Откраднаха ми колата Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: София-Криводол
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d ///M vision
Мечтае да кара: F10 550d///M

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от stoino » 19 Юли 2016, 13:34

dextuar написа:Колега, към кой застраховател е това и кога е станало? На мен по експертна ми платиха 280 ле само патрона и надраната броня, ццц, айрбег, парктроник и скоростен лост си ги платих аз...

Sent from my iPhone using Tapatalk


За ДЗИ става дума колега,не искам да ги хваля,но имах безплатна пътна помощ до сервиза,безплатен паркинг за 3 дни докато я приемат в сервиза.На 15.03.2015г. Неделя срещу Понеделник ми разбиха колата и да забравих да спомена,че и на мен беше счупен скоростния лост на 18.03.2015г. е приеха в сервиза.И след две седмици ми се обади Явор и ми казва ти си най-големия късметлия на света плащат ти всичко без волана...И за 2000 лева ми сложиха бракувани части за да могат да лапнат повече пари за тях.. на 16.04.15г. си я взех от "Mirafiori".По експертна оценка нямаше да ми отпуснат повече от 1000-1100 лева ама с тия пари щях да си взема хубави и запазени части..Ама пак издържа година и малко ссс модула и преди месец без никакви симптоми умря.Като го свалих видях че е доста ниска софтуерна версия HW4.4.Взех си Фейсов от 6-тица последните сотуерни версий HW12.5 и Фейсов климатроник,поръчах си блендата отпред от Дару Кар,че тия моргаджии искат по 80 лева,а тя в Дару Кар е 82.45лева чисто нова..Сложих всичко кодирах и сега съм много доволен..Минах и през ДЗИ направиха Анекст,че са сменени ссс модул,блендата и климатроника,след това на снимки и вече новите ссс модул,блендата и климатроника са дозастраховани...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от vixx » 02 Авг 2016, 16:09

stoino написа:
AndonNeshev написа:Днес занесох документите при засрахователя и той ми каза да си избера сервиз. От раговора стана ясно , че ще покрият липсите - надявам се да не съм го разбрал погрешно. Сега дилемата е при кой да я закарам , тъй като не съм много запознат.
Ще погледна темата с препоръчаните и дано имаме съвпадение с някой от доверените, но все пак няма да е лошо някой да предложи. Става въпрос за електроника и смяна на стъкло, други щети няма


Това с доверените сервизи нее оферта.Минал съм вече по този път вече моята кола беше с разбит патрон откраднат волан,ссс модул и голям дисплей.И аз като теб се колебаех къде да я закарам.По съвет от застрахователя я закарах не къде да е а в доверен сервиз "Mirafiori"е тия смешници ми скъсаха нервите,остави че нищо не разбират от пет изгърмяли ссс модула ми събраха един работещ и той не работеше коректно,не можеше да се кодира и се наложи да му се сменя софтуера :ranting: процедурата беше извършена от колега от форума и за моя сметка,смениха дисплея и патрона,волана аз си го купих и за това им бяха изплатени 2000 лева от застрахователя.Колата седя в сервиза един месец и когато отидох да си я взема :ranting: какво да видя бастуните надрали задната броня,вдигнах скандал и Явор Алексов ми скача на бой.Бил съм оронвал авторитета на сервиза..Искаше ми пари за паркинг за едномесечния престой на колата ми в сервиза..След като заведох щета се оказа,че щетата по задната броня наистина е настъпила в сервиз"Mirafiori".Получих възлагателно писмо от застрахователя за боядисване на задната броня за сметка на сервиз"Mirafiori".
Мога само да ти кажа;Бягай на далеч от тия доверени сервизи!!!Най-доброто което можеш да направиш е по експертна оценка взимаш си парите,купуваш си ссс модул,дисплей и аербег от колеги от форума..Оправяш си колата за един ден,а не за един месец..Без главоболия,Без излишни разходи..



Не съм съгласен за доверените сервизи. Реално е въпрос на какъв ще попаднеш. Когато бях при Армеец, веднъж ми правиха колата в сервиза, който е преди суходол, в посока люлин, от ляво се пада. Не се сещам името му (върти ми се "Автоексперт"), но е този, срещу който има 2 автокъщи, точно преди Лукойл. Трябваше да ми оправят бронята, която натиснах в едно колче без да искам. Боядисаха я хубаво, ама кората под нея беше счупена и не я бяха сменили. Подписах протокола и чак след това го видях, моя грешка. Обаче по-лошото беше, че са я дали на някакъв келеш, който да я закара на автомивка. Той не се е усетил, че колата има видео регистратор и съответно на запис има едно дрифт излизане от сервиза, при което за малко тоя олигофрен не се забива в един ТИР в насрещното. Стига до автомивката и се усеща за камерата. Иключва я и след това не знам какво е ставало, но в багажника ми всичко беше нагоре с главата. Явно е имало донъти. Така, че в тоя сервиз никога повече по никакъв повод. Иначе боята добре я бяха направили на бронята, ама до там.

И сега другия случай. Един съученик на жена ми държи бояджийски сервиз. Оказа се доверен на Лев Инс, при които са ни колите сега, щото с Армеец не ми се занимава вече.
Колата ми 2 пъти е влизала за боя на детайли и освен по липсата на драскотини по новия лак, по друго не се разбра , че е боядисвана. На жена ми колата - също.
Преди да мина и нейната към ЛевИнс, за една година беше при ОЗК. Там беше по експертна оценка, понеже колата е стара, но сега в ЛевИнс, срещу доплащане, ми дадоха възможност да е с доверен сервиз. Еми ОЗК първия път, когато ставаше дума за надрано, платиха ОК. Втория път, когато хякакъв с регистрация ТХ я шибна във вратата се направиха на сополи и парите не стигаха дори за оригинална врата. За боя, лайсни и тн. не коментирам изобщо.

Въпроса е кой е сервиза и колко държиш колата ти да изглежда перфектно. Аз държа на това и с експертна оценка това е невъзможно, освен ако няма да си оправяш всичко от джоба. Ако сервиза е читав, това е най-дбрия вариант за каско.

Мирафиори не мога да ги коментирам, не съм им бил клиент и не виждам нещо, заради което на този етап да им стана.


По темата: Гараж! Не си дръжте колите навън, много пъти е казвано. Да, някакви допълнителни разходи са, ама поне ви е мирна главата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: София-Криводол
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d ///M vision
Мечтае да кара: F10 550d///M

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от stoino » 02 Авг 2016, 17:05

Колега не искам да налагам мнение,давам го като съвет от там на татък всеки има глава на раменете и сам си решава къде да си кара колата в доверен сервиз , по експертна оценка и сам да си я оправя...въпрос на личен избор..''Щом си доволен от това как са ти боядисали бронята и те устройва случилото се в последствие
''vixx написа:... дали на някакъв келеш, който да я закара на автомивка. Той не се е усетил, че колата има видео регистратор и съответно на запис има едно дрифт излизане от сервиза, при което за малко тоя олигофрен не се забива в един ТИР в насрещното. Стига до автомивката и се усеща за камерата. Иключва я и след това не знам какво е ставало, но в багажника ми всичко беше нагоре с главата...''
Kарай си колата в доверени сервизи,не искам да променям твоето решение,но мен това не ме устройва.Ще ти разкажа за един случай,преди извесно време в заложната къща една вечер идва едно майсторче от доверен сервиз и залага всичко каквото има злато,телевизори,лаптопи,колата си заложи.И в процеса на работа го разпитвам защо залага всичко което има и той почва да ми разказва..Как за ТРЕТИ път удря един клиентски ML който му е оставен за боя..И трябва да го управи през нощта защото на другия ден идва клиента да си го вземе..И какво се получава в крайна сметка ти си оставаш колата с дребни драскотини за оправяне и си я взимаш без да знаеш по-мачкана с 2кг кит по нея...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Alek_SV » 02 Авг 2016, 17:08

По темата- гаража е задължителен , ако ще караш хубава кола в България.

vixx написа:
Мирафиори не мога да ги коментирам, не съм им бил клиент и не виждам нещо, заради което на този етап да им стана.




А Аз мога . Не съветвам никого да ходи там , независимо дали оправя щети с пари на застраховател или с лични. Изключително бавни и неадекватни са , но това се компенсира от цените им , които са като за Порше .
За да не сън голословен ще кажа , че преди 2 години ме "офертираха" да монтират гърне(гърнето си го нося при тях - по него работя нямаха) и да добавят прави тръби и ми поискаха "само 1200 лева" и щяло да стане бързо - за 3 дена :ranting: :wave: :clap:
Та за тях с две думи : бягайте далече !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Dextuar » 02 Авг 2016, 17:28

Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от vixx » 02 Авг 2016, 17:31

stoino написа:Колега не искам да налагам мнение,давам го като съвет от там на татък всеки има глава на раменете и сам си решава къде да си кара колата в доверен сервиз , по експертна оценка и сам да си я оправя...въпрос на личен избор..''Щом си доволен от това как са ти боядисали бронята и те устройва случилото се в последствие
''vixx написа:... дали на някакъв келеш, който да я закара на автомивка. Той не се е усетил, че колата има видео регистратор и съответно на запис има едно дрифт излизане от сервиза, при което за малко тоя олигофрен не се забива в един ТИР в насрещното. Стига до автомивката и се усеща за камерата. Иключва я и след това не знам какво е ставало, но в багажника ми всичко беше нагоре с главата...''
Kарай си колата в доверени сервизи,не искам да променям твоето решение,но мен това не ме устройва.Ще ти разкажа за един случай,преди извесно време в заложната къща една вечер идва едно майсторче от доверен сервиз и залага всичко каквото има злато,телевизори,лаптопи,колата си заложи.И в процеса на работа го разпитвам защо залага всичко което има и той почва да ми разказва..Как за ТРЕТИ път удря един клиентски ML който му е оставен за боя..И трябва да го управи през нощта защото на другия ден идва клиента да си го вземе..И какво се получава в крайна сметка ти си оставаш колата с дребни драскотини за оправяне и си я взимаш без да знаеш по-мачкана с 2кг кит по нея...


Напълно съгласен. Аз вече казах, че в тоя сервиз аз няма да стъпя повече. Идеята е да намериш някъде доверен сервиз, на който поне малко можеш да разчиташ. Ти да не мислиш, че в сегшния сервиз не ми я карат колата? Карат я, нали си сядам в седалката дето е тотално разместена, което няма за какво да го правят ако само я преместват на 10 метра. Имам счупен бутон на преден ляв прозорец. Бяха го монтирали все едно е здрав, щото са помислили, че те са го счупили :bchug:
Идеята е, че така или иначе оставяш колата в сервиз, ама поне да не плащаш за това. Иначе съм абсолютно на воето мнение, прав си за всичко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Taruno » 02 Авг 2016, 17:58

dextuar написа:Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk


На приятел му откраднаха Skoda Octavia 2008ма вчера в София, та не се успокоявайте с другите марки :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Dextuar » 02 Авг 2016, 18:05

Taruno написа:
dextuar написа:Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk


На приятел му откраднаха Skoda Octavia 2008ма вчера в София, та не се успокоявайте с другите марки :)

Не знам, имам колега с Алфа Ромео 156-ца уж лачена. И отключена да я остави в Младост пред блока, никой не я бара. Шкодите заради ВАГ-ския мотор да ги взимат, но италианските кенефи никой не ги ще.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от vanka7a » 03 Авг 2016, 8:55

dextuar написа:
Taruno написа:
dextuar написа:Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk


На приятел му откраднаха Skoda Octavia 2008ма вчера в София, та не се успокоявайте с другите марки :)

Не знам, имам колега с Алфа Ромео 156-ца уж лачена. И отключена да я остави в Младост пред блока, никой не я бара. Шкодите заради ВАГ-ския мотор да ги взимат, но италианските кенефи никой не ги ще.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Алфа 156 си купуваш с джобни пари, затова :mhihi: Краде се всичко, което има повечко екстри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Rainbow » 03 Авг 2016, 9:25

Alek_SV написа:По темата- гаража е задължителен , ако ще караш хубава кола в България.

vixx написа:
Мирафиори не мога да ги коментирам, не съм им бил клиент и не виждам нещо, заради което на този етап да им стана.




А Аз мога . Не съветвам никого да ходи там , независимо дали оправя щети с пари на застраховател или с лични. Изключително бавни и неадекватни са , но това се компенсира от цените им , които са като за Порше .
За да не сън голословен ще кажа , че преди 2 години ме "офертираха" да монтират гърне(гърнето си го нося при тях - по него работя нямаха) и да добавят прави тръби и ми поискаха "само 1200 лева" и щяло да стане бързо - за 3 дена :ranting: :wave: :clap:
Та за тях с две думи : бягайте далече !


Мдам познато :mhihi:

Още чакам да ми се обадят за едно запитване, а цената за смяна на тампони на мотор беше само 4 пъти повече от другите сервизи :mhihi:

Не знам как са Overdrive (не съм ги ползвал, но Армеец бачка и с тях като доворен), но изглеждат доста по брутален сервиз и искаха по-малко пари, да не говорим, че за тунинг части бяха ми дали едни от най-нормалните цени в България (включвам тунинг продавачи от форума :lol: )...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: София-Криводол
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d ///M vision
Мечтае да кара: F10 550d///M

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от stoino » 03 Авг 2016, 12:46

dextuar написа:Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Промяна в закона няма да помогне..В България е такова положението,че дори и закона да променят винаги ще има вратички,корупция и безнаказаност...Решението е едно действа се по техния вандалски начин..око за око,зъб за зъб..има група за крадене на коли,веднага се създава група за отвличане на автокрадци..изчезва кола след това изчезва безследно автокрадеца който я е откраднал..Колкото повече коли се крадат, толкова повече автокрадци изчезват безследно..и идва моментът когато да откраднеш кола става твърде рисковано и не си заслужава.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от b00st » 03 Авг 2016, 15:07

Rainbow написа:
Alek_SV написа:По темата- гаража е задължителен , ако ще караш хубава кола в България.

vixx написа:
Мирафиори не мога да ги коментирам, не съм им бил клиент и не виждам нещо, заради което на този етап да им стана.




А Аз мога . Не съветвам никого да ходи там , независимо дали оправя щети с пари на застраховател или с лични. Изключително бавни и неадекватни са , но това се компенсира от цените им , които са като за Порше .
За да не сън голословен ще кажа , че преди 2 години ме "офертираха" да монтират гърне(гърнето си го нося при тях - по него работя нямаха) и да добавят прави тръби и ми поискаха "само 1200 лева" и щяло да стане бързо - за 3 дена :ranting: :wave: :clap:
Та за тях с две думи : бягайте далече !


Мдам познато :mhihi:

Още чакам да ми се обадят за едно запитване, а цената за смяна на тампони на мотор беше само 4 пъти повече от другите сервизи :mhihi:

Не знам как са Overdrive (не съм ги ползвал, но Армеец бачка и с тях като доворен), но изглеждат доста по брутален сервиз и искаха по-малко пари, да не говорим, че за тунинг части бяха ми дали едни от най-нормалните цени в България (включвам тунинг продавачи от форума :lol: )...

Не знам как овърдрайва са в списъка с доверените сервизи, като там листа с цените за детайл не знам дали сте им го виждали, но за калник примерно взимат 350-500лв. Къде им е сметката на Армеец не ми става ясно, като рандом другите сервизи са по ~150/детайл.
http://www.overdrive.bg/services/paint

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от nero_ » 03 Авг 2016, 16:17

Армеец издават възлагателни за Оувърдрайв за коли със застрахователна оценка над 35-40к (не помня точната цифра).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от Alek_SV » 03 Авг 2016, 17:30

Най-вероятно работят на много по-тънка тарифа със застрахователите , защото:
-им носят голямо количество работа
-годишно "гарантиран" обем ( горе -долу всяка година леки ,средни и тежки катрастофи са еднакво количество)

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.09.2014
Пол: Мъж

Re: Откраднаха ми колата Е90

Мнение от fallenfbsd » 03 Авг 2016, 17:37

Taruno написа:
dextuar написа:Гараж, гараж, ама не навсякъде има. Сега рено клио или шкода октавия трябва да караме, докато купим жилище с гараж или да се менкат кварталите където има. Промяна в закона му е майката - който барне, зад решетките.


Sent from my iPhone using Tapatalk


На приятел му откраднаха Skoda Octavia 2008ма вчера в София, та не се успокоявайте с другите марки :)


Привет,
наточена ли е била, с много екстри или по-нормална, какъв двигател, кой квартал? Ще съм ти благодарен за инфо, полезно ще ми е.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook