неработещо централно заключване на Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от jegging » 30 Мар 2013, 14:06

miro78mm написа:
acorde написа:На диагностика не знам дали се хваща.При мен спря да приема команди и от 2та ключа и някой радиостанции започнаха да изчезват.Отваряш задното стъкло има 5 тапи под тапите гайки след като ги отвиеш плъзгаш спойлера надолу към чистачката ТОВА Е ПО СПОМЕН бъди внимателен.И ще се изненадаш за какви тъпаци ни мислят от любимата марка :bchug:

Колега знам че ставам досаден но един последен въпрос- предлагат ми такъв модул от Е91 325d,2010 г., а моята е 2007 г. производство дали ще има съвместимост, да не се окаже нещо различно и после да изгоря с парите. Освен ако не се уговоря с човека да ми го прати с опция връщане. Незнам как да постъпя. Забравих да спомена че ми прати партидният номер проверявах го в ДАРУ, В РЕАЛОЕМА, излиза антенен модул за Е91, но не пише за коя година кола, мисля че е един и същ за тези години но все пак искам да имам някаква сигурност като го вземам. Благодаря предварително на теб и на някой друг знае нещо по въпроса :bowdown: :yes:


Колега аз имам същия проблем.
Въпреки че имаше силикон по капачето, като го отворих, вътре си беше мокро...
Можеш ли да споделиш къде намери друг такъв модул и дали при теб се оправи след смяната му?
Благодаря Ти предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.04.2010
Пол: Мъж
Кара: 320D E91
Мечтае да кара: /// G POWER

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от miro78mm » 07 Юли 2013, 13:20

miro78mm написа:Здравейте колеги при мен проблемът е следният:
Днес ходих на автомивка след като си тръгнах и се прибрах вкъщи не можах да заключа колата с ключа наложи се да я заключа с металния ключ в дистанционното. Единствено този път не извадих ключа докато я миха. Направи ми впечатление че си беше загубила настройките на радиото и други които бях направил. Проверих бушоните, всички са здрави. Иначе колата си пали, като потегля съм я направил да се заключва. ( заключва си се като потегля и се отключва като тръгна да излизам от колата ). Просто ключа не отключва и не заключва колата. Незнам просто си изгуби ключа. Има ли някакъв вариант да си програмирам ключовете наново?
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ ПОМОГНАТ И ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА :D :D

Колеги при мен нещата се оправиха с диагностика в М Кар Стара Загора. Хванаха проблема с диагностика и се оказа прекесната жичка в задната врата на комбито. Платих 105 лв. доволен съм защото иначе бях намерил такъв модул за 150 лв.
Изображение
Казват, че човек се отнася към колата си, както към самия себе си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 22.12.2009
Детайли за колата: е90 M47

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от raz0r » 16 Дек 2013, 14:11

Мойта пасажерска не работи от поне 2 седмици. Питах в ТопДрайв (защото са до вкъщи, въпреки че не съм им фен) - искат 180 за машинка само. Аз им нямам доверие, защото си мисля, че ще начупят щипките на врата и ще трака после.

Днес си поиграх с тия бушони и резултатът е - объркан съм още повече.

Погледнах, че бушоните за вратите са 33, 56, 57, 63. Бушон 33 липса изцяло, затова го изключваме от картинката. Замерих с мултицет 56, 57, и 63 - бяха здрави.

Странното стана като върнах 56 и 57 (63 си беше на мястото) - колата отказа да се отключва/заключва вратите (капакът на бушоните беше свален, дали заради него се държеше така) - мигачи при отключване/заключване има, но никакъв звук от вратите. Поне проверих дали имам аларма - нямам.

Извадих 56 и 57, замерих пак - уж са здрави. Върнах ги - централното не работи. Извадих ги и им смених местата - не работят. Бях се примирил, че съм я счупил още повече и затворих капака на бушоните. Пробвах - работи по старому - без пасажерската.

Сложих ухо на пасажерската - там звукът при заключването липсва (щракането), но при отключването звукът си го има (но пък не отключва). Освен това тук сте писали за моторчета, а на мен ми звучи като електромагнитно отключване/заключване.

Идеи? А и вие на кой сервиз вярвате за пипане по тапицерията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от sapio » 17 Дек 2013, 8:28

raz0r написа: Питах в ТопДрайв (защото са до вкъщи, въпреки че не съм им фен) - искат 180 за машинка само. Аз им нямам доверие, защото си мисля, че ще начупят щипките на врата и ще трака после.
...
Идеи? А и вие на кой сервиз вярвате за пипане по тапицерията?


Там си смених машинката на задната врата, защото и на мен са ми близо. Но си я купих отделно, защото продават ОЕМ части през Дару и цените са :shock:

Ако искаш ела виж как са го направили, но при мен нямаше счупени щипки и пипаха много леко да не стане точно това, от което се опасяваш. Свалихме първо машинката да видим дали е от нея, щото иначе ще е греда, и после смяна с другата. Да не излезе реклама, но в конкретния случай съм доволен от свършеното.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 22.12.2009
Детайли за колата: е90 M47

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от raz0r » 17 Дек 2013, 14:27

Кажи отде взем машинката, и можеш ли да дадеш номер на частта?
Колко струва смяната?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от sapio » 17 Дек 2013, 15:07

Смяна 30 лева. Това е и със занимавката по отключване на вратата, защото моята спря да работи на заключено и нямаше отваряне от никъде.
Машинка втора употреба 80 лева.
Номера го бях записал, когато я взимах, но не го пазя.
Последна промяна sapio на 17 Дек 2013, 21:07, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от stankata777 » 17 Дек 2013, 15:24

51217202146(3) - 186лв,машинките на задните врати май са по-скъпи :)
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3022
Регистриран на: 28.11.2005
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3
Мечтае да кара: ///М3

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Гецата » 17 Дек 2013, 17:46

Имам машинки за продаване
Изображение
"90 Е30 316i "95 Е36 318i "00 Е46 320i "88 E30 320i "92 E36 318is''95 Е36///М3 ''92 E30 325i LA ''91 E30 316i ''05 E90 320d ''02 E46 330d ''03 E53 3.0d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от sapio » 17 Дек 2013, 21:07

Гецата е точен. Взимал съм от него нещо, ама не машинка :mhihi:

А и ако новата се прецака отново си се набутал двойно. Така ще имаш пари за резервна :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от stankata777 » 17 Дек 2013, 22:07

Новата не може да се прецака,друг тип е - с метален механизъм вместо пластмасов.
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от 2707E91 » 08 Фев 2016, 11:14

Така да ъпна малко темата,след като бяхме да мият колите с един колега след мивката централното му отказа.Колата му е е91 2006.
С дистанционното отключва и заключва багажника и само заключва шофьорската ,ако преди това е била отключена с металния ключ.Отвътре като дръпнеш се отваряха всички без пасажерската.Четох темата отидохме да видим бушона и да 57 беше изгорял,след смяната му със здрав всичко отказа,само при заключване се чува цъкане ,нормалното те вече са заключени,а при отключване светват само плафоните.
Ясно ще разглабяме,но как да отворим вратите,защото за саключени и от вътре не става като дръпем дръжката?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от awful » 08 Фев 2016, 14:39

2707E91 написа:Така да ъпна малко темата,след като бяхме да мият колите с един колега след мивката централното му отказа.Колата му е е91 2006.
С дистанционното отключва и заключва багажника и само заключва шофьорската ,ако преди това е била отключена с металния ключ.Отвътре като дръпнеш се отваряха всички без пасажерската.Четох темата отидохме да видим бушона и да 57 беше изгорял,след смяната му със здрав всичко отказа,само при заключване се чува цъкане ,нормалното те вече са заключени,а при отключване светват само плафоните.
Ясно ще разглабяме,но как да отворим вратите,защото за саключени и от вътре не става като дръпем дръжката?


Ако са всичките така ще берете ядове, според мен нещо е сдало багажа няма как да откажат всичките врати на един път, по принцип бравите са дефектни и след смяната им със нови които са различни няма проблем, аз смених моята задна лява че спря да се отключва и не можеше да се отвори от никъде, та е разглобих затворена и успях да е отключа. Освен бушон 57 има още един които е за заключването не си спомням номера му, провери ще го намериш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 22.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI 523i

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Dani Dupeto » 19 Апр 2016, 19:19

Здравейте, да споделя и аз проблема си. Купих преди няколко дни Е91 330Д 2005 г. Страхотна кола, много съм щастлив. Днес сутринта смених маслото и с усмивка на уста от приятния звук на мотора потеглих към работата си. Не можа да ме разстои дори индикацията за изгорял ляв ринг. Паркирах си колата в гаража на офиса започна работният ми ден. Случи се така, че дойде клиент с Е91 и докато обсъждахме колата му се зачудих моята дали има конфорт модул като неговата?! Веднага отидох да проверя, и това тотално промени деня ми :( Натискам аз копчето за отключване и го задържам няколко секунди. Резултат, нищо! Тогава забелязах, че не съм заключил колата когато съм я паркирал. Натискам заключване, и пак нищо :shock: . Влизам в колата, давам на контакт, пали си нормално. Заключвам и отключвам всички врати с бутона в купето и всичко си е ОК. Реших да ровя във форума. Изчетох всичко и започнах да проверявам.
1. Всички врати от бутона в купето се заключват и отключват нормално, за това изключих да е машинка.
2. Всички бушони свързани с тази система са здрави.
3. Отидох до ключар и провериха ключа. Изпраща сигнал, което според тях означава, че проблема е в приемащото устройство. Антената.
4. Разглобих спойлера и установих, че е отваряно вече там /лепена е кутията на модула със някаква гадост/. По платката и лентовите кабели нямаше нищо необичайно, като окисляване, влага и т.н. Намерих модул, в другия край на София /от Дианабад съм/. С полу разглобен спойлер и надежда да не завали отидох, монтирах новия /втора ръка/ модул, но промяна нямаше. Пак си сложих моя и прибрах колата в гараж /все пак е отключена/.

Моля ако някой може да обясни как да проверя кабелите в проклетите маншони на задния капак, или да препоръча колега от форума който може да закачи колата не след няколко дни както повечето майстори с лаптопи, да помогне!

Приемам всякакви съвети ако някъде съм сгрешил и прибързал. До колкото разбрах модула е на приципа плуг енд плей, в смисъл не се нуждае от обучение.

Предварително благодаря!
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Dextuar » 20 Апр 2016, 18:55

Dani Dupeto написа:Здравейте, да споделя и аз проблема си. Купих преди няколко дни Е91 330Д 2005 г. Страхотна кола, много съм щастлив. Днес сутринта смених маслото и с усмивка на уста от приятния звук на мотора потеглих към работата си. Не можа да ме разстои дори индикацията за изгорял ляв ринг. Паркирах си колата в гаража на офиса започна работният ми ден. Случи се така, че дойде клиент с Е91 и докато обсъждахме колата му се зачудих моята дали има конфорт модул като неговата?! Веднага отидох да проверя, и това тотално промени деня ми :( Натискам аз копчето за отключване и го задържам няколко секунди. Резултат, нищо! Тогава забелязах, че не съм заключил колата когато съм я паркирал. Натискам заключване, и пак нищо :shock: . Влизам в колата, давам на контакт, пали си нормално. Заключвам и отключвам всички врати с бутона в купето и всичко си е ОК. Реших да ровя във форума. Изчетох всичко и започнах да проверявам.
1. Всички врати от бутона в купето се заключват и отключват нормално, за това изключих да е машинка.
2. Всички бушони свързани с тази система са здрави.
3. Отидох до ключар и провериха ключа. Изпраща сигнал, което според тях означава, че проблема е в приемащото устройство. Антената.
4. Разглобих спойлера и установих, че е отваряно вече там /лепена е кутията на модула със някаква гадост/. По платката и лентовите кабели нямаше нищо необичайно, като окисляване, влага и т.н. Намерих модул, в другия край на София /от Дианабад съм/. С полу разглобен спойлер и надежда да не завали отидох, монтирах новия /втора ръка/ модул, но промяна нямаше. Пак си сложих моя и прибрах колата в гараж /все пак е отключена/.

Моля ако някой може да обясни как да проверя кабелите в проклетите маншони на задния капак, или да препоръча колега от форума който може да закачи колата не след няколко дни както повечето майстори с лаптопи, да помогне!

Приемам всякакви съвети ако някъде съм сгрешил и прибързал. До колкото разбрах модула е на приципа плуг енд плей, в смисъл не се нуждае от обучение.

Предварително благодаря!

Като начало заключи колата чрез аварийния ключ през патрона

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 22.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 LCI 523i

Re: неработещо централно заключване на Е90

Мнение от Dani Dupeto » 20 Апр 2016, 19:23

dextuar написа:
Dani Dupeto написа:Здравейте, да споделя и аз проблема си. Купих преди няколко дни Е91 330Д 2005 г. Страхотна кола, много съм щастлив. Днес сутринта смених маслото и с усмивка на уста от приятния звук на мотора потеглих към работата си. Не можа да ме разстои дори индикацията за изгорял ляв ринг. Паркирах си колата в гаража на офиса започна работният ми ден. Случи се така, че дойде клиент с Е91 и докато обсъждахме колата му се зачудих моята дали има конфорт модул като неговата?! Веднага отидох да проверя, и това тотално промени деня ми :( Натискам аз копчето за отключване и го задържам няколко секунди. Резултат, нищо! Тогава забелязах, че не съм заключил колата когато съм я паркирал. Натискам заключване, и пак нищо :shock: . Влизам в колата, давам на контакт, пали си нормално. Заключвам и отключвам всички врати с бутона в купето и всичко си е ОК. Реших да ровя във форума. Изчетох всичко и започнах да проверявам.
1. Всички врати от бутона в купето се заключват и отключват нормално, за това изключих да е машинка.
2. Всички бушони свързани с тази система са здрави.
3. Отидох до ключар и провериха ключа. Изпраща сигнал, което според тях означава, че проблема е в приемащото устройство. Антената.
4. Разглобих спойлера и установих, че е отваряно вече там /лепена е кутията на модула със някаква гадост/. По платката и лентовите кабели нямаше нищо необичайно, като окисляване, влага и т.н. Намерих модул, в другия край на София /от Дианабад съм/. С полу разглобен спойлер и надежда да не завали отидох, монтирах новия /втора ръка/ модул, но промяна нямаше. Пак си сложих моя и прибрах колата в гараж /все пак е отключена/.

Моля ако някой може да обясни как да проверя кабелите в проклетите маншони на задния капак, или да препоръча колега от форума който може да закачи колата не след няколко дни както повечето майстори с лаптопи, да помогне!

Приемам всякакви съвети ако някъде съм сгрешил и прибързал. До колкото разбрах модула е на приципа плуг енд плей, в смисъл не се нуждае от обучение.

Предварително благодаря!

Като начало заключи колата чрез аварийния ключ през патрона


Не бих си зарязал колата на улицата, заключена просто с аварийния ключ. Просто ако не е заключена с дистанционното, не се активира допълнителната защита от застрахователя.
Проблема е частично решен. Прекъснати кабели, плюс и комуникация на модула на антената.
Успех на всички!
Изображение

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook