БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 26.04.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: X3 E83 2.0d; 330xd e91; E36 325tds
Мечтае да кара: Е24 635CSi

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от dobrev3 » 21 Юли 2014, 22:13

Аз имах честа да отида в БМВ сервиз Русе. Имах проблем с контактен ключ и ми казаха че само те можели да го оправят и закарах го и първоначално щеше да струва цялата история 150 лв после по телефона ми казаха 200 лв, а като отидох да си я взема платих 300 лв. Сега известно време след като излезе от тоя сервиз имам отново проблем с ключа и тоя път реших да се поинтересувам малко повече и как толкова скоро след като е излязла от БМВ сервиз имам пак същия проблем и се оказа че самият патрон можел да се пренареди и изкарвал известно време и стигнах до извода, че са го пренаредили само, а не са сменили нищо. А един колега от форума сподели че е имал същия проблем и за 450 лв са му сменили патрона и му направили 2 ключа но не в този сервиз.
Едно БМВ и от 100 Гоулфа не го е страх!!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 19.02.2011
Местоположение: SW
Пол: Мъж
Кара: Колело

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от armagedon_762002 » 14 Сеп 2014, 21:48

1 Голям минус за Дарукар за мен , след поредната смяна на съединител си ме изпратиха с не затегнат висящ лагер и след 200км болтовете взеха да падат и кардана при ускорение да удря от долу в купето .
Това за мен лично е недопустимо за оторизиран сервиз на БМВ и моят крак не би стъпил там повече .
:bowdown: :bowdown: :bowdown: късмет , че само така се разминаха нещата , а бях с цялото семейство :banghead: :banghead: :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Leon » 15 Сеп 2014, 11:12

armagedon_762002 написа:1 Голям минус за Дарукар за мен , след поредната смяна на съединител си ме изпратиха с не затегнат висящ лагер и след 200км болтовете взеха да падат и кардана при ускорение да удря от долу в купето .
Това за мен лично е недопустимо за оторизиран сервиз на БМВ и моят крак не би стъпил там повече .
:bowdown: :bowdown: :bowdown: късмет , че само така се разминаха нещата , а бях с цялото семейство :banghead: :banghead: :banghead:

:shock: Не оставяй така нещата, това не е някаква козметична дреболия...
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 28 Окт 2014, 16:02

Много съм доволен от Ауто Бавария - Люлин. За разлика от колегите им в Младост, от които нямам добри впечатления, тези момчета подходиха изключително отговорно към проблема ми, извикаха човек в събота който не трябваше да е на работа, за да помогне с диагностика, и като цяло отделиха доста време да ми обяснят в най-големи подробности нещата. Евала на такова обслужване!

За съжаление цените са по-високи от другите, да кажем Бова кар - Бургас, където освен че частите са по-евтини, слагат и по-малко човекочаса за дадена операция. Това по принцип трябва да са стандартизирани манипулации, а ето че има драстична разлика във времето труд което се отчита на двете места.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от MORSKIa » 30 Дек 2014, 21:39

Oще :yes: за БОВА!
За пръв път бях при тях за сервиз преди година точно (22.12.2013). Записах си час (свиреше ми ремъка Conti, макар и чисто нов) и имах големи притеснения как и дали ще ме погледнат сериозно като съм с 46ца..........
За приемчика Илиян едно голямо :yes:, за Тони също, професионално, компетентно с желание да ти помогнат...готини са....

Е, не стана толкова бързо, но си свършиха работата, доволен съм!
Един от малкото пъти, в които съм си дал парите с кеф...
И вече ги ползвам често .......

Та не се притеснявайте че не сте с f10, f30 или е63/64
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Gqbriel » 31 Дек 2014, 9:06

Бова - определено са ми фаворити,вчера ми трябваше камък секрет,дадоха ми един оправих си гумите и си го върнах,отделно е приятното отношение на хората,за 4 години колко пъти съм ходил дори за дреболии толкова пъти съм бил доволен



Sent from nokia 6310
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 20.02.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW F25 xDrive30d

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от gpopivanov » 17 Юли 2015, 8:59

Ауто Бавария Младост, бояджийно:

Няколко пъти съм им клиент по каско, обикновенно леко зажулени брони и тн... Ето моите впечатления:

+ добро обслужване
+ работят с оригинални материали
+ всеки ремонт има гаранция, съответната документация към него
+ няколко пъти ми полират и други елементи (от тях) с цел добър външен вид на автомобила.
+ автомобила идва винаги почистен вън и вътре

- чака се няколко месеца за прием на автомобил
- няма клубна отстъпка
- цените са им по мое мнение скъпи
- не обичат да ги пришпорват

Като цяло препоръчвам, аз лично контактувам с Верка Норова.

Поздрави,
Георги Попиванов

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от stankata777 » 20 Юли 2015, 12:41

Коренно негативно мнение ще изкажа именно за бояджийното:бяха забравили да боядисат джантата(как може да забравиш изобщо при вида и?!?), след това при последвалото боядисване лака на джантата започна да се люпи само след измината една година и 15к км ...
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от vanka7a » 20 Юли 2015, 14:56

Запитване за услуга: Почистване нагар по клапани и всмукателните портове към Дару кар, Ауто Бавариа и М Кар.

1. Дару кар - Скоро ще имаме такава машина (до 2 месеца) - с този отговор повече нищо не съм питал. В други държави тази машина я има от години.
2. Ауто Бавариа - Изпратиха ми културен мейл, с оферта, но цената беше висока за подобен тип услуга 1070лв., като включват сваляне на капака на клапаните, което е ненужно.
3. М Кар - Отново учтив отговор, там цената обаче беше 405лв.

Мисля да се доверя на М Кар, ще пиша по- натам, като ми бъде извършена услугата :)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.05.2015
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от VoodooBoot » 20 Юли 2015, 19:50

vanka7a написа:Запитване за услуга: Почистване нагар по клапани и всмукателните портове към Дару кар, Ауто Бавариа и М Кар.

1. Дару кар - Скоро ще имаме такава машина (до 2 месеца) - с този отговор повече нищо не съм питал. В други държави тази машина я има от години.
2. Ауто Бавариа - Изпратиха ми културен мейл, с оферта, но цената беше висока за подобен тип услуга 1070лв., като включват сваляне на капака на клапаните, което е ненужно.
3. М Кар - Отново учтив отговор, там цената обаче беше 405лв.

Мисля да се доверя на М Кар, ще пиша по- натам, като ми бъде извършена услугата :)


Оффтопик: защо ще чистиш нагар? Т.е., профилактично ли го правиш или наблюдаваш конкретни симптоми за това (напр., детонации)?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Leon » 20 Юли 2015, 20:43

И аз това щях да питам като видях, че мнението на колегата стои за одобрение...
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от vanka7a » 21 Юли 2015, 9:17

Защото колите с директно впръскване трупат нагар, тъй като не минава гориво през всмукателя, ами директно се впръсква в горивната камера и няма какво да отмива маслените пари във всмукателната система. Това им е основен проблем на колите с директно въпръскване (не само на БМВ). Ето и малко повече инфо + как става почистването цък
Симптоми при мен липсват, просто знам, че моята вече е натрупала доста нагар по стъблата на клапаните и портовете :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.05.2015
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от VoodooBoot » 22 Юли 2015, 23:18

vanka7a написа:Защото колите с директно впръскване трупат нагар, тъй като не минава гориво през всмукателя, ами директно се впръсква в горивната камера и няма какво да отмива маслените пари във всмукателната система. Това им е основен проблем на колите с директно въпръскване (не само на БМВ). Ето и малко повече инфо + как става почистването цък
Симптоми при мен липсват, просто знам, че моята вече е натрупала доста нагар по стъблата на клапаните и портовете :mhihi:


Мерси за изчерпателния отговор. Ще чакам с нетърпение да споделиш как е минала процедурата.

Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318iS; Е46 320Cd; E92 335i
Мечтае да кара: На хубави и гладки пътища...

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от vanka7a » 16 Авг 2015, 19:57

Здравейте,

Петък бях в М Кар, извършиха процедурата по почистване на всмукателните портове и клапани от нагар. Не усещам колата да върви по- добре, но едно нещо ми направи впечатление - чува се turbo spool-а, предполагам, че колата в момента "диша" по- добре и е възможно разхода да падне малко. Хората бяха много учитиви, даже ми предложиха да ми сменят емблемите, защото на идване предната емблема (карбонова) от високата скорост се отлепи и изхвърча :mhihi: Услугата ми струваше 328лв, като в Дару Кар за същата такава ми искаха 1080лв :bang:

Ъпдейт: Преди 2 дена ми се обадиха от М Кар, да ме питат, дали всичко е наред с автомобила ми :yes: Много са учтиви, което е допълнителен +. Само да допълня, че тази услуга отнема около 2.5-3 часа, аз отидох в 16:00 и не ме върнаха, ами изпратиха 2 момчета да работят над автомобила ми, за да свършат преди края на работния ден. Препоръчвам ги пред останалите дилъри, най- вече пред Дару Кар!

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 20.01.2016
Местоположение: Мадан
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Влака за Мадан
Детайли за колата: Е36 2000
Е46 2000D
E91 3000D
Е60 2000D
Е71 3500D
F10 3000D

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kitodar » 20 Яну 2016, 13:27

Аз сменях консумативи там и бяха доста отзивчиви, особенно момичето с големите ...очи :mhihi: на касата. Смятам пак там да си поддържам колата а се води и история.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook