E90 320i - газов инжекцион

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 18.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d G20
Мечтае да кара: Tesla

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от miroslav_handzhiev » 12 Окт 2015, 0:15

НГК оригинални свещи, БРЦ уредба и газаджия, за който някой е чувал и няма да имаш мисфайър ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 22.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 hp 2007 г.
Мечтае да кара: НЛО

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от nasopraso » 15 Ное 2015, 17:10

Здравейте,

Някой може ли да даде координати на добър газаджия в Пловдив?
Всички удоволствия са описани в НК!

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 18.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 330xDrive e91

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от worst » 30 Ное 2015, 12:28

Здравейте колеги,ще може ли да обобщите кои бензинови мотори на е90 стават за газифициране,защото така и не разбрах кои са с директно впръскване и кои не са... :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 22.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 hp 2007 г.
Мечтае да кара: НЛО

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от nasopraso » 05 Дек 2015, 0:17

И още един въпрос - след като се газифицира на борд компютъра разхода на гориво, който се показва ще показва ли разхода на газ или ще си остане да показва разхода на бензин?
Всички удоволствия са описани в НК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от nero_ » 05 Дек 2015, 9:26

Колата не знае, че се движи на газ. За това показва разхода на бензин, който си мисли, че използва. За да не те обърквам допълнително ще кажа, че ако този който прави настройката е добър, борда може да показва разход доста близък до реалния на газ. Ако пък не е толкова добър, показанията могат да се калибрират и пак да показва сравнително точно, но пък тогава ако караш на бензин ще показва грешно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 22.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 hp 2007 г.
Мечтае да кара: НЛО

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от nasopraso » 22 Дек 2015, 17:51

Здравейте отново,

Сложих ГИ А.Е.В (италиански). Не знам марката дали е добра, нека и някой друг да сподели впечатления. На мен ми излезна 1150 лв с монтажа и 50 литрова бутилка. Направиха го много добре момчетата, даже като отвориш капака не може да кажеш че има газ. Всичко е под капака на двигателя. Ще кача снимки горе. Към момента няма впечатления понеже е от няколко дена и още я донастройват..2-3 пъти ми изгасна на светофар, но след като ходих за донастройка в момента нямам проблем.

Само се чудя дали трябва да сменя свещите, че още съм със старите фабрични?
Всички удоволствия са описани в НК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от Burnar » 26 Дек 2015, 8:55

За гр. Пловдив мога да препоръчам сервиза на ЛандиРенцо. И като цяло ГИ на марката. Всякакви митове за Романо и БРЦ съм ги анатемосал. И Романо и БРЦ си купуват компонентите от АЕБ, които пък притежават ЛР и са винаги с една идея по—добър софтуер. Аз на моята е46 съм с ЛР ОБД2 и за 40000 км съм си сменял само филтри. Никакви настройки и простотии. Свещите са НГК някакви не си спомням точно, пиишеше лазер на кутиите.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 17.04.2017
Пол: Мъж

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от Georgi Zh. » 21 Апр 2017, 8:47

Здравейте, подновявам темата понеже искам да сондирам малко мнения за газовите инжекциони Заволи, някой има ли наблюдения върху тях или да е чувал отзиви от хора с такъв тип инжекциони. Къде във Пловдив се слагат такива газови-инжекциони

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от djakere4a » 28 Юли 2017, 13:35

имам 320и N46b20 автоматик с газова LPGTECH, която я е слагал предишния собственик 2 месеца преди да я купя. Купих си софтуер и кабел, калибрирах я преди два дни, но въпреки това не работи хубаво. Утре ще сменя и филтрите, но не ми се вярва да се оправи. Покрай тази кола станах "Майстор на ГИ". Познавате ли добър газаджия да я настрои от Пловдив или Пазарджик, защото на задна е абсурд да се кара на газ а и понякога и по светофарите хълца и гасне.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от b00st » 31 Юли 2017, 9:54

worst написа:Здравейте колеги,ще може ли да обобщите кои бензинови мотори на е90 стават за газифициране,защото така и не разбрах кои са с директно впръскване и кои не са... :ok:

Истината е, че всеки мотор започващ с N и газово не се разбират добре, независимо, че ще ти говорят как на тия коли се слагало газ без проблеми без директното впръскване повечето "разбирачи" ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от Gqbriel » 15 Авг 2017, 16:22

b00st написа:
worst написа:Здравейте колеги,ще може ли да обобщите кои бензинови мотори на е90 стават за газифициране,защото така и не разбрах кои са с директно впръскване и кои не са... :ok:

Истината е, че всеки мотор започващ с N и газово не се разбират добре, независимо, че ще ти говорят как на тия коли се слагало газ без проблеми без директното впръскване повечето "разбирачи" ;)

Ами комбайна вече 1 год и е на газ,в мен направи вече 5000+ км в предния собственик 20к+ гледайки кога е сложена,досега само изпарителя е дал фира,никакви проблеми нито с палене,нито с вървеж,нито мисфайъри - естествено смених свещите дооста по-рано ,но не са на 2000км така,че не виждам проблем с това като цяло..според мен е до монтаж и настройки и качествена инсталация
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от nero_ » 16 Авг 2017, 9:35

Н52 се прави чудесно на газ. Достатъчно е "газадажията" да не е орангутан и да подбере правилно компонентите и да настрои подходящо. За съжаление, повечето ги мързи да прочетат 2 реда за газовата инсталация и за мотора на който се поставя. Едниствено това с монтажа на бутилката е доста неприятно, но поставянето на пода на багажника е възможно с достатъчно желание. И другото, което препоръчвам е да се "хакне"/смени термостата за да не държи тези 110 градуса, които в комбинация с газ са още по-пагубни за всичко гумено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от ivoaudi » 18 Авг 2017, 0:43

b00st написа:
worst написа:Здравейте колеги,ще може ли да обобщите кои бензинови мотори на е90 стават за газифициране,защото така и не разбрах кои са с директно впръскване и кои не са... :ok:

Истината е, че всеки мотор започващ с N и газово не се разбират добре, независимо, че ще ти говорят как на тия коли се слагало газ без проблеми без директното впръскване повечето "разбирачи" ;)


Много грешно мнение, колега. Абсолютно нито един ДВГ на БМВ, който НЕ Е с директно впръскване, няма абсолютно никакъв проблем в абсолютно никоя насока по отношение газова. N42, N46, N52....все безпроблемни за газово и лесни за настройки и реализиране. Отделен е въпросът, че де що е "N", са си кекави, капризни, чупливи и ненадеждни мотори, ако ще и с мазут да ги подкараш, все тая. Като всичко ново разбира се.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от b00st » 18 Авг 2017, 7:47

ivoaudi написа:
b00st написа:
worst написа:Здравейте колеги,ще може ли да обобщите кои бензинови мотори на е90 стават за газифициране,защото така и не разбрах кои са с директно впръскване и кои не са... :ok:

Истината е, че всеки мотор започващ с N и газово не се разбират добре, независимо, че ще ти говорят как на тия коли се слагало газ без проблеми без директното впръскване повечето "разбирачи" ;)


Много грешно мнение, колега. Абсолютно нито един ДВГ на БМВ, който НЕ Е с директно впръскване, няма абсолютно никакъв проблем в абсолютно никоя насока по отношение газова. N42, N46, N52....все безпроблемни за газово и лесни за настройки и реализиране.

Аха, затва на всички N52ки с газ, които съм виждал, и не само, чека им свети перманентно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от Gqbriel » 18 Авг 2017, 8:28

b00st написа:
ivoaudi написа:
b00st написа:
worst написа:Здравейте колеги,ще може ли да обобщите кои бензинови мотори на е90 стават за газифициране,защото така и не разбрах кои са с директно впръскване и кои не са... :ok:

Истината е, че всеки мотор започващ с N и газово не се разбират добре, независимо, че ще ти говорят как на тия коли се слагало газ без проблеми без директното впръскване повечето "разбирачи" ;)


Много грешно мнение, колега. Абсолютно нито един ДВГ на БМВ, който НЕ Е с директно впръскване, няма абсолютно никакъв проблем в абсолютно никоя насока по отношение газова. N42, N46, N52....все безпроблемни за газово и лесни за настройки и реализиране.

Аха, затва на всички N52ки с газ, които съм виждал, и не само, чека им свети перманентно?

Не свети перманетно ,недей с такива изказвания...чека свети поради факта,че ще им свети и на бензин и КАТ-овете са отишли при тези високи работни температури и КАТ-ове при колектора горе + че се зацапват сондите от това,че пипат масло ...но чека НЕ е от газта
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook