e90 - Разход на гориво

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от zaharia » 28 Ное 2018, 15:49

Статистиката я водя от миналия ноември и ми се струва, че температурните разлики не се отразяват силно, по-скоро в случая по-ниският разход се дължи на добре загрял двигател преди пътуването - при условие, че изключим останалите фактори които оказват влияние.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от ///M Power » 30 Ное 2018, 22:58

zaharia написа:....................


Зимните гуми са по-меки и имат по-голямо съпротивление при търкаляне, така че е нормално с тях да харчи малко повече :wave:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от NeRoX » 17 Яну 2019, 9:35

NeRoX написа:...Напълно съм съгласен, че разхода ми е нелеп. Колата със сигурност има проблем, но все още не сме установили какъв точно е, защото при първоначалната диагностика след закупуването й, всичко беше в норми. С последния пълен резервоар изминах около 520км градско в Пловдив, което е около 11.5л/100км. :dunno: Имаме съмнение, че е запушен DPF-а и е в постоянна регенерация. Може и някой преди време да се е правил на мапер и да е осрал картата. Живот и здраве другата седмица влизам отново в сервиза за подробна проверка на всичко и се надявам да отстраним проблема. Ще докладвам какво се е случило. Иначе разходите споделени от са страхотни! Дано и при мен се постигнат след време. Явно ще трябва да мина по същия път с премахването на DPF, EGR и хубав ремап.

Здравейте! Няколко месеца по-късно от както се захванах да се "боря" с високия разход най-после мога да споделя точен разход в градски условия. Сякаш не е това на което се надявах и четох и чувах за този двигател, но фактите са такива. На кратко, в началото имахме съмнения за запушен DPF, който според мапера не работеше в добри стойности след като колата загрее. DPF-а и EGR-а бяха спрени софтуерно, DPF-а премахнат (изтърбушен) и EGR-а затапен. В последствие, след като проверих температурата на мотора се оказа, че колата не достига оптимална температура на работа и явно имаше проблеми с термостат/тите. И двата термостата бяха сменени с чисто нови на BEHR. В момента колата достига оптимална температура без проблем. Разхода ми за последния месец САМО в града е 9.99л/100км по колонка или 576 км изминати с пълен до горе резервоар. Общо взето заредих, когато резервора беше почти напълно пресушен, дълбоко в резервата. :lol: Средния разход по борда беше 10.4л/100км. Мотора вече е проверяван няколко пъти от майстора ми и от мапера и не са установени други проблеми към момента. Отдавам разхода на ниските температури през последния месец и късите разстояния, които изминавам всекидневно. Основно ходя на работа, която се намира на 4км от там, където живея, а и разстоянията в Пловдив са си къси. По задръствания рядко вися. Редовно изминавам такива маршрути от порядъка на около 5км в едната посока и колата се гаси за достатъчно време, за да изстине. Дето се вика доста рядко достига оптимална температура. Ползвам парно, когато позагрее и подгрев на седалките, все нормални неща за сезона. Ще споделя впечатления по нататък, когато успея на тествам разхода извънградско/магистрала и след като температурите се вдигнат. Обмислям ремап по-нататък, защото колата е със стокови настройки все още, да видим дали ще има разлика. Това е от мен. Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от drago9205 » 17 Яну 2019, 10:05

Колега, според мен си оправил проблемите на колата, 10/100 е съвсем приемливо за зимата. Тези дизели горят наистина много докато вдигнат 60-70 градуса (ти горе долу на толкова гасиш колата предполагам).
Също е важно и с каква средна скорост се движиш. И за да не ти се струва, че гори много аз съм на 11.5/100 в момента с 318-ката Софийско градско и около 19-20км/ч средна скорост, за сравнение като се затопли и пада 2-3 литра надолу.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Powerslide » 19 Яну 2019, 22:48

Колеги и аз да напиша моя пресен опит
Отскоро карам Е91 330dA и до днес не съм гледал/смятал разход :driving:
Напълних преди десетина дни до горе ама баш да прелее през капачката :mhihi:
Стрелката на горивото в момента е на 1/2 демек половин резервоар , минал съм 250 км.
Тези километри 70% са на къси разстояния на студен мотор и няколко вечерни разходки по -дълги(без извънградско). Говоря за палене , каране 2 км и гасене , не повече от 5 км каране на едно палене , даже понякога по 1 км и гасене. И последните 10 дена беше все минусови температури.
Термостата и водната помпа са нови , термостата на ЕГР някой го е сменил преди мен скоро понеже още е с белия етикет непокътнат ОЕМ.
Свещите и подгревното реле са нови , ДПФ си е на мястото и като цяло всички системи са заводски и работят коректно(дано).
Нещо не мога да се справя с това скрито меню за температурата , гледам в нета разни клипове как се влиза и така не успях , пробвах само 2 пъти , трябва пак.
Стана ми интересно резервоара бил 61 литра , което ми се струва малко за тая кола , извънградско трябва да гори 6 за да мине 1000км. :mhihi:
И така се получава 30 литра - 250 км , което значи 15 литра 125 км , мисля че е нормално за тези условия.
Много дълго ми се получи тва обясняване на разход :dummy:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от (h)aman » 20 Яну 2019, 2:35

Powerslide написа:Колеги и аз да напиша моя пресен опит
Отскоро карам Е91 330dA и до днес не съм гледал/смятал разход :driving:
Напълних преди десетина дни до горе ама баш да прелее през капачката :mhihi:
Стрелката на горивото в момента е на 1/2 демек половин резервоар , минал съм 250 км.
Тези километри 70% са на къси разстояния на студен мотор и няколко вечерни разходки по -дълги(без извънградско). Говоря за палене , каране 2 км и гасене , не повече от 5 км каране на едно палене , даже понякога по 1 км и гасене. И последните 10 дена беше все минусови температури.
Термостата и водната помпа са нови , термостата на ЕГР някой го е сменил преди мен скоро понеже още е с белия етикет непокътнат ОЕМ.
Свещите и подгревното реле са нови , ДПФ си е на мястото и като цяло всички системи са заводски и работят коректно(дано).
Нещо не мога да се справя с това скрито меню за температурата , гледам в нета разни клипове как се влиза и така не успях , пробвах само 2 пъти , трябва пак.
Стана ми интересно резервоара бил 61 литра , което ми се струва малко за тая кола , извънградско трябва да гори 6 за да мине 1000км. :mhihi:
И така се получава 30 литра - 250 км , което значи 15 литра 125 км , мисля че е нормално за тези условия.
Много дълго ми се получи тва обясняване на разход :dummy:


От пълен до горе до 1/2 са около 34-35 литра, а не 30. Резервоара догоре събира около 64л. За мен 14/100 е висок разход дори за тези условия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от kkrumov » 20 Яну 2019, 9:02

(h)aman написа:
Powerslide написа:Колеги и аз да напиша моя пресен опит
Отскоро карам Е91 330dA и до днес не съм гледал/смятал разход :driving:
Напълних преди десетина дни до горе ама баш да прелее през капачката :mhihi:
Стрелката на горивото в момента е на 1/2 демек половин резервоар , минал съм 250 км.
Тези километри 70% са на къси разстояния на студен мотор и няколко вечерни разходки по -дълги(без извънградско). Говоря за палене , каране 2 км и гасене , не повече от 5 км каране на едно палене , даже понякога по 1 км и гасене. И последните 10 дена беше все минусови температури.
Термостата и водната помпа са нови , термостата на ЕГР някой го е сменил преди мен скоро понеже още е с белия етикет непокътнат ОЕМ.
Свещите и подгревното реле са нови , ДПФ си е на мястото и като цяло всички системи са заводски и работят коректно(дано).
Нещо не мога да се справя с това скрито меню за температурата , гледам в нета разни клипове как се влиза и така не успях , пробвах само 2 пъти , трябва пак.
Стана ми интересно резервоара бил 61 литра , което ми се струва малко за тая кола , извънградско трябва да гори 6 за да мине 1000км. :mhihi:
И така се получава 30 литра - 250 км , което значи 15 литра 125 км , мисля че е нормално за тези условия.
Много дълго ми се получи тва обясняване на разход :dummy:


От пълен до горе до 1/2 са около 34-35 литра, а не 30. Резервоара догоре събира около 64л. За мен 14/100 е висок разход дори за тези условия.


Колега, аз съм с 325dA и разходът на къси разстояние мине около 12 л/100 км. Колата я карам сутрин и вечер, като работата ми е на около 5км. При тези минусови температури навън, не успява да стигне 75 градуса, а както е известно, това е много лаком мотор, когато се кара студен. При загрял двигател - 90 градуса положението е съвсем различно. Тогава разходът е под 9 л/100 км. Онзи ден пътувах извънградско и карах много спокойно- 80-90 км/ч и ми даде уникално нисък разход:Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от (h)aman » 20 Яну 2019, 12:11

kkrumov написа:
(h)aman написа:
Powerslide написа:


Колега, аз съм с 325dA и разходът на къси разстояние ми е около 12 л/100 км. Колата я карам сутрин и вечер, като работата ми е на около 5км.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Има голяма разлика между каране само на къси разстояния и каране на 70% къси + 30% дълги нощни разходки. Като цяло градския разход не е показател. Друг е въпроса защо си купувате 6 цилиндрови дизели, за да ги карате по 1-2км на палене, но всеки си знае. :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

e90 - Разход на гориво

Мнение от Dextuar » 20 Яну 2019, 12:23

(h)aman написа:
kkrumov написа:
(h)aman написа:
Powerslide написа:


Колега, аз съм с 325dA и разходът на къси разстояние ми е около 12 л/100 км. Колата я карам сутрин и вечер, като работата ми е на около 5км.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Има голяма разлика между каране само на къси разстояния и каране на 70% къси + 30% дълги нощни разходки. Като цяло градския разход не е показател. Друг е въпроса защо си купувате 6 цилиндрови дизели, за да ги карате по 1-2км на палене, но всеки си знае. :roll:
Мога да те опонирам защо си купуваш 6-так за извънградско, като и 4цил се справят и те много добре, еле пък с ограниченията тук, пък и харчат по-малко.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Leon » 20 Яну 2019, 12:53

Powerslide написа:И така се получава 30 литра - 250 км , което значи 15 литра 125 км , мисля че е нормално за тези условия.
Много дълго ми се получи тва обясняване на разход :dummy:

Tц, грешно смяташ. Стрелката пада непропорционално. Или смяташ пълно-пълно, или гледаш в скритото меню колко гориво има в резервоара, зануляваш, караш и пак гледаш скритото меню. По-добре пълно-пълно, защото ти става по-достоверна извадката докато изгориш един резервоар. ;)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 7.10.2015
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: е36/318ис,Е90/320Д
Мечтае да кара: I8

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от IvajloHristov » 23 Яну 2019, 17:15

Имам 320дизел от 2005та,фабрично без дпф,за 3 години и 3 месеца съм минал 48к км,основно извънградско,водя пълна статистика на разходите,колата по борд ми е горяла 4.9,според фактурите 5.1,зареждам винаги пълно-пълно,и наблюденията ми са че чистия извънградски разход с нормално каране е между 4 и 6/100,градски от 6 до 12.5,най гори при студен мотор,след това ако е много студено навън,и колко е натоварена колата.Ако гори повече или караш като джигит или нещо не е изправно по колата.
Смъртта е по-лека от перце, а дългът по-тежък от планина

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от drago9205 » 23 Яну 2019, 17:22

IvajloHristov написа:наблюденията ми са че чистия извънградски разход с нормално каране е между 4 и 6/100,градски от 6 до 12.5,най гори при студен мотор,след това ако е много студено навън,и колко е натоварена колата.Ако гори повече или караш като джигит или нещо не е изправно по колата.


И моите наблюдения са доста сходни. Добро обобщение.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Optrop » 24 Яну 2019, 17:25

330xd E91 в града 12л. средна скорост 25км. Извън града от 6 до 9 зависи от натиска. Без дпф и лек ремап.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.06.2016
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: BMW 3er e92 330d 6МТ

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от Kostadin` » 24 Яну 2019, 22:02

Модел: е92
Година: 2007
Двигател: М57 - 231hp
Скорости: 6-степенна ръчна
Задвижване: Задно
Джанти/гуми: Style 189 18'';225/40;255/35


Лятото с климатик 6-6,5 л./100км
Зимата 7-7,5 л./100км
Колата се кара 30/70 - граско/извънградско.
Зависи от стила на каране.
Нормално каране.Никакви изнасилвания,поне не често де :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Извънградско си пердаша 100/110 - 5-ти зъб,тя е на ~2000+ rmp
За кубатурата и мощността си колата поне според мен си е икономична.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: e90 - Разход на гориво

Мнение от streetracing12 » 25 Яну 2019, 11:11

Kostadin` написа:Модел: е92
Година: 2007
Двигател: М57 - 231hp
Скорости: 6-степенна ръчна
Задвижване: Задно
Джанти/гуми: Style 189 18'';225/40;255/35


Лятото с климатик 6-6,5 л./100км
Зимата 7-7,5 л./100км
Колата се кара 30/70 - граско/извънградско.
Зависи от стила на каране.
Нормално каране.Никакви изнасилвания,поне не често де :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Извънградско си пердаша 100/110 - 5-ти зъб,тя е на ~2000+ rmp
За кубатурата и мощността си колата поне според мен си е икономична.




Разхода е нереален отвсякъде.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook