Откраднаха ми колата Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Taruno » 03 Авг 2016, 18:04

нищо наточено 16к джанти 2ка дизел платнен салон, бяла - без нави, ръчка. От Бели Брези

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Dextuar » 03 Авг 2016, 19:53

stoino написа:
dextuar написа:Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Промяна в закона няма да помогне..В България е такова положението,че дори и закона да променят винаги ще има вратички,корупция и безнаказаност...Решението е едно действа се по техния вандалски начин..око за око,зъб за зъб..има група за крадене на коли,веднага се създава група за отвличане на автокрадци..изчезва кола след това изчезва безследно автокрадеца който я е откраднал..Колкото повече коли се крадат, толкова повече автокрадци изчезват безследно..и идва моментът когато да откраднеш кола става твърде рисковано и не си заслужава.
Тази идея ми допада, малко стил мутрите от 90-те, но отчаяните времена изискват отчаяни мерки...


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Rainbow » 04 Авг 2016, 10:00

b00st написа:...
Не знам как овърдрайва са в списъка с доверените сервизи, като там листа с цените за детайл не знам дали сте им го виждали, но за калник примерно взимат 350-500лв. Къде им е сметката на Армеец не ми става ясно, като рандом другите сервизи са по ~150/детайл.
http://www.overdrive.bg/services/paint


Както каза колега преди едва ли работят на клиентски цени за тях, както това важи и за официалните сервизи (за коли до 4-5 години) ;)

Изображение

За горната "идея" :mhihi: според мен си се случва, НО когато се бутат колите на определени хора, в повечето случаи по грешка :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 23.02.2016

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от AndonNeshev » 04 Авг 2016, 18:41

Малко ъпдейт.
Колата е в доверен сервиз , името няма да го споменавам за сега. Голям Та.ак. Пак трябваше да звъня на този и онзи да се задействат , защото според тях "липси никой не плаща" , а за съжаление така пишеше в описа. В крайна сметка за момента имам сменено стъкло и навигация, възглавницата и топката на скоростния лост ги чакат... но срок няма. Очевидно чакат някой да открадне от някъде и да им ги препродаде. Абе смешна работа ама се моля да я направят като хората, а уж ми го препоръчаха хора които с това се занимават. Колата стои при тях защото искам да си я взема както беше преди набезите хахай и тогава да им разписвам протокола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 12.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 2007 M47
Мечтае да кара: BMW F3x

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от dogo_stz » 04 Авг 2016, 20:44

За overdrive трябва колата да е до 4 години .. + в "доверените" сервизи цената за каското е друга, както и качеството :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Gqbriel » 05 Авг 2016, 21:31

dogo_stz написа:За overdrive трябва колата да е до 4 години .. + в "доверените" сервизи цената за каското е друга, както и качеството :)

Имаш право да откажеш да приемеш колата..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от TytusPulo » 08 Авг 2016, 15:12

dextuar написа:
stoino написа:
dextuar написа:Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Промяна в закона няма да помогне..В България е такова положението,че дори и закона да променят винаги ще има вратички,корупция и безнаказаност...Решението е едно действа се по техния вандалски начин..око за око,зъб за зъб..има група за крадене на коли,веднага се създава група за отвличане на автокрадци..изчезва кола след това изчезва безследно автокрадеца който я е откраднал..Колкото повече коли се крадат, толкова повече автокрадци изчезват безследно..и идва моментът когато да откраднеш кола става твърде рисковано и не си заслужава.
Тази идея ми допада, малко стил мутрите от 90-те, но отчаяните времена изискват отчаяни мерки...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Няма друго спасение, при положение, че очевидно и полицията играе с тях. Една друга промяна на закона обаче ще е полезна - пипнат ли ти жилището или колата, да имаш право да го застреляш на място като куче.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 6.03.2012
Местоположение: Където си поиска
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от doktorabg » 08 Авг 2016, 20:35

Промените се правят на Жълтите павета - 27 г. нищо - от там трябва да се почне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от гумата » 12 Окт 2016, 16:04

Колите ни са пълни с електроника. "Онези" и да гледат лепенката на огледалото пак си крадат. Затова, който намери решение за изключване на запалването по механичен път, всеки крадец ще се откаже, ако не може да пали. Тяхната идея е да запалят и тръгнат, отговора е да се попречи на това. Е, ако действат с "паяк" няма спасение и пак ще се затруднят, докато намерят решението. Вярно е, че има съучастие при крадене на една кола и във всички случаи са повече от един, затова само система може да ги затрудни.
Засега колите , които минат 10 години вече излизат от полезрението, но при Е90 ще има още няколко години мъка. Това е борба за застрахователен пазар, и по- малко за кражби на БМВ. И то 10 годишни... при условие, че електрическите коли избиха рибата.
Който монтира на седалката си ток, който да ушемети крадеца, рискува да забрави и сам да се зашемети, иначе подобна мярка е морално оправдана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Dextuar » 12 Окт 2016, 21:05

Колега, не е достатъчно да подсигуриш паленето, като ти я изтърбушат знаеш ли къде те връщат? Не трябва въобще да могат да влязат в колата...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от bai_ILIA » 13 Окт 2016, 0:12

е то има ли още Е9x с ключалки на вратите? И без това е по-красиво да няма :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Gqbriel » 13 Окт 2016, 7:28

bai_ILIA написа:е то има ли още Е9x с ключалки на вратите? И без това е по-красиво да няма :mhihi:

Аз съм един и знам за още 5 :)
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от exc » 13 Окт 2016, 7:40

И аз мисля да махна моята, ама какво правим, ако остана без акумулатор?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Dextuar » 13 Окт 2016, 8:15

exc написа:И аз мисля да махна моята, ама какво правим, ако остана без акумулатор?


Зависи много от колата. Ако си седан преди фейс-а, имаш ключалка. Отваряш багажника, подаваш ток и воала, нямаш проблем :lol:

Много ме е яд, че не мога да си използвам спокойно comfort access-а, а е толкова яка екстра според мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от exc » 13 Окт 2016, 8:22

Благодаря, значи нямам проблем. :)
А дръжката задължително ли трябва да е пасажерска от кола с дясна дирекция, или и други стават?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook