проблем дебитомер Е90 320Д

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BAVARIA » 13 Яну 2012, 10:06

Здравейте колеги ,имам един въпрос към вас . Имам лек проблем /ако може така да се каже / с Е90 320Д - 2007 год който се изразява в това, че като се закачи на диагностика дава грешка дебитомер "високи стойности на празен ход" По принцип ,колата не усещам да има някакви проблеми, но ме човърка защо я дава тази грешка и най интересното е ,че не може да се изтрие, смених чисто нов дебитомер на БОШ и грешката пак си стои ,та ако някой се е сблъсквал с подобно нещо и може да ми помогне ще съм благодарен,благодаря предварително :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BaHka » 14 Яну 2012, 13:35

Адаптираха ли дебитомера след смяната? Да нямаш проблем с ЕГР? При проблем в него също може да запише същата грешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BAVARIA » 14 Яну 2012, 14:10

BaHka написа:Адаптираха ли дебитомера след смяната? Да нямаш проблем с ЕГР? При проблем в него също може да запише същата грешка.


неможаха да го адаптират грешката не може да се изтрие въобще ,а как да разбера дали има проблем с ЕГР ,не записва такава грешка на компа :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BAVARIA » 16 Яну 2012, 9:24

:dunno:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от Zagy » 16 Яну 2012, 9:35

Струва ми се, че си попаднал на некачествен диагностик, колега... пиши едно лично на Dimitroff :yes:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от Alexi » 16 Яну 2012, 9:36

най вероятно EGR-a ти е задържал затворен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от Gqbriel » 17 Яну 2012, 11:05

Alexi написа:най вероятно EGR-a ти е задържал затворен

Или не работи както трябва ,само тогава и когат не е адаптиран правилно - държи много високи стойности на дебитомера- Заги ти каза,към кого можеш да се обърнеш :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BAVARIA » 20 Яну 2012, 10:45

Gqbriel написа:
Alexi написа:най вероятно EGR-a ти е задържал затворен

Или не работи както трябва ,само тогава и когат не е адаптиран правилно - държи много високи стойности на дебитомера- Заги ти каза,към кого можеш да се обърнеш :yes:



по ваш съвет изчистих дебитомера, днес ще го закачам на комп да видим дали се е оправило ,иначе писах ЛС на колегата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BAVARIA » 24 Яну 2012, 17:44

BAVARIA написа:
Gqbriel написа:
Alexi написа:най вероятно EGR-a ти е задържал затворен

Или не работи както трябва ,само тогава и когат не е адаптиран правилно - държи много високи стойности на дебитомера- Заги ти каза,към кого можеш да се обърнеш :yes:



по ваш съвет изчистих дебитомера, днес ще го закачам на комп да видим дали се е оправило ,иначе писах ЛС на колегата



гледам че горе съм объркал като съм писал онзи ден ,почистихме EGR-ра /беше позамърсен/ закачихме я на компютър пак същия проблем си седи,не може да се изтрие грешката

ПС след почистването на ЕГР и смяна на софтуера с най-новия уж,колата вдигна разхода с около 0,5-0,7л което май не е много нормално според мен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от kronos » 24 Яну 2012, 19:02

Ако си сменял софта, трябва малко км. да се навътрят за да се адаптира няма логика да ти се вдигне разхода.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от Gqbriel » 24 Яну 2012, 19:07

kronos написа:Ако си сменял софта, трябва малко км. да се навътрят за да се адаптира няма логика да ти се вдигне разхода.


При кого го смени,не би трябвало да вдигне а да падне :dunno: как изчисти ЕГР ?и на диагностика некви грешки спрямо егр,дюзиг гледахте ли
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BAVARIA » 25 Яну 2012, 10:13

Gqbriel написа:
kronos написа:Ако си сменял софта, трябва малко км. да се навътрят за да се адаптира няма логика да ти се вдигне разхода.


При кого го смени,не би трябвало да вдигне а да падне :dunno: как изчисти ЕГР ?и на диагностика некви грешки спрямо егр,дюзиг гледахте ли



Ами сменях го в сервиз на БМВ в Пловдив /Найси Кар/ наистина не съм навъртял повече от 30км ,ЕГР го чистих механично от нагара с препарат обезмаслител и грешката която я дава е дебитомер "високи стойности на празен ход" и помпичката за циркулацията на антифриза, но не мисля че тя има отношение в случая

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от Gqbriel » 25 Яну 2012, 10:22

BAVARIA написа:
Gqbriel написа:
kronos написа:Ако си сменял софта, трябва малко км. да се навътрят за да се адаптира няма логика да ти се вдигне разхода.


При кого го смени,не би трябвало да вдигне а да падне :dunno: как изчисти ЕГР ?и на диагностика некви грешки спрямо егр,дюзиг гледахте ли



Ами сменях го в сервиз на БМВ в Пловдив /Найси Кар/ наистина не съм навъртял повече от 30км ,ЕГР го чистих механично от нагара с препарат обезмаслител и грешката която я дава е дебитомер "високи стойности на празен ход" и помпичката за циркулацията на антифриза, но не мисля че тя има отношение в случая


EGR - без да се сложи във ваничка за няколко часа,наистина да падне нагара - се съмнявам да се изчисти,защото важното е не отстрани а самия клапан вътре
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от BAVARIA » 25 Яну 2012, 10:37

незнам дали се е изчистил качествено, но като засмуча с уста клапанчето се движи ,не мога да кажа дали с леко или с голямо усилие му трябва за да се мърда, защото нямам нов за да направя сравнение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 2.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: M3

Re: проблем дебитомер Е90 320Д

Мнение от Lamjta » 28 Яну 2012, 1:22

Здрасти колега,
В отговор на твоя въпрос, който може да излезе не много лек проблем искам да ти предложа няколко неща, които да провериш:
1. АГР не би трябвало да се отваря много лесно с всмукване с уста. Когато е отворен (тоест под вакум), при отпускане клапана трябва да се затвори плътно със силата на пружината, затова го провери пак.Най-лесно става, като взимаш части от някоя морга но с вариант за връщане.
2. Този модел дебитомер не се разглобява и не се чисти-някои колеги ги пръскат с различни спреове, ако дебитомера е аут нищо неможе да му помогне. Също така дори два чисто нови дебитомера да пробваш-на живи данни ще показват различни стойности. Мое мнение за такива части да се ползват само оригинални.
3. Факта че не можете да влезнете и да изтриете грешката, с която аз не съм се сблъсвал досега, мислех че дебитомера трябва да изгори, за да покаже грешка ме навежда на мисълта, че проблема не е в него. Аз имах сходен проблем и моя дебитомер не можеше да се обучи и адаптира и купих и нов ориг и той неможа, та накрая смених кабела на двигателя-целия сноп и най накрая колата се оправи.
Ако шума при работа на двигателя не е нормален-шумен или измъчен може и да е кабел.
4. Моята спомагателна водна помпа също изгоря или блокира ненам но я подмених, не си играх с нея да я раздвижвам и поправям, но тя не играе роля в твоя проблем с дебитомера-тя помага на флуида да циркулира при работа на двигателя на празен ход.
Пожелавам ти успех и дано да не съм прав за кабела, защото е голям.....
Аз подмених почти всичко на моята ''тупалка", заради този кабел, който може да е дефектирал от кофти връзка на главния захранващ кабел от акумолатора до двигателя-и него го подмених.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook