БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от speedhokk » 10 Авг 2017, 15:04

Една от колите в семейството е БМВ и реших, че не е кой знае каква разликата в цените и ще я обслужа в официален дилър, а и исках да взема информация по ВИН-а. Речено сторено, контактувах си с Дару Кар, които доста любезно и бързо отгориха на въпроса ми за масло и филтри, но в последствие се оказа, че няма да закарам там колата и се обърнах към М-кар Пловдив.

Първо се обадих по телефон, като се свързах с приемчик. Оказа се обаче, че жената която вдигна не била приемчик, всички били заети. Питах си въпросите, за ВИН-а дали ще дадат информация ако не е там собственика по талон и какво масло ще ми сложат. Много учтиво ми отговори, че на първия въпрос не знае отговора, не знае кой може да ми отговори, а на втория въпрос каза да се свържа с колежката й, която записва часове за сервиз. Съответно и нейната колежка не знаеше какво масло ще ми сложат, та само ми записа час.
Към момента са минали 49 часа откакто им писах мейл относно какъв вискозитет масло ще ми бъде сложено и каква ще е цената за неговата смяна + възд. и маслен филтър, разбира се и с приложена рама на колата и ми беше отговорено, че мейла е прочетен и ще ми отговорят в най-кратък срок. По всяка вероятност до края на деня също няма да получа отговор и утре ще се обадя да си отменя часа. С това отношение само се чудя дали заслужават и това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от nikola59 » 11 Авг 2017, 1:19

speedhokk написа:Една от колите в семейството е БМВ и реших, че не е кой знае каква разликата в цените и ще я обслужа в официален дилър, а и исках да взема информация по ВИН-а. Речено сторено, контактувах си с Дару Кар, които доста любезно и бързо отгориха на въпроса ми за масло и филтри, но в последствие се оказа, че няма да закарам там колата и се обърнах към М-кар Пловдив.

Първо се обадих по телефон, като се свързах с приемчик. Оказа се обаче, че жената която вдигна не била приемчик, всички били заети. Питах си въпросите, за ВИН-а дали ще дадат информация ако не е там собственика по талон и какво масло ще ми сложат. Много учтиво ми отговори, че на първия въпрос не знае отговора, не знае кой може да ми отговори, а на втория въпрос каза да се свържа с колежката й, която записва часове за сервиз. Съответно и нейната колежка не знаеше какво масло ще ми сложат, та само ми записа час.
Към момента са минали 49 часа откакто им писах мейл относно какъв вискозитет масло ще ми бъде сложено и каква ще е цената за неговата смяна + възд. и маслен филтър, разбира се и с приложена рама на колата и ми беше отговорено, че мейла е прочетен и ще ми отговорят в най-кратък срок. По всяка вероятност до края на деня също няма да получа отговор и утре ще се обадя да си отменя часа. С това отношение само се чудя дали заслужават и това.

Колега, излишно се "филмираш"... ще ти бъде сложено масло което е за твоята кола спрямо предписанията на производителя. Дозирането се прави с машина доколкото разбрах когато преди повече от месец сменявах масло там. Незнам какво е количеството за твоята кола, но ориентировъчно при мен смяна+масло+филтър излезна към 150лв. тогава. Ако искаш пиши на лично ще ти дам тел. на приемчика с които аз контактувам ( ако не е отпуска ще ти даде веднага инфо ). Сега в отпускарсият месец е нормално да има забавяне. Ако ти е нужно спешно дилърско инфо за колата предполагам знаеш че срещу 4.5 евра получаваш информацията веднага ( писали сме в съответната тема )
За статистиката: когато аз исках оферти за смяна вериги по време се подредиха така: М-Кар - около 12 часа, Дару - повече от 36 часа, Аутобавария - не отговориха въобще. Изводите ги правете сами.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 11 Авг 2017, 9:13

АБ са адски заети, не че ги оправдавам, но при тях с емайл не става, трябва да се обадиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от speedhokk » 11 Авг 2017, 9:42

Аз не случайно съм подозрителен, защото от опит знам, че в сервизите на Пежо и Хонда на коли над 10 години слагат масло 10w40, без да ги интересува какво е било подходящото масло като за нова кола, освен ако не си там да им гледаш в ръцете и съответно да си платиш повече.
В случая си контактувах с дару кар във фб и ми отговориха за около час, като офертата им беше 180лв за масло+филтър. Аз искам и въздушния да сменя разбира се, но мога ли да ида там и на място да разбера колко ще ми вземат? Те може да ми сложат и 5w40 или 10w40 и да ми поискат 250лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Dextuar » 11 Авг 2017, 10:03

kolp написа:АБ са адски заети, не че ги оправдавам, но при тях с емайл не става, трябва да се обадиш.

Аз им писах преди 3 седмици и след 30 минути ми отговори приемчика и след още 10 минути шефа му да го коригира :mhihi: Та си беше доста бързо по майл-а

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от speedhokk » 11 Авг 2017, 10:11

Вчера в края на работния им ден им писах още един мейл, към 18:20 получих пак автоматичното съобщение, че ще ми отговорят най-скоро, но разбира се отговор няма. Днес по обяд правя последен опит като ще им се обадя и ако пак не могат да ми отговорят май ще си обслужа другаде колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 11 Авг 2017, 10:18

dextuar написа:
kolp написа:АБ са адски заети, не че ги оправдавам, но при тях с емайл не става, трябва да се обадиш.

Аз им писах преди 3 седмици и след 30 минути ми отговори приемчика и след още 10 минути шефа му да го коригира :mhihi: Та си беше доста бързо по майл-а


хората които отговарят за оплакванния и тн са редовни наистина, иначе от приемчици емайл не очаквам изобщо, но не съм и писал ако трябва да съм коректен :) само от Дару съм получавал емайл, в рамките на деня.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 N46

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от lexone » 04 Дек 2018, 10:37

Дару кар - доволен.

п.с. Само части съм си купувал от тях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от zzafirov » 06 Май 2019, 7:37

М-кар, Пловдив - доволен много!
Ходих за Евро 4, че нямаше писано в оригиналния талон и останах приятно впечатлен от качеството на обслужване. Е, цените може да са малко по-високи, но смятам, че си заслужава и вероятно утре ще си запиша час за смяна на термостати и преглед на охладителната система, че температурите ми играят много (от поддържани 50-60 градуса извънградско, до 98 в едно задръстване).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 12 Авг 2019, 11:37

Някой с 325d или 330d с отзиви от обслужване в оторизиран сервиз:
1.Цени
2.Качество на свършената работа
3.Става ли оригиналното масло
4.Естествено ме е страх да си платя и да не ми го сменят
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 über alles
Мечтае да кара: ЦСЛ ръчка, е28/е12/е24 + с62
Детайли за колата: проект :p

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от methaman » 22 Авг 2019, 14:34

Привет,

Преди няколко месеца имах много интересен случай в Ауто Бавария в Младост 4. Шефът ми си взе ф31 2.0d xdrive, на което отидохме там за смяна на маслото в раздатката, понеже на пълна газ колата имаше момент, в който се усещаше придърпване. Понеже на шефа ми веднъж вече му крадоха друга кола беше сложил допълнителна защита на колата под формата на пракъсвач на ОБД2 буксата. В БМВ не успяха да разгадаят прекъсвача и му се обадиха да им обядни как да се свържат с колата. Той държеше малкия талон на колата в жабката (да не си бил забравял документите). На следващата сутрин, след взимането на колата от представителството я откраднаха. Изплатиха му около 63-4 % от застрахователната стойност заради малкия талон. Оставям на вас да прецените дали имат нещо общо...

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.10.2017
Местоположение: Плевен/Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от nikolai_qchev » 30 Авг 2019, 6:35

Здравейте, малко пресни отзиви от М Кар Плевен .
Ползвах ги като доверен сервиз по Каско и съм тотално разочарован от отношението и услугите. На кратко - няколко детайла боядисани с акрилна боя при положение че колата е металик и на всичкото отгоре отказват да си коригират грешката.
След жалби и разправии нещата си идват на мястото , но кому е нужно .. :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от datchko » 02 Сеп 2019, 9:37

Аз съм много доволен от Дару Кар.
Юни месец сменяха демпферната ми шайба и всичко стана много чисто като работа. За 3м нямам никакви драми.
Приемчикът беше много учтив и отговаряше на всичките ми въпроси с търпение.
Лично аз предпочитам да си обслужвм колата там.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook