как да следим температуратата на нашите е 9X

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 3.10.2008
Местоположение: pleven
Пол: Мъж
Кара: bmw F10
Мечтае да кара: M

как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от acata » 18 Сеп 2011, 4:08

та колеги темата е следната наскоро ми светна лампата че коата е загряла смених термостат и помпа сега всичко е ок. но 1000лв. назад на диягностика ми пказа че е помпата но аз смених и помпата и термостата
ще сложа и подробни снимки с интервенциите по смяната на помпата и термостата но как да избегнем такива изненади за напред има ли начин да проследим това колко е работната тем.на е 90 325и
Последна промяна acata на 18 Сеп 2011, 10:10, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.10.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D Touring Automatic

Re: как да следим температуратата ма нашите е 9X

Мнение от flathew » 18 Сеп 2011, 9:24

Начин има, ама е много много тромав. Трябва да се влезне в сервизното меню на колата, то да се отключи и след това ако не се лъжа в седмо подменю излизаше температурата на охлаждащата течност. Както казах, тромава работа :) . Относно как се влиза в сервизното меню ето как:
viewtopic.php?f=35&t=77494&hilit=%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE+%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8E
Поздрави!
Ein Mensch braucht keinen Stern, keinen Blitz und auch keine 4 Ringe. Ein Mensch braucht 2 Nieren :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 19.01.2008
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от jeki_tdi » 18 Сеп 2011, 21:16

много 1000 лв са ти взели

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 3.10.2008
Местоположение: pleven
Пол: Мъж
Кара: bmw F10
Мечтае да кара: M

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от acata » 18 Сеп 2011, 21:21

помпата е 800лв. а термостата е 170

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Roman 1 » 18 Сеп 2011, 21:42

jeki_tdi написа:много 1000 лв са ти взели

Ако отиде в сервиза на Камор, може и повече да му вземат, без дори и работа да му свършат.
А иначе по въпроса "Как да следим температурата...", виж темата:
viewtopic.php?f=112&t=41775
Точка 7 от списъка (в първия пост) с функциите на скритото меню е търсената опция.
Интересно е да се рови там, но е досадно ако искаш винаги да можеш да следиш на колко градуса е охладителната течност на ДВГ-то (или някоя др. функция), защото при всяко палене трябва да влизаш в менюто по описания начин, като успоредно с това губиш временно показанията на малкия дисплей (между двата часовника на таблото).
Това е което знам. Ако има и други начини, ще се радвам да ги научим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Gqbriel » 21 Сеп 2011, 11:00

Roman 1 написа:
jeki_tdi написа:много 1000 лв са ти взели

Ако отиде в сервиза на Камор, може и повече да му вземат, без дори и работа да му свършат.
А иначе по въпроса "Как да следим температурата...", виж темата:
viewtopic.php?f=112&t=41775
Точка 7 от списъка (в първия пост) с функциите на скритото меню е търсената опция.
Интересно е да се рови там, но е досадно ако искаш винаги да можеш да следиш на колко градуса е охладителната течност на ДВГ-то (или някоя др. функция), защото при всяко палене трябва да влизаш в менюто по описания начин, като успоредно с това губиш временно показанията на малкия дисплей (между двата часовника на таблото).
Това е което знам. Ако има и други начини, ще се радвам да ги научим.


Ето това изобщо не ми харесва при някои от новите модели..пример и с X1,ново новичко на 6 месеца от прозиводствена дата и отчитане на температурата - да ама не,дори не знам как се влиза в сервизно меню :mhihi: ,ако някой знае да сподели ..караш караш и как ще разбереш дали всичко е нормално :kuku:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от MaXimal » 21 Сеп 2011, 12:49

Gqbriel написа:
Roman 1 написа:
jeki_tdi написа:много 1000 лв са ти взели

Ако отиде в сервиза на Камор, може и повече да му вземат, без дори и работа да му свършат.
А иначе по въпроса "Как да следим температурата...", виж темата:
viewtopic.php?f=112&t=41775
Точка 7 от списъка (в първия пост) с функциите на скритото меню е търсената опция.
Интересно е да се рови там, но е досадно ако искаш винаги да можеш да следиш на колко градуса е охладителната течност на ДВГ-то (или някоя др. функция), защото при всяко палене трябва да влизаш в менюто по описания начин, като успоредно с това губиш временно показанията на малкия дисплей (между двата часовника на таблото).
Това е което знам. Ако има и други начини, ще се радвам да ги научим.


Ето това изобщо не ми харесва при някои от новите модели..пример и с X1,ново новичко на 6 месеца от прозиводствена дата и отчитане на температурата - да ама не,дори не знам как се влиза в сервизно меню :mhihi: ,ако някой знае да сподели ..караш караш и как ще разбереш дали всичко е нормално :kuku:



Преди да започне да става ненормално ще ти светне лампа ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Gqbriel » 21 Сеп 2011, 13:36

MaXimal написа:Преди да започне да става ненормално ще ти светне лампа ;)


:mrgreen: :banghead: Да де - живеем за мига..пък на всяка светната лампичка се олеква прилично :mhihi: Като това да си прецакан с HDD навигация - няма сменяне на картата освен в дилър :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Alexi » 21 Сеп 2011, 13:42

1000 за водна помпа и термостат :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от kronos » 21 Сеп 2011, 19:08

Реално цената и е около 680лв, и термостата около 130лв. Помпата е електрическа и е свързана с ЕКУ на мотора, и като цяло няма нищо общо с нормалните помпи.
Температурата може да я видиш по следния начин: задържаш копчето за километрите и като влезеш в скритото меню превърташ със натискане до 19, въвеждаш сбора от последните пет цифри на рамата и после отиваш на меню 7.
Нали знаеш че работната температура е променлива от 72 до 112 градуса, като мине 112 трябва да ти изписка че е загряла колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от armen » 18 Ное 2011, 17:25

:) ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ НЯКОЙ ЗНАЕЛИ ТОЧНО КОЛКО Е РАБОТНАТА ТЕМПЕРАТУРА 2.0Д-M47N2 ДВИГАТЕЛЯ И ВЪОБЩЕ ДИЗЕЛИТЕ , ЗНАМ ЧЕ Е ПРОМЕНЛИВА НО НА КОЛКО ОТВАРЯ ТЕРМОСТАТА...ОТКЛЮЧИЛ СЪМ СКРИТОТО МЕНЮ И ВАРИРА ОТ 72гр ДО 85гр , КОЛКОТО ДА ИМА ОТКЛОНЕНИЕ ВСЕ ПАК 10-13 гр СИ Е ЕБАСИ РАЗЛИКАТА ....ПИТАМ СЕ ДАЛИ МИ Е НАРЕД ТЕРМОСТТАТА И ТОВА ВОДИ ДО ДРУГИ ПРОБЛЕМИ ПРИМЕРНО НЕ ДОСТИГА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ДА ВКЛЮЧИ РЕГЕНЕРАЦИЯ НА ФИЛТЪРА ЗА ТВЪРДИ ЧАСТИЦИ И ТН... И ТН... :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 19.11.2004
Местоположение: СОФИЯ
Кара: 535d
Детайли за колата: E30 convertible

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от armen » 27 Ное 2011, 19:09

:mhihi: РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА 88-93гр АКО ИМАТЕ РАЗЛИКИ КАКТО В МОЯТ СЛУЧАЙ ТЕТМОСТАТТИТЕ СА ВИ ЗА СМЯНА.... :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Jenerala » 04 Дек 2011, 20:23

Колегата armen е изключително прав(също от личен опит). Ще си позволя да дам един съвет, всеки който забележи че зимата колата му има нужда от малко повече натискане за да върви като лятото или разхода му е осезаемо завишен (както при мен 2-2.5л.), веднага трябва да отключи скритото меню и да проследи температурата и както каза колегата по горе термостатите ви са за смяна, но аз ще добавя пак от личен опит. СМЕНЕТЕ ПЪРВО МАЛКИЯ ТЕРМОСТАТ мисля че се казва "термостат на АГР-а" , ПЪРВО че е по-евтин, ВТОРО сменя се за 10мин. и не повече от 10лв., а не както на мен в един сервиз ми искаха 40лв. за смяна ама без да стоя до колата :clap: и ТРЕТО както на предното ми Е46 така и на сегашното Е91 смених големия термостат, но и в двата случея се оказа че проблема е в малкия.
УСПЕХ!!!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 530d, Qashqai 1.6dCi CVT
Детайли за колата: BMW F10 530d
Nissan Qashqai 1.6dCi CVT

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от drianov » 10 Дек 2011, 10:23

При мен също има проблем с термостатите... Откакто е по студено с температури около 0-та колата не успява да загрее. Температурата достига максимум 60 градуса дори и при сравнително дълги градски курсове (10-20 км). Прави ми впечетление че 50 градуса достига за броени минути и след това много бавно, дори на моменти невъзможно да стигне 60 градуса. Интересното е обаче че веднъж направила 65 градуса колата загрява доста бързо до 80 градуса и след това започва да поддържа 80-85 градуса и дори при спускане на скорост не пада под 80 градуса :?:
Ако навън е топло, примерно около 10 градуса си прави директно 82-83 градуса и нямам проблем с отоплението :lol:
Сега ясно е че термостатите са 2, но някой може ли да поясни как са вързани - паралелно или последователно? Ако малкия е дефектен какви са симптомите? Ако е големия е дефектен какви са симптомите?
Иначе в понеделник съм в Дару кар и ми искат 404 лв за двата термостата и антифриз. Ясно е че ако само малкия е за смяна ще ми излезне доста по евтино защото няма да се сменя антифриза, а и на всичкото отгоре разбрах че е по сложна процедура и се притеснявам да не ми "зас**ат" колата...
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 17.10.2007
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: F10 525d AT

Re: как да следим температуратата на нашите е 9X

Мнение от Jenerala » 11 Дек 2011, 8:57

При мен държеше 70-75, смених основния 70лв. и - никаква разлика (т.е. бил е здрав) от това разбирам че дори и здрав от него повеяе нищо не зависи, смених малкия 35лв. и сега си прави 87-94. Това са съвети от опит, за по-професионални съвети ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ.
Изображение

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook