неработещо централно заключване на Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от oci » 09 Яну 2018, 0:30

Cosworth написа:И аз имам този проблем с НЕ работещи дистанционни... Замерих кабелите които отиват в буксата(отдясно когато сте зад колата, снопа със кабели и маркуча за пръскалката) в антенния модул под спойлера с третия стоп. На синьо/жълтия кабел нямам напрежение(прозвъних го не е прекъснат в гумения маншон... трябва да има 4.4v) На другите имам напрежение 12v 4.68v и когато си включим радиото 12v . Някой колега ако има Ел. Схема за модела нека е сподели, че прерових Дедо Гугъл и нищо не ми намери и във форума в търсачката търсих, но не открих. Та ме интересува този кабел синьо със жълто за какво се отнася и от къде идва.. ? :roll: :roll:



Прекъсва се и на вътре към тавана.
Ако можеш го прозвъни от под тавана където е снопа до буксата на модула.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1278
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 и Е36 и Е90,Е93
Мечтае да кара: Турбо кола със задно
Детайли за колата: Е30 318iS RennAuto

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Cosworth » 09 Яну 2018, 22:19

Да .. да прозвъних го и навътре в купето здрав е. Снопа се спуска към десния калник и влиза навътре под седалките. Открих го да влиза в този модул под бушоните зад жабката --- BMW 3 Series E91 ECU Body control module H4 PL2 JBBFE junction box --- Ще я закача на диагностика да видим дали ще излезе нещо утре като се прибера в града, че съм в командировка в момента. Има ли вероятност да се е прецакал модула по принцип ?
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1278
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 и Е36 и Е90,Е93
Мечтае да кара: Турбо кола със задно
Детайли за колата: Е30 318iS RennAuto

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Cosworth » 11 Яну 2018, 23:40

Като грешка не излиза нищо от този модул ЕКУ Боди Контрол ... Някакво инфо или ел.схема че се чудя за какво е по-точно този кабел(синьо/жълт) който отива в ЕКу Боди контрола под бушоните. Явно е свързан с обхвата на ключовете щом не ги хваща колата(не сработват ключовете дистанционно да се отключи и заключи колата)
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 26.09.2015
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60 530Д, Е90 320Д

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Ronian » 17 Яну 2018, 14:07

https://youtu.be/ToSREvHoCD4

Възможно ли е от бушон. Смених двата 56,57 но нищо същото четох че имало 3-ти къде се намира. Или ще трябва цялата машинка да се сменя. Когато заглюча с ключа се заключва но пак трака но не отключва трябва отвътре. Става въпрос за шофьорска врата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от BT9028BA » 05 Апр 2018, 19:38

Здравейте, при мен задна лява врата не се отваря нито отвън нито отвътре. Като отключвам се чува че нещо в кората ръботи но не може да вдигне чопа за да отключи вратата.

Има ли вариянт по някакъв начин да отворя вратата, че по лесно да махна кората

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 11.12.2015
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW330XD;GL1800
Мечтае да кара: да кара,да кара...
Детайли за колата: Е91

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Bat_Nick » 06 Май 2018, 8:01

Снощи се борих с централното на моята. Е90 330xd.
При излизане от колата се чу някакво прещракване на вратите и от там започнаха да се държат странно. Вратите прищракваха само на заключване. Пета врата и стъклото се отваряха, капачката на резервоара-не. Зад кората има една жълта пластмаса за аварийно отваряне, но видях зор на една бензиностанция, че бях пълен с багаж... Както и да е. Оказа се изгорял предпазител. При мен са 33,56,57 и 63. Някой от 56 или 57 беше, но не знам кой точно, защото ги извадих заедно.Навряни са зад жабката на майната си... След като сложих здрав предпазител, нищо не се промени. Гледах в youtube,че трябва да извадя масата на акумулатора за около 10 сек. Направих го и всичко тръгна. Като запалих колата ми се появи грешка на 4Х4. Завих волана докрай вляво и вдясно и всичко се оправи. Дано съм бил полезен!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Ghostdriver » 25 Фев 2019, 1:03

v_ognyanov написа:Здравейте на всички та и аз имах проблем с отключването и заключването на шофьорската и пасажерската врати (отказаха ).Реших проблема за 40 лева,по следния начин- отидох при един познат да ми разглоби бравите на вратите и ми извади електромоторите които отключват и заключват вратите ,след това ги занесох на един майстор да ги поправи (бяха изгоряли ) пренави ги 2 та за по 10 лева .След това отново сглобяване и готово ,вече година неми правят проблем.А и на въпросния познат 20 лева .Няма смисъл от нови брави които са доста скъпи над 100 лева.Вътре в една брава има две ел.моторчета едното е да заключва вратата а другото заключва да не се отваря отвътре като е заключена колата.Гори едното моторче което е обикновено 12 волтово .Просто се отремонтирва и това е .Поне при мен това беше проблема ,надявам се да съм ви бил полезен.

Привет колега, би ли споделил контакта на въпросния майстор, по възможност на лично. Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.02.2019
Пол: Мъж
Кара: bmw e91
Детайли за колата: 143к.с. ; 2000d

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от nik_72 » 11 Мар 2019, 12:20

Здравейте!
От вчера и аз съм със проблем неработещо централно заключване, проверих бушоните, нямам изгорял, не мога да заключа колата и с двата ключа. Преди да ми се появи въросният проблем имах и имам проблем със вратата на багажника, на моменти като я отворя след това не се затваря, налагаше се да вадя ключа от контакта пак да го пъхам в контакта, паля гася колата и някак се задействаше ключалката на багажника и се затваряше. Не е от батериите на ключовете защото ги менкам през определено време за да се зареждат, от вътре се заключват и отключват всички врати със ключа на таблото, при движение също се заключват сами всички врати. Съмнявам се за антената, но нещо ме човърка и тая врата на багажника, дали тя не влияе по някакъв начин на електрониката. Четох във темата, че от ключалките на вратите се получава понякога да не работят ключовете за отваряне, затваряне. Някаква насока да дадете, колата е 318d, 143 коня, 2000куб., 11 месец 2009г.
Другото което ме притеснява е че ми беше паднало маркучлето което влиза в дюзата за впръскване на течност за чистачките от страната където се намират бушоните, в началото си мислех, че няма течност, след доливане пробване на няколко пъти взе да ми се пълни с течност от чистачките купето точно под жабката, дали нещо не се е намокрило и да ми прави проблем, като знам че бушоните са зад жабката.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 22.07.2019
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от marin_jordanov » 25 Юли 2019, 17:20

Здравейте, колеги.
Включвам се и аз с подобен проблем.
Изчетох цялата тема и както се казва от много четене се обърках. :)
Проблемът е следния:
Отскоро съм собственик. а е91 320д 2006. Още при купуването и двата ключа не отключваха, само ръчно пъхайки ключовете в бравата. (Също така радиото губеше сигнал постоянно)
След всичката информация, която прочетох проверих първо всички бушони за цз- нямам изгорял.
Проверих ключовете при няколко ключяра (уж за по сигурно)- работят, излъчват сигнал и т.н.
Отворих спойлера за да проверя модула на антената и установих, че имам прекъснати кабели към модула- запоих ги и тогава лъч надежда- радиото се оправи, вече не губеше станции и запомняше. Тогава отворих и антенния модул- изглеждаше ОК, нямаше влага, следи от изгаряне по платката и пр. Но с което и дистанционно да се опитам да отворя: 1во- не винаги хваща(от нз си кой път) и ако отвори, отваря всички врати без шофьорската.
Та питането ми е: Мислите ли, че имам прецакан и антенен модул и ел. моторче при шофьорската врата.

П.с.: ЦЗ работи от копчето в колата, вс врати се затварят при тръгване, когато и направя тази настройка.
Благодаря предварително за отделеното време.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.08.2014
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от dimitrov992 » 25 Юли 2019, 23:27

Здравейте, четох доста по темата ,но се оказа ,че при мен проблема е малко по различен..
Всички врати се отключват без проблем,но заключването става само с ключа( с дистанционното не става)
Бушоните са здрави. Някакви идеи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Leon » 26 Юли 2019, 21:17

Машинките на централното са се предали. Макар, че е малко странно да се всички наведнъж. Опитай да пръснеш WD40 в бравите.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.08.2014
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от dimitrov992 » 28 Юли 2019, 11:36

Leon написа:Машинките на централното са се предали. Макар, че е малко странно да се всички наведнъж. Опитай да пръснеш WD40 в бравите.

Интересното е че при отключването няма никакъв проблем . При заключването с ключ пак няма никакви ядове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от oci » 01 Авг 2019, 23:18

dimitrov992 написа:Здравейте, четох доста по темата ,но се оказа ,че при мен проблема е малко по различен..
Всички врати се отключват без проблем,но заключването става само с ключа( с дистанционното не става)
Бушоните са здрави. Някакви идеи?

Често бутона на ключа за заключването се предава.
Ако имаш втори ключ пробвай с него.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.08.2014
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от dimitrov992 » 12 Авг 2019, 13:00

oci написа:
dimitrov992 написа:Здравейте, четох доста по темата ,но се оказа ,че при мен проблема е малко по различен..
Всички врати се отключват без проблем,но заключването става само с ключа( с дистанционното не става)
Бушоните са здрави. Някакви идеи?

Често бутона на ключа за заключването се предава.
Ако имаш втори ключ пробвай с него.[/quote
Да и с втория ключ пробвах , но не става

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 27.10.2018
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Детайли за колата: E91 320D

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от vuk varna » 24 Окт 2019, 17:20

2707E91 написа:Така да ъпна малко темата,след като бяхме да мият колите с един колега след мивката централното му отказа.Колата му е е91 2006.
С дистанционното отключва и заключва багажника и само заключва шофьорската ,ако преди това е била отключена с металния ключ.Отвътре като дръпнеш се отваряха всички без пасажерската.Четох темата отидохме да видим бушона и да 57 беше изгорял,след смяната му със здрав всичко отказа,само при заключване се чува цъкане ,нормалното те вече са заключени,а при отключване светват само плафоните.
Ясно ще разглабяме,но как да отворим вратите,защото за саключени и от вътре не става като дръпем дръжката?


Да попитам какво се оказа? Че при мен е същото

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook