БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от peters75 » 23 Ное 2011, 16:03

Моето мнение е че ако човек може да си позволи трябва да ходи на сервиз при дилъра.Там имат всичко необходимо и си знаят работата.Пък и частите са оригинални и не създават проблеми.Скъпо е,но става както трябва.За жалост "Бай Ганя" все гледа да мине тънко както си е научен от едно време.Аз от личен опит установявам,че много неща са на разумни цени и не са много по скъпи от други места.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Leon » 24 Ное 2011, 10:54

На теория си прав, но на практика... Дълга тема, по която има доста изписано.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kronos » 22 Дек 2011, 13:38

Преди известно време си сменях гарнитурата на клапаните заедно със оил сепаратора, и оставих на един приятел да ми досглоби колата че нямах време. На другия ден се появи проблем, започна да тресе на място и да си мени оборотите. Закарах я във варна карс да я видят и я оставих там. На другия ден ми казват че са оправили колата и на въпроса ми какво и е имало ми казват че е бил рзкачен някакъв маркуч на сепаратора. Но, до като открият този проблем който е можело без разглобяване да се види с един ендоскоп, са ми разглобили два пъти колектора, мерили са ми компресията, затрили са ми чип-а със новия софт и не знам си какво още. Сметката ми беше триста и няколко лева, като са ми таксували всички процедури. Повече няма да коментирам, правете си изводи.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 17.02.2012
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от likoktra » 21 Мар 2012, 21:13

здравей те приятели,искам да похваля BOVA CAR,аз съм от Варна,но от положителните мнения във форума отидох специално при тях след записване за ден и час.днес бях при тях,толкова внимателни и отзивчиви хора не бях виждал,въпреки че автомобула не е купен от тях,компетентни техници и дайе другите служители.аз сменях масло и филтри,накладки и препрограмиране.благодарен съм им много! даже ще им напиша благодарствено писмо. жалко че другите сервизи не гледат на клиентите така. специални благодарности на Илиан Димитров,който е приемчика,толкова мъ звънях,а той постоянно ми обръщаше внимание и ми обясняваше!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 27.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i
Мечтае да кара: Ролс Ройс
Детайли за колата: BMW 318i 2000 куб. 2007г.

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от iliyapavlov » 03 Май 2012, 21:21

Аз също като бивш автомонтьор ще ви препоръчам да ходите в официалните сервизи на БМВ, НО ГАРАНЦИИ не ви давам, че ще ви вземат на сериозно и ще ви оправят проблема на колата. Сигурно е, че ще ви вземат парите, за нещо и то сериозни пари. Важното е да не забравяте, че проблема не е във вашата кола, а в препоръката на специалиста, който ще ви увещава, че проблема не е от грешките които излизат на компютърната диагностика,а в съвсем друга обичайно много по-скъпа част, която ви препоръчва БМВСЕРВИЗА, да смените. Е те,те, за това сега ходя в кварталния гараж на мой приятел и след, като оправиха проблема,за 200 лева/датчика на разпределителния вал на изпускателните клапани/ вече забравих за "Камор Ауто"/където през последните 6 месеца ходих и давах луди пари и колата ставаше все по-зле и по-зле/. За парите които дадох по-добре не питайте, че не искам и да си спомням. А за "Дару Кар" - НЕ благодаря!!!
:driving:
С БМВ всичко е добре!
Изображение
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 05 Май 2012, 19:54

Аз съм с Е60, но искам да изкажа мнение за Варна Карс -

Днес ходих за масла и филтри след смяна на собствеността, свършиха си работата за час и нещо и ми я върнаха с екстра, свистене в купето отпред над 100км/ч! Върнах я веднаха, тестваха, върнаха старите микрофилтри, пак тестваха, тоя шум не се маха! Скъсаха ми нервите, със стария филтър нямаше нищо, сега нов стар - свистене! :(
Диагнозата е - отвори в уплътнението на предно стъкло, предлагат да го разлепят и да го залепят, щяло да се оправи. Доста съм притеснен, официален сервиз, а ми я върнаха с дефект, който нямах преди. Сега ако вземат да прецакат и нещо друго...

Иначе са учтиви всички в офиса, двамата приемчика особено, разбират си нещата, но няма как да не съм разочарован! Чудя се направо дали да не бия път до Бургас за по-скъпите неща, че излязаха и тампони и носач за смяна...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от fancooler » 10 Май 2012, 18:11

Здравейте колеги,
от около 2 месеца карам едно е46 купе и реших, че колата ще се обслужва само в оторизиран сервиз на БМВ и тъй като съм от Пловдив ден след регистрацията на колата се отправих към М-Кар.

Хората ме посрещнаха много учтиво, поисках да направят диагностика на колата и напълно да я обслужат за начало. Приемчикът беше изключително отзивчив и веднага регистрира автомобила. Като за начало сменихме всички масла (вкл. скорости и диф), както и всички филтри, антифриз и спирачна течност. В уречения час колата беше готова и хората освен, че я бяха обслужили бяха изготволи и списък с нещата, които трябва да се подменят. Оказа се, че моята италиянка е поседяла доста преди да дойде при мен и се налага подмяна на гарнитури на двигател и скорости, както и на някаква част от охладителната система, от която тече антифриз... :( Поне двигателя и купето се оказаха в кондиция - колата не е дала грешки, няма ръжди и удари.

Уговорих датата на следващото посещение, при което трябваше да отстраним всички течове и да натегнем ръчната спирачка. В периода между двете посещения наблегнах повече на почерпките и колата си стоеше предимно в гаража. За този период разбрах само, че освен проблемите с предницата не ми работят бутоните на ромбоидните ключове и озвучителната колона на шофьорската врата. Привидно другото по електрониката си беше наред.

При второто посещение в М-Кар, което беше няколко дена след първото, без да се налага да казвам каквото и да е, приемчикът просто взе колата, отново каза час, в който да дойда да я взема и отпраши. Каква беше изненадата ми когато на паркинга на сервиза открих една перфектно измита кола, на която освен уговорените интервенции бяха синхронизирали ключа - бутоните си работеха. Платих, качих се запалих - колонката на вратата вече работеше... Доволен съм, колеги! Освен с перфектно отношение в М-Кар ме спечелиха с техния професионализъм!!!

Сега остава да отстраня и проблемите по окачването, след което отново ще напиша един репорт. Надявам се, че от сервиза отново няма да ме подведат!
До скоро!
:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от sapio » 17 Май 2012, 13:55

Е този път в Дару ме убиха. Карам колата за дребно козметично почистване на вратата, че не отводнява и покрай това им казам, че едното огледало не подгрява от известно време и ако могат да погледнат, като идеята ми е, че поглеждането се състои в това да видят дали ходи ток до него и ако не ходи - ясно. Дето се вика - отваряш огледалото, взимаш един мултицет, мериш има или няма напрежение и ако има, ясно, че е огледалото.

Обаче, за да установят това нещо, професионалистите в Дару имат нужда от: 1. Диганостика с незнам каква си система и 2. Издирване на тока по окабеляването. Оказало се, че ток до огледалото ходи и след цялата тази хипер-мега-супер проверка за да видят на две жици има ли напрежение или не, се установява, че е изгорял нагревателя. Удоволствието за това умозаключение ми струва само към 150 кинта.

Също така се оказа, че във вратите има някакви уплътнения или нещо залепено, което падало надолу след време и запушвало отворите. Хубава работа... А им я закарах, не за друго, а да не строша някоя пластмаса при разглобвянеето, не за друго, но карай. Занапред ще ги пропускам сериозно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 31.05.2012
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от pilev » 31 Май 2012, 13:23

Да ви споделя и аз моите премеждия с Бова-та ..
Харесах си кола от Бургас. Запазвам час в БОВА за преглед и цялостна диагностика на автомобила.
Идва човека с колата в сервиза и почват да си намигат с приемчика в сервиза. Както и да е... Внасял бил много коли 3-ки и предимно 5-ци минавал бил винаги през сервиз и се познавали...
диагностиката продължи 15 минутки.
Изкараха колата цитирам:" Ходовата част е перфектна, двигателя работи нормално, няма течове видими, има проблем с откриването на CAS модула, но м оже да се дължи на пренареждането на буксата, изисква се калибриране на датчика за дъжд".
След това "компетентно" мнение реших да я купя аз тая кола.
Както и да е. Купих я, прибрах се в Добрич, звъннах в сервиза вв Варна Варна карс и си запазих час за смяна на консумативи и отново диагностика и цялостен преглед.
Каква ли е била физиономията ми, когато ми направиха офертата за всички проблеми по колата и "перфектната" ходова част:
Ксенонова крушка ляв фар, Ремък алтернатор, О-пръстен, Термостат EGR, Охладител изгорели газове, Комплект картер АСК, уплътнение АСК, тампони горни носачи 2 бр, тампон преден амортисьор 2 бр., заден шарнир и т.н.... на обща стойност около 3600 лв.
та така драги съфорумци.. ако разчитате на компетентно отношение от страна на БОВА , недейте. Бягайте надалеч ....
Моята кола ще ми струва с около 3600 лв. по-скъпо ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.07.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Bovacar » 04 Юни 2012, 16:34

pilev написа:Да ви споделя и аз моите премеждия с Бова-та ..
Харесах си кола от Бургас. Запазвам час в БОВА за преглед и цялостна диагностика на автомобила.
Идва човека с колата в сервиза и почват да си намигат с приемчика в сервиза. Както и да е... Внасял бил много коли 3-ки и предимно 5-ци минавал бил винаги през сервиз и се познавали...
диагностиката продължи 15 минутки.
Изкараха колата цитирам:" Ходовата част е перфектна, двигателя работи нормално, няма течове видими, има проблем с откриването на CAS модула, но м оже да се дължи на пренареждането на буксата, изисква се калибриране на датчика за дъжд".
След това "компетентно" мнение реших да я купя аз тая кола.
Както и да е. Купих я, прибрах се в Добрич, звъннах в сервиза вв Варна Варна карс и си запазих час за смяна на консумативи и отново диагностика и цялостен преглед.
Каква ли е била физиономията ми, когато ми направиха офертата за всички проблеми по колата и "перфектната" ходова част:
Ксенонова крушка ляв фар, Ремък алтернатор, О-пръстен, Термостат EGR, Охладител изгорели газове, Комплект картер АСК, уплътнение АСК, тампони горни носачи 2 бр, тампон преден амортисьор 2 бр., заден шарнир и т.н.... на обща стойност около 3600 лв.
та така драги съфорумци.. ако разчитате на компетентно отношение от страна на БОВА , недейте. Бягайте надалеч ....
Моята кола ще ми струва с около 3600 лв. по-скъпо ...


Здравейте,
Първо искам да Ви благодаря за това, че сте отделили време за да ни споделите неприятния опит с нашето сервизно обслужване.
Също така искам да Ви благодаря за детайлния разказ отностно вашия престой, но искам да отбележа, че се пропускат няколко ключови детайла.
При влизането на автомобила, в поръчката на автомобила, ясно е описано да се направи компютърна диагностика. Тази поръчка е подписана при преамане и издаване на автомобила, за съжаление не от вас, а от продавача, може би щяхте да обърнете внимание на това какво е правено по автомобила.
Според мен е било очевидно, че в рамките на 15те минути престой не може да се очаква, че е направен детайлен преглед на ходовата част.
Трудно ми е да повярвам, че приемчика ми с някакъв ясен умисъл е говорил отностно "перфектността на ходовата част" освен ясните му коментари отностно компютърната диагностика, но за съжаление това е недоказуемо, защото не съм бил свидетел на разговора Ви.
Също така, от диагностиката на колегите, прави впечатление, че доста от частите описани за подмяна са базирани върху изминалия пробег на автомобила, т.е. при едно ясно запитване от ваша страна към нашия приемчик, щяхте да получите информация за това какво ще ви е необходимо за едно цялостно обслужване на автомобила.
Бих помолил всеки един от Вас, когато посещава автомобилен сервиз (без значение дали е оторизиран или друг) да обръща внимание на това което е записано в сервзината поръчка, защото са се получвали неразбирателства от които много хора, тук във форума, са се оплаквали.

Надявам се да имаме друга възможност, в която да се реваншираме.

Бова Кар

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от stankata777 » 05 Юни 2012, 5:13

pilev написа:Да ви споделя и аз моите премеждия с Бова-та ..
Харесах си кола от Бургас. Запазвам час в БОВА за преглед и цялостна диагностика на автомобила.
Идва човека с колата в сервиза и почват да си намигат с приемчика в сервиза. Както и да е... Внасял бил много коли 3-ки и предимно 5-ци минавал бил винаги през сервиз и се познавали...
диагностиката продължи 15 минутки.
Изкараха колата цитирам:" Ходовата част е перфектна, двигателя работи нормално, няма течове видими, има проблем с откриването на CAS модула, но м оже да се дължи на пренареждането на буксата, изисква се калибриране на датчика за дъжд".
След това "компетентно" мнение реших да я купя аз тая кола.
Както и да е. Купих я, прибрах се в Добрич, звъннах в сервиза вв Варна Варна карс и си запазих час за смяна на консумативи и отново диагностика и цялостен преглед.
Каква ли е била физиономията ми, когато ми направиха офертата за всички проблеми по колата и "перфектната" ходова част:
Ксенонова крушка ляв фар, Ремък алтернатор, О-пръстен, Термостат EGR, Охладител изгорели газове, Комплект картер АСК, уплътнение АСК, тампони горни носачи 2 бр, тампон преден амортисьор 2 бр., заден шарнир и т.н.... на обща стойност около 3600 лв.
та така драги съфорумци.. ако разчитате на компетентно отношение от страна на БОВА , недейте. Бягайте надалеч ....
Моята кола ще ми струва с около 3600 лв. по-скъпо ...


Класически случай на възползване на офиц.дилър от незнание на кандидат купувач заради познанство с продавач.Колегата е отишъл за пълна диагностика,но му е направена само компютърна(запознатите да кажат дали 15мин са достатъчни за пълна такава)...
п.с.Получихте ли диагностичен лист и имате ли касова бележка за извършената услуга?(да не сте платили за едно,а например само да са ви прочели грешките?)
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 31.05.2012
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от pilev » 07 Юли 2012, 10:59

stankata777 написа:
pilev написа:Да ви споделя и аз моите премеждия с Бова-та ..
Харесах си кола от Бургас. Запазвам час в БОВА за преглед и цялостна диагностика на автомобила.
Идва човека с колата в сервиза и почват да си намигат с приемчика в сервиза. Както и да е... Внасял бил много коли 3-ки и предимно 5-ци минавал бил винаги през сервиз и се познавали...
диагностиката продължи 15 минутки.
Изкараха колата цитирам:" Ходовата част е перфектна, двигателя работи нормално, няма течове видими, има проблем с откриването на CAS модула, но м оже да се дължи на пренареждането на буксата, изисква се калибриране на датчика за дъжд".
След това "компетентно" мнение реших да я купя аз тая кола.
Както и да е. Купих я, прибрах се в Добрич, звъннах в сервиза вв Варна Варна карс и си запазих час за смяна на консумативи и отново диагностика и цялостен преглед.
Каква ли е била физиономията ми, когато ми направиха офертата за всички проблеми по колата и "перфектната" ходова част:
Ксенонова крушка ляв фар, Ремък алтернатор, О-пръстен, Термостат EGR, Охладител изгорели газове, Комплект картер АСК, уплътнение АСК, тампони горни носачи 2 бр, тампон преден амортисьор 2 бр., заден шарнир и т.н.... на обща стойност около 3600 лв.
та така драги съфорумци.. ако разчитате на компетентно отношение от страна на БОВА , недейте. Бягайте надалеч ....
Моята кола ще ми струва с около 3600 лв. по-скъпо ...


Класически случай на възползване на офиц.дилър от незнание на кандидат купувач заради познанство с продавач.Колегата е отишъл за пълна диагностика,но му е направена само компютърна(запознатите да кажат дали 15мин са достатъчни за пълна такава)...
п.с.Получихте ли диагностичен лист и имате ли касова бележка за извършената услуга?(да не сте платили за едно,а например само да са ви прочели грешките?)


О да. Пазя си всички документи. За съжаление разговора и убеждаването в това как ходовата част и всичко по колата е перфектно е недоказуемо. Не знам как не са видяли дори теча на скоростната кутия, но вече няма значение. Аз съм си направил изводите. Посещавам Варна Карс, от които съм изключително доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от majstorapetkov » 25 Юли 2012, 12:31

Скоро правих обслужване, диагностика и да видим туй- онуй, щото от както е бях докарал от Германия не бях гледал нищо. А и ми светна, че трябва да сменям спирачната течност. Закарах е в М- Кар Пловдив за всичко това. Като цяло съм доволен от обслужването, с излючение на две неща- приемчика се опитваше да ме убеди, че трябва да сложа 5W30, а аз настоявах за 0W40 масло и след смяната на микрофилтъра( дано да е сменен, защото го платих) бяха забравили да ми ресетнат испекшъна на микрофилтъра. На глед дребни и незначителни неща, но мен това ме дразни. Дано да има кой от тяхна страна да чете подобни теми и да си вадят поуки... Поздрави!

P.S. Гледам един колега по- горе е писал, че в М- Кар са му и измили колата. Е моята не е измиха. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 31.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E-90

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от arkadas » 16 Авг 2012, 17:43

Изключително приятни впечатления от Бова Кар - Бургас. Въпреки натоварения график, който имаха, обслужиха колата ми своевременно и професионално. Благодаря на екипа на Бова Кар и им пожелавам да запазят и по възможност да развиват политиката си на коректност и качествено обслужване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 24 Сеп 2012, 14:42

За Бова кар - не съм ходил, чувам по скоро положителни мнения, ама коя е тази дама която вдига телефона с тон все едно магазина е на баща и?! Адски дразнеща, питаш нещо, пуфка, пъшка, ами не знаела, приемчика бил зает, да съм му звъннел след 10 мин на мобилния, не на нея трябвало!

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook