е90 320д придърпва

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sapio » 18 Май 2011, 10:31

ЕГР и дебитомера и при мен са чистени, но не се оправи.
На 4-та скорост я държа с 1000 оборота и не мърда - стигне ли 1500-1700 и започва да ми се прави. От там си мисля, че е нещо по електрониката, защото ако е запушен филтър ще го прави, да речем, под някакви обороти. Но това е далеч от компетентно съмнение :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sa6opetkov » 22 Май 2011, 15:19

Вчера я водих и диагнозата беше следната: подгревни свещи за смяня, запушен ЕГР (бе6е блокирал от събралата се гняз вътре.) Промихме ЕГР и колекторите и станаха супер. Изолирахме ЕГР и смених горивен филтер и сега не ми придърпва а ми даже е по рязка в ниските и забелязах, че 1ва и 2ра скорост се цедят по-плавно :dunno:
Имах и запушен PATH филтер(май бе6е) за твърди частици, но с една добавка и малко дълъг път на обороти се отпушвал. По време на процедурите ня място в сервиза ми даде грешка на компа ''Increased emissions'' изчистиха я на компа и днес пак светна :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 11.07.2008

Re: е90 320д придърпва

Мнение от ilhano » 24 Май 2011, 0:51

Абсолютно същия проблем при 1500-1700 оборота го имам и аз. Единственото, за което се сещам е филтъра за твърди частици, само него не съм сменял и проблема си седи. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 6.03.2010
Пол: Мъж

Re: е90 320д придърпва

Мнение от en4o » 25 Май 2011, 23:23

Този проблем само при дизелите ли е ?
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sa6opetkov » 31 Май 2011, 10:44

Почистих си колекторите и ЕГР-а и смених горивен филтер, вече не придърпва. По-тиха е и по плавно ускорява. На който му придърпва да мине през мойта процедура. Имах и запушен филтер за твърди частици, след почистване на ЕГР-а и колекторите се е самопочистил и сега е ок.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sapio » 04 Юни 2011, 21:09

sa6opetkov написа: ..... По време на процедурите ня място в сервиза ми даде грешка на компа ''Increased emissions'' изчистиха я на компа и днес пак светна :shock:


Колега аз не претендирам за някаква компетентност, но днес най-накрая намерих време да откача буксата на дебитомера - изписва ми същата грешка - Увеличени емисии. Чисти ли я пак /грешката/ или си караш така. Защото днес като му махнах жицата и ходих да се повозя по Голфстрийм до Перник. Няма да придърпва, няма нищо. Само лампата ми свети, но иначе няма проблем. Да не се окаже, че вече не ти придърпва, ама и дебитомера е заминал!

Това с чистенето го пробвахме и при мен, но за нещастие не сработи :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sa6opetkov » 07 Юни 2011, 9:26

за дебитомера нищо не излиза по компа, колата си върви нормално няма загуба на мощност. Грешката се появи след карането в сервиза.Майстора ми каза, че е от релето защото работело на половина и захранвало само 2 подгревни свещи а всъщност и 4те свещи работят. Имаше само 1 неработеща свещ, сменихме я, но от изваждането на свеща се появява и грешката. Мисля, че трябваше да извадя чипа от старт бутона по време на процедурите и сега може би нямаше да дава грешката.
Релето е 200 лева в Камор и няма как ще се вземе ново защото check-a влудява :banghead:
Колега при теб явно не ще се оправи по моя начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sapio » 07 Юни 2011, 10:09

И аз така си мисля. Днес ще пробрам с друг дебитомер, ще покарам и ако не прави проблем ще е добре. Ще пиша какво става. Лошото е, че явно при всеки е от различно нещо. :dunno:
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Dimitroff » 07 Юни 2011, 12:40

sa6opetkov написа:за дебитомера нищо не излиза по компа, колата си върви нормално няма загуба на мощност. Грешката се появи след карането в сервиза.Майстора ми каза, че е от релето защото работело на половина и захранвало само 2 подгревни свещи а всъщност и 4те свещи работят. Имаше само 1 неработеща свещ, сменихме я, но от изваждането на свеща се появява и грешката. Мисля, че трябваше да извадя чипа от старт бутона по време на процедурите и сега може би нямаше да дава грешката.
Релето е 200 лева в Камор и няма как ще се вземе ново защото check-a влудява :banghead:
Колега при теб явно не ще се оправи по моя начин


Дебитомер се гледа в движение - на живи данни.
Адски рядко записва грешка дебитомера...когато тотално изпуши - в 99% от случайте просто дава различни от нормалните стойности (което пак е проблем, но не се хваща като грешка на диагностика).

Релето на свещите...и самите свещи...не играят никаква роля при тези температури навън, колега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sa6opetkov » 08 Юни 2011, 13:40

В такъв случай ще направим тези измервания за дебитомера, но проблема с придърпването изчезна и колата върви нормално в момента. Но за всеки случай ще го проверя. Релето ще го смена за да не ми свети check-a и просто за да е наред. check-a ми светна при свалянето на колекторите когато махнахме 1та свещ, която не работеше. Преди това на диагностика ми даваше че имам само 1 работеща свещ, а всъщност бяха 3 следва релето което явно не работи както трябва. Дано съм прав ! :) И ще си проверя дебитомера ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sapio » 08 Юни 2011, 19:36

Смених дебитомера и сега не придърпва, което е добре :clap: . Стария го пазя - знае ли човек за какво може да влезе в употреба. Все пак си работи добре на 90% :)

Като намеря време ще трябва да го мина пак на една диагностика.

Мисля да се пробвам пак да го поизчистя, защото като видях как е набутан в тръбата, едва ли е чул нещо от чистенето. :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sa6opetkov » 12 Юни 2011, 1:34

Пак проблем с check-a и придърпването! :(
онзи ден смених релето и от 3те грешки за неработещи свещи изчезнаха 2. единствената грешка която излизаше бе6е за свещ на 2ри цилиндър, (може да се ее прецакала скоро, a след като се премахне check-a на всяко палене светваше пак. На компа на колата винаги го дава като increased emissions. Да отбележа, че колата спря да придърпва след като изолирахме ЕГР-а, в последствие онзи ден го закачихме ЕГР-а за да спре да излиза check-a (евентуално). колата пак отвреме на време придърпва, явно че е от ЕГР но какво точно след като е почистен :dunno: Закачихме ЕГР и check-a изчезна, 2 дни се кара колата и днес вечерта пак светва increased emissions и вече нз :@ колата вървеше супер без тоя ЕГР :(

Ще съм много благодарен ако някой колега/и във форума имат представа как точно стоят нещата с тези ЕГР, да каже какво точно се крие зад INCREASED EMISSIONS и ако го изолирам пак за да спре придърпването може ли да се излъже някак софтуерно за да не свети check-a, естествено по начин по който при поява на друг вид проблем да светва отново

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Leon » 16 Юни 2011, 9:37

sa6opetkov написа:Имах и запушен PATH филтер(май бе6е) за твърди частици, но с една добавка и малко дълъг път на обороти се отпушвал. По време на процедурите ня място в сервиза ми даде грешка на компа ''Increased emissions'' изчистиха я на компа и днес пак светна :shock:

На ранните Е90 филтъра за твърди частици се сменя, за след фейса не знам. По спомен, на 150-160к трябва да се подмени. Това съм го чувал от приемчика в Камор.
Never mistake motion for action...

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: е90 320д придърпва

Мнение от Dimitroff » 16 Юни 2011, 10:21

Стига сте го закачали и разкачали тоя ЕГР :mhihi:
Свалете го, почистете го в ултразвукова вана и го сложете обратно :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е90 320d

Re: е90 320д придърпва

Мнение от sa6opetkov » 16 Юни 2011, 12:30

изчистихме го още в началото когато го свалихме, сега е чост отваря, затваря и пак придърпва.

Някой по компетентен може ли да каже дали клапана който управлява турбото има нещо общо с ЕГР-а.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook