Run-flat или обикновени гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от bai_ILIA » 11 Май 2017, 16:49

оранжево комби 2.2 тона, семейно автомобилче 10 цилиндрово с турбини. Последните 20-на километра са мъка и трябват няколко километра понеже бързичко се изминават. веднъж като го мъчиха така им свърши бензина и 3-4км по инерция на магистралата. Викам абе нямаше ли малко поне - имало 30-на литра ама свършили за 2-3 минути :mhihi: Имам снимка на гумата някъде - както е грайфера от вън на вътре 3-4 санта бяха се отлепили ама без взрив. Решил, че му се откачил предния дифузьор, че нещо шумяло :mhihi: Уж вика 300+ а се дънят дали и боклуците :dunno: Да бе ама аре малко по-сериозно 2.2 тона като 1.3-1.5 тона котва отпред ахаххахаха

В обши линиии изводът е - нови гуми някакви, важното е да са по-нови и по-бавно каране, че е опасно :yes:
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от awful » 11 Май 2017, 20:13

И аз съм карал със 230кч за кратко че тази скорост си е солидна, не даи си боже да стане нещо ако щеш и гума за 400 евро няма спасение, аз не търся гуми за състезание и тем подобни, по принцип съм агресивен и газта все е настъпвам за това искам средна гума, предлагат ми и ханкока които е на същата цена като фулда и се чудя, се пак този модел на фулда е нов би трябвало да е по добре от стария като стария се представя супер за парите си, а мишлина ми струва 490 Евро а фулда 340 Евро и за това съм отписал мишлина.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от bai_ILIA » 11 Май 2017, 22:28

Не ги знам ханкуука всичките модели, но пърформънс модела им винаги го хвалят много като оцена качество - Ventus S1 evo2 K117 :mhihi: Тия верно трудно може да измислят по-тъпо име на гума. Колега, взимай по-новия модел. Гумите ги сменят на 4-5 години, а междувременно яко тестове и разработка. Фулда си е немска класика и според мен са много добри гуми. Такива взех на майка ми на Фиестата верно 14-ки ама на парите им имаше Барум Марум Дебица и си викам дай Германия, нека е правено в Малайзия от непълнолетни травестити :ok:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от mopasan » 12 Май 2017, 6:11

bai_ILIA написа:Не ги знам ханкуука всичките модели, но пърформънс модела им винаги го хвалят много като оцена качество - Ventus S1 evo2 K117 :mhihi: Тия верно трудно може да измислят по-тъпо име на гума. Колега, взимай по-новия модел. Гумите ги сменят на 4-5 години, а междувременно яко тестове и разработка. Фулда си е немска класика и според мен са много добри гуми. Такива взех на майка ми на Фиестата верно 14-ки ама на парите им имаше Барум Марум Дебица и си викам дай Германия, нека е правено в Малайзия от непълнолетни травестити :ok:


Фулда си е собственост на Goodyear и по принцип ползват техните технологии. http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Fu ... unched.htm
Hankook е по-високо технологичната гума според мен, основен доставчик за DTM и на доста производители са за оригинално вграждане.
http://www.hankooktire.com/uk/about-han ... MW%20GROUP
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Dextuar » 12 Май 2017, 6:42

Аз пък доколкото съм запознат в момента Дънлоп е за първоначално вграждане в БМВ, но най-вероятно са се спазарили за най-добре цена отколкото за най-добрата гума


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от boris » 12 Май 2017, 7:13

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от bai_ILIA » 12 Май 2017, 13:31

dextuar написа:Аз пък доколкото съм запознат в момента Дънлоп е за първоначално вграждане в БМВ, но най-вероятно са се спазарили за най-добре цена отколкото за най-добрата гума


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Никога не е само 1 гума. Има различни марки и модели според нивото на оборудване, модела на колата и размера. Най-често са Continental, Dunlop и на М-ките както и М Performance гамата винаги Michelin. Като тези варианти са различни и според пазара - да речем в САЩ може М-ката се поръча и с Конти вместо Мишелин.
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от mopasan » 12 Май 2017, 17:48

dextuar написа:Аз пък доколкото съм запознат в момента Дънлоп е за първоначално вграждане в БМВ, но най-вероятно са се спазарили за най-добре цена отколкото за най-добрата гума


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




В realoem има за всеки модел какви размери и гуми се вграждат първоначално.
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=85_0068
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Zubcho » 16 Авг 2017, 8:00

Колеги, моля пропоръчайте ми спрей за гуми, който е проверен. Ако може направо линк към чудото в някой бг магазин, най-добре.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от Taruno » 16 Авг 2017, 10:38

Zubcho написа:Колеги, моля пропоръчайте ми спрей за гуми, който е проверен. Ако може направо линк към чудото в някой бг магазин, най-добре.


На мишлен ме е спасявал, но има варианти за различен размер гума аз винаги залагам на два - три в багажника и последния път точно, защото имаше само 1 не се оправих

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от surfboard » 31 Авг 2017, 20:11

Здравейте. Аз съм с летни гуми Пирели, runflat, 2016г. Още откакто купих колата ми направи впечатление, че вози много твърдо - с е90 335д седан съм. Въпросът ми е от гумите ли е това или имам и спортно окачване? 335д заводски как излиза - със спортно и твърдо окачване, или с "обикновено"?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от mopasan » 31 Авг 2017, 20:22

surfboard написа:Здравейте. Аз съм с летни гуми Пирели, runflat, 2016г. Още откакто купих колата ми направи впечатление, че вози много твърдо - с е90 335д седан съм. Въпросът ми е от гумите ли е това или имам и спортно окачване? 335д заводски как излиза - със спортно и твърдо окачване, или с "обикновено"?


Провери
https://www.bmwvin.com/
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 22.08.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 320D
Мечтае да кара: E92 M3, E60 M5
Детайли за колата: 2007 M47TU2 163к.с. Manual DPF Stock

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от tengambg » 25 Окт 2017, 17:23

Здравейте колеги,

Взех 4 нови зимни BRIDGESTONE DRIVEGUARD WINTER 94V XL RFT 205/55 R16 и искам да ги монтирам на джантите. При всеки гумаджия ли мога да отида и да ми ги монтира или трябва да избера специализирано място (София)? Благодаря!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от E30driver » 26 Окт 2017, 7:55

tengambg написа:Здравейте колеги,

Взех 4 нови зимни BRIDGESTONE DRIVEGUARD WINTER 94V XL RFT 205/55 R16 и искам да ги монтирам на джантите. При всеки гумаджия ли мога да отида и да ми ги монтира или трябва да избера специализирано място (София)? Благодаря!


Радиал на Симеоновско шосе и Диана Околовръстното (Драгалевци) си разбират от Рън флет гуми, поне там съм ги пробвал. Със сигурност има и други добри сервизи. Мисля, че е рисковано да се ходи при някой който няма опит с такъв тип гуми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 18.07.2013
Кара: E91 320d xDrive 2010 184к.с.

Re: Run-flat или обикновени гуми?

Мнение от donybg » 26 Окт 2017, 8:43

E30driver написа:
tengambg написа:Здравейте колеги,

Взех 4 нови зимни BRIDGESTONE DRIVEGUARD WINTER 94V XL RFT 205/55 R16 и искам да ги монтирам на джантите. При всеки гумаджия ли мога да отида и да ми ги монтира или трябва да избера специализирано място (София)? Благодаря!


Радиал на Симеоновско шосе и Диана Околовръстното (Драгалевци) си разбират от Рън флет гуми, поне там съм ги пробвал. Със сигурност има и други добри сервизи. Мисля, че е рисковано да се ходи при някой който няма опит с такъв тип гуми.


Като цяло бих препоръчал избягване на кварталните гумаджии. Цените са доста сходни с тези на големите центрове, а обслужването е под всякаква критика и рискуваш да направят беля - къде поради незнание, къде поради немърливост. Иначе Диана и Маргел ти препоръчвам. Вторите имат центрове на доста места и ги предпочитам от години.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook