е90 320д придърпва

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Leon » 28 Фев 2012, 10:07

Пишете и ориентировъчна цена на тези ремонти, често срещан проблем е и ще бъде от помощ на другите.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 17.01.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 330xd

Re: е90 320д придърпва

Мнение от acorde » 28 Фев 2012, 22:51

В Гемини4 свърших тази работа .Вариантите бяха 2.Вариант 1ви рециклиране на турбината от тях+ работа масло филтри всичко включено 1500лв и колата остава за 3дни.Аз избрах вариант2 с нова турбина и всичко останало +масла работа консумативите за 2300лв колата остава за 2дни.Избрах нова турбина защото мисля да си карам колата още дълго време :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Пловдив

Re: е90 320д придърпва

Мнение от cupra » 06 Юни 2012, 17:12

Няма ли някво решение с това придърпване моята не е атоматик а ръчка и пак придърпва на 1700 оборота. Няма грешки на диагностика и незнам какво да търся? проверени са дюзи, дебитомер, турбо всичко е 6.
Помагайте....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: е90 320д придърпва

Мнение от vanko242 » 06 Юни 2012, 17:27

acorde написа:В Гемини4 свърших тази работа .Вариантите бяха 2.Вариант 1ви рециклиране на турбината от тях+ работа масло филтри всичко включено 1500лв и колата остава за 3дни.Аз избрах вариант2 с нова турбина и всичко останало +масла работа консумативите за 2300лв колата остава за 2дни.Избрах нова турбина защото мисля да си карам колата още дълго време :yes:


колега, само за инфо имаш ли теглич на автомобила си, или имало ли е някога?.....
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 26.12.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///М3 SMG
Мечтае да кара: BMW M3 CSL, M3 GTR, M3 GTS
Детайли за колата: Направо не върви, но уж завива :)

Re: е90 320д придърпва

Мнение от TeroRider » 08 Юни 2012, 9:59

Само искам да кажа, понеже прочетох назад в темата че колеги са пробвали да подобряват работата на мотора с добавки, това е грешна практика. Чичо ми си съсипа дюзите на S-класата (320 CDI) с добавка. Потвърдиха от Мерцедес, че е от това. Продават се страшни боклуци! По-добре от време на време слагайте от по-скъпото гориво, но не и добавки, особено на дизелов двигател!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sa6opetkov » 08 Юни 2012, 21:22

Лошото е, че понякога пак я усещам на 1500 1700 об. като задържа газ пак придърпва, много рядко но се случва явно това управление на ЕГР нещо скапва, купихго от камор оригинал 180 лева, изкара 1 година :Х Имам лошо впечатление от зеревните части от Камор, купих предни биалетки и на 4000км бяха за смяна. Усещам разлика и в маслото предното бе6е добро колата утихна, сегашното не ми се струва каествено.

Който има проблема с придърпването да си изолира ЕГР-а, ако спе да придърпва най-вероятно е електронно управление или да се почисти клапана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sapio » 11 Юни 2012, 9:02

TeroRider написа: Чичо ми си съсипа дюзите на S-класата (320 CDI) с добавка. Потвърдиха от Мерцедес, че е от това.


:OT: Не знам чичо ти какви добавки е наливал на S-ката, но тук има богата практика за използването на много проверени добавки. Да не говорим, че с качеството на нашите горива по-скоро се получава обратното. А от МБ не знам какво сте очаквали да кажат... Ако е в Балканстар - те самите са нещо като аналог на Камор.

vanko242 написа:
acorde написа:.....


колега, само за инфо имаш ли теглич на автомобила си, или имало ли е някога?.....


Колега, каква е идеята за теглича? (Съвсем сериозно)

:OT: Да не би да е забравил караваната на него :mrgreen:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: е90 320д придърпва

Мнение от vanko242 » 11 Юни 2012, 11:19

sapio написа:
vanko242 написа:
acorde написа:.....


колега, само за инфо имаш ли теглич на автомобила си, или имало ли е някога?.....


Колега, каква е идеята за теглича? (Съвсем сериозно)

:OT: Да не би да е забравил караваната на него :mrgreen:

....е помисли де, автоматик с каравана?! дали е добре за АСК?
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sapio » 11 Юни 2012, 12:53

^ :oops: :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 26.12.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///М3 SMG
Мечтае да кара: BMW M3 CSL, M3 GTR, M3 GTS
Детайли за колата: Направо не върви, но уж завива :)

Re: е90 320д придърпва

Мнение от TeroRider » 11 Юни 2012, 20:07

sapio написа:
TeroRider написа: Чичо ми си съсипа дюзите на S-класата (320 CDI) с добавка. Потвърдиха от Мерцедес, че е от това.


:OT: Не знам чичо ти какви добавки е наливал на S-ката, но тук има богата практика за използването на много проверени добавки. Да не говорим, че с качеството на нашите горива по-скоро се получава обратното. А от МБ не знам какво сте очаквали да кажат... Ако е в Балканстар - те самите са нещо като аналог на Камор.

vanko242 написа:
acorde написа:.....


Абе не знам, но там имаме един приятел който си разбира от работата със сигурност. Просто исках да предупредя колегите да внимават с добавките. В никакъв случай не казвам, че всички са лоши.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Shadowed » 12 Юни 2012, 7:12

vanko242 написа:
sapio написа:
vanko242 написа:
acorde написа:.....


колега, само за инфо имаш ли теглич на автомобила си, или имало ли е някога?.....


Колега, каква е идеята за теглича? (Съвсем сериозно)

:OT: Да не би да е забравил караваната на него :mrgreen:

....е помисли де, автоматик с каравана?! дали е добре за АСК?


И какъв е точно проблема според теб, да се тегли карава с автоматик? Хайде сега помисли ти или се обоснови.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: е90 320д придърпва

Мнение от vanko242 » 12 Юни 2012, 10:20

Shadowed написа:
И какъв е точно проблема според теб, да се тегли карава с автоматик? Хайде сега помисли ти или се обоснови.

......прегряване на маслото в АСК примерно. Колега, аз не съм инженер или механик за да тежи мнението ми тук, но предполагам данните които предлага фирмата производител относно НЕБЛАГОПРИЯТНИТЕ фактори, скъсяващи живота на АСК ще ти бъдат полезни.
Според ZF това са:
• Къси пътувания на разстояния до 8 км с дълги интервали между тях;

• Теглене на тежки ремаркета(каравани) или автомобили е допустимо НО въпреки, че новите кутии са с подсилен хидроусилвател не забравяйте, че колкото по-голямо е натоварването, толкова повече топлина отделя преобразувателя на въртящия момент, от там е задължително инсталирането на допълнителен радиатор в охладителната система на АСК. В допълнение, в случай на продължителна употреба на теглене на ремарке е нежелателно движение на максимална предавка "6,5"! По-добре е да се направи на "4, 3" или"2" .Също трябва да се има предвид, че когато използвате ремарке(каравана), ресурсът на АСК намалява по-бързо, защото много по-бързо се износват фрикционните дискове, муфи........от там и гореспоменатите симптоми в началото на темата
..... ;

• Шофиране върху кални почви или сняг с чести продължителни режими на боксуване;
• Продължителното движение в "задръстване" е комбинирано с рязък старт или резки промени в скоростта (газ-спирачка);
• Продължително шофиране по магистрала с максимална скорост или близка такава;
:bchug: и по-здрави!
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Shadowed » 12 Юни 2012, 19:54

Мерси колега.
В америка и цивилизованите страни само автоматици карат и си теглят караванките от 50 години :) То си има указания за всяка кола какво и колко може да тегли. Естествено че всеки товар си е товар, и то не само за скоростната кутия. Просто съм на мнение че не може да се каже "АСК не става за теглене". :bchug:
Преставам, за да не разводнявам темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 17.01.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 330xd

Re: е90 320д придърпва

Мнение от acorde » 12 Юни 2012, 21:27

vanko242 написа:
acorde написа:В Гемини4 свърших тази работа .Вариантите бяха 2.Вариант 1ви рециклиране на турбината от тях+ работа масло филтри всичко включено 1500лв и колата остава за 3дни.Аз избрах вариант2 с нова турбина и всичко останало +масла работа консумативите за 2300лв колата остава за 2дни.Избрах нова турбина защото мисля да си карам колата още дълго време :yes:


колега, само за инфо имаш ли теглич на автомобила си, или имало ли е някога?.....
Не е имало и няма и в момента :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 17.01.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 330xd

Re: е90 320д придърпва

Мнение от acorde » 12 Юни 2012, 21:32

sa6opetkov написа:Лошото е, че понякога пак я усещам на 1500 1700 об. като задържа газ пак придърпва, много рядко но се случва явно това управление на ЕГР нещо скапва, купихго от камор оригинал 180 лева, изкара 1 година :Х Имам лошо впечатление от зеревните части от Камор, купих предни биалетки и на 4000км бяха за смяна. Усещам разлика и в маслото предното бе6е добро колата утихна, сегашното не ми се струва каествено.

Който има проблема с придърпването да си изолира ЕГР-а, ако спе да придърпва най-вероятно е електронно управление или да се почисти клапана.
Електронното управление може да е заменено с нова версия на такова и колата ще иска софтуерна намеса като дойде време за фейса и става мазало при бмв.Като затапиш Егр връщаш автомобила си с години назад

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook