Зануляване RESET на маслото

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от Roman 1 » 15 Май 2011, 14:31

scaramush2010 написа:сервизните интервали немогат да се променят за бензиновите е 25000 а за дизелите е 30000км от там нататьк компа взима данни от разхода на гориво и други зада е всичко наред максимум 15000км масло и филтьр

Колега,
Оценям мнението и желанието ти да споделиш опит и наблюдения с нас, но моля те поставяй тук-там по някоя друга точка и запетайка, за да извлечем на 100% смисъла от такива телеграми.
Поздрави!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от Mollov » 15 Май 2011, 14:52

Тия интервали трябва да ви притесняват само ако колата е гаранционна... ако не е, какво ви боли колко дава компа, след като сами можете да си засечете колко км. е изминала колата и на какъв интервал ВИЕ възнамерявате да го смените? Ако ще да показва и още 25к, ако съм минал 15к ще си го сменя... пък то нека си показва колкото си иска...

Мен на 1-цата ми показваше още 16к километра при изминати около 18к... има и нещо друго - в края на "периода", спада в показанието е по-бърз от реално изминатите км... т.е. може да пише "още 10к", ама след изминати 2к да пише "още 5к".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от The^Maniac » 02 Яну 2014, 15:23

Колеги, да не отварям нова тема искам да попитам в тази.

Оставаха ми по компютър 15 000 км до смяна на задни накладки. Аз ги смених превантивно и реших по описания по-горе начин да зануля брояча. За съжаление обаче вместо да се занули се "изчистиха" километрите и сега ми пише, че трябва моментално да сменя накладките (свети ми в червено на таблото). Пробвах да зануля Service due и се занули без проблеми. След това пробвах да зануля и предните накладки и стана като при задните - моментална смяна и свети в червено. И при трите го правих по един и същ начин - влизане в менюто, скролване, цъкане с BC, задържане ВС.

Дали аз обърках нещо или просто накладките не може да се зануляват от там? Сега какво да направя за да се занулят?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 15.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520d / E90 320d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от blagun » 03 Яну 2014, 9:22

The^Maniac написа:Колеги, да не отварям нова тема искам да попитам в тази.

Оставаха ми по компютър 15 000 км до смяна на задни накладки. Аз ги смених превантивно и реших по описания по-горе начин да зануля брояча. За съжаление обаче вместо да се занули се "изчистиха" километрите и сега ми пише, че трябва моментално да сменя накладките (свети ми в червено на таблото). Пробвах да зануля Service due и се занули без проблеми. След това пробвах да зануля и предните накладки и стана като при задните - моментална смяна и свети в червено. И при трите го правих по един и същ начин - влизане в менюто, скролване, цъкане с BC, задържане ВС.

Дали аз обърках нещо или просто накладките не може да се зануляват от там? Сега какво да направя за да се занулят?

А датчика смени ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от kraska » 03 Яну 2014, 10:35

Точно така. Ако не си сменил датчика, ще ти показва точно така. Т.к датчика е двустепенен, чупи се в началото и като останат от накладките 3-4мм пак. Така че датчика ти е зачекнат вече, затова го смени и занули без проблем. Аз минах по твоя път вече :yes: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 11.10.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от The^Maniac » 03 Яну 2014, 14:06

kraska написа:Точно така. Ако не си сменил датчика, ще ти показва точно така. Т.к датчика е двустепенен, чупи се в началото и като останат от накладките 3-4мм пак. Така че датчика ти е зачекнат вече, затова го смени и занули без проблем. Аз минах по твоя път вече :yes: .

Не, не съм сменял датчик, но на мен не ми светеше, че трябва да сменям накладки. Аз смених само задните след, което се опитах да зануля и предните (оставащи 18000км) и задните (оставащи 15000км) и се случи горното. Тоест, ако съм счупил датчика отзад защо се случи същото и с предните?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от kraska » 03 Яну 2014, 19:36

Може би и на предните да е тръгнал датчика. Поне това е евтина част :). Направи следното ако не искаш да сменяш предния датчик още. Вземи и двата примерно, предния го свържи към буксата като разкачиш стария само от пластмасовата букса без да го сваляш от накладката и занули. След като върнеш стария ще ти даде някави километри малко т.к. е засегнат най-вероятно, но няма да пищи в червено поне. А задния си го смени, така или иначе имаш нови накладки - нов датчик :) .

p.s. Ако искаш мога да ти пратя стария ми датчик от задните накладки, които бяха почти нови, който е здрав, ако не ти се дават пари. До офис на Еконт ще излезе под 5 лв. Само трябва да видим дали е същия като твоя като дължина.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от awful » 03 Яну 2014, 19:45

На мен също ми показва 30,000км до смяна на маслото след рестартиране , смених го като измина 13,000км но не го рестартирах пак и ми показваше че ми остава още 16,000км като покаже че остават 2000, 3000км ще го сменя и за 30,000км си го сменям 2 пъти демек 15,000км. И за мен 30,000км са много за едно масло а се пак не струва кои знае колко, но за двигателя е от много важно значение. Пестиш си мислиш като не го сменяш ама после може да стане евтиното излезе скъпо 8)

По въпроса за накладките на мен отзад ми показа 12000км а отпред ми показва 10000км макар че изминах доста км си показа пак тези стойности, като ги гледам на око има още от тях. Този датчик за накладките само отзад ли го има че не го намерих да се продава за отпред такъв?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от kraska » 03 Яну 2014, 19:48

И отпред и отзад има по един. Отпред е на предно ляво, отзад на задно дясно колело. За маслото си много прав. И за мен 30 хил км са прекалено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от hrpopov217 » 04 Яну 2014, 3:36

awful написа:На мен също ми показва 30,000км до смяна на маслото след рестартиране , смених го като измина 13,000км но не го рестартирах пак и ми показваше че ми остава още 16,000км като покаже че остават 2000, 3000км ще го сменя и за 30,000км си го сменям 2 пъти демек 15,000км. И за мен 30,000км са много за едно масло а се пак не струва кои знае колко, но за двигателя е от много важно значение. Пестиш си мислиш като не го сменяш ама после може да стане евтиното излезе скъпо 8)

По въпроса за накладките на мен отзад ми показа 12000км а отпред ми показва 10000км макар че изминах доста км си показа пак тези стойности, като ги гледам на око има още от тях. Този датчик за накладките само отзад ли го има че не го намерих да се продава за отпред такъв?


Гледайте си изминатите километри и времето да не става повече от година за маслото. Тези сервизни интервали са ми такава глупост, единственно за накладките е нещо смисленно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от mitaka7 » 10 Яну 2014, 16:01

hrpopov217 написа:
awful написа:На мен също ми показва 30,000км до смяна на маслото след рестартиране , смених го като измина 13,000км но не го рестартирах пак и ми показваше че ми остава още 16,000км като покаже че остават 2000, 3000км ще го сменя и за 30,000км си го сменям 2 пъти демек 15,000км. И за мен 30,000км са много за едно масло а се пак не струва кои знае колко, но за двигателя е от много важно значение. Пестиш си мислиш като не го сменяш ама после може да стане евтиното излезе скъпо 8)

По въпроса за накладките на мен отзад ми показа 12000км а отпред ми показва 10000км макар че изминах доста км си показа пак тези стойности, като ги гледам на око има още от тях. Този датчик за накладките само отзад ли го има че не го намерих да се продава за отпред такъв?


Гледайте си изминатите километри и времето да не става повече от година за маслото. Тези сервизни интервали са ми такава глупост, единственно за накладките е нещо смисленно


То за това си има и сервизни книжки. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от awful » 11 Яну 2014, 1:12

mitaka7 написа:
hrpopov217 написа:
awful написа:На мен също ми показва 30,000км до смяна на маслото след рестартиране , смених го като измина 13,000км но не го рестартирах пак и ми показваше че ми остава още 16,000км като покаже че остават 2000, 3000км ще го сменя и за 30,000км си го сменям 2 пъти демек 15,000км. И за мен 30,000км са много за едно масло а се пак не струва кои знае колко, но за двигателя е от много важно значение. Пестиш си мислиш като не го сменяш ама после може да стане евтиното излезе скъпо 8)

По въпроса за накладките на мен отзад ми показа 12000км а отпред ми показва 10000км макар че изминах доста км си показа пак тези стойности, като ги гледам на око има още от тях. Този датчик за накладките само отзад ли го има че не го намерих да се продава за отпред такъв?


Гледайте си изминатите километри и времето да не става повече от година за маслото. Тези сервизни интервали са ми такава глупост, единственно за накладките е нещо смисленно


То за това си има и сервизни книжки. :yes:


И точно там съм си записал какво съм сменял и на колко км колкото :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 297
Регистриран на: 23.09.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: hibrid

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от 90e90e » 11 Яну 2014, 18:46

Да не отварям нова тема... така и така станаха много, а и по-горе се говореше по този въпрос, та...

тези датчици по накладките какви пари струват??? Ясно е че не вървят в комплект с накладките//... някой пробвал ли е да го шунтира? Гледам че 2 кабелчета вървят от него (бяло и червено). Има ли някаква "химия" в самия датчик или си е проста медна пластина, която като на другите коли се замазва и дава контакт, което кара компа да се чумери???
За да спрем да се избиваме по пътищата, трябва да се спре алкохола на мъжете и бензина на жените! Карайте така, че да стигнете!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от awful » 11 Яну 2014, 20:21

90e90e написа:Да не отварям нова тема... така и така станаха много, а и по-горе се говореше по този въпрос, та...

тези датчици по накладките какви пари струват??? Ясно е че не вървят в комплект с накладките//... някой пробвал ли е да го шунтира? Гледам че 2 кабелчета вървят от него (бяло и червено). Има ли някаква "химия" в самия датчик или си е проста медна пластина, която като на другите коли се замазва и дава контакт, което кара компа да се чумери???


И аз това се чудех как работи и как така показва колко км остават на накладките, от датчика ли взима информация, някак си изчислява колко остава, някои ако знае по точно да каже. И при всяка смяна на накладките и датчика ли се сменя задължително?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Зануляване RESET на маслото

Мнение от stankata777 » 11 Яну 2014, 20:51

При всяка смяната накладки - нов датчик.Без да съм специалист,датчикът е двустъпален, затова дори и да смените накладките преди износването им,трябва нов - около 30лв по спомен.
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook