Зануляване RESET на маслото

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от 90e90e » 11 Яну 2014, 22:48

stankata777 написа:При всяка смяната накладки - нов датчик.Без да съм специалист,датчикът е двустъпален, затова дори и да смените накладките преди износването им,трябва нов - около 30лв по спомен.


Оспорвам! Днес смених накладки и нанизах стария датчик... Тъкмо периферията на диска беше започнала да го "кълве"... Няма проблеми с компа след това... идеята ми е предните накладки да им извадя датчика... Така или иначе няма да стигнат до желязо без да съм разбрал... А и се сменят "на коляно" за 30 минути... 30 лева ми се виждат много за този "женски" датчик...
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от kraska » 11 Яну 2014, 22:53

Има и по-евтини, по 15лв примерно, не е нужно да е оригинален, все пак е просто жица. На фона на цената на дисковете и накладките ,датчика изобщо не го отразих като цена. А диска не ти го е "клъвнал" прилично, щеше да разбереш като ти паднат изведнъж км за нанкладките на борда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 22.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320Д или Х3 - 3.0Д

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от shumi66 » 11 Яну 2014, 23:44

The^Maniac написа:Колеги, да не отварям нова тема искам да попитам в тази.

Оставаха ми по компютър 15 000 км до смяна на задни накладки. Аз ги смених превантивно и реших по описания по-горе начин да зануля брояча. За съжаление обаче вместо да се занули се "изчистиха" километрите и сега ми пише, че трябва моментално да сменя накладките (свети ми в червено на таблото). Пробвах да зануля Service due и се занули без проблеми. След това пробвах да зануля и предните накладки и стана като при задните - моментална смяна и свети в червено. И при трите го правих по един и същ начин - влизане в менюто, скролване, цъкане с BC, задържане ВС.

Дали аз обърках нещо или просто накладките не може да се зануляват от там? Сега какво да направя за да се занулят?


Имах същия проблем(брояча на задните накл.) и го реших така:
Купих нов датчик за задните накладки на SWAG(20лв), вкл. го( само в буксата, без да монтирам контактния елемент) и резетнах борд комп.
Грешката изчезна. След това си вкл. стария датчик и вс. е ОК!
Новия датчик си го прибрах за новите накладки(на пролет).
Поздрави от слънчева Варна!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от The^Maniac » 12 Яну 2014, 19:03

The^Maniac написа:Колеги, да не отварям нова тема искам да попитам в тази.

Оставаха ми по компютър 15 000 км до смяна на задни накладки. Аз ги смених превантивно и реших по описания по-горе начин да зануля брояча. За съжаление обаче вместо да се занули се "изчистиха" километрите и сега ми пише, че трябва моментално да сменя накладките (свети ми в червено на таблото). Пробвах да зануля Service due и се занули без проблеми. След това пробвах да зануля и предните накладки и стана като при задните - моментална смяна и свети в червено. И при трите го правих по един и същ начин - влизане в менюто, скролване, цъкане с BC, задържане ВС.

Дали аз обърках нещо или просто накладките не може да се зануляват от там? Сега какво да направя за да се занулят?

Да кажа все пак какво свърших.

Един авер даде на късо (незнам точно как) датчиците симулирайки нови такива и занули компютъра. Интерсното е, че като ги занули и показваха 60 000км и като мръднах колата 20 метра на задните (които са чисто нови) изписа 26 000км, а на предните изписа 17 000км (колкото пишеше и преди да пробвам първото зануляване). Тоест за мое голямо учудване явно датчиците наистина мерят някакъв остатък на накладките, а не са просто едни броячи, както предполагах.

Да обобщя, смяна на накладки винаги със смяна на датчици ... и колата е много умна :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от The^Maniac » 14 Яну 2014, 13:45

Нова информация!

След 100-тина км каране сега ми показва, че на предните накладки остават 14 000км, а на задните 19 000км. Много чудно как толкова бързо намаляват. Напоследък карам основно градско и не спирам особено агресивно....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 5.12.2012
Кара: 318 D

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от xcm » 14 Яну 2014, 16:33

The^Maniac написа:Нова информация!

След 100-тина км каране сега ми показва, че на предните накладки остават 14 000км, а на задните 19 000км. Много чудно как толкова бързо намаляват. Напоследък карам основно градско и не спирам особено агресивно....


Колега, както си я подкарал, след няколко дена ще си без накладки :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от The^Maniac » 20 Фев 2014, 16:40

xcm написа:
The^Maniac написа:Нова информация!

След 100-тина км каране сега ми показва, че на предните накладки остават 14 000км, а на задните 19 000км. Много чудно как толкова бързо намаляват. Напоследък карам основно градско и не спирам особено агресивно....


Колега, както си я подкарал, след няколко дена ще си без накладки :mhihi:


Май натам отиват нещата :shock: . След 1000км каране компютъра ми показва оставащи 5000км на предните и 8000км на задните. Припомням, че задните са чисто нови, а предните на външен вид изглеждат като към 40% остатък. Някаква идея защо километрите така бързо падат на броячите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от The^Maniac » 05 Апр 2014, 23:17

Някой да знае какво се прави в такава ситуация? Останаха няколко стотин км на предните, а имат доста още накладка. На задните брояча падна до 4000км а съм минал към 2000км от смяната и не личи изобщо да са карани. Да им сменя датчиците, че да мога да карам ли?
Всъщност без датчици може ли да се кара? Какво ще стане, ако ги махна?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от oci » 06 Апр 2014, 13:31

The^Maniac написа:Някой да знае какво се прави в такава ситуация? Останаха няколко стотин км на предните, а имат доста още накладка. На задните брояча падна до 4000км а съм минал към 2000км от смяната и не личи изобщо да са карани. Да им сменя датчиците, че да мога да карам ли?
Всъщност без датчици може ли да се кара? Какво ще стане, ако ги махна?


Махнеш ли ги нищо няма да стане само ще ти се появи сервиз на таблото и ще ти покаже, че са за смяна накладките иначе ако това не те дразни може и така да караш нищо и на колата, това само е индикация да те подсети, че трябва да ги смениш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от Leon » 07 Апр 2014, 10:18

Не знам точно какво мерят, но датчиците за накладки на Е90 са доста точни по мои наблюдения. А на фона на цената за накладки, не мисля, че 15-20 лв. датчик са голяма драма. Виж с маслото няма оправия - в продължения на 2-3к км не намалява, после пада изведнъж. При Е36 и Е46 хващах някаква логика, тук си подскача както иска, но кой ли го гледа този интервал...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от 90e90e » 29 Апр 2014, 19:36

Някой намери ли как се занулява интелигентно??? В крайна сметка този датчик си е за хора, които не се занимават лично с обслужване на автомобила си, а аз ако не пипна - не мога да седна да карам... :mhihi:
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от 90e90e » 30 Апр 2014, 23:49

Занулихме! Било фасулска работа... а датчика е по-тъп и от кройка на цвичка... всичко е електроника и алгоритъм за изчисление на километри до сервиз...
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от The^Maniac » 01 Май 2014, 7:37

90e90e написа:Занулихме! Било фасулска работа... а датчика е по-тъп и от кройка на цвичка... всичко е електроника и алгоритъм за изчисление на километри до сервиз...

Как?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от 90e90e » 01 Май 2014, 10:18

Лесно... по български... извадих датчика, срязах двата кабела, вързах ги на късо и изолирах. Датчика си го прибрах за спомен... ПОсле седнах, ресетирах задните накладки (вече показва 150 000) и след като рестартирак компа (извадих ключа и го вкарах наново) вече "червения повдигач" изчезна... Е, нямам вече датчик, но това не го мисля вообще... накладките когато дойде време да се сменят - колата ще е за моргата :lol:. А и може винаги да се сложи срещу 15 лева и 10 минути за интервенцията... Ако някой ден колата седне да я кара някой ентусиаст, разчитащ на компа да му прави подсказки за сервизните интервали...
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от kraska » 01 Май 2014, 13:34

Не знам какво ти пречеше да вземеш един датчик за 20 лв и да си го сложиш. А по принцип може да се учудиш че задните се износват почти наравно с предните накладки, при някои дори обратното. Абсолютно не споделям твоето виждане за правилен ресет , в предвид циганията която си направил, без да се обиждаш!

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook