е90 320д придърпва

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 20.01.2008
Местоположение: София
Кара: e90 320d 163hp 2006

Re: е90 320д придърпва

Мнение от baga » 13 Мар 2015, 12:30

sapio написа:
baga написа: Имах късмета да попадна на човек, който знаеше от къде идват главоболията и ми го демонстрира за две минути. Спести ми много време и пари.


Трябва ли да ти пълним личните съобщения с въпроси кой е човекът?

Човекът е мой приятел, не е монтьор! :winky: Не ти трябва никой, дръпни мъркуча! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Shadowed » 29 Мар 2015, 13:32

Пичове, аз съм смяна или рециклация на торк конвертор :|
Да препоръчате място, майстор, сервиз...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Taruno » 29 Мар 2015, 17:32

прочети темата в Е60 форума

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Tsapo » 30 Апр 2015, 8:28

Здравейте, колеги.
Поради причината, че проблема с придръпването си го има ( прави го рядко ) тези дни четох по-чуждите форуми дали са имали такъв проблем. Оказа се, че не само ние се оплакваме от този досаден проблем. Поляците споделят същите симптоми в техния форум на БМВ и дискутират проблема 28 страници ( аз четох до 15-та страница и ми писна ) В общи линии това, което успях да разбере от техния език е, че главния виновник за този проблем е ЕГР-ра. Първоначално набеждават ДПФ но се оказва, че коли, които фабрично нямат ДПФ имат същия проблем. В крайна сметка няколко човека за запушили вакумния маркуч на ЕГР и са карали известно време така и споделят след това, че проблема е изчезнал напълно.
Мисля и аз да пробвам да го направя но се притеснявам от факта, че имам ДПФ, който при последното преглеждане на колата ми казаха, че е със стойности на нов. Ако сложа винтче и запуша маркуча и карам така да кажем 1-2 седмици ще му стане ли нещо на ДПФ и освен грешката, която би трябвало да светне ще има ли други проблеми за колата ?

Забравих да допълня, че всички споделят, че проблема се появява само когато външната температура е около 15+ и нагоре ( но не винаги като е топло ) Зимата нямат този проблем. При ме също зимата в студеното време го нямаше, появи се за пръв път след като чистих ЕГР и температурата беше около 14+ :ranting:

В темата един колега е качил клип с придръпването ( при него доста сериозно прекъсва мотора )
https://www.youtube.com/watch?t=36&v=9fnPhmwuseM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 20.01.2008
Местоположение: София
Кара: e90 320d 163hp 2006

Re: е90 320д придърпва

Мнение от baga » 06 Май 2015, 5:57

Казвам ви, че е от Агр-а, но никой не слуша. Колега, щом имаш Дпф, запуши вакума само за проба. Щом изолираш Агр-а, ще затлачи Дпф-а.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Tsapo » 07 Май 2015, 8:56

Така...... :)
Мога да кажа, че проблема е изяснен и отстранен.
Във вторник ходих при колегата Никола.
Закачи колата и първоначално каза, че има проблем с електронното управление на турбината.
Казах му, че аз се съмнявам в ЕГР и той го разкачи за проба.
Без ЕГР стойностите бяха в норми и първоначално набеденото управление отпадна като проблем.
Никола имаше соленоиден клапан като моя и го сложихме за проба. Карах така два дни и общо 150км. Колата за момента се държи перфектно и няма и помен от придръпването.
Днес сутринта му върнах неговия и сложихме чисто нов. Отново закачихме колата и всичко беше ОК.
Искам да изкажа искрени благодарности на Никола и на колегата baga :bowdown: :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от awful » 07 Май 2015, 12:31

Tsapo написа:Така...... :)
Мога да кажа, че проблема е изяснен и отстранен.
Във вторник ходих при колегата Никола.
Закачи колата и първоначално каза, че има проблем с електронното управление на турбината.
Казах му, че аз се съмнявам в ЕГР и той го разкачи за проба.
Без ЕГР стойностите бяха в норми и първоначално набеденото управление отпадна като проблем.
Никола имаше соленоиден клапан като моя и го сложихме за проба. Карах така два дни и общо 150км. Колата за момента се държи перфектно и няма и помен от придръпването.
Днес сутринта му върнах неговия и сложихме чисто нов. Отново закачихме колата и всичко беше ОК.
Искам да изкажа искрени благодарности на Никола и на колегата baga :bowdown: :bchug:


Искаш да кажеш соленоиден клапан е управление на вакума за ЕГР.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Tsapo » 07 Май 2015, 13:21

awful написа:
Tsapo написа:Така...... :)
Мога да кажа, че проблема е изяснен и отстранен.
Във вторник ходих при колегата Никола.
Закачи колата и първоначално каза, че има проблем с електронното управление на турбината.
Казах му, че аз се съмнявам в ЕГР и той го разкачи за проба.
Без ЕГР стойностите бяха в норми и първоначално набеденото управление отпадна като проблем.
Никола имаше соленоиден клапан като моя и го сложихме за проба. Карах така два дни и общо 150км. Колата за момента се държи перфектно и няма и помен от придръпването.
Днес сутринта му върнах неговия и сложихме чисто нов. Отново закачихме колата и всичко беше ОК.
Искам да изкажа искрени благодарности на Никола и на колегата baga :bowdown: :bchug:


Искаш да кажеш соленоиден клапан е управление на вакума за ЕГР.


Да, намира се непосредствено до ЕГР.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 13.03.2013

Re: е90 320д придърпва

Мнение от yordan_ichev » 08 Май 2015, 10:55

Tsapo написа:Да, намира се непосредствено до ЕГР.


А ако ЕГР е изключен софтуерно и пак придърпва? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Tsapo » 08 Май 2015, 13:18

yordan_ichev написа:
Tsapo написа:Да, намира се непосредствено до ЕГР.


А ако ЕГР е изключен софтуерно и пак придърпва? :)


Остава тогава управлението на турбината да е сдало багажа :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 20.01.2008
Местоположение: София
Кара: e90 320d 163hp 2006

Re: е90 320д придърпва

Мнение от baga » 10 Май 2015, 10:12

Tsapo написа:Така...... :)
Мога да кажа, че проблема е изяснен и отстранен.
Във вторник ходих при колегата Никола.
Закачи колата и първоначално каза, че има проблем с електронното управление на турбината.
Казах му, че аз се съмнявам в ЕГР и той го разкачи за проба.
Без ЕГР стойностите бяха в норми и първоначално набеденото управление отпадна като проблем.
Никола имаше соленоиден клапан като моя и го сложихме за проба. Карах така два дни и общо 150км. Колата за момента се държи перфектно и няма и помен от придръпването.
Днес сутринта му върнах неговия и сложихме чисто нов. Отново закачихме колата и всичко беше ОК.
Искам да изкажа искрени благодарности на Никола и на колегата baga :bowdown: :bchug:

Радвам се, че успях да помогна! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 17.07.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d SE E90

Re: е90 320д придърпва

Мнение от morto » 30 Юни 2015, 16:39

Имам същия проблем с придръпването + при форсиране на колата до 4000об на втора или трета предавка - загуба на мощност между 2 и 3000 об. чух теорий от майстори като скапано ел.управление на турбо, разбита геометрия на турбо и т.н... днес го разкачих маркучлето от ЕГР, колата върви по-добре проблема с загубата на мощността при форсиране не се появи докато карах, придърпването също не съм го усетил. Интересното е, че не ми святка чек на таблото! Въпроса е кво да го правя соленоидов клапан ли да търся, нов ЕГР ли? Да остане изолиран ли?

p.s. след около 40км светна чека, но пък колата лети... :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Tsapo » 01 Юли 2015, 12:57

morto написа:Имам същия проблем с придръпването + при форсиране на колата до 4000об на втора или трета предавка - загуба на мощност между 2 и 3000 об. чух теорий от майстори като скапано ел.управление на турбо, разбита геометрия на турбо и т.н... днес го разкачих маркучлето от ЕГР, колата върви по-добре проблема с загубата на мощността при форсиране не се появи докато карах, придърпването също не съм го усетил. Интересното е, че не ми святка чек на таблото! Въпроса е кво да го правя соленоидов клапан ли да търся, нов ЕГР ли? Да остане изолиран ли?

p.s. след около 40км светна чека, но пък колата лети... :angel:



Въпросното " придръпване " само в средните обороти с леко натиснат педал на газта ли ти го прави ?
Щом нямаш проблеми с разкачен ЕГР значи проблема ще е в управлението му.
Може да потърсиш от някой със същата кола да ти даде управление за проба преди да купуваш ново ( на мен ми дадоха старо управление и карах с него 2 дни ).
Ако се потвърди, че упр. на ЕГР е проблема сваляш чистиш самия ЕГР слагаш ново управление и си готов ( тези манипулации са лесни и не изискват да имаш сериозни умения )
Управлението в БМВ е 240лв. но има колеги от форума, които могат да ти го предложат на цена около 120лв. ( ново )

p.s. Колега ако колата ти има ДПФ, който е изправен, не карай много с разкачен ЕГР, защото не е добре за ДПФ-а.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 17.07.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d SE E90

Re: е90 320д придърпва

Мнение от morto » 01 Юли 2015, 14:12

Придърпването го праваше около 1500+оборота, егр съм го чистил преди време и преди и след чистенето проблемите бяха същите. Нямам дпф още от завода, което ме бута към премахването на егр,единственото което ме притеснява е какво се случва със загряването и малкия термостат при евентуалното премахване на егр... мисля да покарам известно време със светещ чек да се убедя че е от там идват проблемите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Tsapo » 02 Юли 2015, 6:10

morto написа:Придърпването го праваше около 1500+оборота, егр съм го чистил преди време и преди и след чистенето проблемите бяха същите. Нямам дпф още от завода, което ме бута към премахването на егр,единственото което ме притеснява е какво се случва със загряването и малкия термостат при евентуалното премахване на егр... мисля да покарам известно време със светещ чек да се убедя че е от там идват проблемите.


Щом си го чистил значи му сменяш управлението за 2мин. и си готов. Покарай още така поне за да си сигурен, че няма да даваш пари на вятъра.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook