Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от hus0 » 13 Авг 2016, 16:40

А колеги знаете ли дали ако си направя крушките за мъгла да ми светят като дневни дали ще ми правят проблеми? Мисля че ще е по красиво така.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Dextuar » 13 Авг 2016, 17:55

hus0 написа:А колеги знаете ли дали ако си направя крушките за мъгла да ми светят като дневни дали ще ми правят проблеми? Мисля че ще е по красиво така.
Не си първия с БМВ, който мисли така, но е незаконно освен ако не я караш дамо когато има мъгла наистина


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от exc » 14 Авг 2016, 15:24

Днес сложих фейсови халогенни фарове на моята. Проблемът е, че единият е с монтирана ЛЕД крушка на ринговете, а другият си е с оригиналната. Сега единият фар свети бяло, другият жълто. По принцип съм фен на оригиналният цвят и искам и двата да светят жълто, но видях, че фасонката на този с ЛЕД крушката е различна, а нямам оригинална. Въпросът е има ли начин да се възстанови оригиналната конфигурация, или да търся някакви ЛЕД крушки и да сменям и на другия фар?
Edit: Намерих тези, в случай, че реша да остана с ЛЕД-а, въпросът ми е струва ли си да ги купувам от Ибей, или и тук ги има на сходни цени:
http://www.ebay.co.uk/itm/271224126199? ... EBIDX%3AIT
http://www.ebay.co.uk/itm/171861957041? ... EBIDX%3AIT
http://www.ebay.co.uk/itm/281497081601? ... EBIDX%3AIT

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е46 328i
Мечтае да кара: E60 M5V10

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от issey » 09 Ное 2016, 23:20

Колеги, днес си направих дългите на 20%, за да не паля ксенона постоянно. Колата е е91 2007 с Би Ксенон и автоматични фарове - предпочитам да използвам ксенона само, когато е мрачно/тъмно. Въпросът ми е, за да "докарам" по приличена визия искам дългите да светят максимално бяло (близо до ксенон). Дайте съвет дали да пробвам с диодни крушки - не знам ще работят ли на 20% (бих могъл да дигна малко процентитие ако е необходимо), както и дали ще светят достатъчно вечер за дълги към ксенона? Или просто да сложа Osram Cool Blue, Silver или нещо подобно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Dextuar » 10 Ное 2016, 18:41

issey написа:Колеги, днес си направих дългите на 20%, за да не паля ксенона постоянно. Колата е е91 2007 с Би Ксенон и автоматични фарове - предпочитам да използвам ксенона само, когато е мрачно/тъмно. Въпросът ми е, за да "докарам" по приличена визия искам дългите да светят максимално бяло (близо до ксенон). Дайте съвет дали да пробвам с диодни крушки - не знам ще работят ли на 20% (бих могъл да дигна малко процентитие ако е необходимо), както и дали ще светят достатъчно вечер за дълги към ксенона? Или просто да сложа Osram Cool Blue, Silver или нещо подобно?
Ти знаеш ли какво означава БИ ксенон?
Става с ЛЕД крушка, аз съм така, но на дълги са една идея по-слаби, моите по спомен са 50W


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е46 328i
Мечтае да кара: E60 M5V10

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от issey » 10 Ное 2016, 23:02

Колега, предвид опита ми в продажбата на нови автомобили в периода 2006-2009 имам някаква представа:) Благодаря все пак за отговора - това ме интересуваше дали ще има изобщо някакъв ефект от от тези крушки при дългите (преполагам, за да добавят обикновенни халогенни крушки към светлината от луипите макар и с BiXenon след промяна на фокуса - изглежда има някакяв смисъл/нужда:)) Да разбирам ли е си доволен от ефекта - т.е. работят си на % за дневни - вършат и работа при дългите?

Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Dextuar » 11 Ное 2016, 8:49

issey написа:Колега, предвид опита ми в продажбата на нови автомобили в периода 2006-2009 имам някаква представа:) Благодаря все пак за отговора - това ме интересуваше дали ще има изобщо някакъв ефект от от тези крушки при дългите (преполагам, за да добавят обикновенни халогенни крушки към светлината от луипите макар и с BiXenon след промяна на фокуса - изглежда има някакяв смисъл/нужда:)) Да разбирам ли е си доволен от ефекта - т.е. работят си на % за дневни - вършат и работа при дългите?

Поздрави


Може и аз да се бъркам, при мен ксенона е само на късите, дългите са ми обикновена крушка с рефлектор, тоест не съм БИ ксенон, а само ксенон. Та, аз съм доволен, за дълги съм ги ползвал рядко, но вършат работа. Дори като ги светна, хората си мислят, че съм би ксенон заради бялата светлина на ЛЕД-а.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от maikooo » 11 Ное 2016, 13:44

dextuar написа: Та, аз съм доволен, за дълги съм ги ползвал рядко, но вършат работа. Дори като ги светна, хората си мислят, че съм би ксенон заради бялата светлина на ЛЕД-а.

Дай повече информация какви точно крушки си сложил, марка, модел или линк направо. Свети ли ти грешка за изгоряла крушка?
ПП: Би-ксенона е на късите, в цокъла на крушката има електромагнит, който променя ъгъла на светлината и я мести спрямо фокуса на рефлектора, т.е къси/дълги, а секцията за дългите пак е с халогенна крушка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Dextuar » 11 Ное 2016, 13:52

maikooo написа:
dextuar написа: Та, аз съм доволен, за дълги съм ги ползвал рядко, но вършат работа. Дори като ги светна, хората си мислят, че съм би ксенон заради бялата светлина на ЛЕД-а.

Дай повече информация какви точно крушки си сложил, марка, модел или линк направо. Свети ли ти грешка за изгоряла крушка?
ПП: Би-ксенона е на късите, в цокъла на крушката има електромагнит, който променя ъгъла на светлината и я мести спрямо фокуса на рефлектора, т.е къси/дълги, а секцията за дългите пак е с халогенна крушка.


Еми купих ги от Илиенци :mhihi: Тоест, някаква куча марка, 55лв май бяха. Вече почти 2 години не съм имал проблем. Светят бяло, май са към 5000 келвина. Изключил съм проверката на дългите иначе набива грешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Leon » 14 Ное 2016, 22:46

dextuar написа:
issey написа:Колега, предвид опита ми в продажбата на нови автомобили в периода 2006-2009 имам някаква представа:) Благодаря все пак за отговора - това ме интересуваше дали ще има изобщо някакъв ефект от от тези крушки при дългите (преполагам, за да добавят обикновенни халогенни крушки към светлината от луипите макар и с BiXenon след промяна на фокуса - изглежда има някакяв смисъл/нужда:)) Да разбирам ли е си доволен от ефекта - т.е. работят си на % за дневни - вършат и работа при дългите?

Поздрави


Може и аз да се бъркам, при мен ксенона е само на късите, дългите са ми обикновена крушка с рефлектор, тоест не съм БИ ксенон, а само ксенон. Та, аз съм доволен, за дълги съм ги ползвал рядко, но вършат работа. Дори като ги светна, хората си мислят, че съм би ксенон заради бялата светлина на ЛЕД-а.

Биксенонът си е на една крушка в лупата. Като превключиш да караш на дълги, свети той. Това в рефлектора си е обикновена Н7, която се ползва само за пресветване. От нея светят и т.нар. американски дневни.
Изображение
Never mistake motion for action...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от b00st » 15 Ное 2016, 22:57

Това се отнася само за преди фейса, а на купе/кабрио и LCi седан/комби вътрешните са само завиващи светлини и дори не присветкват, само с ксенона прави светкавица.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Dextuar » 16 Ное 2016, 18:03

Ето за сравнение, едната снимка на ксенон, другата с дългите на ЛЕД, но на снимката не се вижда хубаво разликата.ИзображениеИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 22.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i, Е91 320d
Детайли за колата: Е46 318i, Е91 320d

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Smok » 11 Дек 2016, 10:34

Привет на всички :)
Днес и аз си смених оригиналните габарити(крупшки) на Angel Eyes с LED Angel Eyes крушки. Разликата е огромна! Препоръчвам! Смятаната е лесна и дори може да не се сваля и гумата, както направих и аз... Не дават грешка за изгоряла крушка. :D
Крушките са:
LED Ангелски очи 8W за фарове с фабрични ангелски очи:

Светят в бяло, по-ярко и отчетливо от фабричните
Комплектът включва 2 лампи и луксозна кутия
За БМВ е90 ,е91 3er 05-09 с фабрични ксенонови фарове
12 месеца пълна гаранция
цената в мгазините е 49лв за 2бр.

На 4-тия месец изгоря едната лед крушка...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Smok на 12 Мар 2017, 10:31, променена общо 1 път
https://www.facebook.com/OvertopAgency/
EVENTS*BABYSITTING & ENTERTAINMENT*BTL

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от Dextuar » 12 Дек 2016, 9:06

Smok написа:Привет на всички :)
Днес и аз си смених оригиналните габарити(крупшки) на Angel Eyes с LED Angel Eyes крушки. Разликата е огромна! Препоръчвам! Смятаната е лесна и дори може да не се сваля и гумата, както направих и аз... Не дават грешка за изгоряла крушка. :D
Крушките са:
LED Ангелски очи 8W за фарове с фабрични ангелски очи:

Светят в бяло, по-ярко и отчетливо от фабричните
Комплектът включва 2 лампи и луксозна кутия
За БМВ е90 ,е91 3er 05-09 с фабрични ксенонови фарове
12 месеца пълна гаранция
цената в мгазините в е 49лв за 2бр.


И на слънце нищо няма да се вижда, не стават за DRL

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Питане за смяна на фабрични габарити с LED (е90-2006)

Мнение от awful » 12 Дек 2016, 20:49

Leon написа:
dextuar написа:
issey написа:Колега, предвид опита ми в продажбата на нови автомобили в периода 2006-2009 имам някаква представа:) Благодаря все пак за отговора - това ме интересуваше дали ще има изобщо някакъв ефект от от тези крушки при дългите (преполагам, за да добавят обикновенни халогенни крушки към светлината от луипите макар и с BiXenon след промяна на фокуса - изглежда има някакяв смисъл/нужда:)) Да разбирам ли е си доволен от ефекта - т.е. работят си на % за дневни - вършат и работа при дългите?

Поздрави


Може и аз да се бъркам, при мен ксенона е само на късите, дългите са ми обикновена крушка с рефлектор, тоест не съм БИ ксенон, а само ксенон. Та, аз съм доволен, за дълги съм ги ползвал рядко, но вършат работа. Дори като ги светна, хората си мислят, че съм би ксенон заради бялата светлина на ЛЕД-а.

Биксенонът си е на една крушка в лупата. Като превключиш да караш на дълги, свети той. Това в рефлектора си е обикновена Н7, която се ползва само за пресветване. От нея светят и т.нар. американски дневни.
Изображение


Аз също съм със нормален ксенон и при пускане на дългите свети H7.Мисля че би ксенона е със 2 лупи не на една крушка но може да се лъжа.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook