Скърцане и шумове в купето

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: The black devil-335i e92

Скърцане и шумове в купето

Мнение от ND1 » 30 Май 2013, 12:39

Колеги имам следният проблем. Като карам по неравности с ниска скорост (30-40) и съм спрял музиката/климатика и т.н. се чува едно прискърцване отзад от кожения салон и като пукане от вратите и то конкретно от задна дясна врата. Уплътненията съм ги напръскал с Гъмифледже, салона редовно го мажа с препарати и се чудя какво друго да направя. Също така стъклото на предна лява врата (шофъорската) също се чува пукане (това като е затворен прозореца). Някакви идеи как да го реша този проблем ? Не че като пусна музиката или климатика се чува просто се дразня. Следващото нещо което много ме изненадва, сутрин като изкарвам е90-ката от гаража и завъртя малко по-рязко десен се чува скърцане от конзолата на волана. И най-странното е,че покарам ли известно време 5-10 мин след като тръгна за някъде, този шум изчезва.Но е много дразнещ понякога.. Чудя се да го напръскам ли с Гъми, ама къде точно.. абе филм голям.. Помагайте, ако сте се сблъскали с проблемите и сте ги разрешили ..
Поздрави :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.07.2013
Местоположение: Германия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d Touring

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от nickopm » 14 Авг 2013, 5:42

Здравей колега.От два месеца съм моята е 91 . При мен е налице същия проблем ,само че пукотите се чуват от всички врати , но най-силно от предните.След като сваля дори малко прозорзите спира да пука , което води до уплътненията!Забелязвам ,че когато е много топло пука повече , а когато е студено не пука. Въпреки че една сутрин при 15,5 грдуса пак пукаше.
За сега нямам идея как да се справя с проблема.Когато разбера ще пиша.Ако ти разбереш ще се радвам да споделиш.Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от djordje » 14 Авг 2013, 14:46

С тва нещо намазвате и почиствате всички уплътнения около вратите:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: The black devil-335i e92

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от ND1 » 14 Авг 2013, 17:50

Справих се с проблема, и съм много доволен :) !
Първо до колегата djordje : Имам го този препарат, но помага частично (поне при мен), пък аз съм перфекционист и обичам да нямам паразитни шумове в купето.Под паразитни шумове разбираите при спрян климатик, затворени прозорци и спяна музика, като минавам по леки неравности да не се чува скърцане от уллътнения/врати. Проблема с уплътненията на вратите се решава с : http://www.salesafter.eu/images/product ... 298220.jpg
http://www.melkus-shop.de/WebRoot/Store ... /image.jpg (така наречения Гъмифледж)
От дилъра на бмв може да се закупи. Това си го правя редовно от доста време, като вземат да заскърцват и ги пръскам и всичко е ок.Но другите шумове разбрах кое е ''огнището''. Поне при мен става въпрос за едни скърцания идващи от вратите отпред и отзад, но по-силно се чуват отпред.Идват от долната част на корите на вратите(тъй като с времето от атмосферните условия може би се изсушават ли и аз незнам точно .. )
Става въпрос за това: http://prikachi.com/images/94/6445094c.jpg http://prikachi.com/images/96/6445096p.jpg
Тези участъци от корите на вратите (поне при мен) които се намират от долната страна скърцаха(дори при пипане с ръка издаваха звук, както и при минаване по неравности с 30-40 км в час.Проблема го реших като ги напръсках с препарат за кожа.Казвам напръсках, защото не става въпрос за лусиона за полиране(който е гъбичките), а за един друг флакон подобен на този високия на снимката ->>> http://www.bmw.com/_common/shared/owner ... leaner.jpg . Та при напръскване то е пяна и попива много бурзо в корите на вратите и по този начин ги ''хидратира'' някак си и проблема изчезна. Сега нямам абсолютно никакви шумове в купето от врати или уплътнения. Ако нещо не е станало ясно от поста ми пишете тук или на лично, ако мога ще помагам :)
п.п. Ако се чудите кой е точно препарата, мога да го снимам и ще кача снимката
п.п.2 Въпросния препарат струва около 20 лева по спомен и го купих от Дару.
п.п.3 Надявам се да съм помогнал :)
Поздрави :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от Leon » 14 Авг 2013, 18:31

Снимай препарата и го качи, моля, мисля, че всички сме във филма с припукване и прискърцване :paranoid: Аз пробвах някакъв препарат на стик, който уж е специално за уплътнения, но нямаше особен ефкт.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: The black devil-335i e92

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от ND1 » 15 Авг 2013, 0:21

Leon написа:Снимай препарата и го качи, моля, мисля, че всички сме във филма с припукване и прискърцване :paranoid: Аз пробвах някакъв препарат на стик, който уж е специално за уплътнения, но нямаше особен ефкт.

утре(тоест днес) ще го снимам и кача по-късно.
Поздрави :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от vassil_bk » 18 Авг 2013, 21:56

Проверете си и пластмасовата кора, от която излизат предните колани от колоната между вратите/задния панел (при купе). Държи се на 2 щипки в долната част, точно като тези, които се ползват за закрепване на корите към вратите. Едната щипка няма гумен ограничител и пластмасовата кора се блъска директно в ламарината на колоната и също създава неприятни шумове при леки неравности.
Поздрави :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 25.09.2011
Пол: Мъж
Кара: The black devil-335i e92

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от ND1 » 06 Сеп 2013, 9:20

Съжелявам за забавянето :yes:
Става въпрос за тези препарати http://prikachi.com/images.php?images/949/6529949E.jpg левият е въпросният препарат, който се справя с проблема със скърцането на вратите.
Поздрави :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от bangelov » 08 Сеп 2013, 20:27

ND1 написа:Съжелявам за забавянето :yes:
Става въпрос за тези препарати http://prikachi.com/images.php?images/949/6529949E.jpg левият е въпросният препарат, който се справя с проблема със скърцането на вратите.
Поздрави :yes:


Не е ли от дясно, този за който говориш понеже на него пише Rubber care ? А другия е за почистване на кожата доколкото виждам. Мога ли да те помоля да напишеш и продукт номерата им, че мисля да си взема за тези уплатнения на вратите :)

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 27.10.2013
Кара: e92 330xd
Мечтае да кара: M4

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от dimkov » 30 Мар 2014, 11:13

След дълго разследване, предполагам, че паразитния шум при мен идва от пластмасата на огледалото и не може би от пътническата седалка отпред. Има някой подобни съмнения? Ще се опитам да третирам с препарат и ще пиша какво става. Интересното при мен е,че понякога когато спра на светофар, седалката скърца и така ме дразни,че искам да я отвинтя на момента :bang: :bang: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от Alek_SV » 01 Апр 2014, 10:53

Да и при мен скърца супер тъпооооооо седалката :censored: . Според мен е от остарели пластмаси по нея ( не е скърцане от триене нa кожата) - авно след 5тата година пластмасите дeто ги ползват за интериора дефектират и почва тва досадно скърцане. При мен го има и от таблото при клима контрол бутона за + и -. Има го и на шофьорската ми врата на панела с копчетата за прозорците /огледалата. Чудя се дали има спасение от това по друг начин освен подмяна с нови ? Ако някой има идея да сподели , моля :wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 27.10.2013
Кара: e92 330xd
Мечтае да кара: M4

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от dimkov » 29 Авг 2014, 7:36

Аз също имам странно скърцане на пасажерската седалка. Мислих си дали ако се разглобят пластмасите, почистят се и се намават, няма да му мине. Някой разглабял ли е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от Alek_SV » 29 Авг 2014, 19:18

Аз съм разглобявал. Освен , че поизчистих прах и някави дребни боклуци нищо друго не се случва. Скърцането не изчезва , ако не се подменят пластмасите .
Или го приживяваш и спираш да обръщаш внимание или се заслушваш от къде идва и си изнамираш парт номера на частта и си я поръчваш и си я сменяш . За съжаление тези коли не ги мислят за да вървят 20 години и нищо да не им става ... Май ги проектират за 3-4 години експлоатация и след това едно по едно разни неща здават багажа :clap: :mhihi: ... А и ние сме принудени да ги караме по лунната повърхност наречена "Републиканска пътна мрежа на България" и това допринася много за "Кензо" ефекта :)

Специално за седалката съм гледал. Аз лично не открих по парт номер да се продават само пластмасите. БМВ искат да си купиш цялата седалка ... а тя е цифра.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 27.10.2013
Кара: e92 330xd
Мечтае да кара: M4

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от dimkov » 30 Авг 2014, 10:19

Днес ще пръскам с разни неща да видим какво ще стане, а иначе от опит лесно ли се разглабя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Скърцане и шумове в купето

Мнение от Alek_SV » 30 Авг 2014, 23:23

Не знам точно колко е трудно . Не присъствах на момента на разглабянето. Зглабянето обратно беше сравнително бързо - към 5 мин. Предполагам , че ако имаш нужните инструменти и се вгледаш в схемата на седалката и имаш известен опит в подобен род дейности ще се справиш за 20-тина минути... Кажи резултата от спрея какъв е . Досега съм наблюдавал само временни подобрения от тези спрейове -в стил "колкото да продадем колата" и после всичко си е по старо му.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook