Джанти за е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 13.02.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Re: Джанти за е90

Мнение от streethand » 07 Апр 2018, 11:31

chris_barnes написа:
streethand написа:
DSC_0894.jpg

19 8,5J ET37 235 35
19 9,5J ET30 265 30
Колега, М Спорт ли е окачването?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Да :yes:
:winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Джанти за е90

Мнение от Dextuar » 07 Апр 2018, 12:28

Bexim написа:Мен пък ме кефи! Вкусове - различни и най-интересното е, че всеки приема своя за един и правилен :bchug:
Вкусове много, ама в момента тая кола сигурно има ускорение по-зле от 318д, просто за малък двигател това ми идва прекалено, но това си е мое мнение.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Джанти за е90

Мнение от Bexim » 07 Апр 2018, 18:33

Ето пак сам казваш, че си е твое мнение. Не всички искат да са бързи, други искат икономия, трети - стойка, четвърти - звук. :yes:
Да караш така кола се изискват жертви. И 335 да си, пак ще караш бавно, защото опира, няма как. Всяко хубаво нещо си има цена, въпросът е да го искаш истински и да си готов да я платиш :bchug:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: Джанти за е90

Мнение от x7z » 07 Апр 2018, 23:45

тези Twenty 7 STYLE46 едва ли са тежки джанти на кантар са с таиванските боклуци от снимката ХХР / JR казвам боклуци защото съм запознат имах преди 5 години ... добре че ги продадох това не са скоростни джанти а "фешън" ... и много добре седят ... на бялата 320 ка пук така е едни смятат 100 коня за много други 150 за малко ... ) ама в града 50 ....

П.С. дано да им са кафиш на джантетата и колицата безпроблемно !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.01.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw E91

Re: Джанти за е90

Мнение от rEsPoNsE » 09 Апр 2018, 21:45

dextuar написа:
Bexim написа:Мен пък ме кефи! Вкусове - различни и най-интересното е, че всеки приема своя за един и правилен :bchug:
Вкусове много, ама в момента тая кола сигурно има ускорение по-зле от 318д, просто за малък двигател това ми идва прекалено, но това си е мое мнение.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Имам Style 162, върви с тези повече. То 4 цилиндров сток дизел , не е нещо страшно от към вървене , но се трае. А и съм с дете на 2 години и половина , не се състезавам. Като гледам некадърници бол , само днес видях 6 катастрофи. Гоня визия и една идея идват големички. Ако бяха 10J или 9,5 на 8,5J ,щяха да заспят ама...
Не е болка за умиране , ако сметна ,че съм им се накефил ще ги продам и готово. :) :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Джанти за е90

Мнение от drago9205 » 14 Май 2018, 11:37

Колеги, имам едни джанти style 161. Пролбемът е, че едната предна е крива. Някой може ли да сподели добро място да изправят джантите в/около София. Звънях на Иван от Казичене, но тази седмица няма да може.

П.С. Нещо не намерих актуална тема с мнения за изправяне на джанти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Джанти за е90

Мнение от vicho » 14 Май 2018, 12:51

имам ъпдейт... 4 човека и багаж - отзад 19-ските пожулват, не е фатално, ама хич не е приятно особено, като пътуваш 1,000км :mhihi:

явно за пътуване с хора ще се махат фланците :angel:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Джанти за е90

Мнение от Leon » 14 Май 2018, 17:09

drago9205 написа:Колеги, имам едни джанти style 161. Пролбемът е, че едната предна е крива. Някой може ли да сподели добро място да изправят джантите в/около София. Звънях на Иван от Казичене, но тази седмица няма да може.

П.С. Нещо не намерих актуална тема с мнения за изправяне на джанти.

Мавроди в Мирафиори ;)
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Джанти за е90

Мнение от chris_barnes » 14 Май 2018, 21:10

drago9205 написа:Колеги, имам едни джанти style 161. Пролбемът е, че едната предна е крива. Някой може ли да сподели добро място да изправят джантите в/около София. Звънях на Иван от Казичене, но тази седмица няма да може.

П.С. Нещо не намерих актуална тема с мнения за изправяне на джанти.
Сервиз Интерпан на Симеоновско. Работят и уикенда, наскоро ми изправяха style 350, бях изкривил 3 от 4. Сега са на струна.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Джанти за е90

Мнение от drago9205 » 25 Май 2018, 8:50

Не знам дали тук е точното място, но ще споделя няколко мои наблюдения след последните ми перипетии с джанти, с лек риск да заформя спор по някои въпроси:

1. Вече не бих си взел джанти втора ръка. Цените за добри джанти са главоломни за 10-годишен продукт (1000 лев за употребявани 17-ки почти без забележки), а джантите на добра цена 99% ще са криви и с доста забележки. Наложи ми се да си купя 2 комплекта джанти последните 2 месеца като и двата комплекта се оказаха с по 3 криви джанти, а уж ги взех от колеги, които ми гарантираха, че са прави. Грешката си е моя, че до някъде на доверие ги взех. Но затова и не бих взел вече джанта така - много разправия и разкарване, много загуба на време, проверки при гумаджии и.т.н. и все някой иска да те метне с пребоядисана или заварявана джанта. По-добре да си взема нова, права джанта, която да не е нагрявана и изпичана 10 пъти за 10-годишният си живот, без никакви забележки, без нужда от проверки и без съмнения - рзбира се такива джанти са реплики/афтърмаркет като от това следва второто ми наблюдение...
2. ...Относно афтърмаркет/неОЕМски джанти аз лично смея да твърдя с ръка на сърцето, че афтърмаркет джантите, с които карах 2.5 години (с тях взех колата) бяха на нивото на оригиналните джанти (да не кажа по-добри, защото са по-леки) - за този период много сериозни дупки съм минал волно и неволно. Успях единствено да изкривя едната джанта в трап, където XL гума с подсилен борд скъса конците и направи голям балон (мисля, че всяка джанта имала поражение при такъв удар, доста от ОЕМ-ските джанти биха се спукали).

3. :OT: Възползвах се от мястото за изправяне, което един колега ми препоръча. Доволен съм добре ги изправиха джантите. Но въпреки това мисля, че цените на услугите от вътрешната страна на околовръстното вече отиват в небесата напоследък и навсякъде дерат мощно с високи цени, а касов бон нЕма... както и да е, нормално е хората да искат толкова колкото другите са склонни да дадат.
4. Много от гумаджиите не са никакви гумаджии и ти слагат криви джантите без дори да те предупредят или просто не знаят що е криво и що не (затова и много хора си мислят, че карат с прави джанти).

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Джанти за е90

Мнение от b00st » 25 Май 2018, 9:14

Не знам за афтърмаркетите с тия сертификатите JWL ли кво беше там, ама повечето реплики, дето ги продават в OLX нови с кашоните за 1200 лв 4 джанти като видят зор, гърмят точно като на клипа :mhihi:

Последна промяна b00st на 25 Май 2018, 9:19, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Джанти за е90

Мнение от DigitalExile » 25 Май 2018, 9:18

Тегаво е да си търсиш джанти, но хубавия афтърмаркет почва от 1800лв., Иначе втора ръка ОЕМ си е занимавка, а и само с проверка иначе на доверие нищо не става, освен ако не уцелиш кьоравото

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Джанти за е90

Мнение от chris_barnes » 25 Май 2018, 9:23

Аз пък смятам, че няма как да си купиш джанти на 5+ години, дето са карани и да не са били никога изправяни. Та, в този ред на мисли, ако нямат заварки и не са очеизвадно на зарче, са окей. Да, не е приятно да платиш за изправяне на 18-19 инча джанти, но, какво да се прави. Нови има в Дару Кар

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Джанти за е90

Мнение от drago9205 » 25 Май 2018, 9:36

chris_barnes написа:Аз пък смятам, че няма как да си купиш джанти на 5+ години, дето са карани и да не са били никога изправяни. Та, в този ред на мисли, ако нямат заварки и не са очеизвадно на зарче, са окей. Да, не е приятно да платиш за изправяне на 18-19 инча джанти, но, какво да се прави. Нови има в Дару Кар

Колега 100% съм съгласен и точно тва е, което ме дразни. Търсех си style 194 супер дълго време и се отказах - тарикатите искат по 700-800 лева за джанти надрани по целият борд... или криви... или заварявани, абе за пълна реновация. Това е скандално. Изправянето на 4 джанти ти е едни 100 лева поне (в София е от 120 до 150).... пребоядисването ти е 200 до 350 лева. Да реновираш комплект джанти + самата им цена + времето ти излиза поне 1000-1200 лева (и пак си е стара джанта на 10 год, може да е нагрявана може всичко дае правено, малко или много материалът е уморен и балансът на прясно излятата джанта е изгубен след всичките тези интервенции). Реставрирани джанти style 194 бяха по 1100-1500 лев и пак бяха боядисани в ужасно черно (не знам защо мразя ОЕМ джанти пребоядисани в черно). Като тегля чертата ще съм много по-сигурен и спокоен да дам 1200-1500 лева за афтърмаркет с някакви сертификати и гаранция.

Не отричам ОЕМ джантите, но втора ръка ОЕМ, които наистина не са ползвани много и са в автентичен вид са на цени като за добри нови афтърмаркет. Аз се примирих да си взема 2 комплекта ОЕМ на ниска цена и да ги изправя и да ги карам с драскотините, но вече малко съжалявам за решението си, защото това си е компромис.

Пазарът на нови джанти е доста голям и хубави афтърмаркет мисля, че и доста под 1800 ще могат да се намерят.
Моите афтърмаркет, от които съм така доволен, бяха точно със сертификати JWL/VIA и наистина бяха много добри джанти, едната я ударих доста по-сериозно в по-страшен трап от това, което колегата е дал като тест в клипа и само се изкриви леко(нормално при сериозна дупка) като минах 250км преди да я изправя (без нужда от нагряване) и с балона на гумата (защото не спадаше). Уви в последствие бастисах 2 от тях доста сериозно в една бетонна канавка странично, но и удърът беше тежък(криви шенкели, счупени носачи, крив аморт, и.т.н. общо взето няма джанта дето да оцелее, виждал съм 2 различни вида ОЕМ 17-ки след подобни удари - те също бяха за кофата).

И за да не излезне, че съм фенбой на афтърмаркет джантите - Също съм виждал и в една морга реплики в ужасно състояние - буквално счупени и пръснати на парчета по-зле отколкото в клипа горе, което наистина много ме стресна.

В заключение - и тук важи правилото, че ако искаме нещата да са както трябва - трябва да развържем кесията :mhihi:
Последна промяна drago9205 на 25 Май 2018, 9:58, променена общо 7 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Джанти за е90

Мнение от vicho » 25 Май 2018, 9:39

явно съм голям късметлия... от 10-на години карам с оригинални 17 и нагоре цола джанти и досега ядове с тях не съм имал...
гумите са далеч по-голям проблем :angel:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook