Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Почистване на DPF/катализатор при Е90 с Tunap + Xenum

Мнение от 90e90e » 16 Дек 2012, 20:39

vanko242 написа:
elkanito написа:аз имах проблем с pdfфилтарът на е 91 2008 ефикасен и евтин вариант пароструика и 20000 км без проблем откакто сам го чистил :lol:

....е'ко сега, набутал съм се значи!


човека говори за "pdfфилтарът"... може би нещо друго е "прекарал" през пароструйката... някой datasheet примерно... :D :D :D
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Почистване на DPF/катализатор при Е90 с Tunap + Xenum

Мнение от memorex » 16 Дек 2012, 21:37

:mhihi: :mhihi: :mhihi: .H....х се от смях.Между другото ако някой ми го свали без пари и аз ще го изкарам на "мастилено струйка"

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.03.2013

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от dragokirov » 11 Мар 2013, 10:22

Съжалявам, че повдигам толкова стара тема, ама май по-нова няма. Имам проблем с този филтър и почистването с Tunap има ефект само около 300км. Настъпване извънградско, принудителна регенерация и т.н., всички проби и нищо. Питането ми е, дали има някакъв друг вариант за почистване, по възможност проверен, който бих могъл да пробвам преди да купя нов ДПФ. Физическото и софтуерно премахване не са вариант, искам колата да е сток. Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от 90e90e » 11 Мар 2013, 13:25

dragokirov написа:Съжалявам, че повдигам толкова стара тема, ама май по-нова няма. Имам проблем с този филтър и почистването с Tunap има ефект само около 300км. Настъпване извънградско, принудителна регенерация и т.н., всички проби и нищо. Питането ми е, дали има някакъв друг вариант за почистване, по възможност проверен, който бих могъл да пробвам преди да купя нов ДПФ. Физическото и софтуерно премахване не са вариант, искам колата да е сток. Поздрави!


Първо искам да те поздравя за решението да не променяш сток формата на автомобила си! Подкрепям те!

А сигурен ли си, че проблема е именно в ДПФ-а? Къде и кой направи диагностика - сигурен ли си, че проблема е конкретизиран? Аз лично не мога да си обясня как ДПФ-а се задръства за едва 300 километра... - или не е почистен добре, или има нещо, което е променено в конструкцията му... Във втория случай, просто нямаш шанс освен да търсиш друг (нов или втора ръка)
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.03.2013

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от dragokirov » 11 Мар 2013, 14:05

Здравей, колега и благодаря за отзива!
Диагностика е правена на няколко места, като едно от тях е Камор ауто и диагнозата е една и съща. Факта, че след третиране с Tunap имаше известно подобрение, също говори, че филтърът си е заминал. Проблем е, че вече колата не може да се кара, защото е в сервизен режим или по-точно така ми казаха. Ще ми се да направя още един опит за почистване, преди да поръчам нов филтър, че цената му хич не е малка. Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от The^Maniac » 11 Мар 2013, 15:12

Здравейте колеги!

От съвсем скоро и аз съм горд собственик на Е90 330д. Компютърът ми дава, че на DPF филтъра му остават 4000км живот. Виждам, че са коментирани вече мненията за и против махането на този филтър. Всеки разбира се сам си преценява. Аз съм решил да го махна, както софтуерно, така и физически.

Въпросът ми е към тези, които също са махнали филтрите си. Има ли някаква разлика във вървенето, разхода и поведението на колата след това?

Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.03.2013

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от dragokirov » 11 Мар 2013, 16:02

За вървене и разход, нямам идея, но силно се съмнявам да има голяма разлика. Виж, относно пушилката зад кола без филтър съм сигурен, виждал съм го на други автомобили и това също е причина да не го махам. Няма да коментирам и нашенските майстори по автомобилен софт. Тая хубавица да чорляви, айде нема нужда.
Но си прав в едно, всеки сам си решава. Майната му на чистия въздух. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от 90e90e » 11 Мар 2013, 21:24

The^Maniac написа:От съвсем скоро и аз съм горд собственик на Е90 330д. Компютърът ми дава, че на DPF филтъра му остават 4000км живот. Виждам, че са коментирани вече мненията за и против махането на този филтър. Всеки разбира се сам си преценява. Аз съм решил да го махна, както софтуерно, така и физически.


А защо просто не си занулиш инспекцията и да изчакаш да "му дойде времето"???
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.03.2013

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от dragokirov » 12 Мар 2013, 11:46

Хм, странно! До вчера гугъла мълчеше по въпроса. :dunno:
Записах си час за днес следобед. "Майсторите" ми се видяха доста щедри на обещания, ма Драго тоя филм вече го е гледал. На тоя филтър му давам последен шанс. Ако тия не се справят, вкарвам ги в списъка на големите приказки или къде да не си харчим парите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от The^Maniac » 12 Мар 2013, 12:33

90e90e написа:
The^Maniac написа:От съвсем скоро и аз съм горд собственик на Е90 330д. Компютърът ми дава, че на DPF филтъра му остават 4000км живот. Виждам, че са коментирани вече мненията за и против махането на този филтър. Всеки разбира се сам си преценява. Аз съм решил да го махна, както софтуерно, така и физически.


А защо просто не си занулиш инспекцията и да изчакаш да "му дойде времето"???


А тя тази инспекция не мери ли реално оставащия му живот по някакъв начин? Ако просто я зануля как ще разбера, че "му е дошло времето"?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от vanko242 » 12 Мар 2013, 13:49

The^Maniac написа:
90e90e написа:
The^Maniac написа:От съвсем скоро и аз съм горд собственик на Е90 330д. Компютърът ми дава, че на DPF филтъра му остават 4000км живот. Виждам, че са коментирани вече мненията за и против махането на този филтър. Всеки разбира се сам си преценява. Аз съм решил да го махна, както софтуерно, така и физически.


А защо просто не си занулиш инспекцията и да изчакаш да "му дойде времето"???


А тя тази инспекция не мери ли реално оставащия му живот по някакъв начин? Ако просто я зануля как ще разбера, че "му е дошло времето"?


не, цифрите са ориентировъчни...
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.03.2013

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от dragokirov » 13 Мар 2013, 16:50

Здравейте отново, колеги. След 24 часов престой в сервиза, моята хубавица има чисто нов, стар ДПФ. Утре ще ида да и нулират филтъра и газ. Този път, май се получи. Остава да видим колко ще изкара?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от vanko242 » 13 Мар 2013, 17:46

dragokirov написа:Здравейте отново, колеги. След 24 часов престой в сервиза, моята хубавица има чисто нов, стар ДПФ. Утре ще ида да и нулират филтъра и газ. Този път, май се получи. Остава да видим колко ще изкара?

...вземи си данните от майстора и ги постни тук.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.03.2013

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от dragokirov » 14 Мар 2013, 13:14

Здравейте, колеги!
След диагностика и зануляване на брояча на ДПФ-а, за сега всичко е ОК.
Данните които записах са следните:
2mBar при празен ход
12mBar при 2500об/мин.
21mBar при 4000об/мин.

Температура в началото при празен ход 167градуса, Δt 12 градуса. В последствие 228 градуса Δt6 градуса
Температура при 4000об/мин. в продължение на около половин минута-368градуса Δt3 градуса.
Моля, ако има специалисти, да кажат в нормата ли са данните. Иначе колата не мога да я позная, върви и няма сажди грам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Re: Почистване на катализатор/DPF при Е90 с Tunap+Xenum

Мнение от El Diablo » 09 Апр 2014, 7:39

Колеги, е91 320д 163 колко катализатора има ? Само този след турбото ли е? Има по средата на колата отдолу още нещо, но гърне ли е или пак е катализатор? С ръчкане по магистралата на места с 170 с цел почистване на кюнците :mhihi: , разхода накрая беше 4.6 :mhihi: Препоръчвам на всеки да го маха, колата върви една идея по-добре, аз поне останах доволен

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook