Проблем със завиващи фарове на е91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от tnikolov » 27 Юни 2010, 12:16

Привет Колеги!

Наскоро минах през една по-голяма дупка и десния ми ксенон почна да гледа надолу. Обадих се чинно и си запазих час в Камор да я погледнат и ремонтират (колата е все още гаранционна). Не можах аз да я закарам, тъй като не бях в БГ, но един приятел откликна. При вкарване в сервиза им е споменал също така, че късите ми бият ниско и бих желал да ги повдигнат леко нагоре. Резултата - десния фар вече не гледа надолу, но за сметка на това когато фаровете са пуснати на автомат светят наляво (особено левия!). Все едно перманентно съм навил волана наляво и фаровете са завили.

Когато завъртя волана на дясно, фаровете се изправят. А когато ги пусна ръчно (т.е. не са на автоматичен режим) като че ли си светят напред.

Тъй като нямам много доверие на Камор се чудя дали някой може да ме упъти къде е най-добре да отида, за да ми оправят този досаден проблем? Във форума съм чел доста добри отзиви за М-Кар в Пловдив и за представителството в Бургас, но все пак искам да взема и мнение от първа ръка!

Мерси предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 14.07.2005

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от BlackAdder » 28 Юни 2010, 13:54

Аз бих те посъветвал да отидеш и да искаш да ти ги сменят с нови след като колата е още в гаранция. Този проблем с ремонт не се лекува. Почти сигурен съм, че след някой друг месец пак ще "кльофнат", а тогава незнам дали ще си още в гаранция. Колегата ми, който кара 330хд, миналата седмица влезна за 3-ти път да сменят десния фар с нов :|

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от tnikolov » 29 Юни 2010, 14:13

ехе.. направо в тъча ме хвърли :shock:

Твоя колега минава ли често през големи трапове? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 14.07.2005

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от BlackAdder » 29 Юни 2010, 15:48

Случва му се :mhihi: Диагнозата на "майсторите" в Камор е, че проблема е комбинация от дупките по пътищата и М-окачването. Към това колегата прибавя и факта, че носи голям номер обувки и резултата е на лице :mhihi: Първия път като сдаде багажа десния фар искаха да му го ремонтират и докато му дойде ред да влиза в сервиза, да е било 5-6 дена след диагнозата и левия умря и тогава директно им каза, че си иска нови фарове. Това по спомен беше някъде началото на декември. За има няма 6 месеца и близо 15к изминати км преди 3 седмици десния фар пак му умря. Тия дни трябва да си я прибере с поредния нов, пък дано този се окаже по издръжлив.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от da6ip » 04 Юли 2010, 12:29

BlackAdder написа:Случва му се :mhihi: Диагнозата на "майсторите" в Камор е, че проблема е комбинация от дупките по пътищата и М-окачването. Към това колегата прибавя и факта, че носи голям номер обувки и резултата е на лице :mhihi: Първия път като сдаде багажа десния фар искаха да му го ремонтират и докато му дойде ред да влиза в сервиза, да е било 5-6 дена след диагнозата и левия умря и тогава директно им каза, че си иска нови фарове. Това по спомен беше някъде началото на декември. За има няма 6 месеца и близо 15к изминати км преди 3 седмици десния фар пак му умря. Тия дни трябва да си я прибере с поредния нов, пък дано този се окаже по издръжлив.


Има ли по-конкретна информация какво им става на тези фарове? това че Камор слагат нови не значи че не могат да се оправят и то лесно. те правят пари от гаранционни смени така или иначе.

Аз съм с Е61 и преди няколко дни през нощта на магистралата и двата фара след голяма напречна неравност първо клюмваха надолу, а после в рамките на секунда едновременно се вдигаха нагоре. Иначе функционират перфектно. Факта че го правят едновременно ме навежда на мисълта че проблема трябва да е в сензора или в софтуера, но не и в единия или другия фар/механизъм за насочване.

Искам да разбера къде може да се крие проблема че отговора в Камор/Дару го знам предварително - ще съдържа много нули (нямам гаранция).
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от tnikolov » 05 Юли 2010, 10:37

da6ip написа:Има ли по-конкретна информация какво им става на тези фарове? това че Камор слагат нови не значи че не могат да се оправят и то лесно. те правят пари от гаранционни смени така или иначе.

Аз съм с Е61 и преди няколко дни през нощта на магистралата и двата фара след голяма напречна неравност първо клюмваха надолу, а после в рамките на секунда едновременно се вдигаха нагоре. Иначе функционират перфектно. Факта че го правят едновременно ме навежда на мисълта че проблема трябва да е в сензора или в софтуера, но не и в единия или другия фар/механизъм за насочване.

Искам да разбера къде може да се крие проблема че отговора в Камор/Дару го знам предварително - ще съдържа много нули (нямам гаранция).


Ами аз ще ходя в Бова Кар този път и веднага след като имам информация от там ще пиша. Моят проблем изглежда подобен, само че се появи след т.нар. софтуерна настройка, а не след дупка :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от Roman 1 » 11 Сеп 2010, 22:49

Здравейте колеги,
Очевидно адаптивните светлини на Е90/91 не са сред най-глаупакоустойчивите компоненти на машината.
В моя случай установих досадни вибрации в десния фар, които в съчетание с двукратна индикация за проблем в светлините ("Cornering Lights Failure") с отказ да завиват ме принудиха да се обърна към дилъра със запитване по въпроса.
Оказа се, че фаровете не работели "според нормите" и тъй като автомобилът е все още в гаранция бяха подменени с нови.
Доволен от реакцията на родните вносители на BMW, пропуснах да попитам в какво по-конкретно се изразяваше нередността на подменените фарове, но сякаш имаше още какво да се желае от късите, тъй като при скорост над 120 км/h не разполагах с достатъчно видимост нощем. Съобщението за грешка пък изчезваше след зaгасяне на двигателя (с вадене на ключа) и последващо палене, като дори след това не излизаше и при проверка за грешки през iDrive.
Да, ама не... (беше казал някога един ТВ водещ)
Няколко дни след подмяната на фаровете с ужас установих, че досадната вибрация в десния фар отново си е налице. Същата не е значителна, но след като не се усеща в левия фар, остава горчивия привкус от съмнението, че "има нещо гнило".
В тази връзка моля споделете опит или лични наблюдения - забелязва ли се подобно явление при някого от Вас!
За сравнение - моето Е90 е 320 d Xdrive.
Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от tnikolov » 01 Окт 2010, 12:48

Ами колега Roman 1, за съжаление моят проблем нямаше нищо общо с вашият. След ходене в Бова Кар, ми казаха че десният ми фар въобще не реагира на команди (тип вдигни се, завий и тн) и трябва да бъде сменен. Естествено нямах време да чакам да поръчат нов, тъй като бях в Бургас само за ден, но като се върнах в СФ колата отново отиде в Камор със същото оплакване. Поръчаха ми фар, дойде, монтираха го и сега всичко е ток и жици.

Единственото, което ми остана обаче е че след всяка дупка, през която мина после гледам на къде ми светят фаровете... явно си му е слабо място на тройката това...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F10 550xi / E91 330xd

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от tnikolov » 20 Авг 2011, 23:20

Колеги, ъпдейтвам темата за да не изпадате в подобни ситуации като мен :)

Та значи след като оправихме десния фар, на скоро отново минах през дупка и освен че потроших две чисто нови рънфлатки.. и левият ми фар клюмна. Този път клюмването беше значително по-малко от предния, фара осветяваше доста пред колата, но значително по-малко от десният. И завиваше, което беше странно. Та значи звъня аз на Бул Инс и ги информирам за ситуацията. Дойде мобилна група на другия ден, констатира за гумите, обаче фара го писа за оглед в сервиз. Отивам аз в сервиза (Камор) да констатират щетата. Констатираха я там, написаха ми протокол че фара не подлежи на ремонт и трябва да бъде сменен.

Аз все пак си направих устата, че това се случва за втори път и първият път фара ми бе подменен гаранционно, но от Камор човека каза, че не можело да подменят фара пак по гаранция, защото разбираш ли било имало щета. Викам хубаво.. взех становището и отивам в Бул Инс. От там шефа на ликвидация ми изнесе една огромна лекция как дупка НЕ МОЖЕЛО да причини механична повреда във фара ми и че ако имало повреда, то тя била дефект. И нямало да ми платят фара.

Назначихме втори оглед в Камор. Този път там бяхме и от Бул Инс и от Камор и аз. От Камор казаха, че фара не се ремонтира, че се "случва" и че трябва да се поръча нов. Аз припомних, че това се случва за втори път. А от Бул Инс логично ми отказаха щетата. Вдигнах скандал в Камор и заявих, че не смятам за редно аз да плащам фар за 1700лв на ГАРАНЦИОННА КОЛА и след известно чудене шефа на сервиза реши, че ще мине гаранционно.

Все още чакам да ми дойде новият фар - ама това е друга тема. А този вече не завива и гледа в земята. Ако ви се случи и на вас, въобще не чакайте застраховател, а отивайте директно в BMW дилъра си за смяна. Явно си е сериозен дефект.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 306
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 i E60 N52B30AF
Мечтае да кара: Bmw 550 i xDrive

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от ristaka 82 » 22 Дек 2013, 22:49

:wave: Приет колеги и весели празници от мен. Знам че не е точния подфорум за моята кола но реших да се обърна за съвет и към вас. Проблема при моите фарове е че левият ми ксенон блокира в пълно ляво положение и си остава там и по време на движение и ми изписва грешка ("Cornering Lights Failure") . Има периоди и със седмици наред не ми правят проблеми но когато я изпише после целия ден карам със завъртян ляв ксенон на ляво дори и след многократно гасене и палене на колата през деня в които е изписал проблема. Интересното е че на следващия ден при първоначално запалване фаровете се самокоригират и грешката я няма може и за няколко дни (седмици) да си работят без проблемно докато не реши левия фар да се блокира пак в пълно ляво положение. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от Roman 1 » 23 Дек 2013, 10:48

Здравей ristaka 82,
Грешката "Cornering Lights Failure" не вещае добри неща.
При мен симптомите бяха подобни (описани по-горе в темата), като при теб, но за мой късмет това се случи докато автомобилът беше все още в гаранция (макар и удължена). От оторизирания сервиз не ми дадоха конкретна информация освен лаконичното, че фаровете не работели съгласно нормите и в резултат бяха подменени гаранционно.
По чуждите форуми има доста подобни теми, но за съжаление по-често са само констатации на проблема без конкретни препоръки за отстраняването му.
Допускам, че трябва да има и по-евтино решение от тотална подмяна на фаровете, но тук трябва да се изкаже някой по-компетентен - минал по този път.
Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 5.12.2012
Кара: 318 D

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от xcm » 23 Дек 2013, 11:02

ristaka 82 написа::wave: Приет колеги и весели празници от мен. Знам че не е точния подфорум за моята кола но реших да се обърна за съвет и към вас. Проблема при моите фарове е че левият ми ксенон блокира в пълно ляво положение и си остава там и по време на движение и ми изписва грешка ("Cornering Lights Failure") . Има периоди и със седмици наред не ми правят проблеми но когато я изпише после целия ден карам със завъртян ляв ксенон на ляво дори и след многократно гасене и палене на колата през деня в които е изписал проблема. Интересното е че на следващия ден при първоначално запалване фаровете се самокоригират и грешката я няма може и за няколко дни (седмици) да си работят без проблемно докато не реши левия фар да се блокира пак в пълно ляво положение. :dunno:


колега, на мен ми прилича на лош контакт някъде. пробвай да извадиш буксата зад фара няколко пъти. дано да се оправи. успех
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от rafa224 » 27 Дек 2013, 19:21

А има ли опция за ръчно регулиране на това завиване наляво, надясно на фара колеги?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 3.03.2017
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от vlado_e91 » 21 Мар 2017, 0:52

Здравейте колеги,

От скоро съм с e91 и днес светна една не много приятна жълта индикация със съобщението: Cornering light failure.
Случайно има ли някакво решение, че като гледах само с подмяна на фарове се оправя, а те явно са цифра а и както се досещате колата отдааавна не е в гаранция вече :D :)

Как мога да разбера кой точно е проблемният фар, при положение, че като изгася извадя ключа, вкарам го-запаля и се регулират и двата и няма признак на проблем?

Благодаря предварително.

Поздрави,

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Проблем със завиващи фарове на е91

Мнение от (h)aman » 27 Мар 2017, 0:24

vlado_e91 написа:Здравейте колеги,

От скоро съм с e91 и днес светна една не много приятна жълта индикация със съобщението: Cornering light failure.
Случайно има ли някакво решение, че като гледах само с подмяна на фарове се оправя, а те явно са цифра а и както се досещате колата отдааавна не е в гаранция вече :D :)

Как мога да разбера кой точно е проблемният фар, при положение, че като изгася извадя ключа, вкарам го-запаля и се регулират и двата и няма признак на проблем?

Благодаря предварително.

Поздрави,


Най-вероятно ти е изгорял SMC модула под фара. Не е нужно да сменяш целия фар, втора ръка модул е 60лв, само трябва да я закачиш на диагностика, за да разбереш кой от двата е изгорял.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook