Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от vassil_bk » 12 Дек 2016, 21:04

awful написа:Аз също съм със нормален ксенон и при пускане на дългите свети H7.Мисля че би ксенона е със 2 лупи не на една крушка но може да се лъжа.
Лъжеш се ;)

Leon написа:Биксенонът си е на една крушка в лупата. Като превключиш да караш на дълги, свети той. Това в рефлектора си е обикновена Н7, която се ползва само за пресветване. От нея светят и т.нар. американски дневни.
Много зависи за каква кола говоите...
Седан/Комби преди фейслифта: крушката във вътрешния ринг се ползва за дълги, пресветване и дневни светлини на някакъв процент. За ъглови светлини (светят настрани при малка скорост и навит волан или включен мигач или задна предавка) се ползват халогените. Не знам дали преди фейса има фабричен биксенон...
Седан/Комби след фейслифта: крушката във вътрешния ринг се ползва само за ъглови светлини. Къси, дълги и пресветване е от биксеноновата крушка във външния ринг. Функцията "завиващи" или адаптивни фарове се осъществява като се мърда лупата на късите наляво-надясно в зависимост от това колко е завъртян волана.
Купе/Кабрио преди/след фейслифта: крушката във вътрешния ринг се ползва само за ъглови светлини. Къси, дълги и пресветване е от биксеноновата крушка във външния ринг. Функцията "завиващи" или адаптивни фарове се осъществява като се мърда лупата на късите наляво-надясно в зависимост от това колко е завъртян волана.

Ъглови светлини: https://www.youtube.com/watch?v=Xuwd91ohecg
Адаптивни + ъглови светлни: https://www.youtube.com/watch?v=3NfGlFFuccg

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от b00st » 13 Дек 2016, 13:42

vassil_bk написа:
awful написа:Аз също съм със нормален ксенон и при пускане на дългите свети H7.Мисля че би ксенона е със 2 лупи не на една крушка но може да се лъжа.
Лъжеш се ;)

Leon написа:Биксенонът си е на една крушка в лупата. Като превключиш да караш на дълги, свети той. Това в рефлектора си е обикновена Н7, която се ползва само за пресветване. От нея светят и т.нар. американски дневни.
Много зависи за каква кола говоите...
Седан/Комби преди фейслифта: крушката във вътрешния ринг се ползва за дълги, пресветване и дневни светлини на някакъв процент. За ъглови светлини (светят настрани при малка скорост и навит волан или включен мигач или задна предавка) се ползват халогените. Не знам дали преди фейса има фабричен биксенон...
Седан/Комби след фейслифта: крушката във вътрешния ринг се ползва само за ъглови светлини. Къси, дълги и пресветване е от биксеноновата крушка във външния ринг. Функцията "завиващи" или адаптивни фарове се осъществява като се мърда лупата на късите наляво-надясно в зависимост от това колко е завъртян волана.
Купе/Кабрио преди/след фейслифта: крушката във вътрешния ринг се ползва само за ъглови светлини. Къси, дълги и пресветване е от биксеноновата крушка във външния ринг. Функцията "завиващи" или адаптивни фарове се осъществява като се мърда лупата на късите наляво-надясно в зависимост от това колко е завъртян волана.

Ъглови светлини: https://www.youtube.com/watch?v=Xuwd91ohecg
Адаптивни + ъглови светлни: https://www.youtube.com/watch?v=3NfGlFFuccg


Кратко, точно и ясно обяснено. Само добавям, че всички купета и кабрио са произвеждани с биксенон, като стандартно оборудване, докато при седан и комби е опция :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 6.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 2010 e90 330d
Детайли за колата: Ръчка

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от alma359 » 13 Дек 2016, 19:31

Някой може ли да ми препоръча добри лед крушки за дневните на е90 фейс с биксенон


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от vld » 15 Дек 2016, 13:18

alma359 написа:Някой може ли да ми препоръча добри лед крушки за дневните на е90 фейс с биксенон


Sent from my iPhone using Tapatalk

Е дневните на фейса са си ринговете, за тях ли искаш лед? Според мен ще ги осакатиш.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 6.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 2010 e90 330d
Детайли за колата: Ръчка

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от alma359 » 15 Дек 2016, 15:00

vld написа:
alma359 написа:Някой може ли да ми препоръча добри лед крушки за дневните на е90 фейс с биксенон


Sent from my iPhone using Tapatalk

Е дневните на фейса са си ринговете, за тях ли искаш лед? Според мен ще ги осакатиш.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Да за ринговете искам лед, за да не ги осаката ми трябват силни лед крушки. Оригиналните са по 35w халогени и светат в жълто но ще изглежда по-хубаво ако светат в бяло както ксенона

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2015

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от kingss » 17 Яну 2017, 12:48

Здравейте,някой иска ли да се отъръве от оригиналните габаритни(крупшки).Аз купих колата с лед на анг.очи но започнаха да горят,а в багажника нанерих само една от оригиналните крушки.Сега ми се иска да сложа оригинални дано издържат повече ,че ми писна да разглобявам.Затова ми трябва поне една оригинална крушка с фасунга или само фасунга.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 22.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i, Е91 320d
Детайли за колата: Е46 318i, Е91 320d

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Smok » 20 Яну 2017, 11:09

Led крушките имат 1г. гаранция. През колко време ти горят и какви са? Марка?
https://www.facebook.com/OvertopAgency/
EVENTS*BABYSITTING & ENTERTAINMENT*BTL

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2015

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от kingss » 20 Яну 2017, 21:51

Имам колата от 2г. купих я с монтиран лед,не знам каква марка са нищо не пише на тях.Единия изгоря 6/7 месеца след като я купих .Първо започна да премигва а лятото на лкиматик и доста градско ми даваше грешка че е изгорял а си светеше предполагам от горещината.Ремонтираха ми го смениха диодите и нянакъв интеграл.Сега на негово място сложих оригиналната крушка която намерих в багажника,но сега изгоря другия лед.
За мен тея диоди са пълни боклуци и то скъпи.На предната кола бях поръчвал разни лед крушки и там беше същия филм.Вярно светят по добре ама не си струвт парите и смените ,особено сега /махай гуми махай подкалници за един габарит/

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 9.01.2015

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от kingss » 20 Яну 2017, 21:52

Мойте изглеждат като тези от първия пост едно към едно

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook