Скърцане и шумове в купето

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 27.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd
Мечтае да кара: M3

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от Zahari87 » 08 Дек 2016, 19:18

Колеги, за да не отварям нова тема ще пиша тук. Аз също имам много досадни пукания в купето, които се чуват все едно от деъжките на тавана. Реших да послевам съветите тук и си купих препарата за гума. Днес намазах гумените оплътнения, но така и скърцането/пукането не изчезна... Сега не знам какво да правя...Някакви идеи?
Понеже колата е комби, но няма релси на покрива, а е с лайсни, дали е възможно да пука от тях? Вече не знам какво да направя....А много ме дрязнят тези неща. Купих колата преди месец, дадох 4000 лв, за да я направя пушка и сега това ме побърква направо..Някакви идеи/съвети?

Благодаря предварително :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от kvasilev76 » 12 Дек 2016, 10:52

Аз съм с абсолютно същия проблем.Пробвах да затегна дръжките но уви май се засили.Сега ще ги разхлабя или махна да видя как ще е.Когато пасажера натиска тавана точно при дръжката унемява :shock: .купил съм релси и ако се реша да ги слагам ще се види при свалянето на тавана дали от там идва.При мен е само от пасажерската страна.Мазах,тикса разни слагах и какво ли не но уви не се оправя.Направо ме влудява.Ако някой има идеи да казва

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 27.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd
Мечтае да кара: M3

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от Zahari87 » 14 Дек 2016, 0:58

kvasilev76 написа:Аз съм с абсолютно същия проблем.Пробвах да затегна дръжките но уви май се засили.Сега ще ги разхлабя или махна да видя как ще е.Когато пасажера натиска тавана точно при дръжката унемява :shock: .купил съм релси и ако се реша да ги слагам ще се види при свалянето на тавана дали от там идва.При мен е само от пасажерската страна.Мазах,тикса разни слагах и какво ли не но уви не се оправя.Направо ме влудява.Ако някой има идеи да казва

Ще е интересно да споделиш какво е станало, като махнеш дръжките...Аз смятам да направя същото, за да се види дали не е от тях. За съжаление, ако не е от тях не знам какво следва..може би сваляне на таван, ама пък хич не ми се иска..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от ionov » 03 Апр 2017, 15:12

Аз имам едно досадно поскърцване отзад най-вече през студените месеци но понякога и през лятото се чува. Много дразнещо...

Махах капака на 3трия стоп и слопжих уплътнение но не е от него. Мисля, че е от една от облегалките на задната седалка, защото когато някой седне и шума изчезва. Но като я пубутваш в спряло положение, не се чува нищо. Понеже шума излиза рядко и все няма как да спра и да свала облегалките надолу не съм го изолирал на 100% но съм 99% сигурен, че е от там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 28.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 318i 143кс

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от gtdriver » 07 Апр 2017, 20:29

За скърцанията около вратите - ленор. Не се шегувам. Аз карах доста време с такова скърцане и по едно време стана много силно и дразнещо. Купих препарат за гумети уплътнение - изобщо не помогна. Има една подобна тема за скърцани на уплътненията и няколко човека бяха написали за ленор, което не взех на сериозно преди да пробвам. Намазах ги с ленор и абсолютно никакво скърцане повече не се чу. Няколко месеца карах и пак започна, но след ново "омекотяване" млъкна отново :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от Black-Power » 09 Апр 2017, 12:20

gtdriver написа:За скърцанията около вратите - ленор. Не се шегувам. Аз карах доста време с такова скърцане и по едно време стана много силно и дразнещо. Купих препарат за гумети уплътнение - изобщо не помогна. Има една подобна тема за скърцани на уплътненията и няколко човека бяха написали за ленор, което не взех на сериозно преди да пробвам. Намазах ги с ленор и абсолютно никакво скърцане повече не се чу. Няколко месеца карах и пак започна, но след ново "омекотяване" млъкна отново :mhihi:


ще покажеш ли каде точно мажеш ?
Stop me, if you can ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 28.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 318i 143кс

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от gtdriver » 10 Апр 2017, 20:20

Black-Power написа:
gtdriver написа:За скърцанията около вратите - ленор. Не се шегувам. Аз карах доста време с такова скърцане и по едно време стана много силно и дразнещо. Купих препарат за гумети уплътнение - изобщо не помогна. Има една подобна тема за скърцани на уплътненията и няколко човека бяха написали за ленор, което не взех на сериозно преди да пробвам. Намазах ги с ленор и абсолютно никакво скърцане повече не се чу. Няколко месеца карах и пак започна, но след ново "омекотяване" млъкна отново :mhihi:


ще покажеш ли каде точно мажеш ?


Всички гумени уплътнения на вратите - на самата врата и тези, на купето, на които врата прилепва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от kvasilev76 » 11 Апр 2017, 5:43

Нищо не помага,мазането е временна раборто,измиваш я два пъти и пак почва.Аз залепих черно силиконово тиксо на копето,точно където опират гумените уплатнения и за сега е тишина. :bang: :bang: :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 15.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520d / E90 320d

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от blagun » 11 Апр 2017, 15:26

kvasilev76 написа:Нищо не помага,мазането е временна раборто,измиваш я два пъти и пак почва.Аз залепих черно силиконово тиксо на копето,точно където опират гумените уплатнения и за сега е тишина. :bang: :bang: :bang:

Колега, дай повече инфо за това силиконово тиксо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 28.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 318i 143кс

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от gtdriver » 11 Апр 2017, 19:41

kvasilev76 написа:Нищо не помага,мазането е временна раборто,измиваш я два пъти и пак почва.Аз залепих черно силиконово тиксо на копето,точно където опират гумените уплатнения и за сега е тишина. :bang: :bang: :bang:

Не съм съгласен. Всяка седмица си мия колата. Не съм имал скърцане от месеци. Вероятно, ако продължава, проблема на друго място.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от awful » 11 Апр 2017, 20:58

kvasilev76 написа:Нищо не помага,мазането е временна раборто,измиваш я два пъти и пак почва.Аз залепих черно силиконово тиксо на копето,точно където опират гумените уплатнения и за сега е тишина. :bang: :bang: :bang:


Колега кажи по напред колко време изкарва от как си го залепил, аз имам едно друго но то е безцветно но като го залепя и леко се личи и това ме спря да го лепя, за това ако това силиконово тиксо е добро ще си взема едно, намерих го за 10 евро 3 метра
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от kvasilev76 » 12 Апр 2017, 6:00

Вече два месеца не е скърцала :D .Вижда се само като отворя вратите,но се постарах и не изглежда грозно.Залепил съм от едната страна черен електричарски скоч за проба и с него е добре.Лепи се точно там където гумите опират в купето,срещу тях.Първо си почистих всички мазнотии защото не щеше да се залепи :mhihi: Така уплатненията се трият в тиксото а не в лака на колата.Първо я бях олепил с едно велурено тиксо но се оказа че основата му е хартиена и се разпадна.Абе не си е работа да се лепят тикса по БМВ ама .....

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook