E90 320i - газов инжекцион

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: София-Duesseldorf

E90 320i - газов инжекцион

Мнение от radosi » 06 Фев 2013, 0:44

Здравейте колеги , дано не бъркам раздела.

Моля ако някой се подразни от темата просто да бакне браузъра и да не коментира глупости :)

Таа на въпроса. Някой колега има ли вече направена такава процедура. Двигателя не е директно впръскване нормален N46b20 е, до сега съм имал 2 BMW-та на газ с ловато и съм супер доволен. Та сега искам да си газифицирам и това проблема е при кого и с какво газово :) и каква бутилка :)

Ще се радвам някой да сподели опит, за което му благодаря предварително.
Ако тъщата върти дупе, щерка и си заслужава инвестицията ;)
Ако колата си върти задницата значи си заслужава емблемата!

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.12.2006
Местоположение: sofia

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от sn1perista » 06 Фев 2013, 9:21

Моят двигател е същия но се води 1.8.
ГИ е "Фобос", препоръчвам ти Искрен - 0878562627.
Привет!
touring team forever

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: София-Duesseldorf

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от radosi » 06 Фев 2013, 16:32

Като гледам като опция май само бутилка пура зад седалките имам :) - как може Е90 да нямат резервна гума :))
Ако тъщата върти дупе, щерка и си заслужава инвестицията ;)
Ако колата си върти задницата значи си заслужава емблемата!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от stankata777 » 06 Фев 2013, 17:30

radosi написа:Като гледам като опция май само бутилка пура зад седалките имам :) - как може Е90 да нямат резервна гума :))

Свиквай!И Е70/1,Ф01,Ф10,Ф20,Ф30, и много други съвременни модели и марки нямат серийно резервна гума....изобщо тенденцията е еднозначна,а съвременните рънфлети стават все по-комфортни :yes:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от cww » 06 Фев 2013, 17:33

Опа...за Е70 и Е71 не бъди толко убеден.
Може да не е серийно, но все пак съществува вариант с доплащане, което е по-добре от нищо в крайна сметка.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от stankata777 » 06 Фев 2013, 17:41

cww написа:Опа...за Е70 и Е71 не бъди толко убеден.
Може да не е серийно, но все пак съществува вариант с доплащане, което е по-добре от нищо в крайна сметка.


Така е,аз съм един от тези с доплащането,мисълта ми беше ,че тенденцията е необратима,и дори в големите каляски наличието на резервна гума е опция....
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от cww » 06 Фев 2013, 18:07

100% съгласен. :yes:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: София-Duesseldorf

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от radosi » 08 Фев 2013, 1:55

Утре отивам да слагам ловато :) да видим ;) .. ще споделя после
Ако тъщата върти дупе, щерка и си заслужава инвестицията ;)
Ако колата си върти задницата значи си заслужава емблемата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от 90e90e » 08 Фев 2013, 8:13

radosi написа:Утре отивам да слагам ловато :) да видим ;) .. ще споделя после


Успех! Ще следя темата ти! Аз също бях привърженик на газта, докато не седнах на нафтова печка и не останах доволен... На газ съм карал изкл. много. Дано да случиш на кадърен майстор, който знае какво прави и да не се налага да ходиш 1000 пъти за донагаждане след това. Аз лично ще следя темата ти с любопитство и да знаеш, че няма нищо смешно в карането на газ...

Желая ти успех и те подкрепям за взетото решение!
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 17.02.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 325i
Мечтае да кара: 650i

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от bELiAr » 09 Фев 2013, 13:00

Пиши после като сложиш, че и аз се замислям сериозно. Гледах някакви БРЦ-та по 2300 лева .. брат ми има е36 с ловато инжекция за 1200 и е супер, ама моето прасе ще иска нещо по-шукаритетно :mhihi: . Газта е по-доброто гориво, но двигателите са изчислени за бензин :/ и трябва много хубаво да се наглася, за да използваш предимствата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: София-Duesseldorf

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от radosi » 10 Фев 2013, 16:26

Колеги страхотно стана !!!

сега първо малко техническа част. Понеже има valvetrnoc газовото не се нуждае от никакви вакуми и тем подобни отживелици, в колектора няма вакум затова и на бензиновата рейка няма вакум. От там и на газовият изпарител се поставя стабилна стойност и няма промяна докато работи двигателя. Газовото обръща на бензин при 20 градуса или 20 секунди след като е запален двигателя. ако му падне налягането в рейката компенсира с бензиновите дюзи. Ботилката е 50литра и на Е90 е поставихме на гърба на седалката в нишата посредата, поне нея останаха нишите за блутута и нещо си друго. Изпарителя го монтирахме зад левият фар и така беше много близо до водата към парното. Поставихме го последователно на парното а не успоредно за да не повреждаме силата на парното. Газовият компютър отиде да прави компания на бензиновият и така байпасите за бензиновите дъзи се случиха на много късо разстояние което също е от значение.

Впечатления от производителноста:
набира изключително добре не се замисля не предърпва не се осеща преминаването на газ, върви много добре почти неразличимо от бензина, може би след 5000 рпм да има по осезаема разлика но все пак гаста гори по бавно.

Почистих бензиновите дюзи преди да сложа газовото, за да може да работи идеално на бензин и по таймингите на бензиновите дюзи да се настроят газовите - Това е много много важно ! Интересно но ми светеше чек енджин - защото даваше грешка в ламбдите и мислих да ги сменям и 4-те .. след почистване на дюзите грешката на таблото изчезна, без да съм я занулявал !!!

Оказа се също че колата стана много по тиха на газ, газовите инжектори ловато са в пъти по тихи от стоковите безинови дюзи

Гаозовото е поставяно в Бургас от специалист и му отне 2 дена и половина работа но наистина всичко се спожи много професионално, ще поставя снимки.

АКО НЯКОЙ СЕ ЧУДИ ДАЛИ ДА СИ СЛАГА ГАЗ, АЗ СЪМ С 2 РАЦЕ ЗА - ЗА МОТОРИТЕ С ДВОЕН ВАНОС И ВАЛВТРОНИК!!! - ГАСТА ДОПЪЛНИТЕЛНО ДОПРИНАСЯ ЗА ОЩЕ ПО ПРИЯТНИ НИСКИ, СЯКАШ КАРАШ ДИЗЕЛ БЕЗ ЛАГ.

за разход ще пиша след 1000 километра но вече така или иначе карам с 30-40% по евтино :) Освено това борда взе да ми показва по ниски стойности на моментен разход спрямо преди да изчистя дюзите.
Ако тъщата върти дупе, щерка и си заслужава инвестицията ;)
Ако колата си върти задницата значи си заслужава емблемата!

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 18.05.2010
Пол: Мъж

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от Tegko » 14 Фев 2013, 10:21

А при кого слага газта, колега? :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: София-Duesseldorf

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от radosi » 18 Фев 2013, 12:02

драсни ми на лично, да ти дам координати :)
Ако тъщата върти дупе, щерка и си заслужава инвестицията ;)
Ако колата си върти задницата значи си заслужава емблемата!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E61
Мечтае да кара: BMW 535 F10

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от Blago_e91 » 10 Мар 2013, 11:44

Здравейте Колеги,
и аз съм пред същата дилема в момента. Имам е91, N46 и много се чудя дали да и сложа един газов инжекцион, но много ме е страх да не ми се прецака нещо двигателя. Преди 10000км сменях моторчето на валветроника и имах доста проблеми с него, сега остана по шумен мотора, особено след 5000 оборота.
Коментара на колегата много ме обнадежди и мога ли да попитам, къде да отида в София на добър сервиз, добър професионалист, който да я настрои правилно за да не вися по сервизите всяка седмица и да трия грешки на компютъра. Коя марка бихте препоръчали? Ловато ли са най-добрите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: София-Duesseldorf

Re: E90 320i - газов инжекцион

Мнение от radosi » 14 Мар 2013, 18:15

Колега, не се двуоми ами си слагай .. виж да бъде старателен майстора монтажник ... настройването няма да е проблем при този двигател .. тай като всичко е много линейно в работата му благодарение на валвтроника. Изненадващо но дори борд компютъра показва с огромна точност колко харчи на газ колата :) Да не казвам голяма дума но разхода на газ е почти идентичен с този на бензин .. да кажем има разлика около 5% което е неосезаемо, което пък прави точно 2 пъти по евтино в лева на 100 км .. производителноста му поне до 5000 оборота остана непроменена. Супер доволен съм, надявам се и ти да останеш така.

Реално с една смяна на маслото .. 10 000 км избиваш 1000лв която е оринтировачната цена за монтаж ;)
Ако тъщата върти дупе, щерка и си заслужава инвестицията ;)
Ако колата си върти задницата значи си заслужава емблемата!

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook