силно, не мисля, че трябва да се пускат и мигачите. Като гледам колко народ карат на заводските крушки на габарит само, явно полицията има голям толеранс стига нещо да свети отпред.

Има нещо такова. Аз доста време карах само на ангели с ЛЕД крушки, а мигачите ги пуснат от циганийка :mhihi:


А горе-долу колко вата са ти ЛЕД-овете. Аз поръчах 40, дано да е достатъчно.

С 40W ще си слънце. Моите са 6W, защото не исках да слагам допълнителни трафчета (power resistors), а да са плъг & плей. 8)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook