Грешка на заключването на волана

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Кара: E90

Грешка на заключването на волана

Мнение от mladenmo » 03 Яну 2012, 14:25

Онзи ден си паля и веднага ми излиза грешка за проблем с електронното заключване на волана в червен цвят. Механично проблем няма, всичко си работи и колата си пали. Колегите от другите форуми не обсъждат евентуални решения, защото колите им са гаранционни и им сменят цялата колона, което по мои предположения ще е 1000-2000 лв.
Има вариант за ъпдейт на софтуера, но хората казват, че скоро пак се появява проблема или изобщо не помага. Някакви други предложения :?: Колата е 2007 Е90 318д.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 3.10.2008
Местоположение: pleven
Пол: Мъж
Кара: bmw F10
Мечтае да кара: M

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от acata » 04 Яну 2012, 20:58

виж това колега може да ти от полза http://www.e90post.com/forums/showthrea ... nextnewest

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от drianov » 05 Яну 2012, 15:26

Лятото като не си карах колата редовно ми се появявше понякога тази грешка но в жълто. Доста се бях притеснил защото като стане така трябва да извадя и вкарам ключа с надеждата че на следващия път ще мога да запаля.. Порових се из форумите и се оказа доста често срещан проблем при Е90. Проблема е в заключването на волана което се води "coil spring". 100-тина лева струва но за да се смени трябва да се махне ербега. За съжаление като започнах да си карам колата редовно проблема изчезна и дори бях забравил за него докато не ти прочетох поста.
Успех!
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: София
Кара: E90

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от mladenmo » 06 Яну 2012, 13:16

Проучването дотук установи наличието на куп грешки, повечето с електричеството. А извода е: не давайте ток на други ! Не знаех, че колата е толкова "чувствителна". Щом не трябва, за какво са изкарали + отпред под капака ?!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от Gqbriel » 19 Яну 2012, 17:06

mladenmo написа:Проучването дотук установи наличието на куп грешки, повечето с електричеството. А извода е: не давайте ток на други ! Не знаех, че колата е толкова "чувствителна". Щом не трябва, за какво са изкарали + отпред под капака ?!?

Много зависи,как си дал ток :yes: не е препоръчително да палиш колата...а и като цяло май май тази марка не харесва да дава ток :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от tnikolov » 02 Фев 2012, 11:50

Колега, и моята кола го направи два пъти този номер до момента зимата. И двата пъти грешката беше жълта. Първият път като ми се случи доста се шашнах, но един колега който бра гайлето на същия проблем само че на Е60, ме посъветва да не паркирам с яко навит волан, я която и да е от посоките.

Вторият път като го направи, вече бях забравил за случилото се.. и естествено волана ми пак беше яко навит при паркирането.. та мисълта ми е да видиш дали и ти не го оставяш навит :) От тогава до сега няма грижи/грешки.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 12.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от coper » 03 Окт 2017, 18:54

Как се решава проблема колеги, че и на мен се появи в червено?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от andy » 04 Окт 2017, 14:45

Изключване на модула с кодиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от Dextuar » 04 Окт 2017, 15:35

Или ако си с много стар софтуер, ъпдейт на CAS-a ;)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Грешка на заключването на волана

Мнение от vld » 04 Окт 2017, 15:54

Gqbriel написа:
mladenmo написа:Проучването дотук установи наличието на куп грешки, повечето с електричеството. А извода е: не давайте ток на други ! Не знаех, че колата е толкова "чувствителна". Щом не трябва, за какво са изкарали + отпред под капака ?!?

Много зависи,как си дал ток :yes: не е препоръчително да палиш колата...а и като цяло май май тази марка не харесва да дава ток :dunno:


Давал съм ток доста пъти и с Е90 и с Е60, няма драма, колата винаги запалена, важно е да са хубави кабелите с добро сечение подходящо за протичащия ток по тях, че ако се опитвате да запалите някой 3 литров дизел с кабели от ОМВ, просто ще се измъчите :yes:
Проблем може да се получи ако вашия акумулатор е много изтощен, тогава и запалена и загасена все тая, консуматора като дръпне всичко де що има в акумолатора и модулите ще се шашнат, а ако е запалена алтернатора може да изпуши.
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook