Run-flat или обикновени гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Dextuar » 27 Апр 2017, 12:00

b00st написа:
Leon написа:
b00st написа:BMW много ме дразнят, че решиха да го обърнат на печалбарство с тия рънфлет глупости. Хубаво продавай си новите коли с рънфлет гуми на бриджстон, ама остави на клиента място за патерица в багажника, той да си избере с какво да кара. Мразя принудителните политики на която и да е компания и това само при тях го има. Мерцедес, Ауди си имат място за гума. Та сега го мисли дали да си губиш от мястото и да търкаляш патерица или да ходиш с някви пяни и компресорчета и вътре да си направиш гумата и джантата свинщина отвътре.

Всъщност и в момента можеш да си поръчаш резервно колело като конфигурираш колата. Хората не го правят, защото имат пътища и рядко им се налага. А ние караме това, което други са поръчали. Да не говорим, че обикновеният западен шофьор не може сам да се справи със смяна на гумата и рънфлета му е рай. В нормалната Европа няма ями по 20см дълбоки с остри ръбове, които могат да тотализират тия стоманени бордове.

Можеш да си поръчаш резервно колело, което се води Space Saver и е да си го носиш в багажника, като от снимката - http://www.bmwclubmalaysia.com/newforum ... 249576.jpg
Специално Е90 или Е60 с отделение за резервна гума не съм виждал никъде, не знам да е било опция. За Е60 имаше някакъв DIY да си го направиш сам едва ли не като махнеш някакви кори, но при Е9x знаем, че няма как. Може SUV-овете да имат, но новите 3-та и 5-та серия съм почти сигурен, че нямат.


Мисля, че за Е9х има по-специален лиген и влиза патерица

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Taruno » 27 Апр 2017, 12:49

b00st написа:
Leon написа:
b00st написа:BMW много ме дразнят, че решиха да го обърнат на печалбарство с тия рънфлет глупости. Хубаво продавай си новите коли с рънфлет гуми на бриджстон, ама остави на клиента място за патерица в багажника, той да си избере с какво да кара. Мразя принудителните политики на която и да е компания и това само при тях го има. Мерцедес, Ауди си имат място за гума. Та сега го мисли дали да си губиш от мястото и да търкаляш патерица или да ходиш с някви пяни и компресорчета и вътре да си направиш гумата и джантата свинщина отвътре.

Всъщност и в момента можеш да си поръчаш резервно колело като конфигурираш колата. Хората не го правят, защото имат пътища и рядко им се налага. А ние караме това, което други са поръчали. Да не говорим, че обикновеният западен шофьор не може сам да се справи със смяна на гумата и рънфлета му е рай. В нормалната Европа няма ями по 20см дълбоки с остри ръбове, които могат да тотализират тия стоманени бордове.

Можеш да си поръчаш резервно колело, което се води Space Saver и е да си го носиш в багажника, като от снимката - http://www.bmwclubmalaysia.com/newforum ... 249576.jpg
Специално Е90 или Е60 с отделение за резервна гума не съм виждал никъде, не знам да е било опция. За Е60 имаше някакъв DIY да си го направиш сам едва ли не като махнеш някакви кори, но при Е9x знаем, че няма как. Може SUV-овете да имат, но новите 3-та и 5-та серия съм почти сигурен, че нямат.


Е60 си имат място отдолу

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от stocky » 02 Май 2017, 10:56

Изображение

Рънфлат на два сезона. Ударът е в края на втория сезон и е на извънградско с над 100км/ч в изрязан ръб, подготвен за кърпене. От външна страна имаше балон с диаметър по-малък от монета 20ст. Джантата си е струна и окачването няма поражения. Карал съм с тази гума около 2000км след удара.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10436
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Leon » 03 Май 2017, 21:35

dextuar написа:Мисля, че за Е9х има по-специален лиген и влиза патерица

Точно така - захваща се за горната част на багажника, не е под кората на пода.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от awful » 10 Май 2017, 17:21

Имам още малко хляб на моите гуми но понеже ще сменя джантите ще сложа нови, та въпроса ми е някои ползвал ли е новия модел SportControl 2 на FULDA задните ми са такива само че старя модел и съм адски доволен даже се държат по добре от предните които са DUNLOP но за новия модел нямам представа как са, някои ако ги е ползвал да сподели. Зачудил съм се и за GOODYEAR asymetric 3.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Satanism » 10 Май 2017, 19:41

Фулда е среден клас марка, нищо повече. А Асиметрик 3 май не се слави с чак такива успехи, като предшественика си.
За тоя сезон, ако я има в твоя размер, гумата е само 1...Мишелин ПС4...всичко друго е компромис

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Shadowed » 10 Май 2017, 22:24

Пичове, тази тема 5 години я дъвкате.. малко така.. не знам?!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от drago9205 » 11 Май 2017, 8:21

Satanism написа:Фулда е среден клас марка, нищо повече. А Асиметрик 3 май не се слави с чак такива успехи, като предшественика си.
За тоя сезон, ако я има в твоя размер, гумата е само 1...Мишелин ПС4...всичко друго е компромис

Много са крайни тези изказвания. Тоест всички гуми различни от Мишелин не са добри и са опасни едва ли не и това за 320д... ами на 335 какво се слага тогава? По тази логика 99% от хората правят компромис като карат с други гуми. То е компромис да се карат и стари коли, но си го правим, в крайна сметка дори за по-бързо каране от сорта на 160 по магистрала и 120 извън всяка гума от среден клас ще свърши чудесна работа. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от DigitalExile » 11 Май 2017, 8:29

Карал съм Мишелин ПС3, повече не бих повторил тая марка. Та всеки си има мнение, за мен Мишелин нямат нищо друго освен име :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от mopasan » 11 Май 2017, 9:04

Аз съм много доволен от Hankook ventus prime 3. Тиха и добре балансирана гума. Нито супер спортна, нито много мека туринг гума. Цената е средна, а марката според мен не отстъпва на премиума. Все пак Бмв и Ауди е ползват за оригинално вграждане.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Satanism » 11 Май 2017, 9:34

drago9205 написа:
Satanism написа:Фулда е среден клас марка, нищо повече. А Асиметрик 3 май не се слави с чак такива успехи, като предшественика си.
За тоя сезон, ако я има в твоя размер, гумата е само 1...Мишелин ПС4...всичко друго е компромис

Много са крайни тези изказвания. Тоест всички гуми различни от Мишелин не са добри и са опасни едва ли не и това за 320д... ами на 335 какво се слага тогава? По тази логика 99% от хората правят компромис като карат с други гуми. То е компромис да се карат и стари коли, но си го правим, в крайна сметка дори за по-бързо каране от сорта на 160 по магистрала и 120 извън всяка гума от среден клас ще свърши чудесна работа. ;)


Какво значи, крайни са изказванията. Написал съм, че всичко друго, този сезон е компромис. Тоест ако искаш да си вземеш топ гумата тая година, която не е на извънземна цена, изборът е ПС4. Всичко друго е компромис, или с цената, или с качеството, а точно срещу ПС4 изглежда нерядко и с двете.Моля, не ми приписвай неизказвани констатации.

Сравнението с ПС3 , в случая, не е релевантно.

ПП. Не карам с ПС4.Карам Фулди.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от DigitalExile » 11 Май 2017, 12:14

Карал ли си с ПС4 изобщо ? Какво те кара да ги хвалиш толкова? Аз съм сигурен,че Conti SP6 са 10 пъти по добри.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Satanism » 11 Май 2017, 15:43

Конти СП6 би трябвало да знаеш, че минимума им е 19ка...както и на пилот супер спорт. Тоест, за масовия юзър тук, въобще не е опция.Въобще от ултра-хай клас гумите, 17ки и 18ки вече забрави.
Прочети малко какво говорят хората за Мишелина и ще разбереш защо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от bai_ILIA » 11 Май 2017, 16:30

Незнам какво говорят за Мишелина, но след 2 чифта Спорт Контакт 3 и още два чифта Спорт Контакт 5 със 5P задни съм за Мишелина целогодишно. 6-цата била супер ама свършвала 20-25 000км преди пилот супер спорта и е малко по-комфортна като цяло. Pilot Super Sport са старо моделче от има няма 2 месеца. Наследникът Pilot Sport 4S е верно да си е.е мамата!!! Бая "експерименти" правих и съм много доволен. Тук даже няма нужда от тестове понеже е UHP модел, не просто пърформанс модел. Както ме хейтна един приятел колата ти е супер спряла за такава яка гума. Да, не може всеки да кара по 1000коня коли, но след като чисто нова предна CSP 6 му се разпадна на магистралата...с 345км/ч ме послуша и си взе Пилот Супер Спорт понеже на 21 цола имало 3 марки и нямало избор :mhihi:

drago9205 написа:в крайна сметка дори за по-бързо каране от сорта на 160 по магистрала и 120 извън всяка гума от среден клас ще свърши чудесна работа. ;)


точно така :yes:

Според мен гумата се избира според употребата и стила на шофирането. Всичко от среден клас нагоре си е много добре. С гумите е като при колите, излиза новият модел и пребива конкуренцията. Нищо ново под слънцето...Скоро ще излезнат първите подробни тестове и резултатите ще са грозни :mhihi:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Miche ... rt-4-S.htm

тука има 2-3 с М-ки и AMG-та и казва, че няма такава гума. Аз им вярвам ама може и да са платени тролове :driving: Но както каза колегата по-горе, много важно все пак са 19-ки и нагоре и няма много файда от коментари в тази посока...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Dextuar » 11 Май 2017, 16:42

bai_ILIA написа:Незнам какво говорят за Мишелина, но след 2 чифта Спорт Контакт 3 и още два чифта Спорт Контакт 5 със 5P задни съм за Мишелина целогодишно. 6-цата била супер ама свършвала 20-25 000км преди пилот супер спорта и е малко по-комфортна като цяло. Pilot Super Sport са старо моделче от има няма 2 месеца. Наследникът Pilot Sport 4S е верно да си е.е мамата!!! Бая "експерименти" правих и съм много доволен. Тук даже няма нужда от тестове понеже е UHP модел, не просто пърформанс модел. Както ме хейтна един приятел колата ти е супер спряла за такава яка гума. Да, не може всеки да кара по 1000коня коли, но след като чисто нова предна CSP 6 му се разпадна на магистралата...с 345км/ч ме послуша и си взе Пилот Супер Спорт понеже на 21 цола имало 3 марки и нямало избор :mhihi:

drago9205 написа:в крайна сметка дори за по-бързо каране от сорта на 160 по магистрала и 120 извън всяка гума от среден клас ще свърши чудесна работа. ;)


точно така :yes:

Според мен гумата се избира според употребата и стила на шофирането. Всичко от среден клас нагоре си е много добре. С гумите е като при колите, излиза новият модел и пребива конкуренцията. Нищо ново под слънцето...Скоро ще излезнат първите подробни тестове и резултатите ще са грозни :mhihi:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Miche ... rt-4-S.htm

тука има 2-3 с М-ки и AMG-та и казва, че няма такава гума. Аз им вярвам ама може и да са платени тролове :driving:
На мен ми е любопитно твоя приятел к'во кара и колко дълго го е карал с 345 км/ч, за да я пръсне тая гума...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook