неработещо централно заключване на Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Dextuar » 20 Апр 2016, 19:45

Не съм ти писал да я оставяш на улицата!
В гараж отключена колата не бих си я оставил също. Не би трябвало да не се активира през аварийния, като командата пак минава през CAS-а освен ако не са преправяни неща, но ти най-добре си знаеш :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 26.12.2015
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от koce7o » 23 Юни 2016, 11:32

Колеги, и при мен възникна някакъв проблем с това заключване/отключване. Колата е 320д 165к.с. 2005г. От дистанционното се заключват и отключват всички врати без предна дясна. Ръчно вратата си я отключвам, но от дистанционното не приема никакви команди. От моторчето ли е проблема според вас?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Leon » 24 Юни 2016, 11:20

От машинката на централното вероятно.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от oci » 24 Юни 2016, 14:43

koce7o написа:Колеги, и при мен възникна някакъв проблем с това заключване/отключване. Колата е 320д 165к.с. 2005г. От дистанционното се заключват и отключват всички врати без предна дясна. Ръчно вратата си я отключвам, но от дистанционното не приема никакви команди. От моторчето ли е проблема според вас?


Най-вероятно проблема е в бравата, тя е капсаловане и ще се наложи да я смениш цялата.
Това е често срещан проблем при е90

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 26.12.2015
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от koce7o » 24 Юни 2016, 20:42

oci написа:
koce7o написа:Колеги, и при мен възникна някакъв проблем с това заключване/отключване. Колата е 320д 165к.с. 2005г. От дистанционното се заключват и отключват всички врати без предна дясна. Ръчно вратата си я отключвам, но от дистанционното не приема никакви команди. От моторчето ли е проблема според вас?


Най-вероятно проблема е в бравата, тя е капсаловане и ще се наложи да я смениш цялата.
Това е често срещан проблем при е90


Втора употреба на какви пари може да се намери?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Atsalov » 25 Юни 2016, 19:50

50 лева върви втора ръка, но и нова не беше скъпа.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 26.12.2015
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от koce7o » 14 Юли 2016, 16:03

Някой може ли да ми пише на лично и да препоръча от къде да взема втора употреба такава брава?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 9.09.2016

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от makaveev89 » 29 Сеп 2016, 9:49

Да питам и за моя проблем,като откл. колата от дистанционото се отключват само двете леви прави,десните остават заключени,но като закл. колата се закл. цялата но десните правият два три цикъла(като се откл. и се закл. бързо и остават закл.)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.04.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 320d

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Ochite » 25 Юли 2017, 13:22

Имам същия проблем от вчера.. при отключване шофьорската врата супер бързо се отключва и заключва няколко пъти и остава заключена и няма отваряне.. другите врати са добре.. някой би ли споделил какъв може да е проблема ?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Проблема го реших.. от автоматичното ежедневно отключване и заключване на вратите при потегляне и спиране машинката на вратата вътре се счупва една пластмаса и превърта.. маха се цялата но самата машинка няма отваряне или ако има е мъка.. поръчах втора ръка цяла 100 лева без да търся може и по евтина да се намери.. смениха ми я и проблема е решен.. и докато ви я сменят стойте в сервиза понеже има едни уплатнения във вратата могат внимателно да се махнат и да се сложат обратно, но обикновено гаражистите ги хвърлят в кофата да не си играят
Последна промяна Ochite на 26 Сеп 2017, 11:41, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Leon » 25 Юли 2017, 14:59

Машинките на централното заключване, писали сме многократно.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 CSL
Детайли за колата: 325/625

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Bokoftw » 28 Юли 2017, 14:20

Привет и от мен,колеги!Онзи ден колата(е91 330хd 2006) просто спря да реагира и на 2та ключа които имам,а само от металният такъв се отключва.Отварях капака на задното стъкло и видях,че въпреки силикона има обилно количество вода.Интересното е ,че колата не е губила станции и прочие,а просто спря да реагира на дистанционните.Вероятно е модул,но само модул от друго е91 330хд ли може да бъде сложен?Някои казаха,че става от е70 ,а друго категорично отхвърлиха тази възможност и съм на кръстопът.Също така ако може да ми кажете парт N: на въпросният модул,че се затруднявам нещо с тоя realoem.Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.11.2013
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Filipru » 30 Дек 2017, 20:17

Здравейте колеги, тъй като не намирам информация в форума свързана с проблем като моя, ще пиша тук за да не отварям нова тема. Колата е Е91 08/2005г проблемът е че капака на багажника не се отваря от ключа, или ако се отвори е когато си поиска след безразборно настискане и задържане на бутона, а до преди около седмица си работеше нормално (това го установих вчера след автомивката). Ако някои се е сблъсквал с този проблем или знае неговото отстраняване моля да сподели. Весели празници на всички :D

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 7.05.2017
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Stilian89 » 05 Яну 2018, 22:41

Здравейте колеги. Отново въпрос с повишена трудност за прословутото отключване и заключване на е91. Прочетох темата внимателно изцяло и имам следният проблем. Дистанционното ми и на 2- та ключа не работят....... Отключване и заключване става само с металния ключ. Та въпроса ми е къде да търся проблема и съм забелязал ,че капачето на резервоара не се заключва изобщо. Ще се радвам ако някой помогне ,че тегава започна и 2018 година .....

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2017
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от MUFA » 07 Яну 2018, 15:52

Stilian89 написа:Здравейте колеги. Отново въпрос с повишена трудност за прословутото отключване и заключване на е91. Прочетох темата внимателно изцяло и имам следният проблем. Дистанционното ми и на 2- та ключа не работят....... Отключване и заключване става само с металния ключ. Та въпроса ми е къде да търся проблема и съм забелязал ,че капачето на резервоара не се заключва изобщо. Ще се радвам ако някой помогне ,че тегава започна и 2018 година .....

Прегледай си бушоните зад жабката са, зад едно капаче.Не помня кои номера( 58 или 53,52 нещо такова) бяха, те са за централното закл. и резервоара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1278
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 и Е36 и Е90,Е93
Мечтае да кара: Турбо кола със задно
Детайли за колата: Е30 318iS RennAuto

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Cosworth » 07 Яну 2018, 23:49

И аз имам този проблем с НЕ работещи дистанционни... Замерих кабелите които отиват в буксата(отдясно когато сте зад колата, снопа със кабели и маркуча за пръскалката) в антенния модул под спойлера с третия стоп. На синьо/жълтия кабел нямам напрежение(прозвъних го не е прекъснат в гумения маншон... трябва да има 4.4v) На другите имам напрежение 12v 4.68v и когато си включим радиото 12v . Някой колега ако има Ел. Схема за модела нека е сподели, че прерових Дедо Гугъл и нищо не ми намери и във форума в търсачката търсих, но не открих. Та ме интересува този кабел синьо със жълто за какво се отнася и от къде идва.. ? :roll: :roll:
ИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook