Смяна на маслото на автоматик е90?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 330D E90
Мечтае да кара: //M

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от Mikenc » 14 Апр 2017, 14:40

Забравих да спомена модела.. 325i 04.2006 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 3.05.2016
Пол: Мъж
Кара: 330D E90
Мечтае да кара: //M

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от Mikenc » 16 Апр 2017, 22:55

Здравеите ! Понеже не открих тема която да ми помогне пиша тук. Изпробвах 1 325i автоматик(2006),даже сам оставил минимално капаро.. Та на кратко,колата ми хареса с изключение на е едно леко разтрисане при превключване на задна,все едно се опита да тругне преди да сьм пуснал спирачката..,после всичко си работеше идеално,сменя доста меко изпровах я и на спорт,нагоре надоло всчко нормално,освен това разтрисане на задна. Колата беше студена ако има значение...До сега не сьм имал автомат и сьм доста бос в това отношение и се надявам някой да ме просвети,нормално ли е това или е основателна причина за претиснение.?!?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 27.05.2016

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от rolerboll » 25 Авг 2017, 20:00

Мисля , че ще ви е интересно .

https://www.zf.com/corporate/en_de/afte ... ang_1.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от djakere4a » 13 Сеп 2017, 15:29

Колеги, при превключване на Р и N работи тихо и добре, но при R и D доста променя звука. Не знам дали идва от скоростната кутия или от другаде /може би ангренаж/. Бихте ли дали съвет на къде да се насоча.
https://www.youtube.com/watch?v=DC8bQCHHX_w&feature=youtu.be

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от Taruno » 13 Сеп 2017, 15:43

djakere4a написа:Колеги, при превключване на Р и N работи тихо и добре, но при R и D доста променя звука. Не знам дали идва от скоростната кутия или от другаде /може би ангренаж/. Бихте ли дали съвет на къде да се насоча.
https://www.youtube.com/watch?v=DC8bQCHHX_w&feature=youtu.be


Нормално е при D или R да работи по-шумно нали вече е под натоварване, никога не можеш да сравниш колата на скорост и не

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от djakere4a » 14 Сеп 2017, 7:12

Да, променя звука и надига дупето малко даже на студен мотор, но тоя шум на D и R беше доста по-малък преди 2-3 месеца. /виж клипа/.
Затова предположих, че е дошло време за обслужване на кутията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от vvasilev1 » 14 Сеп 2017, 8:26

Сигурно торк конвертора ще мре. Закарай колата в сервиз за трансмисии. Няма да оправиш нищо със смяна на маслото, а само ще си дадеш парите на вятъра. Ако сменяш торка пак ще се налива ново масло и филтър.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.04.2017

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от LoneWolf » 20 Сеп 2017, 21:31

Здравейте, от няколко дни имам Е91, 325 дизел, автоматик, 2009 година. На 140 000 км.

Понеже грам не разбирам от коли започнах да чета всичко във форума и общо взето разбрах какво е добре да погледна и сменя. Само с това пусто масло за скоростната кутия се обърках нацяло. Мненията са доста различни. Според някой трябва задължително да се сменя, друг пък смята, че не е необходимо и дори може да започнат проблеми след смяната и риска не си струва, а трети, че трябва просто да се долива, ако има нужда. Та в крайна сметка мога ли някъде да видя точно на конкретен модел какво казват в БМВ, черно на бяло. Имам някакви книжки, но всичко е на италиански и общо взето нищо не разбрах. Благодаря и поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от Gqbriel » 21 Сеп 2017, 8:22

LoneWolf написа:Здравейте, от няколко дни имам Е91, 325 дизел, автоматик, 2009 година. На 140 000 км.

Понеже грам не разбирам от коли започнах да чета всичко във форума и общо взето разбрах какво е добре да погледна и сменя. Само с това пусто масло за скоростната кутия се обърках нацяло. Мненията са доста различни. Според някой трябва задължително да се сменя, друг пък смята, че не е необходимо и дори може да започнат проблеми след смяната и риска не си струва, а трети, че трябва просто да се долива, ако има нужда. Та в крайна сметка мога ли някъде да видя точно на конкретен модел какво казват в БМВ, черно на бяло. Имам някакви книжки, но всичко е на италиански и общо взето нищо не разбрах. Благодаря и поздрави!

Незнам къде си чел,НО не е за автоматични кутии...масло на автоматик се сменя в пробег от 70-100к км - препоръчително на по-малкия интервал ,това е предписание от производител...това не е ръчна скоростна кутия и нещата са малко по-сложни.
С две думи - трябва да смениш,ако искаш да ти е мирна главата.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от vld » 21 Сеп 2017, 9:02

Къде в София могат да ми сменят маслото на автоматика с машина, за да се смени цялото?
Давайте мнения кой къде е сменявал и колко му е струвало, като пишете каква е колата с кой мотор коя кутия, ако не знаете модела на кутията, мотора и годината на колата пак върши работа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от Gqbriel » 21 Сеп 2017, 9:15

vld написа:Къде в София могат да ми сменят маслото на автоматика с машина, за да се смени цялото?
Давайте мнения кой къде е сменявал и колко му е струвало, като пишете каква е колата с кой мотор коя кутия, ако не знаете модела на кутията, мотора и годината на колата пак върши работа.

Знам за джемини - имат ценоразпис на сайта с всико необходимо
знам за sachs-a
За други НЕ се сещам,обаче те съветвам да смениш и уплътнението на мехатроника ..а за това се сваля той
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от drago9205 » 21 Сеп 2017, 17:08

vld написа:Къде в София могат да ми сменят маслото на автоматика с машина, за да се смени цялото?
Давайте мнения кой къде е сменявал и колко му е струвало, като пишете каква е колата с кой мотор коя кутия, ако не знаете модела на кутията, мотора и годината на колата пак върши работа.


Гледах някакви постове във ФБ преди време и ми се стори(тоест по спомен имаше клипчета/снимки), че и в Мопарт сменят с машина. (оп... Gqbriel е споменал вече)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: Смяна на маслото на автоматик е90?

Мнение от motofan » 11 Окт 2017, 11:51

Малко късно ,ма аз ме виждам особен смисъл от машина при положение че успях да източа почти 9 литра като свалих и мехатроника,което си е 90% от всичкото . :dunno:

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook